1186
a vegetárius táplálkozás előnyei és hátrányai
  • bens
    #182
    inkább ne öljünk meg senkit. sem embert sem állatot.
  • bens
    #181
    igen. ez az amin sztem változtatni kéne.
  • Calver
    #180
    ...és ennek a nagyon sok munkának ott kéne kezdődnie h kiírjuk az emberiség nagy részét, lévén normális körülmények között tartott állatokkal képtelenség lenne 6 milliárd embert etetni. itt kezdődnek a gondok.
  • bens
    #179
    nekem hiányzik. tehát bűn.
  • bens
    #178
    ne dögöljön meg senki.
    tehenet lehet úgy tartani a tejéért, h ne okozz neki fizikai fájdalmat.
    ezen túl, még mindig jobb a farmon állatot tartani a húsáért, mint egy üzemben, ahol soha nem lát napfényt.
  • Vaxi
    #177
    a Föld betegsége az ember:
    öljünk meg mindenkit?
  • jefferson83
    #176
    Annyiban megvédeném benst, hogy az állattartás, tenyésztés, szállítás manapság mutatott képe szégyen és gyalázat. Itt nem a végkifejlettel (ölés) van a probléma, hanem azzal a folyamattal amíg idáig eljutunk.
  • Calver
    #175
    hát nemtom, számomra ha eljönne a nagy kaszás az biza elég káros lenne, de ki hogy érzi...
  • bens
    #174
    hát nem egy nap alatt az biztos.

    amit evszázadok alatt rontottunk el, azt csak nagyon sok munka árán lehet helyrehozn, de valahol el kell kezdeni.
  • Calver
    #173
    tudod, haszonállat. te eteted, te eszed meg. eközé beékelődik az ölés művelete is. (ha nem, na akkor ott gondok lesznek) ez a természet rendje, ez a haszonállatok létezésének célja.
  • Goth
    #172
    attól kisebb bűn, hogy béla tehén nem hijányzik senkinek.
    Ha engem megölnek az önmagában nem bűn, mert én már nem leszek rá mérges nyílván, mivel halott vagyok, szal ha engem megöl valaki, nem tesz ellenem semmi rosszat.
    Azért nagyobb bűn megölni egy embert, mert vannak hozzátartozói, és szerettei, akik kötődnek hozzá, és ezzel bennük teszel kárt.
    A gyilkosság sosem a megölt személyt károsítja -> az már nem fogja bánni.
  • Bandew
    #171
    Mert megeszed. Ez pedig a világ legtermészetesebb dolga. Ha ezzel nem értesz egyet, azzal megkérdőjelezed a természet törvényeit és saját magad legnagyobb ellensége leszel. Lásd meg, hogy paradoxon amit mondasz.
  • Calver
    #170
    húúú mekkora trükk. tééényleg, házitej. tudod, farmon haszonállatokat is tartanak, nem csak tehenet. ha onnan veszi valaki a húst akkor azzal már semmi bajod nincs? érdekes módon erről még eddig egy büdös szó nem esett, csak arról h szegény állatok h szenvednek...
  • Casillas
    #169
    szóval szerinted ember és állat között semmi különbség?
  • Bandew
    #168
    Mindent lehet jól tartani, de a nagyüzemekben nem. És ez a lényeg, nem az hogy megölik őket. A lényeg, hogy te ugyanúgy elköveted azt a "bűnt" amivel minket vádolsz.
  • Calver
    #167
    én falnak megyek. na várjunk. dögöljön meg az összes húsevő, mert szegény állatokat ketrecekben tartják ahol szenvednek, majd megölik és megeszik őket. de tehenet lehet farmon tartani, más állatot, amiből esetleg hús lesz, azt viszont nem, most kb ezt mondod?
  • jefferson83
    #166
    Kiméletlenül is meglehet fejni egy tehenet. Agysejtek pl. nem cserélődnek. Azért ezt így túlzás megállapítani. Nem mondanám, hogy 7 évente új ember vagyok. Erős 30 év dohányzás után 7 évig nem gyújtok rá? Értem kicsit más a példa de nem lehet így kijelenteni azt amit te mondasz. És a sejtek nem egyszerre cserélődnek (újjúlnak meg) le, hanem fokozatosan.
  • Goth
    #165
    szerinted hogy illesztené vissza az ember a disznót meg a csirkét a táplálékláncba? Kiengedi őket a mezőre meg az erdőbe és esznek amit találnak?
    Valószínű hogy éhendöglenek, mert ezek az állatok már sajnos csak arra jók, hogy az ember megegye őket. Maguktól nem tudnak boldogulni, ez tény. Ezért nyílvánvalóan ugyanúgy megdöglenének az ember által tenyésztés nélkül is, mert NEM tudnak boldogulni a természetben, és alkalmazkodni a mai világhoz.
  • bens
    #164
    pontosan ezért kell házitejet venni
  • bens
    #163
    az állatoknak ugyan olyan érzéseik vannak, mint az embereknek. mitől lenne kissebb bűn állatot ölni?
  • Casillas
    #162
    ne beszélgess a vágóhíd gazdasági vezetőjével. ő gonosz.
  • Calver
    #161
    nagy igazság, de szerintem kis barátunk még nem gondolt bele h a tehenet ugyanúgy egy 5nm-es helységben tartják és géppel fejik...
  • bens
    #160
    és szted tehenet nem lehet jól tartani?
  • bens
    #159
    tehát szted h kissebb a kereslet, attól még ugyan annyi hús adnak el? mert sztem nem. de mondok jobbat; én beszéltem vágóhíd gazdasági vezetőjével, és ő mondta h ha tartósan nincs kereslet valamire, akkor megszüntetik a tenyésztését.
  • Bandew
    #158
    Ölni nem kell, de tartani igen. Öngól.
  • Goth
    #157
    így van.
  • Calver
    #156
    veled teljesen felesleges vitatkozni valamiért úgy érzem. mérhetetlenül ostoba vagy - bár ez személyeskedés, ami csúnya és rossz dolog tudom, dehát így van -, a neked szóló hozzászólásokra nem válaszolsz normálisan és durván a vitakultúrád abból áll h innen-onnan kiragadsz dolgokat, majd teljesen kiforgatod őket. fanatikus.
  • Bandew
    #155
    Te miről beszélsz? Ne ölj embert! Max önvédelemből. Mit kell ezen magyarázni?
    Az állatokat azért kell megölni, mert megesszük őket. Embert nem eszünk, nekem legalábbis nem szokásom.
  • bens
    #154
    a tejtermékek előállításához nem kell állatot ölni

    mellesleg az emberi szervezet 7 év alatt cserélődik ki sejtszinten, szal 8 év elég.
  • Goth
    #153
    szerintem meg a vegetáriusság abban rejlik, hogy csak növényi eredetű dolgokat eszel, semmi állati eredetűt. Persze én a vega szóból indulok ki, ami alpból növényit jelent, szal se a tojás se a tej nem tartozik ide.
  • Bandew
    #152
    Pontosan! Tehát az állatok tovább élnek, tovább szenvednek a szűk helységükben.
  • bens
    #151
    nem eszek halat
  • Calver
    #150
    30-40? akkor asszem majd bevezetjük a koporsójába a netet...
  • bens
    #149
    tehát ha nem azért ölök meg egy embert mert gyűlölöm, csak mert élvezem a gyilkolást, az nem bűn?
  • Count Adyn
    #148
    Ha csökken a kereslet ugyanannyi állatot vágnak le mint addig, csak több ideig tart mig eladják:) Lásd átcimkézés. Másrészt meg lehet hogy a kereskedőre rárohad valamenniy hús, de a többi eladásából még igyis nyereséges marad, ergo megéri neki, ergo nem fog csökkenni a kinálat, csak a kereslet radikális csökkenésével.
  • jefferson83
    #147
    Halat eszel? Annak a szaporítása se piskóta.
  • Vaxi
    #146
    én is téged.
  • jefferson83
    #145
    Elfelejtettem: Ne 8 év vegetáriánus életmódra hivatkozz, hanem majd 30-40 évre. Persze a tojás és tejtermékek bevitele nem ér :)
  • bens
    #144
    a gond az h a csirke nem a farmon születik, hanem egy fémládában, egy húsüzemben.
    azt pedig az ember rontotta el, h vágóállatokat hozott létre. helyre is tudja hozni, ha akarja.
  • Bandew
    #143
    Mint mondtam a módszer a lényeg, az állatok élete, nem pedig a halála. Ha kevesebb állatot vágnak le, az tök mindegy, mert maga a módszer nem fog megváltozni (szűk kalitka stb.).