11580
Europa Universalis III
  • Gamer KR
    #1300
    Én az öntelt, okoskodó barmokat, hülyéket nem szeretem.
    Tehát, letöltöttem a patchet (na_v2.1.exe), és amikor elinditom, az irja ki hogy nincs telepítve a napoleon ambitions. Pedig fenn van, csak gondolom ez a hülye pecs nem látja, hiszen ilyen kitömörítős verzióban van meg a NA. kérem a következőt.
  • Solten
    #1299
    Szóval: #1289 (GY.K.: utolsó sor). A patch-t kicsomizod, és a game fökönytárában lévő mappákat és fileokat felülírod.
  • Solten
    #1298
    Lásd mennyire jófej vagyok, még mindig segítek:

    Gyengébbek kedvéért: GY.K.= gyengébbek kedvéért. #1289

    Wohháhhááá
  • Solten
    #1297
    Ne haragudj. Csak nem szeretem az értetlen idiótákat.
  • Gamer KR
    #1296
    Az is elég lesz ha leírod szépen hogy mit kell csinálni lépésről lépsére, bár az ilyen önelégült majmoktól ne várjon sokat az ember.
  • Solten
    #1295
    GY.K.: #1289
  • Solten
    #1294
    Vaalki segítsen már rajta vazzeg
  • Solten
    #1293
  • Gamer KR
    #1292
    Jah, le lehet, le is töltöm, de amikor elinditom az exe-t, azt írja ki, hogy a napoleon ambition nincs telepítve.
  • Solten
    #1291
    Attól még le lehet tölteni a 2.1 patchet.
  • Gamer KR
    #1290
    Hi, a napoleon ambitions nekem ilyen 15 megás, .7z fileban van meg, de (miután felrakom), azt irja ki hogy nincs telepítve az napoleon ambitions kiegészítő...
    Nincs véletlen valami exe telepítős formátumban valahol? mindenhol ezt a szar Gamersgate-t irják, meg a dollár árakat..
  • Solten
    #1289
    Rendeld meg a Gamersgate-ről...

    Használd már a sapkatartód vazzeg. Ha nem működik, telepítsd manuálisan.
    Az isnstaller egy önkicsomizó állomány amit a neten fellelhető számos progarammel lehet "editálni". Vagy kitömöríteni.
  • Gamer KR
    #1288
    Akkor mit tegyek ?
  • Solten
    #1287
    A netről letöltött standalone-al nem fog működni (nem telepíti).
  • Gamer KR
    #1286
    Hi, letöltöttem a patchet a játékhoz, de azt írja hogy nincs telepítve a Napoleons ambition... pedig fenn van, hisz azzal játszok.
    Légyszives segítsetek, köszi
  • Solten
    #1285
    Megjelent a kieg.-hez (Napoleon's ambition) a 2.1 patch!

    Rézlet a sok újításból:

    - Great Britain now uses the England uniforms at all tech-levels.
    - Denmark now has a slightly grey/blue color, Netherlands now have a proper orange color, Savoy is now a bit more purple & Brandenburg is now a bit more red-grey on the map.
    - Changed Kongo's state religion Catholicism in 1506
    - Kansas, Osage, Tamaroa, Pawnee, Missouri, Omaha, Nakota, Iowa, Lakota, Dakota, Minnesota and Mandan change their religion to Protestantism and culture to american when they are annexed by the US and they get a city size.
    - Norway adopts Protestantism in 1537
    - Added Russian culture and increased the population size of St. Petersburg (Neva)

    - Changed the date for the French occupation of Egypt
    - Partium is controlled by Transylvania in 1563
    - Increased the number of forts for Japan, Tibet, the Oirats and the Mongol Khanate
    - Changed the capital of Thuringia to Dresden
    - Updated the monarchs for Tibet and Vijayanagar
    - Added Thomas Jefferson as ruler for the US
    - Fixed misspelled leader for Saxony
    - George IV replaces George III in 1811
    - Extended the union and alliance between England and Hanover to 1805
    - Linz leaves the HRE in 1806
    - The Netherlands leaves the HRE after the Peace of Westphalia
    - Changed the dates for the alliance between France and the US so that USA is allied to Revolutionary France instead of France

    Dániának érdekes színe lett...
  • tsipa
    #1284
    8-as szint kell (vagy 7-es), de manufaktúrát érdemes építeni, csak sok idő amíg visszajön az értéke (akár 150 év is), vagy ha a olyan helyre építed, ahol a manufaktúra helyzete előnyös, tehát fegyver manufaktúrát rézre vagy vasra, akkor megéri, mert akkor 50-75 év alatt visszajön az értéke, illetve mindenképpen jók abból a szempontból is, hogy extra bevétel a fejleszéseknél... Magyarosításban tudok segíteni, már sok embernek küldtem, de az msn címem továbbra is [email protected]
  • nemzetes
    #1283
    Sziasztok!
    Most kaptam meg a fiamtól ezt a játékot de sajna angol a lelkem! Tudna valaki egy magyarítást a dologhoz? Hálás lennék érte!
    Előre is köszönöm!
  • Relik Nom
    #1282
    a gyarmatosítós részt nem nagyon értem...Majákat meg meghódítottam azóta. És jók azok vazallusnak, már az infidel(hitetlenek) mert annyi, hogy törlöm a vazallusságukat és annektálhatom...most is épp háborút tervezgetek tripoli ellen amivel tunézia felszabadul és elfoglalhatom a teürleteit...Vagy másik lehetőség, hogy a zapotékeket támadom meg...Konkviztádor vezetésével meg felfedeztem egy hót nagy értékű azték kereskedelmi központot, ami hót üres és telenyomtam a kereskedőimmel. Hanyas trade tech szinttől lehet monopóliumot szerezni? Megéri manufaktúrát építeni? pl fegyver manufaktúrát?
  • tsipa
    #1281
    A más valláscsoportú (tehát nálad nem keresztény) országok elfoglalása csak háborús annekcióval lehetséges. Ha minnél olcsóbban szeretnéd annektálni, legyen az ötleted a Deus Vult!, és foszd meg vazallitásától mind3 kis országot... A 3 ország hamar szövire lép egymással, és 1 támadással elsöpörheted, majd 2. támadással 5 évvel később bevégezheted. Egy dolog rendkívűl fontos, soha ne tégy vazallusoddá "hitetlen" országot,l mert különben vazallusként SOHA nem fogod tudni annektálni. Egyébként gyarmatosítani rendkívül egyszerű, kiválasztasz 1 területet, és oda küldöd a gyaramatosokat, majd később, ha gyakorlatra teszel szert egyszerre építhetsz akár 20-30 kolóniát is, csak a lényeg, h mindig építsük fel a veszélyes indiánok lakta provokat minnél hamarabb.
  • Relik Nom
    #1280
    Nemtom...én oyl noob vagyok, h még Kasztília is képes nehézségeket okozni.. Nincs pénzem pl gyarmatosítani. Mert ahhoz, hogy legyen ott egy normális provincia ahhoz kell 1000 telepes...Szal úgy döntöttem, hogy a gyarmatosítás nekem túl kabbeafaszom ezért inkább elkezdtem bedarálni az arabokat afrikábanXD Granada vazallus, Portugáliának megkaptam a trónját, most Aragóniájét akarom(ezt tudom vhogy befolyásolni, vagy kell egy royal marriage mikor meghal a királya és vagy igen vagy nem?) Granada után háborút indítottam Morokkó ellen...Marha jó volt. Elég hosszúra nyúlt, de végülis totális győzelmet arattam, Morokkó is vazallus lett, plusz két területről lemondott a javamra, ALgír pedig csak két területtel járult hozzá jövőbeli világhatalmamhoz. Aztán kicsit későb Algír ellen indítottam háborút, amibe szövetségesként hozta Morokkót meg Tunéziát is. Tunéziát hamar bedaráltam és vazallus lett. Aztán mikor Algír területeit elfoglaltam őt is a vazallusommá tettem, Morokkóban pedig elhódítottam négy újabb provot és ismét vazallus.Ezzel az a gond, nem nő a viszonyunk és nem fogom tudni annektálni, háborút indítani vazallus ellen meg drága stabilitás terén:S Tud valaki valami tippet, hogy ha eljön az idő hogyan tudom annektálni?
  • tsipa
    #1279
    Nekem 1 év kb. 4 perc, ezért játszok csak 4*-es sebességen, ahol 10 perc, így a sok pusével kb. 15 perc, szerintem ennyi minimum kell egy évi politika "megértéséhez".
  • DeenQa
    #1278
    akkor lassu a géped... ha maxra tekerem kb 1év max 2perc
  • remys44
    #1277
    Hy

    Lenne egy kérdésem, én régen játszottam vele, és szerintem jó játék, de egyvalami nagyon zavart. Maximális sebességre felnyomtam az időt, de még így is lassú volt(nekem). Nem lehetne valahol manuálisan beállítani az időt, vagy valamilyen modot nem tudtok hozzá?
    (Ha jól emlékszem a játékba egy év több óráig tartott.)
  • tsipa
    #1276
    Próbáljatok meg olyan állammal kezdeni, amely egy kib****** állam árnyékában tengődik, és kevés pénzzel és csak 1 területtel rendelkezik...(pl.: Lovagok, Albánia, Frízföld, Gelre, Utrecht, Béern(tényleg, nagyon fasza velük, semmit nem csinálhatsz, mer véged...) vagy egyéb ilyen gyenge államok...) rohadt nehéz, de mostanra a Lovagok 200 provval rendelkeznek, igaz, 1623-mat írunk... HEHEHE
  • Lysandus
    #1275


    Köszönöm!

    Én se értem. De ez van. Majd most meggyógyítom! :-)
  • DeenQa
    #1274
    na ezt nézzétek. Leinsterrel kezdtem 1450 ben, majd sikerült egyesítenem a szigetet és megalakult írország, ezután kimaradtam a szutyok háborúkból és teljes gőzzel gyarmatosítottam észak amerikát. Hihetetlen stabil gazdaságot, sereget, és diplomáciát tudtam építeni :P Viszont nézzétek, spanyolok mennyire megerősödtek :o

    [img=http://aycu23.webshots.com/image/30262/2000830428432661777_rs.jpg]
  • Relik Nom
    #1273
    Perzse, persze benszülöttek. Azokkal nincs semmi baj, nyugodtan elveszem a teürleteiket meg annektálom őket aztán misszionárius vagy valami. De a béke a franciákkal van és azért örülök neki, mert amíg ez van nem jövedelmező nekik rám támadni. Márpedig be kell látnom, hogy a birodalom nincs túl jó helyzetben, csak látszólag...És mi az a badboy?XDAsszem kezdek egy újat valakivel.
  • tsipa
    #1272
    Ja értemé. Akkor egyre gondoltuk, csak félreértelmeztem...

    A főmappában (vagy, ha moddal tolod, annak a mappájában) nyisd meg a save games mappát, ott keresd ki a "kijavítandó" mentésed, majd abban keress rá országod adataira (pl. utolsó uralkodód alapján), és ott húzod lefelé, és a loanos sor fölött lesz a badboy, várj, leírom, h néz ki...
    Így kezdődik a néed (nekem pl. az olaszok, de az országod 3 betűs rövidítése lesz ott, nekem Italy => ITA):

    ITA={
    human=yes
    history={

    A badboy pedig itt lesz:

    cancelled_loans=0
    loan_size=200
    badboy=28.111
    quest_for_the_new_world=yes
    deus_vult=yes
    colonial_ventures=yes

    Az uccsó 3 a nemzeti ideáim. A badboyt írd át 0 ra:

    cancelled_loans=0
    loan_size=200
    badboy=0.000
    quest_for_the_new_world=yes
    deus_vult=yes
    colonial_ventures=yes

    Ha tudsz angolul akkor érted mi van leírva, egyébként egyáltalán nem értem, h mér' kapsz badboyt, ha egy a többi ország számára ismeretlen törzset kiírtasz...
  • Lysandus
    #1271
    Ebben igaza van kedves DeenQa. De kérem gondolja át, hogy a bennszülött pogány területek megszerzése kifejezetten jó dolog. Odaküld az ember egy misszionáriust, és ha sikerrel jár, akkor nem csak vallásukban téríti meg a tévelygőket, hanem kultúrálisan is. Tehát kultúrálisan homogén országhoz juthat. Ami kifejezetten előny.

    Abban egyértek Önnel, hogy más esetben megfontolandó a többi lehetőség. Pl a hűberéssé tétel.
  • DeenQa
    #1270
    egy háború nem mindig területszerzésről szól...
  • Lysandus
    #1269
    De hiszen ezt írtam én is. "bennszülötteknél és 1000 alatti gyarmatoknál nem kell a békekötésre várni, ha el akarsz foglalni egy területet". Egyébként pogányoknál a főváros kivétel.

    Apropó, a badboyt hogy kell átírni a mentéseknél? Pont a bennszülöttek elfoglalgatása miatt elég rossz szemmel néznek már rám! :-)))
  • tsipa
    #1268
    Tévedsz, bármilyen pogány nép városát seregeddel szabadon kisajátíthatod, ha elfoglalod, és a helyen sereg áll (opció a sereginfó alján), illetve bármely nép, legyen az muzulmán, avagy keresztény, kolóniáját ugynígy elveheted, ha annak népessége 1000 fő alatt van.
  • Lysandus
    #1267
    Ööö... Nem akarlak bosszantani, de bennszülötteknél és 1000 alatti gyarmatoknál nem kell a békekötésre várni, ha el akarsz foglalni egy területet. Azt el lehet venni, hacsak nem főváros.

    A menete: megnyered a csatát, már ha egyáltalán voltak ott katonák. Rámégy az ott álló (tehát nem átvonuló) seregedre, akkor megnyilik egy ablak. Itt lehet berakni leadert pl, az az ablak. Mutatja még hogy milyen regimentekből áll a sereg, hányan vannak stb. Ez most nem érdekes. Hanem legalul van három opció. Az egyik a "burn colony". Nos nem ez a gomb, hanem valamelyik másik. Asszem a középső a neve most nem jut eszembe. Megnyomod, és máris tied a terület.

    Nem gond, ha csak hadseregre költesz. Én is azt fejlesztem az elején. Ameddig nem tudok manufaktúrát építeni. Utána fejlesztem a többi techet is, hogy azoknak a manufaktúráit is meg tudjam építeni.
  • Relik Nom
    #1266
    de hiába vonom blokád alá, ha szárazföldön esélyem sincs. Márpedig területeket ott tudok szerezni...Másrészt béke van és én addig örülök amíg az vanXD
  • tsipa
    #1265
    Roppant 1x-űen, vedd meg a Napoleon kieget (de van neten illegális verzió, de azt nem szeressük), és abban kiapcsolhatod az inflációt az optionsban. A másik lehetőség, h blokád alá vonod Fro.-ot hajóflottáddal, és akkor szart se ér majd a nagy seregével. MUHAHA!
  • Relik Nom
    #1264
    Legutóbbi bejegyzésem óta Egyesítettem Nagy Britanniává Angliát meg gyarmatosítottam két területet amerika partvidékén. Aztán kiirtottam a huronokat. És rá kellett jönnöm saját káromon, hogy a szövetséges háborúkban én csak az szövetségesemnek szerezhetek területet. És ez disznóság. Mert a shawneektól elfoglaltam magamnak három gyarmatot aztán kiköveteltem a békét és erre portugália kapta meg őket. Szóval ezért jól alájuk kavartam mert a Creek nevezetű nemzettel is háborúzni kezdtek. Én ezeket a területeket nem ismerem, cska egyet közülük. De elmentettem egy idő után és a betöltésnél emgnéztem mennyi területe van még ennek a Creeknek mert nulla szintű erődökkel nem jelentenek akadályt...Már cska egy volt nekik. Hát gyorsan betöltöttem és békét kötöttem, méhozzá White Peace-t. És utána büszke voltam magamra amiért ilyen jól kibasztam a portugálokkalXDXD Most egy ideig nem indíthatnak háborút Creek ellen. Muhaha. Hahhaha. Muhahaha. -TBC roham- hörghhaha. Ezután mentem a huronokra. Most kicsit tartok a franciáktól...Jóval magasabb szinten vannak szárazföldi sregek terén, mint én. Hogy lehet gyorsan megnövelni a bevételemet anélkül, hogy az ígyis hatalmas infláció ne nőjön? És az pl nem okoz a későbbiekben gondot, ha minden fejlesztési pénzt a seregre költök?
  • tsipa
    #1263
    Egyébként mér csalok, ezzel csak annyit könnyítek, h nem kell a kis állammal 20 évet várni, amíg a badboyom lemegy 30-ról 0-ra, merthogy ha elfoglalsz kisállammal területet, akkor az hirtelen, és nagyon megukrik...
  • tsipa
    #1262
    Ha megvan a napoleon kieg, akkor jó esséllyel fogadják el a vazallusságot, az meg még talán jobb is lehet, mint egy 1x-ű Únió spanyol barátainkkal.
  • billywood
    #1261
    az átírás nem segített...

    de ahogy néztem, tsipa elküldte a két file-t, ami a szövegeket tartalmazza... szóval ha valaki, esetleg Ő maga lenne olyan kedves és ezt megtenné nekem :)

    msn: [email protected]

    előre is köszönöm!