11580
Europa Universalis III
  • Darkon
    #1420
    Jaja lattam

    [varja nagyon]
  • Solten
    #1419
    A készítők állíótólag felteszik ma este az 1.79-et. Agyontesztelgették, elvileg műxik.
  • Solten
    #1418
    Szerintem területileg, mikor elfoglaltam Dániával fél Skandináviát, jött a státusz.
  • Darkon
    #1417
    Magna mundival jatszik valaki, Nekem most Napoleon kieg es magna mundi 1.7x van fenn azonban nem tudom hogy lehet Mo.-al hogy lehet conquistadorokat kuldeni nem engedi a CtNW-ot a nagyhatalmi statusz megnemlete miatt. Na de azt hogy lehet megszerezni, teruletileg, technikai fejletsegileg?
  • Solten
    #1416
    ja
  • weine
    #1415
    ha az 1.3 at teszem fel a honlaprol, az tartalmazza az elozo peccseket?
  • weine
    #1414
    nosza kiprobalom.
  • tsipa
    #1413
    Dehogy, a pecsek éppen Relik hibáját javíják, illetve az AI további rengeteg hibáját foltozzokák. Ahogy a Paradox mondta megalakulásakor, őket nem a külsőségek érdeklkik, sokkal inkább a játékmnenet. Ez egyébként mindenhol meg is látszik a játékaikon, mert lehet, h a garf kicsit kopottas, de a játék újrajátszási leehtőségei szó szerint végtelenek. Egyébként a kieg pecsje már a gyarmatosítást is javítja, tehát nem fognak olyan hamar gyarmatosításba kezdeni mindenki. Egyébként a pecs abszulút minden crack nélkül megy, szal érdemes feltenni.
  • weine
    #1412
    vannak patch-ek, nem? Mondjuk en is az alapverzioval jatszom. Tud valaki a pecsekrol valamit, hogy erdemes-e feltenni vagy csak a menukeretek szineit javitja ki?
  • Relik Nom
    #1411
    Amúgy én most belefásultam a játékba...Összehoztam egy tök jó állást. De mikor megtudtam, hogy az inkáknak nem is kellett volna, h legyen lvoas katonájuk és ök meg azokkal szivattak halomra és vertek foylton darabokra, megijedtem a bugoktól amik tönkretehetik az egész játékot...:S
  • Relik Nom
    #1410
    Nem is tudtam, h eszmeiséget lehet váltani(jó szó ez, eddig sose tudtam normálisan fordítani az ideatXDXD)Kösz az infót!
  • tsipa
    #1409
    Ja, ha esetleg -3-ra csökkenne a stabod, érdemes ötletet és kormányzatot váltani, hisz az alá nemigen mehet, max 1-2 lázadás tör ki, amit könnyedén vérbe lehet folytani.
  • tsipa
    #1408
    Egyszerű megtudi,hogy egy nemzeti ötlet mit ad, egyszerűen az ötlet fölé viszed a kurzort, és kiírja, pl. a QftNW ötletnél azt, h you can buy explorers and conquitadors, vagy vmi ilyet. Ugyanígy mindent kiír a vallásoknál, a nyersanyagoknál és tulajdonképpen mindenhol mindent. A tutorialt valóban jó, ha végignyomja 1.-re az ember. Aztán másodjára még a szövegeket is elolvassa , de ki az aki nem így csinálta . Ötletet bármikor lehet váltani 3 stab elvesztéséért, tehát nem érdemes. A tanácsóknál pedig csillagos rendszer van, minnél több a csillag, annál többet termel, és persze annál többet kap a kincstárból, és annál drágább besorozni, de egy drágább tanácsadó mindig több és jobb extrát ad, szal mindig megéri a több csillagosba beruházni. A kereskedő tanácsadó a kereskedelmi központban való sikeresség esélyét növeli (competete chance), tehát nagyobb eséllyel lesz sikeres a kereskedőd, és így annál több pénzt ad haza.
  • weine
    #1407
    rosszul itrtam: amig nem adoptaltam a Quest for the new world-ot, addig nem tudok letrehozni felfedezoket
  • weine
    #1406
    a tutorialt en is neztem, de ott plnem irtak le, hogy a Qest for the new world eszmeisége alatt nem tudok letrehozni sem uj explorert,sem uj conquistadort(ez tud csak a terra incognitan athatolni.
    Ez a manualban van benne, amit mar elolvastam tegnapo este ota:) Es ot lattam pola kemkedes tobb vallfajat is, mert a jatek soar meg nem talakoztam vele.
    valoban nagyon osszetett, most egy kicsit gyakorlok a csigazabalokkal (ezekkel konnyu elerni dolgokat)aztan csinalok valami nehezebb, mondjuk magyar birodalmat magamnak.
  • Relik Nom
    #1405
    hát nekem a játék első látásra oylan bonyolult volt, h hagytam inkább a picsába. Aztán mikor másodjára nekifutottam akkor már elolvastam amit a tutorialokban ír és így nyertem minimális áttekintést..
  • weine
    #1404
    köszi szépen !
    Az angollal nincsen baj, le is szedtem egy manualt a netrol, de abban eleg altalanos leiras van.
  • Relik Nom
    #1403
    Persze a játékhoz minimális angoltudás szükségeltetik azért...És ajánlom a tutorial áttekintő részeit, érdemes őket átnyálazni;)
  • Relik Nom
    #1402
    a tanácsadóknál meg leírja mit cisnálnak. Ilyenek, hogy egy szárazföldi hadseregreformátornál van, h Land technology investment +X X függ a szintjétől. És akkor ha felveszed akkor a szárazföldi seregeid fejlődése felgyorsul. És mindegyik ad iylen bónuszt
  • Relik Nom
    #1401
    a tanácsadó sztem az évi kereskedők számát növeli...kereskedőt úgy kell odaküldeni vhova, hogy cotot megnyitod aztán vna ott egy fül: Send felette egy kereskedő fejével. arra kell kattintani, ha nem vagy embargózva akkor elindul. Hogy mire jut az már függ attól, hogy mennyi szabad hely van, nekem az a tapasztalatom, hogy az elején kell teletömni őket kereskedőkkel, mert később könnyen kiütik őket. Explorert úgy kell, ohgy ideanak megadod a quest for the new world címűt. Nem tudod megváltoztatni azt ami most van, ki kell várni, hogy lehessen új. Ezt a kormányzati technológia fejlesztésével érheted el(government) asszem mindenre válaszoltam, ha nem akkor bocsi:)
  • weine
    #1400
    na es meg egy: hogy lehet kereskedot kuldeni valahova?
  • weine
    #1399
    következő kérdés mehet ? :)
    Incognita terra-t nem tudja hajozni a csapatom, nyilvan mert nincs explorerem. A Managment fulben, ahol a Tabornokokat es admiralisaokat lehet kinevezni, ott vannak a felfedezo ikonok is, de azok sosem aktivak. Mit kell tennem? A national idea-ra tippelek, hogy ott kellene valamit valtanom, de most a balrol a harmadik(tavcsoves-kincsesladas) idea van. Ezt le lehet cserelni vagy valtani, vagy tovabb lepni egy szinttel lejjebb?
    Aztan a kemeket is hiaba fogadom fel, nem tudom hogy lehet kikuldeni oket.
    Mennyire szamit a tanacsadok jellege es szintje? Ha pl lesz egy merchant tanacsadom, aki nem 0.2 penzt visz, hanem mondjuk 3-at, akkor jobb lesz a kereskedelmi merlegem automatikusan? Vagy azert tenni kell valamit?
  • Solten
    #1398
  • weine
    #1397
    köszi szépen !
  • Solten
    #1396
    1 hajó 1 egységet
  • Solten
    #1395
    Hi! Szállító hajó kell hozzá (cog v. flyte..). ' hajó 1 egységet szállít. Kimész a hajóval a partközelbe (vagyis a vízre), az egységet meg a hajóra irányítod...
  • weine
    #1394
    Sziasztok !
    Most leltem a gammára és nagyon teccik , azonban nem tudom, hogy lehet a flottaba szarazfoldi egysegeket betuszkolni,a tengerentuli hoditasok veghezvitelere.
    Segitenetek ebben?
  • tsipa
    #1393
    Hú, Magyarország picit imba lett mostanában, de ha meg kibalancolom, akkor a törökök jönnek be... Ajjaj...
  • Solten
    #1392
    Skacok, használjátok ezt?

    NA 2.1 tweak

    Eléggé hasznos, a játszhatóságon sokat dob, pl: Norvégiának évi 18 ducáttal nincs 15000-es hadserege meg 18 hajója...
  • Solten
    #1391


    MAGNA MUNDI GOLD 1.71 IS OUT!
  • recon12
    #1390
    Aham értem.Kösz!
  • Gamer KR
    #1389
    Elvileg így kellene kinéznie:
  • SirHiggins
    #1388
    A fene se érti, én megnyitom a filet, és akkor a progi főképernyőjén megjelenik egy jó hosszú kriksz-kraksz, mintha pl egy képfilet nyitnál meg jegyzettömbben...
  • Relik Nom
    #1387
    Nem szóltam egy szót sem Várnáról, Nikápolyról és Ankaráról beszéltem. Csak azért írom le, mert a komment alatt ott villog a válasz Relik Nom üzenetére. Szóval ha lett volna esélyünk a Balkán megtisztítására, akkor Ankara után lett volna, és ha a franciák nem csöszik szét nekünk a Nikápolyi csatát. Várnánál meg ugyan nyert állásból veszítettünk, de a várnai hadjárat eleve elveszett volt. Az új keresztes had gyülekeztét látva a törökök 10 éves fegyverszünetet kértek, amit a király el is fogadott, de a pápa rávette, hogy ígéretét vonja vissza. Ez ugye alapból is nagy erkölcsi előny oszmán barátainknak, de mivel ezt kb Augusztus végén sikerült nagy ésszel kitalálni, nem sikerült túl nagy sereget gyűjteni. Magában a hadjáratban túl sok idő eltelt a kisebb erődök elfoglalásával, de nem is ez volt a fő gond, hanem hogy a velencei és genovai flotta árulást követett el. Az ő feladatuk lett volna a török fősereg átkelésének megakadályozása, de Velence kereskedelmi kapcsolatai miatt távol maradt a háborútól, Genova meg pénzért még segített is nekik. Tehát Murad átkelt kb 40000-es seregével a Balkánra, és Várnánál beérte a kb 20000-es magyar sereget. Aztán a csata végül a mi szájízünk szerint kezdett alakulni, de aztán a meggyengült török jobbszárnyon keresztül, a magyar sereg román gyalogsága betört a török táborba és fosztogatni kezdett, majd a zsákmánnyal elmenekült, fedetlenül hagyva az oldalunkat. Persze Ulászló rohama súlyosabb baklövés volt, ha az nem következik be, akár meg is nyerhettük volna a csatát. De a hosszú hadjárat és a várnai hadjárat sem kínált szerintem akkora lehetőséget, mint a törökök veresége ankaránál az arany hordával szemben...
  • Gamer KR
    #1386
    ha ezt az inno setup progit használod nagyon egyszerű: elinditod a progit, OPEN, megnyitod a na_v2.1.exe filet (a patchet), és előjönnek hogy milyen fileokat is tartalmaz. Aztán kicsomagolod ezeket egy könyvtárba (ugyanugy mint winzippel), és megnézed hogy melyik file melyik mappába tartozik a játékon belül, majd oda szépeny, egyenként bemásolgatod, ha kell felül iratod. Ha végigcsináltad, indítsd el a gamét, és a bal alsó sarokban már 2.1-es verziószámot látsz. Röviden ennyi, kis időbe telt mire rájöttem, de végül csak meglett.
  • tsipa
    #1385
    Vedd meg a kieget. Én is így tudtam kisegíteni magam.
  • SirHiggins
    #1384
    Na megkérdezem még egyszer hátha,a napoleonhoz a patchet hogyan tudtátok feltenni, mert énis próbálkoztam az inno setup progival, de nagyon nem tudtam működésre bírni.
    köszi
  • Gamer KR
    #1383
    Kikapcsolod:) A nemzet kiválasztásánál ott van jobb oldalt lenn hogy options és azon belül hogy "inflation", off-ra állítod és kész.
    egyébként csökkenteni úgy lehet (a játékban már) hogy a havi/éves adókat nem a kincstárba rakatod, hanem a fejlesztésekre adod..
  • recon12
    #1382
    Hello mindenki!MEgtudná valaki mondani hogy hogyan lehet az inflációt csökkenteni?
  • Grrrrrrr
    #1381
    Hát igen... Be kellett volna várni, míg Hunyadi végez a török lovassággal, és harapófogóba tudja fogni a királlyal a janicsárokat.