1186
a vegetárius táplálkozás előnyei és hátrányai
  • ajem kisa
    #222
    Feleslegesen irogatsz bens, mert a fele aki hozzászól, csak kötexik, és nem érdekli mi van körülöttük! Ez a társadalom ilyen, az a lényeg nekik, hogy legyen olyan dolga, mint a szomszédnak, csak "jobb", és nagyobb!!! Az a baj, hogy azt sem veszik észre, hogy ők is, mi is olyanok vagyunk, mint az állatok! Megszületsz, eszel iszol, felnősz, meghalsz! Csak az nem mindegy, hogyan?! Az lehet, hogy létezik a buli, a szex, a pia, bármi, de ezek a dolgok olyanok, hogy TE döntöd el, hogy mit csinálsz, hogyan, de ne essünk át a ló másik oldalára sem, mert sem neked, sem nekik nincs joguk, senkinek, megmondani, hogy mit csináljon! Ha te, vagy én teszel azért, hogy nem eszünk állatot, megmentünk néhány állat életét ez TÉNY, és ha mi jobban érezzük magunkat belül szellemileg, vagy testileg, az ránk tartozik, ha elmondod másnak azzal csak az a baj(?), hogy egyből támadnak, mert annyira buták, hogy nem is értik még mindig! Hagy menjenek csordákba, és támadjanak ha akarnak, de az érveik gyengék! Ne tudsz mit csinálni az ebben az értelemben vett butaság ellen! Ez nem rosszindulatú, srácok, csak ha valaki Á-t mond a többiek gondolkodás nélkül B-t ordit! Ez van sajnos!
  • Bandew
    #221
    Igen, ez már emberi hülyeség. Vagy leölni több tízezer baromfit a madárinfluenza miatt. Persze vannak őrült kutyák is, de az most más tészta.
  • HUmanEmber41st
    #220
    Nos látom, mindenki magából indul ki.
    Ahhoz, h 1 kiló hús nőjön az állaton, kb 5-6 kg takarmány kell. ( ami ugyebár valamilyen zöldségféle) Ha az állatoknak való takarmány helyett emberi fogyasztásra alkamas növényeket termelnénk mindenki degeszre zabálhatná magát..
    Más: Ázsiában a Buddhista területeken, Indiában millió vallásos család él vegetáriánus életmódot ezer évek óta. Minek terhelni feleslegesen magadat a sok sok állat megölésének bűnével???
  • bens
    #219
    a tehénnek fáj nem nekem.
  • DJ Skyline
    #218
    hiába nem eszünk húst, ha a környezet szennyezéssel ugyanúgy megöljük az állatokat!
  • Gerbill
    #217
    Na és ha egy kuty megharap egy embert, egyből megölik. Pedig biztos nem akart rosszat, csak védte a területét gazdáját valamit
  • jefferson83
    #216
    Lehet, de én másról beszélek. Az általad felvetett kérdés egy másik probléma része :)
  • Bandew
    #215
    Neked fizikailag fáj, ha leölnek egy számodra ismeretlen tehenet?
  • jefferson83
    #214
    "húsevésre nincs szükség" Ez butaság, de tényleg. Lehet, hogy a te orvosod azt mondja, de 100 orvosból 98 biztos mást mondana. Ja és a szakterülethez értő orvost kell megkérdezni, nem a körzetit.
  • Bandew
    #213
    Húsevésre szükség van. Tudod mire nincs szükség? A számítógépre, ami előtt épp ülünk, vagy a kőolajra, ami állatok millióit pusztítja, vagy az őserdők kiírtására. Na ezekre nincs szükség.
  • bens
    #212
    a neonácik nem szenvednek fizikai fájdalmat, ha egy zsidóval élnek egy világban.
  • Bandew
    #211
    Kannibalizmus, nem tartom túl ésszerűnek, főleg mivel tele van a frigó, ezért mindenképp beteg dolog. Vannak extrém helyzetek (Életben maradtak című filmet gondolom mindenki látta) amikor kell a túlélésért, de amíg ilyen jó dolgunk van, addig bűnnek tartom.
  • jefferson83
    #210
    Nehéz elhinni, de tökéletesen ugyan olyan lesz, mint a legelő álatok húsa ----> nem szintetikus. Dolly (klón) sem szintetikus élőlény, hanem hús és vér.
  • bens
    #209
    úgy hogy minél több embernek elmagyarázod h a húsevésre nincs szükség, a féle haladva h minél több vágóhidat számoljanak fel, a végcél pedig az, hogy ne szenvedjenek az állatok az emberi élvezetet kiszolgálva.
  • Gerbill
    #208
    És ha valaki megöl egy embert és megeszi akkor az már nem is bűn?
  • Bandew
    #207
    Na ez már jobb közelítés, bár valszeg nincs akkor kötödés a tömeges haszonállatok között (bár ezt nem tudom, annyira nem értek az érzéseikhez).
  • Bandew
    #206
    Neonáciknak meg nem hiányoznak a zsidók. Bűn, hogy élnek? Bocs, hogy a te módszereddel élek.
  • bens
    #205
    és valszeg hiányzik a borjának, a párjának és a társainak is.
  • _Atti_
    #204
    együnk húsevő növényeket!
  • bens
    #203
    de, nekem hiányzik. tehát bűn.
  • Goth
    #202
    a tejet is elő tudják állati úgy, hogy semmi köze nincs a tehénhez, sőt, árulják is.
    És közel sem olyan egészséges.
  • Bandew
    #201
    Épp azért kell ennyi állat (tehát nagyipari folyamatban) mert nagyon sok az ember.
  • Calver
    #200
    [BAMM!]
    igen, mégpedig hogy? mi felé haladva? mi lenne a végcél?
  • Bandew
    #199
    Soha nem láttad azt az állatot, őszintén szólva azt sem tudod hogy létezik. Nem hiányzik neked, csupán azt mondod hogy hiányzik, de semmiféle érzésed nincs a dologgal kapcsolatban. Az rossz, ha rosszul bánnak egy állattal, de ha nem akkor mi a probléma?
  • Calver
    #198
    aha. kössz, nem az enyém. nem szeretem valamiért a műanyagot. attól függetlenül h valamit elő tudnak állítani, az nem feltétlenül jó... sőt.
  • bens
    #197
    lassan, lépésenként.
  • jefferson83
    #196
    Azért egyéb civil szervezetek is besegítettek nekik.
  • bens
    #195
    de lehet fékezni, és kell is.
  • jefferson83
    #194
    Ma már nem is annyira. Géntechnológia, klónozés már azon a fejletségi szinten van, hogy elő tudják állítani magát a húst is ---> az állat és tudat nélkül. Talán ez lesz a jövő.
  • bens
    #193
    helyesbítek: ha azért bűn, mert hiányzik vkinek, akkor nekem hiányzik. tehát bűn.
  • bens
    #192
    igen. azt mondta h azért nem bűn mert hiányzik vkinek. nekem hiányzik minden olyan állat, amit leölnek a húsáért. tehát bűn.
  • Bandew
    #191
    Azért nem csak a vegák harcolnak.
  • bens
    #190
    a világot nem lehet egyszerre megváltani. de a vegák tüntetésének már most is vannak eredményei, lásd: eu-s szabályok az állattartára vontakozólag.
  • Bandew
    #189
    Ilyen sosem lesz, és nem is nem is működne. Sajnos ölni mindig kell.
  • Vaxi
    #188
    akkor a Föld tovább pusztul, és elképzelésed, érveid, lemondásod röhejes utópia marad.
  • Bandew
    #187
    NEKED hiágyzit tehát bűn?
  • Calver
    #186
    mesélj, érdekel hogy változtatnál rajta. pillanat, szerzek valamit amibe a fejemet verhetem... ahh, igen, mehet, mondd csak.
  • bens
    #185
    ha már eljutnánk odáig h egy tehenet fűvel etetnek és földön tartanak mielőtt megölik, már nagyon jó lenne...
  • Bandew
    #184
    Ezzel egyetértek.
  • Goth
    #183
    de a módszer ellen sajnos nem megoldás ha csak zöldséget eszel, mert sajnos ugyanúgy embertelen fogják lemészárolni az állatokat gépies és praktikus módon, a társadalmi/technika fejlettségből kifolyólag.