11580
Europa Universalis III
  • Solten
    #1580
    Csini skót uniformis:



  • Solten
    #1579
    Na várj, az MMGold meg az alapjáték egész más tészta. A Gold-ban a középhatalom státusz általában az ország méretére vonatkozik. Az "exploration" nemzeti ideákból 4-nek meg kell lennie hogy választhasd a quest for new world-öt.

    Vannak eventek mely pár országnak lehetővé teszik a felfedezést és kolonizálást:

    Portugália, Spanyolország, Anglia, Hollandia, Franciaország.
  • grendics
    #1578
    attol fugg h a beállitásoknál be van e állitva h az uralkodok historicalok mert akkor nincs royal marriage...
    de igy jobban szeretem mert amugy unalmas h azért harcolnak h ki uralkodjon felettem meg folyton regency council és királyváltásnál -1 stability
    medium power akkor lehetsz ha nyersz 1-2 háborut és foglalsz teruletet
  • Rolika16
    #1577
    Mármint ez a királyi házasság opció nincs... Késöbb lesz?
  • Rolika16
    #1576
    Meg akkor ez a középhatalmi státusz egy eventel jön elő?és mi kell hozzá?


    Meg quest new world-hoz mi kell?
  • Rolika16
    #1575
    Jó de nekem nincs ilyen opció...
  • Solten
    #1574
    De igen. Általában a gép ajánlja fel.
  • Solten
    #1573
    A modban semmit nem kell állítani, csak írtam hogy próbálják minél jobban modellezni a történelem alakulását (pl. Burgundia "szétesése", Spanyolország létrejötte, stb). Persze ez egy játék és mi is alakítjuk a történelmet :)
  • Rolika16
    #1572
    Ebben mod-ban nem lehet királyi házasságot létrehozni?
  • Solten
    #1571
    Nem mindig engedi a hűbérest annektálni...
  • Rolika16
    #1570
    Meg most Kasztilíával vagyok ugye,és elfoglaltam granadát,hűbéresé tedtem ugye, Granada maradt területe és írja hogy 10 év múlva beolvaszthatnám a Királyságba de nem engedi mi lehet a gond? +200 viszony is ...


    Bocs hogy ennyit kérdezek:)
  • Rolika16
    #1569
    Ja közben meg lett,gondolom ezt a történelemhűséget options-ban az elsö 3 advisors stb-re értetted. Második kérdésem még fent áll .
  • Rolika16
    #1568
    De ezt a történelemhűséget hol lehet kiválasztani? és a közép hatalmat hogy lehet elérni?:)
  • Solten
    #1567
    Nincs mit. jó kis mod, pár bosszantó dolog van azért benne, nevezetesen kolonizálni csak az ide kapcsolódó 5 nemzeti ideával lehet meg ha az ország középhatalom... De rámentek a történelemhűségre (kis gyüszűnyi országok ne koloonizáljanak), klassz az egész.
  • Alal
    #1566
    Pénzes megoldás: spy-t küldesz valamelyik tartományára, és fabricate claims...
    Diplomatás:
    -vagy figyelmezteted a nemzetet, vagy mindenféle ország határait garantálod, és ha megtámadják, akkor kapod a CB-t
    - vagy magadraharagítod, és vársz, míg ő támad meg téged :)
    Persze ezek még mindig nem kompenzálják a vallásból adódó -1 stabilityt, de azt is meg lehet oldani, hogy a hit védelmezője leszel, csak ez is baromi drága...
  • Rolika16
    #1565
    Hogy legkönyebb okot szerezni arra hogy,hadat üzenj valakinek? és hogy ne vegyen le - stabilitást? ha egyáltalán lehetséges ez. Mert ugye ha beházasodom,és utána tróntkövetelem,utána háborút indítok akkor is levesz -1 stabilitást.
  • Rolika16
    #1564
    Kösz,akkor inkább felrakom ezt modot amit írtál,sok jót hallotam róla.
  • Solten
    #1563
    Royal marriage-t kell kötnöd, meg azt hiszem a kapcsolatod az adott országgal min. 150-nek kell lennie...
  • Solten
    #1562
    Iberian/basque kultúrához tartozzon az ország akivel játszol. Ezek a tartományok tartozzanak hozzád:

    - Barcelona
    - Aragón
    - Castilla La Vieja
    - Salamanca
    - Andalucia
    - Toledo

    Kis idő elteltével, békeidőben létrejön Spanyolország.

    A MM Gold modban event hatására szokott létrejönni.

  • grendics
    #1561
    én arra vagyok kiváncsi h tudom megorokolni vkinek a foldjét?
  • Rolika16
    #1560
    Hello, Spanyolország egyesülését hogy lehetne elérni,event lesz vagy, foglaljam el Aragón királyságot? EU3 NA-val tolom...
  • Solten
    #1559
    Nem igaz, hogy mindent nekem kell itt megoldani...
  • ACi000
    #1558
    Na végre felmászott
  • Solten
    #1557
    Akinek nem települne fel a patch:

    1. start menü-run (v. futtatás.. )
    2. beírni: regedit
    3. mappa "HKEY_Local_Machine" -> software -> "Paradox interactive" mappát -> Europa Universalis III (64 bites oprendszereknél a "wow6432node"-almappában van..)
    4. Na, tehát ráklikkelünk az Europa Universalis III mappára és jobb oldalt klikk Új -> karakterlánc, a Napoleon nevet kell adni. Jobb klikk rajta és az értéknek be kell írni 2.0-t.

    Ez frissen telepített napoleon ambitionsnál működik. A 2.2 patch így már felrakja magát.
  • ACi000
    #1556
    sajnos ezt se tudja megnyitni
  • Solten
    #1555
    Valami okból kifolyólag atombugos a 2.2 patch. Legalább is amit a gamersgate-ről lehet letölteni. Egy holland egyetemi szerverre feltette valaki a normálisat ( ), én meg ide:

    Töltsétek :)

  • ACi000
    #1554
    Sziasztok!
    lenne pár kérdésem
    a mentésemet mivel tudom szerkeszteni?
    a 2.2es patchet nem tudom kicsomagolni inno setuppal mivel lehet?
  • Solten
    #1553
    real map project mod :)
  • AKI94
    #1552
    Ez a kép az EU3-ból van? mert nekem totál nem így néz ki :O
    Ja és még azt kérdezném hogy mért nem fogadják el a hozzácsatolást azországok ha hubereseim és 200 a relation koztunk
  • Darkon
    #1551
    Ez eleg ronda lett mar-mar ocsmany:)
  • Darkon
    #1550
    Arra is talalhatnanak mar megoldas: mivel ugye egyes birodalak nem egyterkepnyi teruleten birtokalnak teruleteket, ezert haborus egyezkedesnel fogalma nincs az embernek miket jelolget be. Persze ki lehet lepni meg lehet nezni es vissza de hogy az mennyire korulmenyes
  • Solten
    #1549
    screenshot:



    Skandinávia kissé "deformált".. :)
  • Solten
    #1548
    (pcguru.hu)
  • Solten
    #1547
    NA 2.2 patch:

    Játékegyensúly:

    * az időn túli technológiák ára 25%-kal kevesebb lett,
    * figyelmeztetések és garanciák miatt már nem keveredünk háborúba másokkal,
    * a felajánlott szövetségek automatikusan törlődnek, ha háborút kezdünk az adott nemzettel,
    * kijavították a hibát, mely akkor jelentkezett ha egy visszavonuló egység "mozgás" parancsát töröltük,
    * a misszionáriusok már olcsóbbak, de nehezebb átállítani őket a mi oldalunkra.

    Kezelőfelet javításai:

    * teljes képernyős módban a frissítési frekvencia néha 0-ra állítódott a beállítások menüben,
    * javították a bugot, mely miatt csoportos kijelöléskor rossz hangot játszott le a program,
    * a diplomácia ablak mérete nagyobb lett és több hely van a leírás szövegének,
    * több javítás a kolonizálás sikerét jelző párbeszédablakon,
    * javították a helyesírási hibákat és a a francia és német verzió támogatását.

    Adatbázis fejlesztése:

    * javították Ferghana történelmi adatait,
    * kibővített unió és szövetség GBR és HAN között,
    * Hollandia kései történelmi időszakában változtak a kormányzatok,
    * Tirol színe a térképen megváltozott, hogy ne lehessen összekeverni Ausztriával,
    * Dél-Kelet Ázsiában új erődítmények jelentek meg.


    A fentieken túl a játék mesterséges intelligenciájában is számos változást eszközöltek a fejlesztők, mind harci, gazdasági és diplomáciai területen.
  • Solten
    #1546
    Igen.
  • Darkon
    #1545
    Ez mit takar? Pontosabb terkepet?
  • Solten
    #1544
  • Solten
    #1543
    Map mod az MMG 1.792-höz



    http://realmapproject.googlepages.com/RMP-0.41-eng.exe

    vagy

    http://rapidshare.de/files/38415922...41-eng.exe.html
  • Solten
    #1542
    Tudtommal az infláció a technológia fejlődésre van hatással. Célszerű lent tartani ill, megszűntetni. Van anemzeti bank idea az leküldi 10%-al. Ha sok tartományod van ellenkező vallással éredemes a toleranciát 100%-ra felküldeni, így elkerülhetők a lázadások. Azonban a tartomány bevétele nem teljes a más vallás miatt. Ekkor kell küldeni a misszionáriust.
  • Solten
    #1541
    Üdv. Próbáld ki a TOT módod, egészen más megjelenése lesz a játéknak. Államforma-váltás stabilitás-visszaesést eredményez. A stability hatással van egy rakás dologra köztük a bevételre is.