1186
a vegetárius táplálkozás előnyei és hátrányai
  • Goth
    #142
    esszülye :DASDASDDd
  • Vaxi
    #141
    Szegény sárgarépa sikítozik a kertben!!!!!
    wűűűűűwáwáwáwá
  • bens
    #140
    ha csökken a kereslet kevesebb állatot vágnak le. és nem 50 embertől csökken a kereslet, de nem is egy ember fog ezen változtatni.
  • Goth
    #139
    Nincs egészségesebb annál, amikor az ember egyaránt állati és növényi eredetű tápanyagot is bevisz a szervezetébe.
    Én szeretem a zöldséget és a húst is, persze nem kell a példámat követni, mert mindent csak jó sósan/fűszeresen eszek =)
    Gondolkodtatok már azon, hogy mi lesz az állatokkal, ha az ember nem vágja őket le?
    Szabadon engedné őket. És ha az ember nem eteti a disznót és a csirkét, mert nincs haszna belőle, ezek az állatok ugyanúgy éhenpusztulnának, mint ahogy megdöglenének ha levágják őket. Nem tudom a kettő közül melyik a kíméletesebb.
    Az összes disznó és csirke már rég kipusztult volna, ha az ember nem kezelné őket haszonállatként.
    A másik dolog pedig az, hogy miért lázadoznék azzal, hogy nem eszek húst? Az, hogy xy csirkét megölik-e, nem rajtam, de még nemis 10000 ember vegetáriussá válásán múlik. Ha egyszer megszületett a farmon a csirke, mindenképp megölik. Mert abból ugye nincs haszna senkinek, ha addig eteti amíg természetes halált nem hal.
  • ajem kisa
    #138
    Nem kell őket "megtériteni", tul egyszerüek! Lehet, hogy otthon vannak egy-két témában, de naivak! És támadnak mindenféle hamis kifogásokkal! Amit nem is ért, hogy te miről beszélsz, ez a topik teljesen megmutatja, hogy nem elfogadja, hanem védekezik az ellen, amit ellehet fogadni, és NEM KELL, hogy csináljon, csak valamilyen rávilágítás féleség lenne!
    Én személy szerint (ha nagy leszek), lehet, hogy lesznek baromfik az udvaromon, azok ellenére, amit csináltam, és láttam a meloba, de csak annyi, amennyire valóban szükségem van!
    Sir Quno nekem is van kutyám, de a kutyák már rég nem abban a státuszban vannak, mint amire lett "formálva", ágyon alszanak, csoki, séta, tv...(az én kutyám nem ilyen, és feltételezem, a tiéd sem), de akkor is ha egy kutya kint alszik télen (mint régen), azt sajnáljuk, holott ez igy volt régen mindenütt! Akkor én kérdem, hogy miért nem értik meg az emberek, hogy csak legalább az életminőségüket az állatoknak meg kell változtatni! Mert a kutya az barát, de azt nem esszük meg, de keleten megeszik? És ha keleten úgy bánnak a kutyákkal, ahogyan bánnak, és nekünk nem tetszik, akkor ezt miért nem lehet megérteni?
  • jefferson83
    #137
    Ez nagyon sokrétű dologból tevődik össze. Elhiszed nekem, hogy a legjobb az állatvilágnak és az élővilágnak az lenne, ha kiköltöznél az erdőbe egy faházba. Se áram, se civilizáció. Megéheznél, akor kimennél vadászni, gyűjtögetni. Kereslet-kínálat. Azzal, hogy otthon fogyasztod az áramot, hogy városban élsz, infrastruktúrát használod sokkal nagyobb kárt teszel az élővilágnak. Az élőhelyek pusztulásával fajok tűnnek el a Föld színéről, ami visszafordíthatatlan folyamatnak tekinthető mindmáig (klónozás esetleg a jövőben segíthet). Naív gondolkodás, hogy szeretem az állatokat és nem eszem húst. Természetesen, ha nem eszel húst és így jobban érzed magad az nagyon jó dolog. Én ugyan így vagyok az alkohollal, és nem azért nem iszok mert rossz (kis mennyiségben a bor nagyon is jót tesz a szervezetnek), hanem mert így jobban érzem magam.

    Az általam említett megoldás sokkal nagyobb lemondással járna? Igen sajnos így van.
  • Bandew
    #136
    Az bűn, mert értelmetlen, gyűlölettel teli. Mint mondtam, ha engem megtámad és megesz egy vadállat, az nem túl jó viszont, ez van. Inkább, mint hogy egy fanatikus őrült felrobbantson.
  • bens
    #135
    legyen
  • Bandew
    #134
    A keresletet lehet, de az állatok attól még meghalnak, mert nem fogják beleszámolni azt az 50 vegát. Ha jól követem a gondolkodásod a lényeg az lenne, hogy ne járjanak így az állatok, nem pedig a kereslet. A kereskedelemnek nincs köze az állattartási módszerekhez, ergo teljesen rossz irányba haladtok, rossz végét fogjátok meg a dolognak.
  • bens
    #133
    bűn
  • bens
    #132
    ennyi erővel nem bún a gyilkosság sem
  • bens
    #131
    sajnálom ha úgy látszik h bárkit is lenézek, mert nem ez a célom.
    sztem egyetlen állatnak sem jó ha egész életét egy 1 négyzetméteres ketrecben tölti, legyek haszonállat vagy sem.
  • Bandew
    #130
    A halál mindenképp gáz dolog, de ez része az életnek.
  • bens
    #129
    igen. sikerült csökkenteni a húsipar szolgáltatása iránti keresletet. ha nem is nagyon, de egy kicsit igen. és ha még van rajtam kívül 100 ilyen ember, az már sztem eredmény.
  • Calver
    #128
    bingó! egy igazi fanatikus, öröm az ilyen embereket elnézni.
    nem, rossz gondolatmenet.
    figyelj, segítek: haszonállat. összetett szó. olyan állat, aminek haszna van az ember számára. az ember felneveli, táplálja, majd az állat táplálja őt. nincs ebben semmi bonyolult, ezen lények létezésének az egyetlen célja ez. perpill ez a természet rendje, és szerintem komoly gondok vannak azzal aki ezt képtelen felfogni és elfogadni.
    ne érts félre, én is állatbarát vagyok, nagyon is, és én is gyűlölöm ami egyes vágóhidakon megy... de - azzal, hogy "sznobkodsz" itt, lenézed azokat akik szeretnek egy döglött állatot látni a tányérjukon, és lököd a térítő szövegedet, nos, erre kb azt mondanám h lófaszt se érsz el vele. pont.
  • Bandew
    #127
    Jaja az is. Bár az utóbbi almásnak teljesen ánizs íze volt...
  • Vaxi
    #126
    ha levágod a kakas fejét percekig rohangál. ez tiszta biológia, a neuronok még jelekez adnak a testrészeknek, amik elkezdenek mozogni. de már nincs agy, ami feldolgozza a pl fájdalmat
  • bens
    #125
    ezt nem értem, magyarázd el légyszives.
  • bens
    #124
    hát ha csak elvágnák a torkát egy állatnak, még mindig kisseb baj volna. de sajna nem így csinálják, ahogyan a videon látszik is.
    amúgy meg szenved nagyon is. ha elvágod egy csirke torkát, még percekikg él utána, és sztem nem élvezi.
  • Vaxi
    #123
    két almás?
  • Vaxi
    #122
    megértem hogy mit szeretnél tenni a világért, de nem fog menni. Azzal h vega kaját eszel, ugyanúgy kell hosszúdolog, amit wc papírral együtt le kell húzni. Máris környezet szennyezés, ami miatt soksok hal elpusztul. + szarás után kezet kell mosni, a lúg nem olyan jó pölö a kis őzikének sem.
    Tehát valami hibája van az elméletednek. [most nem azon vitatkozok, hogy egyél húst, hanem az indokodon!)
  • Thanatos
    #121
    viszont a szellemi szinteden meglátszik a hiány :D a vegák eleve nem lehetnek normálisak definicio szerint :D
  • Bandew
    #120
    Mind3 :D
  • Bandew
    #119
    Sikerült elérni valamit?
  • Vaxi
    #118
    a pörkölt az antidrog vagy a vizipipa miatt?:D
  • Krezga
    #117
    ha elvágod vkinek/vminek a torkát az nem szenved.
  • bens
    #116
    én spec nem élvezem a húsevést akkor sem ha elüt utána az autó - ilyen áron.
  • bens
    #115
    eddig kb 50 embert sikerült meggyőznöm. persze személyesen könnyebb.
  • Bandew
    #114
    Mi rokonlelkek vagyunk. :D
  • bens
    #113
    ha elnevezlek haszonállatnak, és úgy vágom el a torkodat, attól kevésbé szenvedsz?
  • Bandew
    #112
    Csak máshogy lehet, így nem! Vagy láttál 8 év után valami eredményt?
  • Vaxi
    #111
    Értem, télleg kemény lehetett.
    Bár nekem ezekről a dolgokról van egy érdekes felfogásom:
    Miért tagadjak meg olyat magamtól amit szeretek? Ha tök egészségesen élek, akkor is elbaszhat egy kocsi, és végem. Persze ez nem azt jelenti, hogy azonnal nekiesek a keménydrognak (nem is akarom megtudni h jó-e:D) hanem h tömök egy fini vizipipát, és elpöppentem, vagy éppen telizabálom magam marhapöriből :DDD
  • Calver
    #110
    jujj te szegény kisember... én meg személyesen vágtam át csirke torkát majd kajáltam utána belőle egy jót. elhiheted, mély nyomokat hagyott a kicsi ártatlan lelkemben, azóta is pszichológushoz járok hogy kezelni tudjam...
    de ha te már ilyen okos kis vega vagy, gondolkozz már el a haszonállat szó jelentésén, aztán oszd meg velünk a gondolataidat...
  • Istencsászár
    #109
    SZVSZ + =

  • PíszLávJuniti
    #108
    A tojást miért nem eszed meg, és a tejet miért igen?
  • bens
    #107
    én értem h mit mondasz, és azt is tudom h milyen nehéz leszokni a húsevésről, mint élvezet. de nekem megéri.
  • bens
    #106
    én sem akarom h ez legyen, ezért nem is veszek húst. máshogy nem lehet.
  • Vaxi
    #105
    láttam én is egy filmet amiben ilyen csirke feldolgozó üzemet mutattak, hát nekemis összeugrott a gyomrom, de amikor elémtesznek egy finom ananászos csirkemellet, hát azt nem tudom otthagyni. de ez olyan, mintha egy buzival vitatkoznék, hogy milyen jó a pin@. (úgy értsd ahogy mondom, nem elvonatkoztatva)
  • bens
    #104
    én meg azért mondtam h olvasd végig, mert nem akarom mégegyszer leírni. ugyanis ezekre amiket felvetettél már adtam választ.
  • Bandew
    #103
    Azért ezt ne hasonlítsd mondjuk a bérgyilkossághoz! Én nem akarom, hogy ez legyen és nem is én hajtom végre.