11580
Europa Universalis III
  • Lovaskocsi
    #1220
    Játék közben sehogy sem lehet betölteni? Állandóan ki kell lépkednem, meg single-t nyomni?

    Nagyon jó kis játék, 2 napja játszom vele, de már látom, hogy pár napra jól leköt
  • tsipa
    #1219
    Nem, nem lehet. Haglee! Azért vannak ilyen furcsa anomáliák, mert így történelemszerűek, merthogy, miután az ellen birodalma kimerült, ezért sokkal nagyobb a lázadás esélye, és jobbnak látja ma egy békét kötni, mint holnap egy háborút vívni a saját népével.
  • koj
    #1218
    Senki nem tudja hogy lehet a királyt fejleszteni???????
  • Haglee
    #1217
    Vannak a játékban azért eléggé érdekes dolgok.. pl én Brandenburggal egész (!!) Európát uralom mint hűbérúr.. hogy hogyan csináltam? szépen elkezdtem háborúzgatni és behűbéresezni a kis német államokat, majd egyre nagyobbak fele kacsintgattam (Lengyelország, Csehország, Ausztria).. mindegyiket szépen sorba hűbéreseztem franciákkal bezárólag. Hogy miért jó ez a decentrális birodalom? 2 okból: Stabilitás hihetetlenül olcsó, a vazallusokból bejövő pénz egyből a fejlesztésekbe megy, így mint kis decentrális állam (ugye olcsóbbak akkor a techek) fejlődgetek.. évi 40 dukátot keresek, de a fejlesztésbe 150 havonta simán megy. Azután persze elkezdtem annektálni, hogy egyesülhessen Németország.. olyan gazdag lettem, hogy jajj... viszont a stabil és protestáns állam álmomról le kellett mondanom.. :(


    A bug szerintem az, ha az ellen háborús kimerültsége túllépi a 10-et és a fővárosát birtoklod, akkor úgy kb 90%-os eséllyel elfogadja a vazallusságot meg a jóvátételt.. De nálam volt olyan is hogy alig tört ki a háború máris elfogadta a vazallusságot, mert ki volt merülve.. Szóval vannak ilyen hülyeségek :)
  • koj
    #1216
    Jó de ha kiváló minisztert kap a király akkor csak pár hónapig marad meg a jó képessége! De neki pl az uralkodása végéig! Amúgy nem tudtok valamilyen jó kis oldalt hozzá?
  • Lysandus
    #1215
    Valami ilyesmi van nálam is. Újrakezdtem a kieggel, és nehezedett a játék. Egyrészt a kis országokat villámgyorsan ledarálják az AI-k, pl 1465-re már nincs Csehország, a lengyelek, az osztrákok, a litvánok, a szászok meg persze én (Magyarország) villámgyorsan ledarálták őket. Asztria meg gyorsan hűbéressé teszi a kis német államokat.

    Nehezedett olyan szempontból is, hogy nekiugrottam az osztrákoknak. Hiába darálom le a seregeit, kivéreztet, mert amikor az ember már azt hinné, hogy nincsenek tartalékai, elővarázsol valahonnan egy 18 ezeres sereget. Valószínűleg zsoldosokat bérel fel. Nem baj, majd azt teszem én is! :-)
  • Lysandus
    #1214
    Lehet, hogy valami event. Azt hiszem volt olyan, hogy profi tanácsadókat kapott az uralkodó, és akkor minden skillje nőtt. Ez nem keverendő össze a felfogadható tanácsadókkal. Valami olyan event volt, hogy kabinet alakult az uralkodó mellett vagy mi.
  • Alal
    #1213
    tomip81! szerintem zsoldosokat fogad fel... hogyan tudod legyőzni? szövetségesekkel, erős csapatokkal :)
  • koj
    #1212
    Sziasztok! Valaki tudna segíteni? Az Europa universlis 2 vel játszom és az lenne a kérdésem hogy: Ugye pl: Auszria császára: II.Ferdinánd és a diplomáciai érzéke 3, kormányása 3, és háborúja is 3 az 5 bőöl! Az a kérdésem hogy eltelik 1 év és egy gyenge lirályból mindenből 4 es meg 5 ös! Hogy csinálja? mert én nem tudom feltúrbózni a királyt! Valami ötlet?
  • Sanko
    #1211
    tudtok olyan mod-ról ahol egy "fantázia" világban 0-ról kezd mindenki?
    a korábbi részekben volt ilyen
  • tomip81
    #1210
    Valaki tudna nekem tanácsot adni,hogy hogy támadjak? Mert hiába van sok emberem a másik ország valahonnan mindig szerez 5-10 ezret. Több pénz a lényeg? Egy nagy sereggel probáljak operálni vagy több kisebbel?
  • Lysandus
    #1209
    Ez tuti? Ezt eddig nem is tudtam! Konkrétan mit jelent az, hogy pogány? Mert gondolom nem mindenki, aki nem az én birodalmam egyetlen igaz református hitét osztja! :-)))

    A budhistáknál, muszlimoknál, hinduknál gondolom nem működik.
  • tomip81
    #1208
    Messze vagyok még amerikától mint Makó Jeruzsálemtől. De azért köszönöm. Biztos hasznát veszem még az infonak.
  • tsipa
    #1207
    Nem, mert a pogány államokat, az afrikai pogány Kngót is lehet, sőt, ha pogány provot térítesz az igaz hitre, a népessége is inkább a te szent ária fajod nyelvét beszéli tovább, tehát kulturálisan is annektálódik (erre egyébként event is van).
  • Lysandus
    #1206
    Majd mindjárt nem lesz annyira érthető! :-)

    A fő szabály az, amit az előttem szólók leírtak. De van egy kivétel. Az amerikai kontinens államait lehet elsőre is annektálni. Tehát az észak-amerikai őslakosok, valamint az inkák, aztékok stb. államait 100 százalékos győzelemmel azonnal be lehet kebelezni. (Megjelenik ez az opció a „békekötéskor”.)
  • tomip81
    #1205
    Köszönöm. Igy már érthető.
  • Botond #1204
    Igen. Hátha átmegy egyszer. ^.^
  • Solten
    #1203
    "Azt kéne leírni inkább,hogy az 1 tartományból álló országokat lehet csak annektálni"

    2× leírtam, írjam még??
  • Botond #1202
    Még 10x leírhatod. Azt kéne leírni inkább,hogy az 1 tartományból álló országokat lehet csak annektálni. Amikor több tartományból áll,akkor csak 1 tartományra lehet redukálni.
  • Solten
    #1201
    Ja.
  • Solten
    #1200
    Leírom mégegyszer: Csak akkor lehet annektálni, ha EGY provinciája (a fővárosé) marad.
  • Lysandus
    #1199
    Sehol nem találom a kieget. Még a cd galaxisban sem. A demonoidon pedig éppen nincs tagfelvétel.
  • tomip81
    #1198
    De nem engedi. Megvan mind2 terület. Vagy elöször a föváros nélkül kell, és utána megtámadom azt is? Tehát külön külön???
  • Solten
    #1197
    Nyyhh... Csak akkor lehet annektálni, ha egy provinciája (a főváros prov.ja) marad. Kivétel a "pagan" népek (bennszülöttek, indiánok), ha az összes területét elfoglalod, az egészet lehet annektálni.
  • tomip81
    #1196
    Hogy lehet egy elfoglalt országot annektálni? Mert elfoglaltam mindkét területét, de nem engedi az Annex-et. Olvastam régi kommentekbe,hogy két hullámba kell. De ez mit jelent. Mert már ott pécózok a területén 10 éve, de nem tom hogy lehet megtámadni a fövárost.
  • Solten
    #1195
    Úgy tudom, hogy a Paradox svéd cég, úgyhogy érdekes... :)
  • tsipa
    #1194
    Tudjuk, kb. 20 megjegyzéssel ezelőttől...
  • Botond #1193
    Megjelent a kieg.
  • tsipa
    #1192
    Játzsottam egy gémet a franciákkal... Sajnos 1óra alatt végem lett...
  • csocso04
    #1191
    Húú hát úgy izééé...nem egyszerű...de a játék főkönyvtárába találsz egy settings fájlt és annak a második sorát kell átírnod. És mivel köztudott hogy a magyart az angolok úgy írják h "swedish", legalább is a paradoxnál ezért a sorod vhogy így fog kinézni :
    language=l_swedish

    hajrá :)
  • csocso04
    #1190
    Azért mert Magyarország a balkán legerősebb állama volt :P
    Azt mindíg mindenki elfelejti hogy Mo sosem volt egységes ország. pl Horvátország és Erdély, /ez mondjuk a játékban is érzékelhető/ igyekezett a legjobban függetleníteni magát ill egyenlőséget Mo-gal.

    Az 1vh után Mo szétdarabolásának taktikai okai voltak./Gyűlölöm is a franciákat/ Kelett a balkáni államok elkötelezettsége az antant melett, így az esetleges újabb német agresszió eseté a németek 2 frontos háborúra kényszerültek volna... de ők ezt okosan megoldották...de ez már nem ide tartozik :)
  • tsipa
    #1189
    Mi az hogy Magyarország nem volt soha világhatalom, mit gondolsz, miért vágtak meg minket így 1920-ban a kis Trianon palotában? Egyébként a háború kitöréséig Mo. volt a legnagyobb liszt búza és liszt termelő állam, a világ 2. legnyagyobb aranykészlete(még mindig nagyrészt) az erdélyi hegyekben voltak.
  • tsipa
    #1188
    Feltetted a 1.3-mas patchet?
  • tomip81
    #1187
    Gondolhatod,hogy nem eredeti játékom van.Azt is át lehet tenni magyarrá? ha igen, hogy??? amugy köszi a tanácsokat, igyekezem megfogadni. Összeségében tetszik a játék, főleg a sokrétüsége,remélem a kezdeti botlások nem veszik el a kedvem.
  • Haglee
    #1186
    Hehe köszi, valszeg a Teutonokat fogom gyakni, mert a lengyelek osztrák vazallusok :D
  • csocso04
    #1185
    Tedd átt magyarra az sokat segít :)

    Hát igen sajnos Mo soha nem volt világhatalom így ezen ne csodálkozz...
    Fejlesztésről annyit minnél több a tartománnyal bírsz annál drágább a fejlesztés.

    A legjobb taktika szerintem ha az elején az összes szövetséges felkérést visszautasítód, rá kb 1hónapra fél eu szövetségesed akar lenni :)
    Aztán vársz és ha hadatüzennek egymásnak az erősebb oldalán beszálsz, megvárod míg szépen többiek legyőzik, aztán 100%nál kisajtolod belüllük az 50arany meg hűbéreseddé teszed és máris van némi pénzed és neked max 1stabilitásba kerül :)
  • tsipa
    #1184
    Az nem baj, támadd le a dánokat és lengyeleket, szerezz tőlük provot, aztán szerezd meg a Baltikumot(Lettország, Poroszország), és gyűjtsd a pénzt a BOSSZÚDRA/HARAGODRA... HÖHÖHÖ, aztán cseszheti Burgundia meg Ausztria. A másik lehetőség, hogy kivárod amíg Burgundia harcba szál az Osztrákokkal, és mivel ált. egyenlő erősek, a háború nem nagyon 'zajlik', ezért kb. 10 év után eléggé kimerülnek, hogy bevonulj, és szétkapd őket. A 3. lehetőség, hogy szöviket kötsz (Szászország és Macklemburg) és Vazalussá teszed őket(ugyanez háborúval) és annektéálod őket 10év után, majd elkezdesz gyarmatosítani... Nekem már sikerült egyesíteni Némethont, 1x Brabdemburggal, 1x pedig Hessennel... Egyébként Németország létrehozásához nem kell mindegyik prov., csak: # Mecklenburg # Brandenburg # Altmark # Lüneburg # Hannover # Anhalt # Dresden # Leipzig # Erfurt # Franken. Ennyi. Szívesen!
  • tsipa
    #1183
    Nemtom, én a magyarokkkal elfoglaltam a törököket, a perzsákat, a momlukokat, meg teljes Arábiát és a Balkánt az összes kis szigettel, Krímiát, Grúziát, Kazan dáli részét, Kazahsztán egy részét, az Aztékokat meg a Mayákat (ketten elfoglalták a zapotékokat előtte) Dél-Amerikát 90%-ban (beleértve az inkákat, és összekapcsolva Közép-Amerikával), most meg kijött a kieg, és azon gondolkodom kezdjek-e úg gémet... Hja, a lakosságom 90%-ban katolikus, és még csak 1566-ot írunk. HEHH!!! (ezt egy lélekzettel mondtam )
  • Haglee
    #1182
    Áhh idegesítő, hogy Brandenburggal sose fogom tudni egyesíteni Németországot.. Burgundy és Austria minden fontos kis német államot bekebelez, mire én odajutok, hogy háborúzzak, már nincsenek kis német államok.. Austriával és Burgundy-val nem tudok kikezdeni, mert túl erősek.. Na de még az hagyján, hogy erősek és nagyok, de azok a hülye határok...... össze-vissza vannak a provinciák, amik hihetetlenül idegesítenek..
  • tsipa
    #1181
    Vedd meg az eredeti gémet, és vele kapod...