11580
Europa Universalis III
  • Haglee
    #1340
    Gyerekek nem vágom az event módot.. vagyis a beállításokban a leaders, advisors ill. rulers-t ha eventre állítom, akkor mivan? :D Elvileg eventeknek kéne irányítani őket, ezzel ellentétben meg se halnak a királyok, nem jönnek tanácsadók és vezérek se nagyon akadnak..
  • tsipa
    #1339
    De Erdély valóban létezett, azonban nem királyság volt, hanem bánság. Most létrehozhatnék egy új irányítási formát, de minek? A dolgot pedig úgy oldottam meg, h a törökök ellen a háborút a magyarok irányitják, így Erdély csak vazallusi "segédtüzér" rangban maradt.
  • Grrrrrrr
    #1338
    És az a verzió, hogy nincs Erdély, hanem az ország szerves része? Akkor nincs mit elvegyenek tőlük.
  • tsipa
    #1337
    Hehe, de tényleg azt a nevet adtam neki, most tartok a 0.35-ös változatnál. Egyébként akkor is, ha magterületén "terpeszkedsz".
  • Solten
    #1336
    Hun mod... Akkor warningolnak a reputációd az egekbe szökik.
  • tsipa
    #1335
    Hát ezér' csinálok saját modot . Lehet, h nincs benne annyi érdekesség, mint az MM-ben, de Mo.-ot Töröko. nem szállja meg egyből, sőt, történelemhűen a magyarok visszaverik őket egészen Koszovóig (Rigómezőig). Már csak annyi a gond, h miután a törökökkel megbébélnek a magyarok, a törökök bejönnek, és elveszik Erdélytől Szászföldet és Bánátot. De sztem úgy fogom javítani, h a magyarok lesznek ennek a háborúnak a "vezérei", nem pedig Erdély. A másik gond, h még mindig nem értem, mi a lóért kerülök háborúba az engem warningoló államokkal...
  • Solten
    #1334
    MM mod file-kat átírtam, erre töltés közben lefagyott
  • Solten
    #1333
    #1328
  • tsipa
    #1332
    Micsoda
  • Solten
    #1331
    mod-al nem kompatibilis... alapjátékkal műxik?
  • tsipa
    #1330
    Attól függetelenül amit adtál, tetszetős kis javítás. Máris használtba is vettem.
  • tsipa
    #1329
    Észrevettétek, h a patch-el (mármint az 2.1essel) csak 50 év után lesz egy tartomány magterület? Nos én ezt javítottam ki vissza 25-re. Nem kell nagy tehetség hozzá, csak vmennyire tudni kell angolul, azt annyi.
  • Solten
    #1328
    Egy tehetséges user javítása az Ai bazi nagy hadseregére/flottájára, valamint arra hogy 1820 körül némely ország ne baltás egységekkel rendelkezzen:


    patch

    A két fáljt be kell másolni:

    triggered_modifiers.tx.t-t /common könyvtárba
    fix.csv-t a /localization könyvtárba.
  • Relik Nom
    #1327
    no comment...egy hivatalos magyarítást így elk*rni...szégyen.
  • Solten
    #1326
    A magyaritasok.hu -team csinálta... A paradoxnak így sokkal olcsóbb volt
  • Relik Nom
    #1325
    ez az original magyarítása? Ne hülyülj! Így adják a boltban? Ahhoz képest jó láma...
  • tsipa
    #1324
    Nem, ez a magyarítás onnan van. HEHE és HÜMM egyszerre, ez paradox :P
  • Relik Nom
    #1323
    Egész jól áll a szénám Kasztília élén. Tsipa kösz a magyarítást, műkszik. Bár helyenként csúnya dolgok vannak benne. Kénytelen lezsek megvenni az originalt úgy tűnik...
  • SirHiggins
    #1322
    Énis próbálkoztam feltenni a 2.1-et ,de ezzel a inno setup dologgal nem igazán ment, segítene vki? kösz
  • tsipa
    #1321
    Érdekes, na beállítottam, az egyik fájlban, hogy a max rev.risk nacionalizmusból újra 3% legyen, és csak 25év kelljen a provok core-á alakításához. Mostmár csak azt nem értem, hogyha egy állam warn-ol engem (pl. warned by Poland), akkor ha más ország ellen háborút kezdek, akkor az is háborúba kerül velem. Érdekes. Asszem hamar lesz újabb patch ezekből a hibákból kifolyólag.
  • Solten
    #1320
    Nem tudom, én az MM moddal nyomom (2.1-patch kompabilitis), újat kezdtem, 100 év alatt nem volt egy lázadás sem.
  • tsipa
    #1319
    Inkább maradt volna az agresszió, az élethű volt, viszont az állandó lázadások... Nemtom, Magyarországon kb. 50-100 évente volt egy-egy nagyobb zendülés, nempedig 5 évente?!
  • Solten
    #1318
    Úgy néz ki... Ráadásul megszállt tartományomban lázadás tört ki: 18000 ember aztán csatlakozott hozzájuk még 18000.. Hm, érdekes. Mindenesetre az Ai agresszójából kissé visszavettek, így játszató a játék.
  • Solten
    #1317
    Újgazdag... ... "Olyan dolgokról, mint a pénzköltés a barátnőd szülinaplyára biztos nem hallottál" Nem, az meg mi a lóf@sz?
    Egyébként a saját fizumból élek, de ezt te biztos jobban tudod
  • tsipa
    #1316
    Tudod Solten, lehet, hogy neked sok pénzed van férrerakva, de nekem nem csak a játékokra kell a pénz... Olyan dolgokról, mint a pénzköltés a barátnőd szülinaplyára biztos nem hallottál. Pedig igen-igen örülnek a kisebb-nagyobb ajándékoknak a nők... csak egy kis kedvesség... Aztán ott vannak olyan dolgok, minthogy le van kötve a bankban a pénz! Hát igen, így az kamatozik is. De lehet, h neked apuci mindent ki tud fizetni egyből, újgazdagéknál mindig van pénz... De ne aggódj, így is, úgy is megveszem, hiszen kel az online game-hez :)
  • tsipa
    #1315
    Márcsak egy gondom van, valóban ennyire felment a lázadás lehetősége a nem core és más számára core provokban?!
  • tsipa
    #1314
    Találtam egy telepítős torrentet... :) Végre, mostmár faszán műxik.. kösz.
  • Solten
    #1313
    Valamint van egy tök jó, 15. századi egyenruhájuk a skótoknak



    Ez is ugyanott: sco_1.dds -> SCO_1.dds
  • Solten
    #1312
    A napoleon's ambitionhoz új "egyenruhát" alkotott pár országhoz (Franciao., Poroszország, Dánia, Hoillandia, Oroszo. stb.) a készítő. Ez nekem nem nagyon akart előjönni.
    Megoldás:

    \gfx\anims könyvtárban vannak az egységek. Mindössze annyit kell tenni, hogy az aprobetus fileokat át kell írni naggyá:

    Pl: dan_4.dds -> DAN_4.dds

    És a 19. században már új uniformisban feszítenek

  • Solten
    #1311
    dont giváp

  • Solten
    #1310
    Kösz sg... (mi a t*köm bajotok van a linkeléssel??)



  • Solten
    #1309
  • Solten
    #1308
  • Solten
    #1307
    Nah, király vagy
  • Gamer KR
    #1306
    nah, ezt a progit leszedtem, és visszamásolgattam a fileokat, és müködik. ! Köszönöm a segítséget Solten, ha ezt néhány hozzászólással előbb írod, akkor nem kezdem dobálni a sarat. Mégegyszer köszi!
  • Gamer KR
    #1305
    LOL, úgy tünik nem vagyok egyedül a problémával, Solten, ha nem tudod a megoldást, és értelmeset nem tudsz benyögni, STFU!!!1! thx
  • Solten
    #1304
    pl. inno setup-unpacker...
  • Solten
    #1303
    "de majd ha lesz, azt is megveszem. Addig is szeretném használni"

    ha megvan pirate, utána biztosan megveszed...
  • Solten
    #1302
    Reménytelen eset, agyátültetés talán segít...
  • tsipa
    #1301
    Nos az alapjátékot megvettem eredetiben, most azonban a napoleonra nincs pénzem, de majd ha lesz, azt is megveszem. Addig is szeretném használni. Szal leszedtem a frissítést, de azt írja sajna nincs fenn a napoleon a gépemen, és kíváncsi vagyok az új dán színre is , szal mivel lehet kicsomagolni a patchet?