11580
Europa Universalis III
  • Darkon
    #1460
    Hopp rosszuul szurtam be


  • Solten
    #1459
    Linkelhetnél 1 nagyobb képet...
  • Darkon
    #1458
    Updateelek:
    Sikerult Ausztriat letaszitani a csaszari tronrol(majd be is olvasztottam oket) igy mar egy jo ideje Nemet-Romai csaszar is vagyok. Eleg nehez osszetartani a NR birodalmat mert a sok kis allam folyamatosan szervezkedik, nemreg peldaul osszefogtak es egy kisebb forradalmat robbantottak ki orszagomon belul. Eddig bekes uton probaltam egyesiteni a birodalmat de most felbosszantottak uh Annex-elem szepen sorba oket.
    Papai kuria vezetoje vagyok es Defender of the Faith titulust is megvasaroltam amit csak akkor vesztek el ha, elveszitek egy haborut, ha Franciao.,Spanyolorszag osszefogna ellenem talan lenne eselyuk bar nemhiszem(Oroszorszaggal,Toroko.al es meg jopar nemzettel szovetseges vagyok).


  • I.C.ram
    #1457
    Hidd el ,hogy tök ugyanaz lesz a grafikája, mint az EU3nak :D
  • Darkon
    #1456
    Igen? Valoban:P Csak nemszeretnem hogyha trendkovetoek lennenek es a grafika lenne a meghatarozo tenyezo. Nekem mar a Centurion: Defender of Rome grafikaja is megfelet;)
  • I.C.ram
    #1455
    Nem tudom feltünt-e, de már az EU3 is full 3d volt :D
  • Grrrrrrr
    #1454
    A 3D-ről nem volt tudomásom. De attól én is félek egy kicsit. Meg a gépigénytől. Már az EU III is butított grafikával fut, leszedtem minden csilli-villit. Egyébként is zavartak. Az nem lenne baj, ha elmozdulnának a TW irányába, de úgy, hogy a TW értékeit építenék a programba, míg a sajátokat megtartanák. 53 nép? Jól láttam? Az nem rossz. Gondolom a gallok nem egy népnek számítanak majd. Jó lenne képet látni róla....
  • Darkon
    #1453
    Hajajj mijjez a 3D!!?!?! Remelem Paradoxek nem akarak elmozdulni a Total War iranyaba. Szerintem jo volt a tablas dolog, csak elvonja a programozok figyelmet a jatekmenetrol:P Tobbi resz kifejezetten tetszik.
    Hivatalos oldal

    Amugy a Cruseder Kings Deus Vult kieg miert nincs fenn egy torrenten se. Szeretnem azert latni mielott kiadok erte 15eurot(az is erdekes hogy amerikaiknak 15dollar=15euro europaiaknak, kar hogy 1,5x a valto)

  • zab
    #1452
    magyarokkal vagyok,szóval ez lehetséges :D
  • Relik Nom
    #1451
    Akkor lehet, hogy egy szövetségese rühelli a pofádat és azér nem köt veled szövetséget.
  • zab
    #1450
    a badboyom 3.5 körül és a preztizsem meg kb 80
  • Grrrrrrr
    #1449
    EUROPA UNIVERSALIS: ROME

    http://www.pcdome.hu/kepek/jatek/3340/europa_universalis_rome_pc

    Hallott már róla valaki valamit? Vagy van róla infója?
  • I.C.ram
    #1448
    Növelni kell a presztizsed, és csökkenteni a badboyt.
  • zab
    #1447
    Jah, és amugy ugymond nagyobb államokkal h lehet szövetséget kötni?
    Például Burbundiával van egy 200-as kapolcsatom,de a katonai szövetséghez azt írja h LEHETETLEN! Valahogy ezt lehet javítani?????


    ...
  • Darkon
    #1446
    NA plusz 2.1-es NA patch plus magnamundi 1.79 ( van mar 1.792 is asszem)

    Magnamundi

    Nem mindenesetben, pl lehet h olyan szovetsegese van ami nem szivlel v. kicsi a prestige-ed vagy nagy a reputationod(badboy) stb.
  • Darkon
    #1445
    De, most Ausztria bekemenyitett es megtamadott az osszes kicsi nemet allam (akelyeket o nevezett ki nemetromai csaszar jogan valasztofejedelemnek)ezeket szisztematikusan legyoztem majd vazalussaimma tettem oket (es szovetsegesemme) igymost ugy allunk hogy az 5 elektorbol 4 ram szavazna ha a NR csaszar meghalna. Most arra varok akasztom a hohert
  • zab
    #1444
    Jah, és amugy ugymond nagyobb államokkal h lehet szövetséget kötni?
    Például Burbundiával van egy 200-as kapolcsatom,de a katonai szöv.hez azt írja h LEHETETLEN! Vhogy ezt lehet javítani?????
  • zab
    #1443
    A vazallusaidból nem csináltál katonai szövetségest??
  • weine
    #1442
    korábban kellett volna születned:) És királyi családban mondjuk:)
  • Alal
    #1441
    1.79? ez az utolsó patch vagy ez már a NA?
  • Darkon
    #1440
    Nagyon jo lett a 1.79 minden zsirul meg van csinalva, igy allok 1643-ban. NRcsaszarral titkos paktumot kotottem, mar nem birt velem miutan nagyhatalmi(major power) statuszt is kierdemeltem azota nemigazan mer haborgatni elotte meg folyamatosan csesztetett hogy vissza kene adni egy-ket tartomanyt a jogos tulajdonosanak (vagy neki, no persze), szoval felajanlottam hogy tamogatom a lepeseit cserebe o se fog zargatni. Most csendesen egyesitem Italiat mert folyamatosan kapom az italian fractionalism even-tet.

    Vazallusaim: Torokorszag(ottoman empire), Cyprus, Oldenburg, Velence, Szardinia, Papai allam, India 2/3-at uralo Rjadputana
    Szovetsegesek: vazallusok plusz Oroszorszag, The Knights, Naxos


  • Solten
    #1439
    Az MM Gold a kiegészítővel kompatibilis.
  • Solten
    #1438
    mivaaan? az MM IV, a magnamundi mod az alapjátékhoz.
  • weine
    #1437
    az MM IV talán a magnamundi map 4. verzioja?
  • weine
    #1436
    köszi !!
  • Solten
    #1435
    Kiegészítő, az alapjáték kell hozzá. Kis grafikai tuning (új egységek) az idő kitolódik 1820-ig. Meg egy rakás újítást tartalamaz, részletek a paradox oldalán.

    A játék relatíve "könnyen" programozható, könnyen moddolható. Sok user csinált saját modot. Egyik legjobb, ha nem a legjobb a magnamundi mod. Legújabb az 1.79 Gold.

    A játék történelemhűbb, kereskedelmet, kolonizálást teljesen átdolgozták, millió újítás amit nehéz lenne felsorolni. Egy két új birodalmi város belekerült a játékba (pl. Lübeck, Danzig...)



    részletek itt
  • weine
    #1434
    mit tud ez a napoleon kiegeszito? Alapjatekra kell feltenni vagy kulon CD-s
    Es mi az a MM IV?
  • Solten
    #1433
    Nekem nem...
  • Darkon
    #1432
    THX! Hasznos kis progi:D

    Egyebkent masnak is kiir egy csomo errort a 1.79kicsomagolasanal??
  • Solten
    #1431
    Az alapjátékhoz az MM IV van.
  • Solten
    #1430
    Csak a Napoleon 2.1-es peccsel működik.
  • pinnacle
    #1429

    az 1.79 a Napóleon kieghez jó? esetleg az alapjátékra is jó?
  • Solten
    #1428
    Inno setup unpackerrel kicsomizod, és a főkönyvtárba bemásolod.
  • Darkon
    #1427
    Toltom...

    Azt nem tudom a 2.1-es napoleon patchet hogy lehet feltenni mert eddig 2.0an ment, az 1.72magna is pedig ott is irja hogy kell hozza.
  • Solten
    #1426
    Végre erősítették a pápai államot, szinte minden játékomban bekebelezték.
  • Solten
    #1425
    1.79 OUT!

    Changes:

    - Fixed bug in localization file
    - Fixed a very rare bug in which having the pope step down in favor of an antipope could cause a never-ending church council
    - The Papal Sponsor will now always hear about a failed council, even if they are not the host
    - Catholic countries will no longer suffer a penalty for Rome being owned by heretics or infidels if the pope has signed a concordat
    - Overlord scope now excludes PU leaders (where applicable)
    - Fixed redundant trigger in HRE
    - Makes it harder for a vassalized/PU'ed Emperor to stay in office
    - Fixed bug Ottoman player were being asked provinces from the HRE after conquest
    - Fruits of Industry are not rotten now
    - Modifiers for losing control of your religion's holy land now properly have text in the game
    - Many Orthodox events have been modified to react properly to the player becoming a theocracy; some will fire sooner, others will now never fire
    - Several Orthodox events that required a theologian no longer require one (but having one will speed up the event considerably). Their localisation text has been changed to suit
    - The cost of building a lavras has been raised to 60 ducats from 50
    - The duration of Metropolitan effects has been raised while the frequency of the event has been lowered
    - Made Papal States stronger
    - It is impossible to "unify" China as a non-Chinese country
    - More tweaks to the Reformation, making Lutheranism slightly stronger at the expense of Calvinism
    - Orthodox provinces will now convert to Protestant by event only if they are the same culture group as the owner
    - Lutheranism will spread more slowly in provinces that are cores but not your culture group, or that are your culture group but not cores
    - Added descriptions for ideas
    - Tweaks to Russia/Muscovy AI performance
    - Fixed bug in colonization
    - Fixed province in Manchu setup
  • Solten
    #1424
    Ja, látom ez a kara-konylu v. mi a neve leharapta kelet-törökországot.
  • Darkon
    #1423
    Voltak ilyen eloskodo nemzetek mi vittuk Ausztriaval az egesz haborut ok meg csak profitaltak az egeszbol egyebkent ultimatumot kellett alairnom mert nagy volt a badboyom a haboru utan most 15evig kicsit sinylodik a nemzet de szerintem megeri mert egybol lement a rep 0-ra
  • Solten
    #1422
    mit keresnek a krími tatárok libanonban?
  • Darkon
    #1421
    Kozben tortent egy kis "baleset".




    A torokok kicsit nagykepuek lettek es mar lengyelorszagot ostromoltak amikoris ossznepi osszefogassal, illetve 3kulonbozo szovetseg felig osszehangolt akciojaval kipucoltuk oket europabol.

    (Most meg majd en leszek a badboy)