1186
a vegetárius táplálkozás előnyei és hátrányai
  • Calver
    #382
    a szecsuáni csirke még mindig nem ért egyet, de már nem maradt sok ideje véleménynyilvánításra
  • j0nNyKa
    #381
    énmeg úgy gondolom, hogy egy embernek milliószor több problémája van, mint egy állatnak (mondom nem akarok politizálni), de pl. stressz, költségek, család, szerelem, etc.
    ilyen szempontból pedig egy jóleső ebéd nekem igenis többet ér, mint egy disznó élete... sokkal többet
  • bens
    #380
    nem mondom el többször. olvass vissza.
  • j0nNyKa
    #379
    1)
    K.: Mi a biorasszizmus?
    V.: Amikor a kopasz barack leveri a ciganymeggyet

    2) biorasszizmus :D
  • bens
    #378
    egyszer mindenki meghal, de sztem nem mindegy h milyen körülmények közt.
    ok, úgy gondolom akármennyi zabálás sem ér meg egy életet.
  • j0nNyKa
    #377
    nyaldmeg, az de gecifinom kaja :(
  • j0nNyKa
    #376
    nem akarok átmenni politikába, de... na... egészen mások ott a körülmények, mint itt
    nálunk valahogy egy átlagembernek nem az a legnagyobb problémája, hogy mi a helyzet szegény bocikkal....... szal érted.
  • _Atti_
    #375
    biorasszizmus:D
  • Calver
    #374
    ez rasszizmus. egy növénynek is lehetnek jogai! ők is érző lények! miért vagy velük szemben ilyen lekezelő?
  • bens
    #373
    nekem is az a véleményem, ha már vki nem képes lemondani a húsról, akkor vegyen vadásztól, vagy házilag tartott állat húsát stb.
  • Bandew
    #372
    Köszi
  • DJ Skyline
    #371
    vagy eszem mind kettőt! :)
  • _Atti_
    #370
    Tudod hány rovart kukacot ezt azt takaritanak le a kedvenc csemegéidről..a biogazdaságokban is..igen..csak ott biológiailag ádáz ellenségeikkel nyiratják ki őket.. vissza kell menni az erdőbe ha olyan szép világot akarsz amire gondolsz.
    A civilizáltság nem természetbarát.

    sajnos.
  • ajem kisa
    #369
    Én Franciaorszárgól beszélek, olyanokról, akik megtehetnék, hogy megvegye mindazt, amire mi csak kapargatunk, de ő nem azért teszi mindezt, mert nincs miből, hanem azért, mert tisztelik a természetet úgy, ahogy te vagy én talán soha! És a munkahelye is olyan, hogy semilyen, mert van egy háza (de ez valoban extrém nekem), amit ő, és az ilyen beállitottságu barátaival épitett, nem nagy de nekik, 2 embernek elég, és növényeket termel, persze bio, és még a ház is olyan festékkel lett festve, amit bio boltbol vett, valami vegyszermentes cucc (nemtom milyen), stb,stb...És boldogok, mert mi az, amire valóban szükségünk van? Az megint más kérdés, hogy hol is van ez a hely, mert mondjuk ez pl. az oceán mellett van, és nemhiszem, hogy otthon találnék egy olyan helyet, ahol elfogadnák az ilyen "extrém" fazonokat hosszutávon, sőt...a Balatonnál sem!:D
  • Calver
    #368
    a tányéromon lévő szecsuáni csirke szembeszáll ezzel az állásponttal.
  • bens
    #367
    az embernek ennie kell valamit az életbenmaradáshoz. választhatsz; vagy megeszed azokat az állatokat amiket nem éppen kíméletesen öltek meg, vagy eszel növényeket, amiknek nincs idegrendszerük, szemmel láthatóan nem védekeznek és sokkal alacsonyabb létformák, mint az állatok.
  • j0nNyKa
    #366
    na de várjál már
    az az állat ígyis úgyis meghalna
    és nem 1 darab zabálás lesz 1 állatból, hanem jó sok...
  • bazza
    #365
    Egyébként sztem ha vki azért lesz vega mert sajnálja az állatokat ahogy ott szenvednek a vágóhidakon, akkor mennyen el horgászni, vegyen húst vadásztól vagy a szomszédnénitől szerezzen tojást. Esetleg saját maga is vehet pár állatkát. (mér, péel egy kecske sztem tök ari, jól el van a kertben) Tuti, nem fognak szenvedni, arany életük lesz! :D

    Egyébként nem véletlenül vagyunk MINDENEVŐK, a húsra igenis szükségünk van, hiszen mondjatok egyetlen egy zöldséget amiben van annyi fehérje mint egy jókis lazacban, vagy steakben.

    Nővérem egyébként fél-vega, a húslevestől undorodott meg, de pl. tojást, tejtermékeket fogyaszt.
  • bens
    #364
    én itt elmondom a véleményemet, és válaszolok a kérdésekre (az értelmesekre). ne kösse fel magát senki. sztem szebb lenne a világ ha nem lennének húsüzemek, és én erre törekszem.
    azt meg biztosan tudom h egy jó zabálás nem ér egy életet.
  • Vaxi
    #363
    itt leírom
    359: hát azt télleg nem....
  • _Atti_
    #362
    ha nem éreznél fájdalmat megölhetnélek? (ezért is mondtam hogy az nemminden..)
  • Bandew
    #361
    Aztat hogy csináltad?
  • Calver
    #360
    én mégjobban szeretném látni cigánypecsenye formájában a tányéromon.
    mellesleg az előbb nem véletlen azt állítottad h senkit nem akarsz "téríteni", hogy ő is vega legyen? nos, akkor légyszives magyarázd már el nekem h éppen miről beszélsz?
    megpróbálom summázni az eddig elhangzottakat:
    "engedjük szabadon az összes haszonállatot, hogy ne kínozzuk szegényeket. igaz, így nem ehet senki húst, de kit érdekel, én vega vagyok, legyenek ők is azok, vagy kössék fel magukat!"
    asszem sikerült összefoglalni.
    ennyit a térítésről.
  • j0nNyKa
    #359
    a fa nem tud szarni.
  • Vaxi
    #358
    szerinted egy fának nincs lelke? egy 500éves fában nincs 100x annyi bölcsesség, mint egy idióta túkyban, ami csak enni meg szarni tud az összesen 3 mp-ces memóriájával???
  • j0nNyKa
    #357
    vagy hogy lándzsával harcoljanak, lásd lentebb.
  • Vaxi
    #356
    elkanyarodtunk a témától.
  • bens
    #355
    a növények a tudomány mai állása szerint nem éreznek fájdalmat. nem azt mondom h jó nekik ha leszedik őket, de ez a helyzet. sztem a növények inkább valók arra h megegyük öket.
  • Vaxi
    #354
    off/
    tegnap vaniliásat csináltam, és tettem bele reszelt citromot meg citromlevelt! attará!
    /on
  • DJ Skyline
    #353
  • j0nNyKa
    #352
    majd beszivunk oszt kitalaljuk hogy kell azt csinalni. tema lezarva. :D
  • ColdFire
    #351
    applekinzás? :o
  • j0nNyKa
    #350
    ezek szép dolgok ugyan, de szerintem attól, hogy x ember áram nélkül remeteként él, ungabungának etiópiában nem lesz jobb élete
    sőt, senkinem nem lesz jobb élete, max nekik szarabb
    addig, amíg a cigánygyerek késsel szurkál, fölösleges ilyen dolgokkal védeni az emberiséget, a természetet...
  • Vaxi
    #349
    LOL :D tehén tészta! :DDD fini lehet
  • _Atti_
    #348
    a fizikai fájdalom nem minden.. ha megvágod a kezed az jobb mintha fájdalommentesen lecsapják a fejed..
  • bens
    #347
    én nem szoktam enni, mert sztem nincs rá szükség, de akik nehezen állnak ált a növényevésre, azoknak jól jön.
  • j0nNyKa
    #346
    jofej repa :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Vaxi
    #345
    semmit. aztán elkezdünk éhezni, és amikor már kurva éhesek vagyunk egy forradalmár azt mondja: hülye vegák! és megeszik a vegákat, aztán a baromfikat, és kezdődik megint :DDD
  • ajem kisa
    #344
    Ez nem nekem szólt tudom, de én, és néhány ismerősöm itt, akik "megtéritettek", mi olyan (bio) boltból veszünk dolgokat, pl. fogkrémet, sampont, szappant amiben sem vegyszer, sem szalonna nincs...Ez is csak egy olyan dolog, amit pl. a vegások nagy része megtesz mindenkiért (!!!), hogy megpróbálja becsülni a természetet. És sokan vannak itt ilyen emberek, akik próbálják tisztán tartani a környezetüket, sőt olyanok is vannak, akik nem hasznlának sem áramot (tv, fütés..), sem vegyszert, a fütés is csak fa, vagy szén. A világitás mielött megkérditek az alkohollal, mint a petrolámpa. Ez nekem sok igy, de ilyen is van, és respect!!!
  • bens
    #343
    idegrendszer híján valszeg nem fizikai fájdalmat.