3589
  • Kmarha
    #714
    szintiszta pop, egy kis gitárral meg dobbal :) Esetleg a soft rock féleséget rá lehet sütni, de maradjunk a popnál. Attól függetlenül hogy abszulute nem az én stilusom és nem tetszik, egész normális zenének tünik :)
  • Count Adyn
    #713
    ez
    meg ez
    nekem pl teccik:) mondjuk nehéz besorolni már valamit is műfajilag manapság:D
  • báttyó02
    #712
    látszik hogy ujreg vagy
    ilyen topikokokat kár megnyitni,tuti hogy a 90%a flém lesz
  • Zizou5
    #711
    ami az emorol szol, nem a zenéről!
  • báttyó02
    #710
    hanem flém topik
  • Zizou5
    #709
    ez nem zene topic, már elnézést.
  • p79
    #708
    A Wendigot és a hozzájuk hasonló "friss" magyar bandákat nem ismerem, de ígérem, belehallgatok!
  • p79
    #707
    "p79: élettapasztalat... mit értesz ezalatt mert baromira eltérő sztem, emberektől, érdeklődési körtől és műveltségtől is nagyon függ."

    Már bocs, de ha meglátok egy szembe fésült, csapágygolyós ékszeres, rocker-plázacica keresztezésű tizenéves lányt (aki amúgy 1-2 éve még a legkommerszebb pop zenét hallgatta, most viszont már 100% imóó), akkor nem az jön le elsőre, hogy ő bármiféle élettapasztalattal rendelkezne. Az, hogy ő mennyire művelt (amúgy nem tudom), megint más kérdés...


    "van olyan külföldi ami meghallgatna és megkedvelne 1 MAGYAR nyelvű számot? max 1 szlovákiai magyar. Angol a világnyelv vagy az vagy semmi!
    ha megnézed a népszerű pl most a rasmus popegyüttes jutott az eszembe, finnül szted ment volna a klippjük a TVben, hallot volna vki is róluk? kb ennyi a kulcsszó: !angol!"

    Tudod miért érdekes, amit most megfogalmaztál? Mert ha megnézed pl. akár a régi, akár a mai rock/metál bandákat (a pop csapatokat szándékosan nem említem, pedig rájuk is igaz), a világzenei paletta tele van ismert német/skandináv együttesekkel. Ők vajon miért tudtak befutni? Magyar nyelvű számok? Naná, hogy úgy senki nem kíváncsi rájuk külföldön, ez teljesen egyértelmű...de ne felejtsd el, hogy nem egy hazai előadó próbálkozott már angol nyelvű albummal, és a világsiker valahogy elmaradt (nem véletlenül).
  • p79
    #706
    Egyszerűbb lett volna elismerned, hogy butaságot állítottál az Iron és Metallica borítókkal kapcsolatban. Így viszont számítottam rá, hogy már csak letolást kapok. Derek Riggs a világ egyik legjobb grafikus művésze, néhány fanatikus rajongója már-már Dalihoz hasonlítja (részemről azért ez túlzás). Ajánlom figyelmedbe a www.derekriggs.com oldalt, ahol több általa készített együttes borítóját is megtalálod. Ami Eddie figuráját illeti: egyértelmű, hogy Derek Riggs által még inkább népszerűvé tette az Iront. Csak érdekességképpen: egy vietnami háborúban elesett katona durván elintézett pofázmánya ihlette meg Riggst, így született meg Eddie (http://www.maidenmalta.com/eddiepage).
    A Metallica borítók többségét (a régieket) pedig ha jól tudom (ha tévednék, akkor elnézést), az együttes tagjai tervezték. Nem túl rivalkodó, egyszerű borítók. De hogy miért kellene rajta röhögnöm, azt nem értem. Az Iron Maiden borítóiról már nem is beszélve...

    "csak egy a bajod, csak azt latod amit te akarsz"

    Ezt azért cáfolnám. Nem egy ismerősöm ajánlott már nekem olyan együtteseket, amiket addig még nem ismertem, és az annyira megtetszett, hogy ma már meg van az összes soralbumuk...
  • Goth
    #705
    jah magyar nyelvű metál egyébként ami külföldön is ismert a már feloszlott stonehenge, és az abból lett Wendigo, bár angol a szöveg. Progmetál, és kifejezetten színvonalas, meg sem mondanám hogy magyar.
  • LES FORZA INTER
    #704
    p79: élettapasztalat... mit értesz ezalatt mert baromira eltérő sztem, emberektől, érdeklődési körtől és műveltségtől is nagyon függ. Ezért nem lehet azt mondani, hogy ja ez egy tapasztalt ember, mert eccer majd jön 1 téma amihez k*rvára nincs köze, nesze neked.
    "A magyar metálra magasról tojok, mert egyetlen olyan banda sincs, amelyik külföldön megállta volna vagy megállná a helyét!"
    van olyan külföldi ami meghallgatna és megkedvelne 1 MAGYAR nyelvű számot? max 1 szlovákiai magyar. Angol a világnyelv vagy az vagy semmi!
    ha megnézed a népszerű pl most a rasmus popegyüttes jutott az eszembe, finnül szted ment volna a klippjük a TVben, hallot volna vki is róluk? kb ennyi a kulcsszó: !angol!
    ja: ez szimplán vélemény NEM beszólás, csak mert általános reakciók szoktak lenni: most akkor beszóltál?
  • Goth
    #703
    a green day punk? :D akkor inkább pop -.-
  • zakika
    #702
    csak egy a bajod, csak azt latod amit te akarsz
  • Count Adyn
    #701
    Én valahol olvastam hogy Green Day -t emo nak nevezték, hát azaz no comment:D Akkor már inkább punk:)
    Manowar-tól meg válasszon az ember egy számot ami tetszik neki és halgassa azt mert mindegyik tök ugyanugy hangzik majdnem:D
    Arról a tájékról én inkább a Hammerfall-t szretem, persze ízlések és pofonok:)
    Sőt Tankcsapdát is szeretem, bár inkább már nosztagikus okokból.)
    Hogy legyen on is, az Emo mint zenei stílus nem olyan rossz, inkább ez a nagy hype, meg marketing meg majmolás gáz.
  • p79
    #700
    Jééézusom!!!

    1. A magyar metálra magasról tojok, mert egyetlen olyan banda sincs, amelyik külföldön megállta volna vagy megállná a helyét! Vannak ugyan tehetséges és egyben képzett fiatal gitárosaink, de azok ahogy bekerülnek egy hazai együttesbe, úgy egyben el is vész a tehetségük. Külföldi metál zenekarokat pedig már említettem, de ha gondolod, sorolhatok többet is.

    2. "...es a lemezboriton minel vadabb rajzolt kep (a fenykep nem volt meno). Nezd meg az Iron es Metallica akkori lemezeit, azon is rohogni fogsz."

    Te komolyan is gondolod, amit írsz??? Az Iron borítóin röhögni? Nézz már meg egy hulladék Pokolgép borítót és azután akármelyik Iron Maident! Mert ha ez Neked ugyanaz, akkor tényleg nem értjük egymást! Egyáltalán, tudod hogy ki az a Derek Riggs?! Vagy tökmindegy...akár H. R. Giger? Ne máááár....
  • zakika
    #699
    az elettepasztat majd ezutan jon, ahogy mar te is irtad - gyerekkorban sok mindenert oda voltal, amit ma nem szeretsz. biztos ugy is lesz.

    de azert mondhatnal nekem egy metal zenekart a Pokolgep elot. rock az volt - Skorpio, P. Mobil es P. Box :), Piramis (szetesoben), VMB, HBB, Omega meg a nagy EDDA muvek es csak ezutan jott Pokolgep es Ossian. Es persze a metalhoz hozzatartozott a kulso is - borcucc (kiszogezve) es a lemezboriton minel vadabb rajzolt kep (a fenykep nem volt meno). Nezd meg az Iron es Metallica akkori lemezeit, azon is rohogni fogsz.
  • p79
    #698
    De hogy visszatérjek a topic eredeti témájához, és referenciakánt hadd szolgáljak a szomszéd lánnyal :-), felteszem a kérdést: aki tavaly végezte az általános iskolát, az milyen élettapasztalattal rendelkezik? Tök mindegy, hogy emo címszó alatt mit adsz el neki...és akkor felmerül bennem a kérdés: hol van most a Tokyo Hotel? Hova lettek a plázákból a Tokyo Hoteles tornacipők?...merthogy ilyen szarok is vannak. Ma már égő TH-esnek lenni, most a tengerentúli "emo" a menő...
  • p79
    #697
    "manowar pont azert szeretik az emberek amilyen"

    Tökéletes megfogalmazás. Valóban vannak olyanok, akik szeretik (nem is kevesen), de én nem is ezt vontam kétségbe...


    "nem tudom mit szolsz a kkor a tobbi hasonlo zenekarhoz, ha a nagy uttorokot igy lehuzod (vagy inkabb a Rainbowot vegyuk nagy uttoronek?)"

    Nagy úttörők? Ezt viszont kifejthetnéd bővebben. Én a Manowart a heavy metál bandák közé sorolom. Azon belül a maguk kissé sajátos stílusában (kardos-lovagos-legyőzzük a világot zagyvalék) lehet hogy "nagy" úttörők voltak, de egyébként... A többi klasszikus heavy metal banda (Iron Maiden stb; a Judas Priestről nem is beszélve) már jóval előbb létezett, mint a Manowar. Bár egyébként nem igazán értem, hogy mire akarsz kilyukadni...engem soha nem érdekelt, hogy ki volt az adott zenei műfaj megteremtője, viszont annál inkább, hogy munkássága során mit tett le az asztalra.


    "Szereintem mindenki azt halgat amit akar, ami tecik neki."

    Igaz. Ezért nem szóltam én sem még a szomszédomnak, hogy felejtse már el a Fall Out Boyt meg a többi rágógumi zenét. :-) Ellenben ha megkérdez, szívesen elmondom neki a véleményemet. Bár hozzáteszem: zavar, hogy olyat hallgat, amiről azt hiszi, hogy emo. Mint ahogy az is, hogy Magustól még mindig nem kaptam rá magyarázatot, miért punk a Green Day...


    "Akelat meg sose halgattam, de ugy latszik meghalgatok egyket albumot, csak hogy tudjam mirol beszel."

    Egy "élmény" lesz, majd meglátod! :-)


    "Pokolgepet halgatok, bar a regi dolgok jok voltak a mostaniak mar kezdenek eldurvulni. Es ahogy mar elottem mondtak - abban az idoben az volt a csucstermek, mert mas nem volt. Aki rakapott az maig halgatja. Ha a 79 a nevedben a szuletesi evedet jelenti,akkor nem tudhatod mirol beszelek"

    A hasonló fórumokon állandóan azt olvasom, hogy mindenki rébuszokban fogalmaz: "ez nagyon jó zene", "igényes zene" stb. De hogy bármiféle magyarázattal szolgálnának...szóval ez mindig elmarad. A Pokolgéppel kapcsolatban, ami bennem megmaradt...hát, nem vet túl jó fényt az együttesre. :-) Tizenévesen még én is skandáltam a Pokoli színjáték albumról (szintén egy nevetséges borítóval ellátott "mestermű") a 666 című számot.
    Csak hogy újra felidézzem az emlékeket:

    Pokolgép : 666
    Hat-hat-hatvanhat-hatszázhatvanhat, hat villámcsapás.
    Hat-hat-hatvanhat-hatszázhatvanhat, hatnapos világ.
    Hat-hat-hatvanhat-hatszázhatvanhat, hatfejű sárkány.
    Hat-hat-hatvanhat-hatszázhatvanhat, hathúros gitár.
    REFRÉN:
    Nincs mese, én kínálok neked egy másik világot.
    Nincs mese, a valóság ellen kapsz egy sorszámot.
    Hatszázhatvanhat.
    Hat-hat-hatvanhat-hatszázhatvanhat, hatfejű sárkány.
    Hat-hat-hatvanhat-hatszázhatvanhat, hathúros gitár.
    REFRÉN

    Mivel fejből nem ment (nem szántam rá anno 2 percet, hogy kívülről megtanuljam), a szöveget a zeneszöveg.hu-ról másoltam be, és idézném ugyaninnen ezzel a számmal kapcsolatos véleményeket is:

    "Hello! Ez a kedvenc számom!"
    "Ez volt az egyik szám a Pokolgéptõl, ami segitett 1-2 dolog atvészelésében!!!!Nagyon jo szm..szerintem...."
    "ezt a sza`mot hallottam eloszor a Pokolge`ptol e`s nagyon jo emlekeim f`u`znek hozza..." "SZERETEM EZT AZ 1UTTEST nagyon PROFIK..... a`mulatba ejto..."
    "amióta elõször hallottam a Pokolgépet azóta vagyok a Metál zene szerelmese és annak már kb 5 éve"

    Erre szokták mondani csak úgy sablonosan hogy: no comment. De idézhetném akár a Gép-indulót is, tök mindegy, röhöghetnékem van az egészen. 1979 a születési évem, igen. És igazad van, lehet hogy a kor teszi, de valóban nem tudom, hogy miről beszélsz.


    "Es ahogy mar elottem mondtak - abban az idoben az volt a csucstermek, mert mas nem volt. Aki rakapott az maig halgatja."

    Nekem is voltak Pokolgépes, Ossiános élményeim, de ma már nosztalgiából sem hallgatnék ilyesmit. Abban pedig nem lennék olyan biztos, hogy akkoriban más nem volt. 85-86 körül ismerősök útján, BÁV üzeltekből :-) a bátyám csóringer rocker haverjai tele voltak másolt Voivod, Megadeth, Exciter, Iron stb. kazikkal. Az más kérdés, hogy kinek mire volt igénye...
  • p79
    #696
    A Mötley Crüe-t a legegyszerűbben ki tudom fejteni, mivel régebben én is kivettem a részem a zenéjükből. Hogy hogyan ismertem meg őket? Apám egyik kollégája hozott nekünk anno (80-as évek végén) egy videokazit, amin a Sky Channelről rögzített 1987-1988-as videoklipek voltak. És hát köztük volt a Mötley is! Hadd ne mondjam, alig 10 évesen tátott szájjal bámultam a "Wild side" klipjüket, ahol Tommy Lee vagy 6 méterre a színpad felett a dobszerkójával egy hatalmas forgó vázon kalapálta a bőrt, miközben a közönség őrjöngött. Aztán ott volt a "Girls, girls, girls" klip, ahol amcsi mocikon fuvarozták az első osztályú pipihúst...Hát persze, hogy kis taknyosként ez tetszett nekem. Ennek hatására pár évvel később a Rockman üzletben meg is vettem a Dr. Feelgood óriásposztert (ha jól emlékszem, volt vagy 800 Ft). De ennyivel véget is ért a zenekar iránti rajongásom. Néhány éve belehallgattam az albumaikba, és szomorúan konstatáltam újból csak, hogy semmi extra nincs a zenéjükben. Volt kb. egy tucat egyszerű dallamú slágerük, amit ma már mindenki kívülről fúj, azon kívül semmi...illetve mindenféle körítés, ami a legendájukat övezi: a szex, a drogok, a csajozás, a gyújtogatások, Tommy Lee botrányai majd megtérése, és Vince Neil "idióta" sportkocsija, amivel állandóan felvágott a rapperek előtt. A Razzle-lel történt tragikus balesetről pedig inkább ne is beszéljünk. A zenekart gyakorlatilag a hírhedt botrányai, és a profi producerük tartotta fenn. L.A. Guns, Hanoi Rocks, Poison, G'N'R, Mötley...ezeket a tupírozott hajú srácokat mind a glam rock felejthető bandái közé sorolom. Hogy szarok lennének? Nem ezt mondtam rá, legfeljebb hogy igénytelen. Bármelyiket is hallgathatom, egyikről sem mondható el, hogy különösebb zenei élménnyel gazdagodtam volna. A fent említett együtteseket kifejezetten csak a külsőségekben megjelenő divathullám jellemzi, azaz: az öltözködés, sminkelés, a színpadi effektek, az első osztályú - nagymellű szőke macák, a piálás és a drogok. A zene részükről csak másodlagos. De ott van velük ellentétben pl. David Bowie, akinek a zenéje ugyan nem áll túl közel hozzám, mégis azt mondom, le a kalappal előtte. Hiszen lehet őt szeretni vagy utálni, de az tény, hogy teljesen egyedi figura, és hogy korának egyik legjobb zeneszerzője. Érted már a lényeget? Tudsz bámit is felhozni azzal kapcsolatban, hogy miért kellene félnéznem Vince Neil-re? Amiért a fuck szóra épülő bővítményeiből akár egy kéziszótárnyit is össze lehetne hozni?
    Elég sok párhuzam vonható a Mötley és a Guns között. Pl. ugyanaz a borzalmas sipítozás jellemzi, mint Axl-t, és ennyiben ki is merült mindkettőjük tehetsége. A csapatban mindennaposak voltak a veszekedések, tagcserék, szétválások majd pedig a többszöri újjáalakulások. A Dr. Feelgood volt az egyetlen értékelhető albumuk, amúgy a zenéjüket az átlagos, lagymatag, se eleje-se vége számok jellemzik, amiket albumonként 1-2 dallamos slágerrel kompenzáltak. Mikor 1992-ben Vince kilépett a Mötleyből, majd szóló karrierrel próbálkozott, bebizonyosodott, hogy mennyire tehetséges: mindkét lemeze (Exposed vagy X-Posed, Carved In Stone) hatalmas bukás volt. Örülhet neki, hogy ezt követően egyáltalán sikerült visszakönyörögnie magát a Mötley-be...amit egyébként csak úgy zárójelben jegyeznék meg: a Dr. Feelgood sikerét követően évről évre szarabb lett. A Mötley egyetlen képzett, hozzáértő zenésze Nikki Sixx volt (mint ahogy a Guns esetében Slash). Tommy Lee...őt meg hagyjuk is...a gyenge Methods of Mayhem rap-metál próbálkozásával együtt...szóra sem érdemes ez az alak. A Live 8 koncerten való fellépésük is legfeljebb vicc, mintsem tisztelgés a nagyságuk előtt. A zenekar "pályafutására" pedig méltó megemlékezéssel szolgál a Carnival of sins című dupla koncert album, aminél - live ide vagy oda - ótvarabb hangminőségű lemezt aligha lehet találni ma a piacon. Esetleg ha létezik Ganxsta Zolee live album vagy kiadnak a jövőben... Kielégítő a magyarázatom? :-)

    A SlipKnoT-tal kapcsolatban: ha rendesen elolvastad volna amit írok, láthatnád, hogy nem a zenéjükről, hanem az imidzsükről beszéltem. Én ezeken a félelmet keltő pofákon csak röhögni tudok, és pont. A Twisted sister kinézete pedig egyenesen közröhej...

    Emo: megintcsak azt mondom, olvass vissza!
  • zakika
    #695
    most latom csak, hianyzik 5 hozzaszolas, csak nem lathatatlan tintaval voltak irva?
  • zakika
    #694
    kulonben leszedtem egypar emonak mondot zenekart es tobbnyire nem taccenek, de halgathato zene. szeretem a gothicot, hasonlo melankolikus zene, de valahogy tobb benne a harmonia vagy micsoda (ahogy a kollega irta, nem egy kaptafa - bar nekem a rap, r&b, soul is egyforman szol)
    p79 uzenetere: manowar pont azert szeretik az emberek amilyen. nem tudom mit szolsz a kkor a tobbi hasonlo zenekarhoz, ha a nagy uttorokot igy lehuzod (vagy inkabb a Rainbowot vegyuk nagy uttoronek?). Szereintem mindenki azt halgat amit akar, ami tecik neki. Akelat meg sose halgattam, de ugy latszik meghalgatok egyket albumot, csak hogy tudjam mirol beszel. Pokolgepet halgatok, bar a regi dolgok jok voltak a mostaniak mar kezdenek eldurvulni. Es ahogy mar elottem mondtak - abban az idoben az volt a csucstermek, mert mas nem volt. Aki rakapott az maig halgatja. Ha a 79 a nevedben a szuletesi evedet jelenti,akkor nem tudhatod mirol beszelek
  • zakika
    #693
    addig is folyik a tarsalgas es nem a szegeny emosokat qvaanyazzak
  • Cat #692
    már bocsi hogy megszakítom a társalgást, de a manowarrol, gunsról stb. rakat egyéb topic van, legyetek szívesek átfáradni oda.

    Köszi.
  • Match
    #686
    Ok, én elhiszem hogy te kurva művelt meg okos vagy pláne zene terén...

    De hogy lehet olyat mondani hogy a mötley vagy a guns szar zene?
    A mötley-t spec imádom, a gunst meg utálom, de egyikre se mondom hogy szar, primitív, egysíkú...
    Kifejthetnéd úgy mint a manóvárat...

    Akkor ott van a slipknot...najó, ez tényleg megosztja a közvéleményt..
    Eleinte nagyon utáltam őket, mert akkoriban egy igazi rockernek utálnia kellett a numetált...
    Aztán jobban meghallgatva őket, rá kell jönni hogy bizony nem egy szar értelmetlen üvöltözés az egész...
    Az meg hogy maszkban meg overálban állnak a színpadra...Ezt úgy nevezik, hogy színpadi kép. (szvsz nagy ötlet, így legalább nem minden újság címlapján virított az arcuk).
    Ugyan ilyen színpadi arculat az hogy a twisted sisterék tupírozott hajjal mennek a színpadra, slash cilinderbe, judas priesték mindenféle bőrben, britney spears meg olyan cuccban ami minél kevesebbet takar.
    Ilyen minden zenekarnak kell, mert felhívja a figyelmet, az emberekben meg marad pl hogy láttad mennyi szegecs volt azon a rikácsoló barmon.

    Ott van még pl a pokolgép...na az tucat heavy metal...no de ennek is van egy storyja, ugyanis szinte akkor kezdték amikor itt még a junoszt tv a technika csúcsának számított.
    A többi zenekart amit említettél vagy nem ismerem eléggé, vagy nem szeretem.
    Szvsz nem hallgathatsz szar zenéket, mert amiket említettél azok fasza zenekarok..csak azért azt nem kell leigénytelenezni/leszarozni ami neked nem tetszik.

    A témánál maradva: egy zenekart meg nem a rajongói alapján kell megítélni.
    Emo zenekaroktól (ok, lehet tőlem divat emo vagy akármi) is hallottam már kurvajó számokat...
  • p79
    #685
    "amúgy azt, hogy egy kaptafára készülnek a számok az egy kicsit erős beszólás, sőt, _semelyik_ zenei stílusban nem állja meg a helyét, de nekem mindegy mit hiszel."

    Igazad van, én csak a TV-ből ismerem a számaikat, és a Királylány meg a többi "komoly sláger" nekem egy kaptafának tűnt. De elképzelhető, hogy az albumon vannak más hangzásvilágú számaik is...
  • p79
    #684
    Nézd, csak ismételhetem önmagam: ha a tényekre alapozva megmagyarázod, hogy a Green Day miért punk zene, becsület szavamra elhiszem Neked! De nehogy azzal gyere, hogy azért punk, mert tornacipőben járnak, és láncok lógnak a nadrágjukon...
  • p79
    #683
    Kifejtenéd bővebben, hogy mire gondolsz, vagy csak a szokásos osztogatásban lesz részem?

    Mellesleg a zenei palettáról: a progresszív jazz-rocktól kezdve bármit meghallgatok, ami normális zene...
  • p79
    #682
    Ohh, kezdünk eltérni a topic eredeti tartalmától, igaz, ez magamnak köszönhető.

    A Manowarral kapcsolatban: szerintem még maguk Eric Adamsék is elismernék Neked, hogy ők hóóót primitív metált játszanak. Nem akarom megbántani a Manowar rajongókat, de hát...vicc az egész. Nem egy olyan banda volt anno, akik igencsak furán öltözködtek, ellenben képzett zenészek voltak, és igényes metált játszottak. Tehát van, amit még elnéz az ember, elvégre a zene a fontos, nem az öltözködési stílus. A Manowar mégis más, náluk gyakorlatilag teljesen összeillik a kép...kezdve rögtön az albumok borítóival: hatalmas rajzolt izomkolosszusok ökölrázogatással az ég felé; kardot szorongató, pózoló izompacsirta; birodalmi sas; náci logóra hajazó, piros-fehér-feketében pompázó sas-kalapács kereszt. Az albumok címei szintúgy szánalmasak: harci himnuszok, a metál királyai stb. A számokban többször visszatérő, az unalomig csépelt szavak: acél, harcos, háború, sárkány, gonosz. Egy igazi fantasy világ. A Manowar stílus mondanivalója tömören: a legyőzhetetlen nagy kardos izompacsirta a vérét áldozva küzd a sárkány birodalmában; de csak Veled és a többi harcossal együtt képes rá, hogy meghódítsa a világot. Szerencsére nem vagyok perfekt angolból, különben szétröhögném az agyam a számaik szövegén. No, a borító, az album címek, a szöveg kivesézve, jöhet az öltözködés: nagyapámnak volt anno olyan egyberészes fürdőrucija, mint a Manowar tagjainak, csak az övék bőrből készül. Ilyen ótvarul talán még a "korai" Alice Cooper sem öltözött! De az a koncert se volt semmi, amikor szörme alsógatyában zúztak... Nem tudom, emlékszel-e az Akelának arra a videoklipjére, amikor ősemberként, szörmegatyóban, kőbunkóval a kezükben tomboltak, és lefejelték a barlang falát. Szavakban nem is lehetett volna ennyire tökéletesen leírni őket, egyszerűen zseniálisan jellemezték önmagukat. Nem csoda, hogy rögtön ugyanez az értelmetlen, primitív, bunkó képsor ugrik be a Manowar hallatán is. A zene pedig...dettó, mint a többi stílusjegyük: klisés, demagóg, buta hősmetál.
    Két csoportnak ajánlom a zenéjüket:
    1. Akik fantasy klubokba járnak, és szeretik a kardozós hősöket, meg a gyermekded sárkányos történeteket.
    2. Akik igazi masszív alkoholisták, kocsmatöltelékek, és abban élik ki magukat, hogy ordenáré módon üvöltenek, és verik a fejüket a falba.
    Magyar szinten egyébként a Manowar valóban sikeres, ami nem csoda...nézd csak meg a magyarok felhozatalát: Akela, Ossian, Pokolgép stb. Nálunk ezek a szánalmasan gyenge, primitív szarok a menők. Csak tudnák a szerencsétlenek, hogy fényévnyire vannak az igazi zenészektől. Hogyan lehetne egy Manowar rajongóval Dimebag Darrell, Justin Broadrick, Igor Graziano Cavalera, Kerry King vagy bármelyik fenomén gitárjátékáról beszélgetni? De mondhatnám akár Mike Smith dobost is, bárkit. Egy ezerszer technikásabb Meshuggah vagy Kreator nekik valószínűleg csak ugyanazt a zúzást jelenti, amire üvöltözni lehet. A gond az, hogy ezek a zenekarok annál sokkal többet nyújtanak...csakhogy egy átlag hallgatónak annyira bonyolult ez a hangzásvilág, hogy az nem képes feldolgozni a komplikált ritmusképleteket, a gyilkos riffeket, mindössze egy zajos összevisszaságnak éli meg az egészet. Remélem, ennyi magyarázat elég a Manowar primitív zenéjére... :-)
  • magus
    #681
    A Green Day-t is kikiáltották anno punknak

    a greenday punk rock pont

    amúgy azt, hogy egy kaptafára készülnek a számok az egy kicsit erős beszólás, sőt, _semelyik_ zenei stílusban nem állja meg a helyét, de nekem mindegy mit hiszel.
  • magus
    #680
    simán kinyírhatod magad sztem ha keresztben vágod is fel...
  • SNAKE01
    #679
    balázs só közönsége köszt is volt egy EMO-s csaj,hát elég furán nézett ki :|
  • Match
    #678
    Hogy lehet egy ember ennyire idióta?

    Most vagy totál hülye vagy a zenéhez, vagy kicsit szélesebb szögben kéne nézegetned a zenei palettát.
  • zakika
    #677
    majdnem egyetertek veled (meg azert tolsd ki az adatlapodat, mert az hogy nem vagy tizeneves azt is jelentheti hogy 20 vagy).
    a valtozas tinikorban par nap dolga, hiszan masfel ev egy 15 evesnel az elete 10 %.
    es mi bajod a manowarral, nagyon jo zent nyomtak anno. nemrek vettem fel egy oreg rockrenek, akinek kimaradt az eletebol es most teccik neki es kiprobal mindent amirol jo kritikat olvas. es sajat maga donti el, mit szeret es mit nem. azt hogy mit halgat othon nemlatod meg az oltozkodesen - bicegosen lassan farmerben lepked, pedig mar akkor rockot halgatot amikor em meg meg szem szulettem. es igy van az a sok mai fiatallal is, akik mar ket eve rockot halgatnak (vagy mondjuk numetalt, ez jobban kifejezi azt a stilust) es akkor ok mar nem divatrockerek. amit az ember csak divatbol csinal, azt ugy is kinovi
  • p79
    #676
    Ja, még valami: nálunk a szomszéd lány 2 éve még színes, testhez álló ruhákban járt, és Christina Aguilera bömbölt a szobájában. Tavaly, úgy tavasz környékén viszont; amikor a liftben együtt mentünk fel, megkérdeztem, hogy hanyadikra megy...ugyanis nem ismertem meg! Ma már fekete tupírozott hajú, feketébe öltözik, tele van a szája golyóscsapágyakkal, stb. Kérdem én: egy év alatt ennyire meg lehet változni? Ez az emo életérzés? Én elfogadom őt, ha tud rá magyarázattal szolgálni.
    Szó se róla, én is voltam fiatal. És igen, bevallom: az alapján válogattam a metal kazikat, hogy melyik borítóján van durvább ábrázolású szörny vagy halálfej. :-) Ez nem is lehetett másképpen, hiszen tizenévesen nekem mind ugyanazt jelentette...zúzást. Az ember zenei ízlése éves során alakul ki, és ma már különbséget tudok tenni az igényes és igénytelen metal bandák közt. Pl. primitív Sodomot, Manowart, vagy hogy hazait is említsek: Akelát soha a büdös életben nem hallgatnék már. Viszont annál inkább Kreatort, Slayert, Iron Maident, Panterát stb.
    De aki mást szeretett, az is megtalálta anno a zenei ízlésének megfelelőt, hiszen ott volt pl. a rengeteg zseniális new wave zenekar. De mi a helyzet most?
    Nem hiszem, hogy aki My chemical romance-on vagy Britney Spears-en nőtt fel, az 10-15 év elteltével újból elő fogja venni akkori kedvenceit. Ez a különbség a mai fiatalok és az én korosztályom közt...
  • p79
    #675
    Nekem semmi. :-) Aki meg hallgatja, hát váljon egészségére! :-) Én úgy gondolom, ha nem öltözködnének a mai "lázadó tinik" stílusának megfelelően, és nem lenne az énekes egy szépfiú, a kutya sem törődne velük. Mert az mindenki számára nyilvánvaló, hogy amit játszanak, az egy értékelhetetlen szar. Náluk még a Mötley Crüe vagy a Guns is jobb, pedig az se kutya. Mégis miért van az, hogy a Machine Mouse-ról, aki ezt a nyálas, ömlengő stílust hazánkban megteremtette, alig lehet hallani? Pedig egy kaptafára készül az összes számuk, hangzásban is tök ugyanolyan, mint a Hooligans. A magyarázat egyszerű: a Csipa a lányok számára jobb vágású fazon, mint Andás a Mouse-ban; divatosabban is öltözködnek, és nem utolsó sorban sokkal jobb a managementjük.
    Ez a helyzet az "emo" (azaz emonak nevezett) bandákkal is: most még divat a szembe fésült haj, a kifestősdi, évek múlva már senkit sem érdekel. Miért tudott pl. az általam említett Hot Water Music (most már The Draft) eddig közel 13 éven át dolgozni úgy, hogy a srácok teljesen átlagos kinézetűek (semmi smink, vagy más emos külső)? Nemzetközlileg is elismert csapat, 2002-ben több független magazin, szervezet is nekik ítélte az év albuma díjat, mégsem az ő pofájuk díszeleg óriás poszteren a csajok falán. Miért? Hát azért, mert nekik nincs szép kerek, lányos pofikájuk, sem pedig extravagáns öltözködési stílusuk.
    Ez van. Ma a szar a divat...szar zene, szar öltözködés, szar kinézet, és szarozás minden szinten. Ez a menő. :-)
  • G_ArchAngel #674
    mi bajod a Hooligans-szel?
    szerintem a legjobb lakodalmas zenét ők nyomják:)))
  • p79
    #673
    Azért egynémelyikőtök tudhat valamit, ha ennyi hülyeséget megfogalmaz. Nirvana mint emo? Mi köze a grunge-nak az emohoz???
    Ami meg az MTV-n ment a tegnap, hát... Lehet, hogy ma ezeket a dallamos pop szarokat a szemceruzás ficsúrok emonak kiáltják ki, de ennek nem túl sok köze van az eredeti értelemben vett emo bandákhoz. Emlékeztek még a 90-es évek elejéről a divat szkinhedekre? Bordó bakancs, zöld bomber, rövid, szőke, félrefésült haj. No, hasonló a helyzet a mostani divat emosokkal is. Emberek! Amiket az MTV nyom orrba-szájba, az nem emo!!! A My chemical romance és a többi rakás fos miatt övezi szánalom ma ez a stílust.
    Mégis, melyik MTV-t, vagy Vivát bámuló vattaagyú kis makimajom ismeri pl. a Hot Water Music-ot? Róluk legalább elmondható, hogy hiteles emot játszanak, és viszonylag (szubjektív) régóta munkálkodnak...félreértés ne essék, nem mintha amúgy ezt a zenei stílust annyira kedvelném.
    Bár, miért is kellene csodálkoznom a történteken? A Green Day-t is kikiáltották anno punknak, a Guns-t heavy metálnak stb; holott ezeknek a bandáknak semmi köze az adott stílushoz. Az ehhez hasonlók csak a lázadó csajokat próbálják kiszolgálni, lásd hazai vonatkozásban pl. Hooligans, Zanzibar és a hasonló igénytelen együttesek.
    Hál' istennek azért vannak ezeknél viccesebb alakok is: SlipKnoT, Marilyn Manson stb; ezeken a pöcsmögökön még tényleg megijed valaki? Legfeljebb egy 5 éves óvodás. Tavaly egy tizenéves Slipknotos brancs (mind Sipknot pólóban, "durva" arckifejezéssel) kínzott fényes nappal lent a téren egy kutyát. Persze senki sem mert feléjük közeledni, elvégre "borzasztó félelmetes, ijesztő alakok" voltak. Kelemen Zoli bokszoló barátommal meg mertük kérdezni, hogy az a kutyakínzás ugyan miért jó; mire ők elküdtek minket a k...a anyánkba. Erre Zoli egy szempillantás alatt úgy vágta szájba az egyiket, majd gyomorszájon a másikat, hogy 10 másodperc alatt kiürült a tér (csak a két leterített takony fetrengett a földön). A "félelmetes bandának" már csak annyira tellett, hogy több száz méteres távolságból bosszúért kiáltsanak. Nevetséges...
  • Marki
    #672
    van benne valami, de ez akkor sem divatba való.
  • Sné Zsuzsa
    #671
    ill próbálnak vagánykodni...de csak szánalmas
  • Sné Zsuzsa
    #670
    mert a hülye nem hosszában vágja fel az ereit...

    ebből látszik, h csak vagánykodnak