11580
Europa Universalis III
  • Darkon
    #1500
    MM-ban a fokozat piszkalasa megboritja a jatekmenetet(ezt irja a hivatalos faq-ban). Egyebkent 200 ev utan sincs meg az uj vilag meghoditasa idea amit a MM csak ugy lehet megszerezni ha a naval oszlop 4 otlete mar megvan(plusz azthiszem nagyhatalmi stausz is kell:O)
    COT-vel nem tudom mi a helyzet.
    Nezd meg itt
  • Alal
    #1499
    ahogy én tudom, olyan, mint egy szövetséges vazallusod lenne... mellesleg a land -jét nézd, mármint skill vagy hogy hívják azt... láthatod a pénzügyi részben, de a statisztikáknál is össze tudod őket hasonlítani.

    Más: tudja valaki, hogy mi alapján dől el, hogy egy régió melyik COT-hoz tartozik? Engem leginkább az érdekel, hogy mi alapján váltakozik néha a COT-ok hatásköreinek szélén lévő régiók hovatartozása...
  • grendics
    #1498
    personal union amugy mit ér? mert oket nem lehet annexelni, de akkor pl aragonia h orokli meg mindig sziciliát?
  • grendics
    #1497
    jo csak nem adja ki a diplomatokat csak stabilitit javito csávokákat meg missionarykat. ezt mivel érted el? sima vagy magna mundi vagy más?

    nehezebb fokozat: hát nemtudom nyomtam egyet magyarokkal éshát törökellenes koalicio nemigazán jött össze folyton traitorousok(ezen h lehet változtatni?) és ha nekimegy poland énmeg segitwk neki a 22ezres seregem leverik a 15ezresek is mert azok jobbak pedig a land+quality-ra van rakva

    magnamundiba: gyarmatositás kemény mert sok néppel nem lehet felvenni a quest for the worldot de nagyon sok jó cucc van benne:
    pl. uj eventek pápaválasztás+nagyhatalom/szupernagyhatalom ami elveszthető akkor véletlen események +és- ban is

    divide et impera: annyira nemjo mint az mm, mert sok benne az uj terulet de az mm után hiányoltam rengeteg eventet
  • Darkon
    #1496
    Launcherbol(#1487 kepen lathatod) inditva le lehet tolteni a patch-et-->"check for update".

    Gredicsnek: Arra racafolnek hogy nem lehet sokaig vinni a jatekot.
    A betamadas ugye a nagy BB-odnak kozsonheto es ha eleri az aktualis maximalis szintet(altalaban 20korul mozog uralkodo kepessegei is befolyasoljak) elindul a "Badboy war" effektus es innen eleg nehez lesz gyoztesen kikerulni. Mindenkepp erdemes elkerulni. Nekem a torok visszaveresevel sikerult elernem huszonakarhanyas reputation-t de a MM-ban lehetoseg van Ultimatumra vagyis (ha jol emlekszem) 25evig az osszes adod fele-t valamint a manpower-ed felet elveszik(es meg jopar megszoritas) de a reputation-od lemegy 0-ra. Ezt 3x lehet megcsinalni utanna mar nem ajanlja fel az Ultimatumot. Erdemes haboruk vegen vazalussa, majd vazalusskent szovetsegesse es kiralyi hazassag leven valamint 10 ev eltelte utan Annex-elni bekesen. Igy is kapsz reputation pontot csak kevesebbet. Vagy ha mar magas a rep. akkor vazalussa tehetsz egy mar annex-elt orszagot. Tovabba erdemes a tanacsadok kozott egy-ket esetlegeg harom Diplomatat tartani mert kepzettseguktol(csillag)fuggoen 0.1-0.6 pontot levisznek evenkent valamint az aktualis uralkodo "diplomatic skill"-je is vesz le 1-esnel 0.1-et 6-osnal 0.6 stb. es meg jopar egyedi dolog befolyasolja de ezek a legfontosabbak.

    En most 200ev utan igy allok a magyarokkal.



  • morreau
    #1495
    De hogy patcheljem?!
    Jah és bocsi de nem igazán a játéktapasztalataitokra voltam kiváncsi, mivel ezekkel már én is rendelkezem pár napi játék után, hanem inkább a patch-ek, modok-ban megvalósuló újítások, javítások érdekelnének(pl.: gyarmatosítások túlzottan korai megkezdésére, akár elmaradottabb államok részéről).
    Más: a realitása a játék diplomáciai oldaláról, és más tekintetben is, nézve szerintem ha nem is korszakalkotó de kidolgozott, jól struktúrált... főleg a mai hasonló stratégiai játékokéhoz képest! Gondolok itt akár a TW részekre. -> Ezért is tetszett meg.
    Az általad említett példában magától érthedőnek tartom hogy mint Ny-Európai birodalmat (Fro.), a nálad kisebb államok megvetnek abból kifolyólag, hogy nem csak nagyobb területekkel bírsz de még az övéiket is elvennéd. Emiatt szövetségekbe tömörülnek, amiket viszont kevésbé mer a valóságos nagyhatalom megtámadni. Talán azért mert fenállt az esélye annak, hogy más nagyhatalmak vagy szövetségi rendszerek is kapnak az alkalmon és jól hátbatámadva majd megsarcolva jócskán legyengíthetnek. Ezért a valóságban is a legtöbb esetben háborúk nélkül annektáltak kisállamokat. Ezt jól használja fel a játék felépítése, diplomáciája, mely ezt lehetővé is teszi.
    Aztán meg én nem nagyon tapasztaltam hogy esélytelen háborúkba, ill. biztosan vesztes csatákba menjen bele az M.I... sőt. Igen is jól taktikázik néha.
    Próbáld ki nehezebb fokozaton!
    De azért köszi hogy válaszoltál.
  • grendics
    #1494
    patch kell a modokhoz. megnyitod a launchert és ott van olyan, h check for update. magna mundi mod nekem tetszik de ahhoz kell a kieg is

    tapasztalat: kb lehetetlen sokáig vinni mert ugyis betámad mindenki
    portugáliával enyém volt a fél spanyol félsziget és volt aragonia kasztilia meg granada mint a kasztiliaiak hubérese, mindig ot támadom igy csak kasztiliával kerulok szembe és tudok nyerni. segitettem angliánal leinster ellen amigkasztilia egyesult aragoniával igy ové lett itália és libia. igy mivel a relations -200 és minden fejlesztés ráment a landre nemsok értelmét láttam folytatni. spanyol tul eros lett az egyesuléssel felettem meg francia akik vhogy háboruzik burgundia ellen meg ellenem és egy 20ezres sereget simán odahoz és szétver

    francia: kurva nehéz a kis hercegségeket szépen elhoztam és megszereztem gascognet. majd megtámad burgundia persze kasztilia traitorous és a britanny 2000es seregvél nem sokra megyek. de sikerült kivernem oket a hazábol és már hoditottam is. badboyom sajnos nagyon magas és elojott az a afura dolog h ha egyvalaki betámad mielott legyurném a tobbi is nekemjon ilyen 3-4 szövetségessel és hiába annektelem oket mindig megtámad vki.

    akármilyen reális lett vagy nemtom, de azért a történelemben nemgyakran fordult elő h egy kis hercegség nekemjöjjön egy világelső hatalomnak...
    másik a manpower: iszonyat lassan toltodik fel. skandinávokkal nagyon nehéz háboruzni(dániával voltam és enyém volt svédország olyan 300ember jott havonta és ember persze kell vagy 20-30ezer h lehessen harcolni eredményesen...
  • morreau
    #1493
    Sziasztok!
    Affelől érdeklődnék, hogy az alapjátékot milyen módon érdemes patchelni, modolni, vagy akár -mint a total waroknál- babrálni a txt közt, hogy a játék játszhatóbb, élvezhetőbb, illetve reálisabb legyen.
    A patchelés menete érdekelne a leginkább! Egyszerűen szedjem le az 1.3at és tegyem az alapgamere vagy hogy?
    Jah és tudnátok vmi átfogobbat mondani a Napoleonos kieg-ről?
    Köszi előre is
    Újdonsült paradox rajongó
  • Solten
    #1492
    "Between 1651-1661 some parts of Gambia was under Courland's rule, bought by prince Jacob Kettler, who was Polish vassal."

    Veri intreszting... :)

    gambia
  • Solten
    #1491
    Na mit találtam. Kurföldnek is volt amerikai "gyarmata"...

    Courland colonization of the Americas
  • Alal
    #1490
    nekem ugyan ez van, de NA nélkül anno ment a launcher... szóval nekem nem az a probléma
  • Darkon
    #1489
    Persze mert NA nelkul nem megy a Magna.
    Szoval uninstall, patch plusz NA utanna Magna install
  • pinnacle
    #1488
    nah igen:S
    nekem ez a Launcher nem jön elő, mert ha innen inditom a játékot akkor kiad egy hibaüzenetet. De ha a saját könyvtárából inditom az exét és nem a launchert akkor nem szól semmit, viszont nincs Modválasztás:S


    Na mind1 megszerezzük az NA-t mert talán ott elindul a launcher:)
  • Darkon
    #1487
  • Darkon
    #1486
  • pinnacle
    #1485
    úgy inditom és ugy mukodik is! :)
    De ha a Magna Mundi módot nem tudom indulásra birni! Hol kell átállitani valamit hogy mukodjon?
  • Darkon
    #1484
    Lehet rossz file-ra hivatkozik. Probald meg siman a konyvtarabaol inditani az eu3.exe-t(vagyis a launchert)
  • pinnacle
    #1483
    Sziasztok!
    Az miért van, hogy ha elinditnám a játékot az asztaqlról akkor hibaüzenetet kapok, de ha az eugame.exe-vel inditom minden OK.
    De igy nem tudom eloinditani pl. a Magna Mundi modot:S
    pls help ha tudja vki
  • Darkon
    #1482
    Ne szenvedj ennyit itt a megoldas.
    Magna Mundi mod
  • Alal
    #1481
    NA, megtaláltam a mentésemben a megfelelő részt, kitöröltem a Ausztria és Spanyolország szövetségét. Per pillanat ott tartok, hogy Szárazföldön szétvertem minden seregét, amit csak küldött (2-vel jobb a land-em), és már minden területét, ami fenn van Flandria környékén, megszereztem. Ellenben tengeren elagyabugyált, hát ez van, Spanyolország és Portugáliakét legnagyobb tengeri hatalom... viszont az idegesít, hogy ők két flottájukkal blokád alá vonnak 8 megyémet, ez értékelésben -8%, viszont én, hogy elfoglaltam Vlaanderent, az csak 2%. ÉS ez a megye, a követeléseknél már 63%-ot jelent. Ezt valahogy nem érzem fairnek... meg lehet ezt valahol buherálni? :)
  • Alal
    #1480
    Na akkor végignézem a mentésemet, és megnézem, hol tudok belenyúlni a szövetségesi dolgokba... valaki tudja a megoldást?
  • Solten
    #1479
    Ja ez bug. Az NA 2.1 peccsben javították csak (azt hiszem).
  • Alal
    #1478
    hehh... na most kaptam agyfrászt... azt a missiont kezdtem el még anno csinálni, melyben a holland-spanyol háborúval kezd az ember. Hollandiával nyomulok, egyből békét kötöttem spanyolországgal, így Flandria az övék maradt. Tervem az volt, hogy megerődöm annyira, hogy aztán egy másik erős szövetségessel együtt megtámadom majd, és visszafgolalom azt ami az enyém (már csak pár évem van, hogy elveszítsem a core-t a provinciákon). Nem baj, Az északi partvidák egészen Pomerániáig az enyém, a német államocskák majdnem olaszországig az én vazallusaim. A legerősebbek közülük a szövetségeseim. Már csak egy jó lehetőségre vártam. ÉS ekkor, Spanyolország és egyetlen épkézláb szövetségese, Ausztria között kirobbant a horvát korona fölötti utodlási háború. AUsztria vs Spanyolország és Portugália. Gondoltam besegítek az osztrákoknak, és megtámadtam spanyolországot. Erre mit látok? Ausztria, mint Spanyolország szövetségese hadba lép velem. Hát normális ez? Ausztria? Aki éppen háborúzik Spanyolországgal? ÉS erre megvédi? Most vagy az én játékom bugos, vagy nem tudom mi van :P Ezek a Spanyolok kikészítenek engem :P
  • Alal
    #1477
    na, msot találtam a legjobbat... HEsse hercegsége, vazallusom, szövetségesem... 198-as a kapcsolatunk, neki és Spanyolorszáűgnak -43... tippeljetek, kire szavazna :P
  • Alal
    #1476
    Habár Spanyolországnak 99-s a presztizse, én a 80-asommal a 3. legjobb vagyok. De ennek a 19 pontnyi presztizsnek ekkora hatalma lenne, hogy a olyanokat vegyen rá a spanyolokra való szavazásra, akik nem is szeretik őket? Itt akkor valami el van tolva :S ja, amugy 1.3-as verzió
  • weine
    #1475
    presztizs rendben? mondjuk ne a béka segge alatt legyen:)
  • Alal
    #1474
    azt mondjátok meg nekem, mi alapján dől el, hogy kire szavaznak a választófejedelmek? Mert van például egy vazallusom, akivel 110-s a kapcsolatom, de ennek ellenére még mindig Spanyolországra szavazna, akivel nem több, mint 3-as a kapcsolata... vagy van olyna is, aki úgy szavaz spanyolországra, hogy negativban van a kapcsolatuk... na akkor ez hogy is van?
  • Solten
    #1473
    Igen.. a kieg+2.1 peccsnek "hála" az Ai-nak 20× annyi katonája van.
  • grendics
    #1472
    leszedtem a napoleonos kieget meg a 2.1-es pecceset hááát....
    kasztiliával voltam olyan 1560 korul ésmár enyém volt dél amerika meg afrika jelentos része(eztmég az alapjátékkal csináltam) népek között elso voltam és jott a kieg:
    franciák nekemjöttek olyan 40ezres sereggel nekem meg minden haderom messze volt flottámat persze elsullyesztették de ok zsoldookkal megoltem oket. fél francia enyém volt amikor nekemjött burgundia, anglia, aragon(márami maradt) zapotec aztéc teuton lovagrend és austria is. mondom ennek fele se tréfa de lehetetlen volt tovább vinni mert a pénzem elfogyott zsoldosokra és ha elviszem oket akkor a partraszálló seregek tönkrevernek

    mondom kezdek egy ujat hátha más lesz: magyarország mimás:
    15 év: enyém Erdély Bosznia montenegro belorusszia 2 cseh megye, szövim van asutria poland
    nekemjönnek törökök van 15ezres seregem de pénzem semmi 2 év alatt szétszedtek engem is és a támogato seregeket is. vmi ubertáposak
  • Relik Nom
    #1471
    A külön oldalon olvastam végig. Hát én még tejfelesszájú suhanc vagyok, de arrafelé énis rég jártam...Csak eszembe jutott az első krónika amit olvastam ez volt, ennek hatására énis írtam párat, cska elég nem oylan sikerültek lettek...
  • Grrrrrrr
    #1470
    TW-Online... Idejét sem tudom mikor jártam arra utoljára. A való világ elég csúnyán bedörömbölt az ablakon. Esténként hazaérve már nincs agyam a számítógéphez. Az EU-t is csak most, karácsonyra vettem egy kicsit elő. De azért köszi. A krónika eleje van csak a TW-Onlinen. külön hönlap van neki.
  • Relik Nom
    #1469
    Akkor te ugyanaz a személy volnál, mint akárki a twonline-on? a krónikádhoz pedig midnen elismerésem!
  • Smokk
    #1468
    Szevasztok!
    Mindenkinek sikerult atrakni magyarra,aki atirta a setting txt language reszet?!
    Csakmert amikor En atirom,maga a jatek meg elindul viszont mar semmifele kampanyt nem tolt be,megall a toltes...
    Vkinek barmi 5lete?!
    ...ugyanis nagyon elkelne a magyarositas!
    Elore is koszonom!
  • Grrrrrrr
    #1467
    Írtam.
  • Relik Nom
    #1466
    Egyébként a julius krónikát te írod?
  • Relik Nom
    #1465
    Hát nemtom, nekem kb tizenöt év játék után az elején kezdve kasztíliával, kidobta, hogy Portugália királya örökös nélkül távozott az élők sorából és trónja rám szállt. Pedig max egy royal marriage volt, de pl szövetségben tuti nem voltunk és a viszonyunk se volt nagyon sztem 150nél. Egy másik esetben az én királynőm halt meg utód nélkül és örökösödési háború robbant ki a franciák és az angolok között. Választani kellett kinek az oldalára állok...
  • Grrrrrrr
    #1464
    Örökölni egy országot csak úgy lehet, ha szöviben+királyi házasságban+ 200-as viszonyban vagy vele, és előbb hűbér, majd annexio? vagy van más módja is?
  • Relik Nom
    #1463
    Én kifejezetten örülnék, ha a csatákba be lehetne avatkozni, esetleg le is játszani őket. Így is jó, de azért a total warban én nagyon szeretem, h irányíthatom a csatákat. Ha mást nem Heroes szerűen megoldhatnák, hogy legalább vmi kavicsokat helyezgethessünk a felparcellázott csatatérképen osztán a piros kavics gyorsabb lenne mert da red vunz go fasta...Mert néha kicsit engem idegesít, hogy bökdösik egymást és egy rivercrossing meg egy terrain negatívum miatt azt látom, hogy a hatszoros túlerőben lévő seregemet felaprítják minimális veszteségekkel. Meg azon kacarásztam mikor az aztékok akkora lovas sereget cisnáltak, hogy elállt a hugyom, ráadásul elég überek lehettek, mert tényleg ötször akkora lovasgyalogos seregek nem bírtak vele, pedig már javában maurician infantrynál jártam de azért folyton levertek...Aztán tsipa felvilágosított, hogy nem is lehetne lovasuk és tényleg! Nem is ismerték a lovat! De lényeg, hogyha vmivel többet szólhatnék bele a csatákba az üdvös lenne. Persze a kidolgozott stratégiai rész az semmiképp se menjen kárba, akkor már inkább a csaták:D De egy europa universalis total war...ahol az összes eu kütyü megvan a strattérképen és a csatákhoz meg le lehet menni total war közelibe...
  • Darkon
    #1462
    Sok szerencset. Nemtudom hogy de ezeknek kis nemet hercegsegeknek jobb a land technology-juk mint nekem:O
  • Grrrrrrr
    #1461
    Én Anhalttal indítottam most 1-et. Hát nem semmi... Annyi lóvém nincs, hogy egy szakértőt felfogadjak.