11580
Europa Universalis III
  • Relik Nom
    #1540
    Na és azok is amik benne voltak? Például a csaták...
  • Grrrrrrr
    #1539
    Akkor TW fanként csemge lesz neked a tavasszal megjenelő EUIII: Rome. Benne lesznek azok a dolgok, amik az RTW-ből kimaradtak.
  • Darkon
    #1538
    Sok arany erosen inflacio gerjeszto!!

    1-4:Mint mondtam inflacios tippeket csak leforditottam
    innen

    5: Szerintem erdemes hacsak nem akarsz evente 2x felkelest.
    6: Nem, inkabb elonyod, kesobbiekben harcold ki hogy te legyel a NR-i csaszar, ehhez az aktualis 7valasztofejedelemmel kell jo viszonyt kialakitani, vagy (en igy lettem) el kell foglalni az aktualis csaszar fovarosat.

    Nekem nemet verzio van meg de atirtam a settings.txt-be a nemetet angolra(language=l_english).

    Allamformavaltas stabilitast csokkenti, valtozo mennyivel, magadnak kell donteni nalam, administrativ monarchia van. Van egy "lefutasi" ideje nekem 16ev volt a valtas.

    PAradox neveben meg kikerem az utolso mondatodat!

  • goldhunter
    #1537
    Ja és még egy dolog?
    Mi a következménye, ha államformát váltok? Lesz anarchia szerű időszak, mint pl civ-ben?
    Spanyolokkal vagyok, enyém Dél és Közép Amerika, sok aranyam van, a kereskedelemből, gyártásból szeretnék tovább gazdagodni. Milyen államformát javasoltok?

    köszi
  • goldhunter
    #1536
    Sziasztok! -
    most olvastam (végig) először a fórumot és sok hasznosat megtudtam belőle, pl., h kár volt a már ott lévő 5 kereskedőm mellé még 5-öt küldeni... :)
    Az inflációval kapcsolatban tudnátok segíteni:
    (1) Azt már értem, h a csúszka egyenlegét 0 alá kell vinni, így csökken. Ha -2 helyett -20ra állítom, akkor 10x olyan gyorsan csökken?
    (2) Kb mennyi idő, míg a 80% visszamegy 0%-ra?
    (3) Én úgy vettem észre, hogy az infláció csak a manufaktúrák építésénél jelentkezik, mást is drágít? - Kis inflációnál is jóval több volt a második épület...
    (4) A tax assesor csak helyi szinten csökkenti az infláviót? Érdemes építeni?
    (5) Szerintetek megéri misszionáriussal foglalkozni? - ha az adott vallás toleranciáját 100%-ra állítom nem ua.?
    (6)A szövetségesem a N-R császár, ezért elfogadtam, h belépjenek tartományaim, nehogy megromoljon a viszony. Ebből származhat hátrányom?

    Amit én tapasztaltam:
    -szerintem nem érdemes túl sok kolóniát egyszerre bővítgetni, inkább 1-2-t, de azt gyorsan. Sokkal könnyebb elvenni az másoktól, hisz alig védik, ráadásul gyakran van CB.
    -ágyúk: szerintem az erőd szint*2 mennyiségű ágyú kell, különben csak megsemmisül a gyalogság, és kifullad az offenzíva...

    MAgyarosítás: Sajnos van!!! - én így vettem meg és borzasztó. Egyrészt xar a fordítás, másrészt rosszul is lett sok helyen beillesztve (pl.: egy gyalogosnál az ágyúkról ír) - én ha tehetném angolul nyomnám, mivel semmilyen normális info-t nem kapok magyarul. Megpróbálom azt a swe/hun dolgot fordítva, hátha vált angolra.

    Én TW fanatikus voltam, de mióta ez megvan (2 hónap) rá se néztem, hisz ebben minden megvan, ami abból hiányzott: kereskedelem, diplomácia, összetettség.

    Olvasgatva a hardveres hozzászólásokat nagyon meglepett, hogy ennek a játéknak van 3d igénye ?!?!? A "földrajzi" nézet annyira csúnya, hogy politikaiban játszom... :)

    köszi, és bocs, h egy kicsit hosszú voltam
  • Solten
    #1535
    100 éve csináltam, de annyira magyartalan volt hogy maradt az angol. Így emlékeim homályosak: valamelyik nyelvi fájlt kell átnevezni ha minden igaz az eng-et swe-re. Logikátlan de magyar lesz a game :) Valahol megtalálod itt a fórumban ha visszaolvasol párezer hsz-t ;)
  • Nossssss
    #1534
    Mert Hearts of Iron 2-höz tudtok EU3-asok magyarosítást?
  • Solten
    #1533
    Ez meg a másik... :)
  • remys44
    #1532
    Ha magyarul akarsz egy jó startégiával játszani akkor ott van a Hearst Of Iron 2.
  • pinnacle
    #1531
    nincs magyar fájlv csak gondoltaM SZÓLOK
  • atibacsi1977
    #1530
    Nembaj! Nekem nincs kedvem angolozni! Ha vki megosztaná velem annak nagyon megköszönném! Az ilyen okos hozzászólásokat meg inkább mellőzzük! Kössz!
  • Solten
    #1529
    Nem baj. Egy kis nyelvlecke nem árt..
  • atibacsi1977
    #1528
    Hello! A magyar fájlokat vki fel tudná rakni netre, mert nekem az angol verzio van meg!
    Előre is köszi!
  • Darkon
    #1527
    Nekem ilyen problemam sose volt azt javasoljak:
    1. Az inflacio megszuntetese nemfeltetelen elonyos, inkabb olyan 5-10%on tartani a beveteleket
    2. Megfelelo technikai szintetn mar epithetsz "APEH"-ot (Tax Assesor)
    3. National idea-ba nemzeti bank
    4. Beke idejen a kationai kiadasok minimalizalasa(vagy konszolidald a meretet)
    5. Minel nagyobb az orszag stabilitasa annal jobb
    6. Neha erdemesebb gazdasagi szempontbol (non-core) provinciakat vazalussa tenni.
  • Help17
    #1526
    vagyis ha minimumra veszem a bevétlet akkor is csak -.010%-kkal csökken havonta és így akkor nem marad pénzem, sőt kölcsön ke kérnem a banktól.
  • Help17
    #1525
    Angliával vagyok és 87 az infláció és nem tudom hogyan csökkenthetném.
    köszi
  • Darkon
    #1524
    Korubelul 100eve ezen dolgozom

    HA agressziv vagy beadja a temporary setback-et az osszes valaszotfejedelemmel -200 lesz kezdehetsz mindent elorol de valoszinubb hamarabb fog kipurcanni a kiraly mielott nyerohelyzetbe sikerul allitani a kapcsolatokat vagyis levalltanak a tronrol. Azthiszem be fogok vallalni megegy vilaghaborut ugyis 1800ba jarok.
  • Solten
    #1523
    Lassanként lehet csak bekebelezni a Holy Roman Empire tartományait, és várni kell hogy lemenjen a reputációd, a béka s*gge alá különben world war lesz ellened :(
  • Solten
    #1522
    MMGold forum (paradoxplaza.com) a hozzászólások "vége felé"...
  • Darkon
    #1521
    Hol pontosan?

    Kezdem feladni a Nemetorszag egyesitesi terveimet(Olaszorszagot mar feladtam mivel par tartomany idegenkezbe kerult) mindig beadja a "temporary setback" event-et es az addig kiharcolt kapcsolataim a valasztofejedelmekkel -200-ba ugrik
  • Solten
    #1520
    Azt írják az anyafórumon hogy megy a gold a 2.2-vel, csak kölcsönt ne adj más országnak :)
  • Darkon
    #1519
    Egyebkent megtalaltam a modjat hogyan szerezzek konnyen Casus Bellit(kis orszagok ellen mukodik). Kolcsont kell nekik nyujtani es mivel ugysem akarjak majd visszafizetni megisvan a Casus Belli (kulonosen hatekony Protestans ill mas vallasu allamok ellen mivel akkor nincs azonos vallas miatt -1stability)
  • Solten
    #1518
  • Darkon
    #1517
    Azt irtak hogy az update gomb problemat orvosoltak egyebkent en letoltottem valahonnan.

    Google
  • grendics
    #1516
    miért nem tudom leszedni a 2.2-es patchet a launcherbol azt irja h a setup files are corrupted dehát tök eredetiben van meg nekem
  • Solten
    #1515
    Igen, a kölcsönökkel van valami geb@sz... MMG2:

    "Gold 2 won't be ready until the end of February at the earliest"

    Nem baj, addig nyomom valami közép-ázsia kanátussal (Nogai, Golden Horde)
  • Solten
    #1514
    Azt is írták hogy 100 év múlva készülnek el vele.. :(
  • Darkon
    #1513
    De nem ajanlott, dolgoznak a MM2-n azt irjak addig erdemes varni mert felboritja a jatekmenetet.
  • remys44
    #1512
    a 2.2-ben ha jól értettem, akkor csökkentették a gép hadseregét, meg az katonai AI is más lett, még nem probáltam
  • Solten
    #1511
    A készítők szerint a magna mundi gold kompatibilis au új patch-el. Remélem a 2.2 klassz kis javítás, a 2.1-ben a gép idiotizmusa, agreszivitása és 10× akkora hadserege+flottája játszhatatlanná tette a játékot.
  • Solten
    #1510
    NA 2.2 patch out!!!
  • remys44
    #1509
    sikerült, THX
  • Darkon
    #1508
    5ev (azthiszem ahol a statszitikak vannak meg lehett nezni, valamelyik F gomb F11talan).

    Mi ez a j helyett y-t irunk hulyeseg
  • Darkon
    #1507
    Le kell szedni hozza a patchet(2.1) majd Inno setup unpacker-rel kicsomagolod mert rendesen nem engedi.
  • Jammer
    #1506
    Ha valakivel tűzszüneti megállapodást kötök ( Truce ) az meddig tart, vagy hol lehet megnézni, hogy mikor jár le ?
  • remys44
    #1505
    Hy
    Szerintetek mi lehet a baj? A National Ideas-nál a képek el vannak csúszva, az alapjáték fenn van, Napoleons Ambition rajta van, és a Magna Mundi is telepitve van, bár a napoleon ambition_v2.1 meg nem tudom telepiteni, mert az írja ki hogy a NP. nincs feltelepitve.
    Valaki tipp?

    Lancelot1983 a kulturát nem lehet megváltoztatni, neked van egy alap kulturád(pl. magyar, ha elfoglalsz egy osztrák területet, az néhány év múlva átvált a te kulturádra, asszem 10-20 év kell neki)
  • Jammer
    #1504
    Eeeh... Köszönöm szépen! :)
  • Lancelot1983
    #1503
    HI MOST KEZDTEM YÁCCANI AZ EU3-AL KIS SEGÍTSÉGRE LENNE SZÜKSÉGEM
    1.A VALLÁST HOGYAN LEHET ÁTVÁLTOZTATNI PÉLDÁUL KATOLIKUSROL POGÁNYRA? A CSÚSZKÁKAT ÁLLITVATTAM H MIT TOLERÁLOK DE UGY NEM YÖTT ÖSSZE
    2.KULTURÁT HOGYAN LEHET VÁLTOZTATNI?
    3.HA PÉLDÁUL ÚY TERÜLETEKET FEDEZEK FEL TENGEREN AKKOR AMIKOR A HAYOIM FEHÉR( KÖD) TERÜLETRE ÉRNEK ELTÜNNEK PEDIG VAN BENNE FELFEDEZŐ MI LEHET A BAY?
    ELŐRE IS KÖSZI A SEGÍTSÉGET
  • I.C.ram
    #1502
    Ki kell őket vinni a tengerre, aztán klikk a gyalogosra, majd jobb klikk a tengeren lévő hajóra. Ha kikötőben van a hajó az nem jó.
  • Jammer
    #1501
    Sziasztok... Egy n00b kérdésem lenne. Megvettem a játékot még amikor megjelent, csak a meló miatt nem volt időm játszani. Most lenne és el is kezdtem viszont egy ponton megakadtam. Nemtudok hadseregeket behajózni. Ott áll a flottám a kikötőben és ugyanabban a provinciában a sereg is. Amikor megnézem a flottámat kiirja, hogy can carry x regiments. Mégis mikor ráklikkelek a hajókra nem szállnak be csapatok. Miért van ez ? Kell valami speciális fejlesztés vagy mi a gond ?