3589
  • Goth
    #507
    szány
  • SeLFisCH
    #506
    két perce láttam , rosszul is lettem -.-

    milyen egy rockbanda dobos nélkül ? :|
  • Cat #505
  • magus
    #504
    mondom kezdünk-.-
  • sapkafej
    #503
    20 ft-os fröccs? tudni akarom a hely nevét!
    :P
  • sapkafej
    #502
    minek mész ilyen helyre?
  • Goth
    #501
    mifos szó az, hogy "rocker".
    mekkora egy trágya, idétlen szó. A fogalommal ami mögötte van persze semmi gond, de hogy lehetett rá egy ilyen szar szót kitalálni? :D
    rocker. vááá.
    Hozzáteszem, hogy a zenét szeretem, de nem mondanám rá hogy rock, mert természetszerűleg rühellem ezt a szót, hogy miért, azt nemtudom xD
  • Kmarha
    #500
    no az még sehol nem került elő :)))) te említetted meg elöször :D
  • magus
    #499
    kezdünk rámenni a diszkós vs rocker vitára-.-
  • Cat #498
    ez itt eléggé off, vannak erre külön topicok.
  • Kmarha
    #497
    Mondom ez teljes általánosítás. Nem szabad előhozakodni a punkokkal, vagy a rockerekkel, vagy a technosokkal. Mindegyik csoportosulásban megtalálható az ilyen.

    Láttam én már technos gyereket a selyemingjében olyan állattá lealacsonyodni, hogy az félelmetes. A saját mocskában heverészet, azt reggel a szakadt ingecskében kezdett neki pénz kunyerálni hogy haza tudjon utazni gazdagabb apucijához. Találkoztam elöször tök átlagos, bár kissé nagydarabb emberkékkel, kik belém kötöttek, hogy hogy nézzek már ki ilyen hosszú hajjal, mint egy kislány. Láttam punkot, rockert igénytelenkedni, de úgyanúgy latin buliból hazafelé tartó gusztustalan kislánykákat is :D Még csak azt sem mondhatom hogy a punkok körében népszerübb vagy általánosabb ez a jelenség.. talán annyi a különbség hogy olyan helyekre jársz ahol velük találkozol :) Én ennél szerencsétlenebb vagyok :)

    És persze nincs harag
  • Beast Machine
    #496
    ja, és no para, nincs harag:)
  • Beast Machine
    #495
    namost a helyzet az hogy a punkok nem rockerek, mert ha rockerek lennének, akkor nem punknak hívnák őket.:)

    oersze sok norm. punk is van, akiknek tényleg igazi felfogásuk van, és nem az "ANARHIJJAAAAAA UÁÁÁÁÁÁÁ!!!!"-szóösszetétel az összgondolatuk, hanem tényleges eszmerendszer van a hátuk mögött - ugyanez van a rockereknél is. az én viseletem egy sprotcipő, farmer (néha fekete bársonynadrág), random (lehetőleg sötétebb színű, illetve galléros) póló, meg a kétszemélyes bőrkabátom. Bakancsot is tervezek csak a lábam izzad, mint a ló. Kevesen kérdik meg, mit szeretek, mivel hátközépig érő hosszú hajammal, két méteremmel, és 130 kilómmal elég feltűnő, és egyértelmű utalás vagyok.

    szóval az igényes öltözködésről csak annyit, hogy kinek mire van igénye. ha neked a fehér nadrág kell, horgyad. ÉN soha nem venném fel, de csak mert nem tetszik ennyi. a ruhadarabbal van a bajom, nem a viselőjével. mert a fehér naci, teccik vagy sem, nem a rocker életérzés (FIGYELEM! NEM a sörtől részegen a srában fexem, és IHB-bulik érzésről beszélek, hanem az IGAZI, HAMISÍTHATATLAN rocker érzésről!!) egyik alapköve, így elég feltűnő tud lenni, főleg, hogy mostanában ilyet főleg a nyomorútt diszkópatkányokon látni, akik egész évben zokni nélkül mennek a kis trendi szandáljukban. az egyszerűb arcok meg biztos, hogy ezekkel fognak egy kalap alá venni, így ne csodfálkozz, ha kinéznek a csehóból, de hadd idézzem drága megboldogult nagyapám örök rigmusát:

    "SZARNI BELE, ZOLIKÁM, AZT!!". És kész.

    Jóéjt.
  • Bammy
    #494
    Az hogy valaki fekete ruhában jár mert ez a szín áll neki jól, stb, ezzel nincs baj. De kicsit akkor veszem észre hogy valaki mennyire lehet egyszerű és igénytelen, amikor lemegyek egy helyre, és sok punk (tudom nem ők voltak a téma) undorító hajjal, undorító kinézettel ott kunyerál vkitől vagy bebaszva fekszik a padlón. Amúgy én is szoktam tombolni is, bár ahhoz innom is kell. Én csak azt mondom hogy szerintem vannak nagyon durván igénytelen emberek, jó, bevallom, punkok között több az ilyen szenny. Egyszer volt koncertünk egy helyen, utánunk fellépett vmi méás zenekar és pár punk gyerek lentvolt. Rajtam fehér gatya volt meg egy csíkos póló amit kurvára szeretek....és erre azt látom, hogy egy orr szem száj piercinges, undorító hajú, kockanadrágos bakancsos, szarrágó, lenézően rámnéz és a haverjaival ujjal mutogat rám és csak anyit mondanak hogy: pfff. Szerintem lett volna bennem egy kis ital akkor nekik is megyek, de így is annyira ideges lettem....lenéztek, mert igényesen öltözködöm. Tudom,. nem mindneki ilyen...és bocs Kmarha vagy Beast Machine ha megsértettelek titeket, tudom hogy rockerek között is vannak oylanok akik fekete cuccokban, együtteses pólóban járkálnak és jó arcok...csak nagyon sok az igénytelen szar, és nagyon sokszor fel tudnak húzni. Me azt mondom h ok nem megyek le oylan helyre, de van hogy jön pár részeg punk nyomorék azt beszól meg minden mert normálisan öltözködöm és nem úgy nézek ki mint egy bohóc...
  • Beast Machine
    #493
    akiket te lefestesz, azok a rokkerek. Mi ROCKEREK vagyunk. és különben is, kikérjük magunkak. Én pl. megvetem a fehér nadrágot, meg a szandált, meg az ilyeneket - érdekes, hogy te pont a deathmetalra vagy rákattanva.
  • Dying Soul
    #492
  • Kmarha
    #491
    naaa. Álltalában fekete ruhába járok, de csak mert ezt a színt kedvelem. Nem vetem meg a kötöt pulcsit, nincs olyan trikom, pólóm amin valami banda neve lenne, vagy koponya vagy bármi, csak sima fekete, max egy-két szürke vagy kék rész benne. A bakancsot szeretem, de álltalában sport cipőt hordok ha meleg van. Igénytelenül ugrálni és pogozni szeretek ha olyan a hangulatom, és legalább fogyók is egy picikét. Mindazonban egyeltalán nem tartozom abba az "igénytelen rocker" halmazba mint amit lefestettetek, pedig a hétvégi bulikon én is beérem, ha nem is 20, de 70 forintos fröccsökkel. Ja igen, volt már olyan is hogy kunyeráltam. Ha hazaérek akkor meg leülök és berakok egy kis metált vagy régi rockot, hangulattól függöen.

    Szóval csak óvatosan az álltalánosítással :) Mellette ismerek olyan igényes embört is, aki fura mód az álltalad lefestett igénytelen ruhát is felveszi.
  • sz4bolcs
    #490
    én is nagyon szeretem az old rockot, nekem a metál túl kemény, de old rock jöhet orrba szájba. :)
    meg van egy gunsos pólóm, amit inkább csak sütéshez-főzéshez húzok föl.
    A rockerséget azért ráhagyom az ugribugrikra. :)
  • Bammy
    #489
    Vannak rockerek, akik fekete ruhában, betkós bakancsban járkálnak, a hétvégi bulikon beérik a 20 ft-s fröccsel, egy koncerten igénytelenül ugrálnak és pogoznak. Vannak ilyenek. Vannak akik viszont teljesen normálisan öltözködnek, nem vetik meg a kötött pulcsit, vagy egy fehér nadrágot, sőt, inkább az igénytelen fekete ruhás szar rockereket vetik meg, pedig hazamennek, és elkezdik hallgatni a Death Metalt vagy akármi más stílust. Én ilyen vagyok. Szerintem aki egy kicsit is igényes az nem vesz fel olyan ruhákat amikben sok embert látok, azaz sok rockert. Néha lemegyünk egy egy ilyen helyre mert van ott pár haver...5 perc után szellemi leépülés áldozataként érzem magam a sok igénytelen fasz között, akik 100-asokat kunyerálnak fröccsre, stb.
  • Cat #488
    ?
  • sz4bolcs
    #487
    bevillant egy fless:

    "-rocker vagy? - hallatszik a kérdés, egy talpig fekete szakadt ruhás arctól, a hátuljára valami Tankcsapda felirat van vasalva. Talán nincs is több 14-nél.

    ezt hallva belegondolok, az emberek milyen képet szoktak elképzelni a rocker szó hallatán, és elragadnak az érzések. Jönnek a képek megállíthatatlanul: Woodstock, hippik, Morrison indián táncot járva, Axl Rose alsógatyában, mikrofonállványt lóbálva, Ozzy csúny képe, és és Iommi a sabbath gitárosa, lsd, alkohol, Jimmy Page a Les Paullal, Slash a cilinderben, Mercury a fején koronával, jobb kezét az égnek tartva, Robert Plant egy buzis beállással, füstös blueskocsmák stb. stb.

    Miután felocsudok magamra nézek, és felmérem magam.
    Fehér cipő, fehér nadrág, egy kötött garbó felső, hajam zselézve, napszemüvegben, és egy mobilt lóbálva..

    Aztán ránézek a srácra, és egy pillanatig újra átgondolva az eddig látott képeket, válaszolok:
    -Nem.
  • Dying Soul
    #486
    De nem a Nirvanán nőttek fel. :P

    Szóval érdekes, hogy mennyire sok hozzáértéssel írták ezeket a cikkeket..nem is arra mentek, hogy "sokkoló" zenekarokat írjanak.. Tényleg inkább Alice Coopert, Kisst, Ozzyt kellett volna írniuk..
  • RussT
    #485
    Öreg rockerek vannak..
    de remélhetőleg olyan nem lesz hogy "öreg emos"....
  • Match
    #484
    Hát én megnézném hogy egy mötley-s anyuciapucinak hogy lesz emos kölyke :D
    alapvetően nem a szülőkhöz kéne hasonlítani szvsz.
  • Beast Machine
    #483
    de Master Ozzy legalább jó zenét csinált, áldom nevét...
  • báttyó02
    #482
    :w
  • PíszLávJuniti
    #481
    Régebben is voltak lázadóbb zenekarok, a black sabbath zenéje, vagy akár a kiss tagok megjelenése is elég "lázadás"...
  • PíszLávJuniti
    #480
    derék dolog .)
  • sztomy69
    #479
    Szüleim Nirvanások, de nem lettem emo, utálom a zenéjüket, ahogy kinéznek, lol. Maradjunk meg a jó öreg punknál és metálnál =)
  • Zizou5
    #478
    büszke lehetsz magadra!
  • ThisZip
    #477
    Azta, akkor rengeteg emos meghalt miattam!!!! XDDDD
  • Goth
    #476
    ejha, verjük egész nap!
  • Dying Soul
    #475
    Tényleg, jujj :DD
  • Calver
    #474
  • PíszLávJuniti
    #473
    ahogy számolom, a nirvanán felnőtt szülőknek 5-10 éves gyerekük lehet.
  • dotkom
    #472
    Na akkor épp itt az ideje nyitni egy emo fikázót fikázó topicot, mert hogy ők is csak divatból fikáznak, és egyébként is nem érzelgősök, és nem szeretnek fiukkal csókolózni..
    ...
    Haggyatok már ilyenekkel..
  • magus
    #471
    már nagyon régóta divat-.-
  • Cat #470
    egyébként tökérdekes, hogy míg decemberben, amikor a topikot nyitottam semmilyen magyar forrás, cikk nem volt (nem is linkelt be senki semmit), addig a múlthéten az index főlapjának tetején volt cikk, most meg az origo közölt háromoldalas írást róla. Nagyon hype jellegű az egész, és divat fikázni.
  • Cat #469
    Nem. Ez itt a lényeg:

    "A külsőségek egyre extrémebbek lettek, a tinik pedig rájöttek, hogy metállal vagy punkkal már nem igazán tudják megbotránkoztatni a Guns 'N Roseson, Mötley Crüe-n vagy akár Nirvanán felnőtt szülőket, viszont azzal igen, hogyha fiú létükre kifestik magukat, nőies cuccokba bújnak, vagy a goth szubkultúra elemeit átvéve kultuszt teremtenek az öngyilkosságnak (melyről az esetek túlnyomó többségében csak beszélnek). Ezzel aztán remek alapot adtak a világnak arra, hogy az sokkolva legyen. Így születhetett meg a már említett Daily Mail cikk, amely gyakorlatilag a gothokkal azonosította az emósokat, akik divatból nyiszálják a csuklójukat, feketében járnak és a lányok a fiúkra, a fiúk pedig a lányokra hasonlítanak, és legalábbis flörtölnek a biszexualitással. Ez amellett, hogy gyakorlatilag PR cikk volt az írásban emlegetett My Chemical Romance számára, tudatosította a brit társadalomban az emo állítólagos "veszélyét", melyről azóta is cikkeznek a lapok.
  • G_ArchAngel #468
    Volt már?