1186
a vegetárius táplálkozás előnyei és hátrányai
  • bens
    #302
    az állatoknak a természetben van a helyük. a haszonállatok is idővel visszaszoknak, ha szabadonengeded őket.
    amúgy nem kell gúnyolódni.
  • Calver
    #301
    rendben, akkor legyen állati eredetű táplálék. a lényeg ugyanaz.
  • Bandew
    #300
    Kezdenek elszabadulni az indulatok, pedig már kezdtem örülni, hogy végre egy jó vita-topik, ami kultúrált keretek között zajlik.
  • Vaxi
    #299

    Népszerű témák
    1. vega topic
    2. Mflex HQ™
    3. Football Manager
    4. Logoműhely
    5. Kézi és az Olimpia
    6. Photoshop Munkák
    7. Test Drive Unlimited
    8. Dupláz a T-Online!
    9. Battlefield 2
    10. World of Warcraft


    a vegetárius táplálkozás előnyei: kevés döglött pipe
    és hátrányai: idióta topic az sg-n, és a szegény sikítozó répákkal senki sem törődik!
  • QuippeR
    #298
    a zsírszalonnában tényleg nem sok a hús, de te még nem láttál házi szalonnát, az is biztos.
  • whiskeyman
    #297
    Igen eredetileg, vannak húsos szalonnák
  • j0nNyKa
    #296
    ok, de akkor mondjuk a rántottszelet az agresszívan hús, és azt sem nagyon szokás fűszerezni
    meg mondjuk 1 csomó másik húst sem, de a legegyszerűbb példa a rántottszelet
    egyébként kedves vegák: halat esztek? állatokon tesztelt kencéket használtok? állatból készült szőnyegetek van? ha körbenéztek, semmiféle állatból készült dolgot nem láttok? bunda, stb. ? hmhm?
  • Bandew
    #295
    A szalonna eredetileg tényleg csak zsír.
  • Calver
    #294
    ó bocsáss meg őbölcsessége bens, akkor talán jobb lenne neki ha nem is etetnénk? hiszen ha nem ehetjük meg, minek etessük? nem kínoznánk, csak épp éhendöglene.
    na, ugye mennyivel jobb lenne ez a verzió?
  • Bandew
    #293
    A haszonállatok javát nem kínozzák, hanem nevelik és levágják. A nagyüzemekben gázos a helyzet.
  • bens
    #292
    idézz nyugodtan, ugyanis én senkinek nem mondtam itt h legyen vega.
  • Gerbill
    #291
    A szalonna nem hús, hanem zsír+bőr.
  • whiskeyman
    #290
    Mióta hús a szalonna? Amióta azt valaki kitalálta, hogy annak nevezi.

    Szerinted miből van a szalonna? Gondolkodj már plz, mielőtt baromságokat írsz!
  • j0nNyKa
    #289
    gondolom ezt a hszt vehetjük úgy, hogy be sem írtad, és továbbléphetünk, nem kell idézgetnem a topic elejéről
  • Bandew
    #288
    A probléma amiről szó van, pont a nyugati országokat érinti leginkább.
  • bens
    #287
    én értelek, de a hászonállatnak sem jó ha megkínozzák.
  • Vaxi
    #286
    Én kérek elnézést, nem elsősorban neked szólt, a post első fele vonatkozik rád, és arra, miért kötekszenek az emberek. a 2. rész azoknak akik barmoznak. mind2 oldalról.
  • j0nNyKa
    #285
    főleg ha a pasi csinálja, és még jól is sikerül
    van, aki rózsával hódit, van, aki DISZNÓVAL? :D
  • bens
    #284
    ettem már mindkettőt
  • Gerbill
    #283
    A virslitől?:D
  • Calver
    #282
    felőlem nevezheted a haszonállatokat döglöttmenyétvesének, a lényeg ugyanaz marad. eteted, megeszed. ennyi és kész, passz. (miért érzem azt hogy feleslegesen magyarázom?)
  • bens
    #281
    sajnálom ha megbántottalak, de sztem nem kéne leidiótázni valakit akit nem ismersz.
    én itt egy szóval sem mondtam senkinek h legyen vega. csak kérdésekre válaszoltam. talán nem kéne?
  • Bandew
    #280
    Ja és hidd el: a lányok megőrülnek a hústól...
  • Gerbill
    #279
    A szalonna mióta hús:D
  • whiskeyman
    #278
    halat sem eszel?
  • Bandew
    #277
    Igazi álompasi lehetsz, ha egy randin rögtön letámadsz egy csajt az elméleteddel.
  • ajem kisa
    #276
    Ugyan barátom, ez nem barmozás volt, csak átvitt értelemben volt, és ha neked gondod van azzal az emberrel, aki azt mondja, hogy ne egyél húst, és ti szinte nem is hallgatjátok meg, mert "igy mondta", akkor ez nem forum! Azzal a részével én sem értek egyet, hogy térít, de a videó az valós, én csináltam ezt a fajta munkát, és én azért nem is fogok enni boltból hust, mert láttam, hogyan tartják őket, sőt, mint irtam, döglött állat is bekerül a kamionba! Ezek után, hogy te megveszed, és otthon megsütöd, nem tudsz arról, hogy esetleg lehet, hogy pont te eszel egy olyan darabot, ami már 1-2 napja elpusztult, és te jóízuen megeszed! És az ellen, hogy ne kerüljön be a kamionra a tetem is, az ellen nem tudtam mit csinálni, mert a tulajdonos volt mindig az, aki beledobta a konténerbe a többi közé!
    És most Franciaországról beszélek, ahol elvileg fejlődőbb ország, mint "kelet"!
    Eltudom képzelni, akkor otthon az izzadságon (ezt hallottam, egy ismert konzervgyárban dolgozótól) kivül, kitudja mit eszel még meg! Ezt szerintem mindenki veheti példának, vagy tanácsnak, mert ez gusztustalan!!!
  • j0nNyKa
    #275
    te hülyevagy, magyarázd már meg 1 grillparty résztvevőinek, hogy nem hús lesz grillezve
    ah :DDD
    vega csaj? gg neki, remélem, átlépte lefelé a 30 kilót.
    ballagáson vegamenü? ok, és hogy osztod szét? vagytok 30an, nem esztek húst 2en
  • Vaxi
    #274
    EMBEREK! VAN EGY ÉRTELEMS hozzászólónk!
  • bens
    #273
    nem gondoltam rá, mert nem vagyok ragadozó állat. és ezek a dolgok sem igazak, mert pl egy lónak erősebb felépítése van mint sok ragadozónak.
  • j0nNyKa
    #272
    ezzel szerintem a húszabálók is egyetértenek teljesen (én legalábbis igen)
    de az ilyen bens fele idióták közel sem úgy fejezik ki magukat, mint te
    ez itt inkább a gond
  • Calver
    #271
    tényleg a fűszereket érzed? biztos vagy benne? jó, legyél csak, hatalmas hülyeséget mondassz.
    - szalonnát ettél már? fűszerezik? nem. finom? igen.
    - nyílt lángon sült húst ettél már? gondolom nem... azt se szokik fűszerezni. fűszerezni azért szoktak ételeket, hogy még finomabbá tegyék őket, nem azért mert nincs íze...
  • Bandew
    #270
    Te nem ettél még félig átsült bélszínt? A húsnak igen is van íze, mégpedig nagyon is ízletes. Sőt indiában pl azért fűszerezik agyon a kaját, mert növényeket esznek és azok nem olyan ízesek.
  • bens
    #269
    nyugi. a tigris nem élhet salátán, mert nem olyan az emésztése. meghal. viszont az ember élhet hús nélkül, mert én is élek például...
    ballagáson van vegetárius menü (enyémen volt).
    randiztam már igazi lánnyal, elmagyaráztam neki h miért nem jó a húsevés és vega lett ő is.
    grillezni nem csak húst lehet.
  • j0nNyKa
    #268
    nemis mer a zsiráf az vagány, és nem zabál húst.
    :D
  • Gerbill
    #267
    Amúgy nekem semmi bajom a "húsevőkkel" nem akarok megtéríteni senkit, engem se akarjon megtéríteni senki. Az állatok kínzásának szerintem semmi köze a vegetarianizmushoz. legalábbis ezzel nem lehet megoldani. Szigorúbb ellenőrzés állatbarátabb szabályok kellenének. Nameg az, hogy ne műtrágyán nevelt agyonvegyszerezett növényeket és állatokat tegyünk az asztalra.
  • Bandew
    #266
    Ezzel mondasz valamit. Mi élhetünk hús nélkül is. Ez azonban számomra egyet jelent azzal, hogy az emberiség még inkább eltávolodjon a természettől, hisz már a táplálkozásunk sem az, aminek lenni kéne. Nem tudom miért érzem így, de ez számomra elég sci-fi szerű. A jövő, amikor már mindenki kopasz, nincs lábujjunk és senki sem eszik húst. Inkább élek az erdőben együtt az állatokkal.
  • Goth
    #265
    Hasonlítsatok össze külsőre egy húsevő és egy növényevő állatot.
    Melyiknek van erősebb testfelépítése, és nagyobb izomzata? A húsevőnek.
    Melyik fut átlagban gyorsabban, melyik képes nagyobb erő kifejtésére? A húsevő.
    És végül, melyik győzi le/öli meg a másikat? A húsevő.
    Asszem az állatvilág mindent elárul arról, hogy testfelépítés és izomzat kifejlődésére növényt vagy húst érdemes zabálni.
    bens, lehet hogy egészséges és erős vagy, meg élsportoló. Nem gondoltál még rá, hogy ha húst is fogyasztanál aktívan, ennél lehet hogy mégjobb lennél?
    Ha szimplán jó vagy, nem jelenti azt, hogy az életmódod a csúcs. És nem jelentheted ki, hogy vegetáriánusként sokkal jobb vagy. Mert 13 éves korod óta nem ettél húst, így nem tudhatod, mire lennél képes ha állati fehérjékhez is hozzájutnál.
  • j0nNyKa
    #264
    igen mert a szimpla rántottszelet ÚGY TELE VAN BAZDMEG FŰSZERREL, HOGY FOLYIK RÓLA
    . :]]]]]]]]]]]
  • DJ Skyline
    #263
    de te most azt mondod, hogy az aki húst eszik az is szenvedést okoz? nekem konkrétan mi közöm van ahoz, hogy hogyan bánnak velük? én milyen szenvedést okozok a már megölt és feldarabolt tehénnek, aminek a levágásához semmi közöm?