1186
a vegetárius táplálkozás előnyei és hátrányai
  • bens
    #62
    amit leírtál, az egy lehetőség. a másik lehetőség az, h erőt veszel magadon, ahelyett h beletörődnél h leszarnak téged, te szarod le a társadalom idióta képzeteit, és teszel valamit azért, h ne kelljen szenvedtetni a szerencsétlen állatokat.
    egyébiránt az emberek nem az állatokat eszik, az ember az egyetlen faj, ami eldöntheti h mivel táplálkozzon. a ragadozók meghalnak ha növényen kell élniük, a növényevők pedig fordítva. de neked nem lesz bajod ha nem eszel húst.
  • Sir Quno Jedi
    #61
    Ezt állítod te. De ha végül tudományos bizonyítást nyer, hogy a répa elpusztítása is gyilkosság (mintahogy egyértelműen az), akkor mihez kezdesz majd?!!
  • DJ Skyline
    #60
    és mi a hátulütője ennek a rosz szokásnak, azt leszámítva, hogy megölik az állatot? magamon nem tapasztalok semmi furát! az állatok szempontjából rossz szokás persze! de a magam szempontjából ha ésszel csinálom, azaz nem eszek húst hússal, és nem iszok húst, akkor nem lesz rossz szokás szerintem! ugyan olyan egészséges maradok! nem dohányzom, nem vagyok alkoholista sem, nem is füvezek, nem is drogozok!
  • Count Adyn
    #59
    Azért azt lásd be hogy egy több évezredes szokást nem lehet csak úgy levetkőzni. Az emberiség húst fog enni amíg megteheti. A húsevás nem rossz, ezt bekéne látnod, csak a mód ahogy a hús az ember elé kerül lehet erkölcsileg kifogásolható.
  • Sir Quno Jedi
    #58
    Látod, már a fasisztákkal emeled egy szintre a húsevőket! Eztán csodálkozhatnál, hogy az emberek rühellik a vegatérítőket, akárcsak a többi önjelölt, világmegváltó kasztot. Ezzel végülis csak a többszázezer éves emberiséget és őseid milliárdjait köpöd szemen, hiszen azok aztán mind csúúúnya gyilkosok voltak, brühühühü...

    Ha vegás akarnék lenni, akkor sem közösködnék az ilyenekkel, mert még összetévesztenének velük. :D

    Nem kell belenyugodnod abba ami videón látszik, de ha tényleg harcolni akarsz ellene, akkor az édeskevés, ha vegás leszel és részedről el van intézve. A te hülye hasonlatodra visszatérve, az is bűnös volt, aki maga ugyan nem ölt zsidókat, de karba tett kézzel végignézte. Nemdebár?! Szóval a "vegaság" önmagában vajmi keveset segít azokon az állapotokon, amik manapság a "hús"iparban uralkodnak.
  • bens
    #57
    ez az előnye, ha valaki a saját szemével látja. nem kell sokat győzködni arról h mi a helyes.
  • Istencsászár
    #56
    Az állatok eszik a növényeket => az emberek eszik az állatokat => az ember pusztítja a földet

    Szvsz itt akinek a legtöbb oka van a sírásra az a növényzet, mivel az pusztul... persze ezzel együtt az ott élő állatok is.

    Attól hogy nem eszel húst, csak maggadal szursz ki. Az élet nem olyan hosszú hogy a világot te, vagy te megváltsad, kikell élvezni... veled sem törődik senki, le vagy szarva nagy ívben, dögölj bele a munkába, fizess fizess fizess...
  • bens
    #55
    ez még nem változtat a tényen, h a növények nem rendelkeznek fájdalom érző idegekkel. természetes védekezőreakciója van minden élőlénynek, de azért lássuk be: egy répát kihúzni és megenni nem olyan, mint egy tehének elvágni a nyakát.
  • ajem kisa
    #54
    Én Franciaországban vagyok, nekem választanom kellett, hogyha elfogadom a munkát, amit találok először, meglehet a munkavállalási papirom. Elvállaltam! És ami idevág, az az, hogy mint a videoban is volt, én is olyan konténerekbe pakoltam a többiekkel a szárnyasokat, főleg pulykákat. A mi munkánk annyi volt, hogy éjszaka 2-3 óra 2-5 ezer pulykát olyan konténerbe be, és ennyi, aztán a kamion vitte a vágóhidra!
    Fr.ország "fejlődő" ország, az EU-ban elég komoly helyet foglal, de amiket a tenyésztőnél láttam, komolyan mondom, azóta nagyon kevés hust eszem, és inkább ha tehetem, és megkivánom a hust, farmokról veszek tojást, meg hust, olyan állatok "holttestét", akik legalább napot is láttak, mert az olyan hangárakban, mint a videoban, azok az állatok SOHA még csak napot sem ismerik, tápot esznek, meg poshadt vizet isznak! És néha, amik vannak tetemek (mert a szárnyasok is eltapossák egymást), azok is mennek szépen a hidra!!! Na ez nekem ebben a formában elegendő volt, hogy átgondoljam, hogy néhány fűszer csodákra képes?
    Ráadásul vidéken lakom, itt meg vannak biofarmok, ahol zöldségeket, gyümölcsöket termelnek, és vehetsz egyenesen tölük, még ha akarod, magadnak szedheted le, és válogatsz...És ha valaki nem hiszi, hogy műanyagot vesz a boltok 90%-ában, kostolja meg a VALÓDI "bio"-t, és érezni fogod a külömbséget!!!
    Jobb estben nagyinak a kertjéből, annak is teljesen más íze van (gondolok csak pl. a paradicsomra). Ez csak tapasztalat volt, mindenki úgy vonja le a következtetést, ahogy akarja, jó étvágyat! :D
  • bens
    #53
    húst nem kell előállítani, mert nincs rá szükség. a húsban lévő anyagok megvannak a tejtermékekben is, nem kell hozzá állatot ölni.
    itt arról van szó, h egyszerűen ez egy rossz szokás, amin változtatni kéne.
  • bens
    #52
    sajnálom h ha úgy látod h a vegetárizmus és a homoszexualitás egy lapon van, de akkor sem szándekozom belenyugodni abba, ami a videon látszik #2
    ha egész életemben csak egy embert sikerül józan észre térítenem, akkor már nem volt hiába.
    nem kéros szenvedély, ez igaz. a zsidók lemészárlása sem volt káros az SS tiszteknek, mégis abban kellett hagyni... valamiért
  • Sir Quno Jedi
    #51
    növénypszichológia
  • Count Adyn
    #50
    Komolyra forditva a szót:)
    Az állatkínzás rossz. De a megoldás nem az hogy akkor nem eszünk húst,
    semmi bajom a vegetáriánusokkal, az ő dolguk, de nem szeretem az ien mármár jehovás téritési kísérleteket. A tudomány fejlődésével képesek leszünk előbb utóbb húst előállítani egy állat megölése nélkül is.
    Addig meg... az álatok is ölnek más állatokat, az emberek se jobbak az állatoknál, csak más szinten vannak.
  • ColdFire
    #49
    csikön kivégzőtábor?
  • Pityp6ng #48
    reméljük hogy így lesz
  • Sir Quno Jedi
    #47
    Ez a bajom a harcos vegásokkal. Pont mint a homokosok, vagy a jehovisták, MERT ugye az nem baj, ha valaki homi, de az már igen ha harcos homi és nekiáll tüntetni, meg hittéríteni.

    A húsevés NEM betegség és NEM káros szenvedély, mintahogy heteronak, vagy ateistának lenni sem az. Aki párhuzamot von a dohányzás és a húsevés közé, az már eleve KISSÉ ingoványos talajra téved. Már elnzézést, hogy rávilágítok eme nyilvánvaló tényre!

    Jó dolog, ha valaki megcsömörlik az állatok lemészárlása láttán és vegás lesz, de az már nem jó ha nekiáll szent keresztes hadjáratban megváltani a "tudatlan" tömegeket. Meglehet ők nem kérnek belőle! :D
  • bens
    #46
    (nyugi, bioszos vagyok ;-))
  • bens
    #45
    a növényeknek nincs idegrendszerük
  • bens
    #44
    igen, azért lett elegük belőled, mert tudták h neked van igazad, és amit csinálnak az rossz. de hidd el h nem volt hiába, mert esetleg egyszer megérik bennük a gondolat, és talán pont azért fogják abbahagyni a cigizést, mert te egyszer mondtad nekik.
  • Count Adyn
    #43
    Én a spenótot védem a szenvedéstől, ezért nem eszem meg.
    Ha már valami csinálnuk legyen teljes, a növénynek is fáj ha letépik.
  • bens
    #42
    :-) hát ez elég gyenge érv volt...
  • bens
    #41
    én nem vagyok az élvezetek ellen. képzeld én is szeretek szexelni, és a cigivel is csak annyi bajom van h másnak is szar, aki szívja a füstjét, holott nem szeretné. ill a csikkek látványa a parkban, stb. de a húsevés miatt rengeteg szenvedést kell elviselniük az állatoknak, amit el lehetne kerülni.
  • Pityp6ng #40
    azért nem próbáltam segíteni nekik tovább mert már éreztem hogy elegük van belőlem
  • sapkafej
    #39
    azok lesznek vegák, akiknek nincs életük és kell bele vmi izgalom :|
    a hús jau!
  • bens
    #38
    de ha te nem segítesz nekik, akkor nem fognak akarni soha. ez tény
  • bens
    #37
    azért lettem vega, mert egyszer személyesen jártam vágóhídon, és láttam azokat élőben, amik a topic elején vannak. hidd el h nem volt szép látvány...
  • Pityp6ng #36
    énis próbáltam már egy-két embert leszoktatni a cigiről, de aztán rájöttem semmi értelme amíg ők maguk nem akarnak leszokni
  • bens
    #35
    ugyan annyi értelme volt... szimplán az élvezet. csak kicsit nagy az ár sztem
  • Krezga
    #34
    az igaz, hogy kell fejlődni, és az is lehet, hogy ez a fejlődés a vega útja(mint valami jedi cucc:D), de én akkor is maradok a húsnál.
    Ha dohányzok, lehet, hogy lesznek panaszok a szívemre, és pont szex közben halok meg szívrohamban, és így 5 évvel kevesebbet élek, mintha ezeket nem csinálnám, de ezekkel jobb az élet. /ez k**vaszar pálda volt, de mind1:D/
  • whiskeyman
    #33
    De te most azért lettél vega mert rájöttél, hogy milyen csúnyán bánnak az állatokkal?
  • bens
    #32
    azért mert vannak olyan szokásai a társadalomnak, amik nem jók, nem helyesek. és tudom, h ha sikerül meggyőzni legalább egy valakit arról h legyen vega, akkor az neki is jobb lesz.

    ennyi erővel minek leszoktatni a cigiről másokat...
  • bens
    #31
    úgy gondolom h ideje fejlődni az őskorhoz képest, nemde? :-) kicsit megváltozott azóta a társadalom ha nem tünt volna föl ;-)

    amúgy az én szememben már fejlődés, ha nem üzemekből vesz húst vki, hanem otthon tartja az állatot. úgy legalább nem szenved annyit feleslegesen... habár az sem lehet kellemes.
  • Pityp6ng #30
    nem értem miért akar néhány ember olyat ráeröltetni a másikra, amit nem akar...
  • bens
    #29
    képzeld én is utálom a zöldségeket, és imádtam a húst mielőtt vega lettem. de egész egyszerűen túlságosan sokat kell szenvednie az állatoknak azért h mi jót ehessünk, és ez nekem nincs jól egyáltalán.
    amúgy ha akarsz jó vega kajákat kipróbálni, tudok pár receptet.
  • Krezga
    #28
    De ő nem ette meg az embereket:D /csak kicsit aberrált volt szegényem:D/
  • Krezga
    #27
    hmm, biztosan igazad van, de én akkor is szeretem. Beletörődtem, hogy már az őskorban is leölték az állatokat azért, hogy megegyék a húsukat, nekem ez teljesen természetes. Nekünk voltak nyulaink, és mi meg is ettük nagyrészüket, és semmit nem szenvedtek...
  • NEOreg3
    #26
    alapból rühellem a zöldségeket, krumplin kívül mást nem is nagyon eszek meg

    szal vegaélet kilőve-.-
  • bens
    #25
    ezek szerint Hitler sem volt bűnös mert embereket mészárolt, hiszen szerette csinálni...
  • bens
    #24
    javaslok egy kísérletet: kóstold meg a húst fűszerek és só nélkül. elárulom, nem fogsz érezni semmilyen jó ízt. ugyanis a húsnak magában egyáltalán nincs jó íze, csak a fűszerek miatt, amiket lehet tenni bármire, nem csak húsra.
  • Krezga
    #23
    "igazából nem létezik olyan érv, ami a húevés mellett szólna"

    Számomra az pont elég, hogy szeretem:D