1186
a vegetárius táplálkozás előnyei és hátrányai
  • j0nNyKa
    #342
    gondolom olcsó. és könnyen beszerezhető.....
    meg azért .. hogy hangzik már.. növényi kolbász
    ez kb olyan mint tehénből tésztát csinálni
  • DJ Skyline
    #341
    fényt!
  • j0nNyKa
    #340
    egymást.
  • _Atti_
    #339
    Sose fogjuk megérteni mit éreznek a búzamezők amikor átmegy rajtuk a kombájn..de ha egyszer rájövünk hogy valahol rosszul esett nekik mit fogunk enni?
  • Vaxi
    #338
    biztos finomabb lenne brokkolival a rakott krumpli, a setrésszelet helyett meg egyé grenadír marsot, vagy káposztás cvekkedlit.
  • ColdFire
    #337
    van olyan répa, aki jólkeres... (reklámmodel) :o
  • bens
    #336
    amúgy van pl. növényi kolbász, és a legtöbb ember nem tudja ízre levenni h nem hús.
  • ColdFire
    #335
    xDDDDDDDDDDDDDDD
  • bens
    #334
    vicces dolog, de onnantól h szabadon engedjük az állatokat a természet elintézné h visszaálljon az egyensúly. eleinte nehezen alkalmazkodnának az biztos, de mégis természetes körülmények közt én jobban szeretnék látni egy disznót, mint egy kampóra élve felakasztva a húsüzemben.
  • j0nNyKa
    #333
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • j0nNyKa
    #332
    jaja, milánói sertésszelet pl. az egyik kedvencem
    vagy a rakott krumpli is lehetne finom vega étel, de én pl. szalámival eszem
    spagetti... finom: darálthússal
    etc.
  • whiskeyman
    #331
    Vannak vidám répák is :DD
  • whiskeyman
    #330
    Vajon ki lehet a hordóban? Milyen agresszív az a répa!

  • bens
    #329
    vannak nagyon jó vega ételek, csak a legtöbben nem ismerik (honnan ismernék). tésztából, tejtermékekből és egyebekből rengeteg féle étel készül. a konyhaművészet nem éppen az én asztalom, de ha akarod keresek recepteket.
  • j0nNyKa
    #328
    végülis nem is az a para, hogy ő mit kajál karácsonykor
    hanem ha mondjuk meghívja karácsonyi vacsorára a nagymama, vagy a barátnő, vagy akárki más, ott mi fog történni?
  • Calver
    #327
    ez aztán érv volt. most megjelenik lelki szemeim előtt a kép ahogy egy rakás disznő és csirke rohan az erdőben, örülve neki h szabad... majd ki az útra, ott egy kamion ritkítja az állományt... a vadállomány teljesen megváltozik, sok lesz a jó kövér farkas, róka és egyebek. ennél jobb ötletet nem is hallottam még, ehhez is csak gratulálni tudok...
  • DJ Skyline
    #326
    és tud úgy is élni, hogy az állatokkal civilizáltan bánnak, vágják le őket! és így a vegetáriánusoknak is jó, és a húst evőknek is jó (lenne)!
  • Vaxi
    #325
    jójójójó, nem is ezt akartam firtatni :)
  • whiskeyman
    #324
    én is átéreztem :DDD
  • Gerbill
    #323
    Igen ezt mondtam én is, hogy egyáltalán nem vagyok a "húszabálás" ellen, de én nem eszek(és mint már írtam nem flancolásból)
  • whiskeyman
    #322
    Bocs, tényleg! Akkor főtt brokkolit?
  • Vaxi
    #321
  • Count Adyn
    #320
    hát ez kajak humánus:DDDD
  • Gerbill
    #319
    Viszont ha nem tudnak visszailleszkedni akkor kihalnak és egy idő múlva visszaáll minden. De egyébként szerintem egy tehén vagy egy csirke nem pusztulna el, legfeljebb szélsőséges időjárási viszonyok között.
  • j0nNyKa
    #318
    ne bántsuk már azt a szerencsétlen répát :DDD
  • whiskeyman
    #317
    Akkor karácsonykor mit eszel?
    Főtt répát, sült krumplival? Meg túrós tésztát?
  • bens
    #316
    nem hülyeség, mert igaz. de most itt nem az a lényeg h kinek hol a helye, hanem az h az ember tud civilizáltan élni állatölés nélkül is.
  • Vaxi
    #315
    bundával én sem értek egyet. de a húzt zabálás más tészta.
  • j0nNyKa
    #314
    na, hát cipőből is lehetne only vászon, vagy akármibármi
    miért gáz, ha 1 férfinek van. pl parfümje? na de ez 1 másik téma, nem erőltetem
  • jefferson83
    #313
    A haszonállatok jó része soha nem létezett a természetben (mai formájuk), ezt jó ha tudod.
  • bens
    #312
    nem. már válaszoltam egyszer.
  • j0nNyKa
    #311
    legalább a szalonna már hasonlít szegény répa úrra :[[
  • Gerbill
    #310
    Hát a bunda szerintem minden egyéb állatokkal művelt nagyüzemi dolognál undorítóbb, embertelenebb, ha teheném betiltatnám. Annak már tényleg semmi haszna és van olyan hogy úgy húzzák le az állatról a bőrt, hogy nem ölik meg. Szerintem ez minden határon túlmegy. A gyapjú pulóver és társai azok viszont általában humánus módon készülnek, mert ott csak megnyírják a birkát. Személyszerint halat sem eszem, bőrcipőm az viszont van, kozmetikumokat meg férfi mivoltomból adódóan nem használok.
  • bens
    #309
    úgy gondolom én próbáltam kultúráltan válaszolgatni, csak erre nem mindenki képes. lehet h a hús teszi :-P
  • whiskeyman
    #308
    Halat sem eszel? már kérdeztem egyszer
  • Bandew
    #307
    Persze tudom. Itt azóta kibontakozott egy szalonna vita is. :D
  • QuippeR
    #306
    ez hülyeség, akkor nekünk is a természetben a helyünk.
  • whiskeyman
    #305
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
    LÁÁÁÁÁÁÁÁÁL


  • Bandew
    #304
    Ne aggódj tudom. :)
    A lényeg, hogy a szalonna elnevezés a zsírt egy bizonyos rétegét jelenti. Az ún. zsírszalonnák pedig sztán igazán zsírdúsak.
  • Vaxi
    #303
    de meg kell ölni egy állatot érte, tehát a vegák ezt sem ehetik!