11580
Europa Universalis III
  • DeenQa
    #1260
    hu kiléptettem nagybritanniát a háborubol igy már 1800 ban (fu má ez 40éves háboru:D) csak a portugálok és a spanyolok maradtak... a nagy armadájukat szétzuztam (maradt az 1500ból 80 hajójuk, abbol csak 5 csatahajó...) szal az már semmi az én 400 csatahajóm mellett :P portugália 70% ban blokád alatt van spanyolok meg 20% (hát a gyarmatokra nemtok elmenni blokkolni:D) a háború nekem áll 55% ra és a spanyol-erdélyi uniohoz 40% kell, de nem akarják a portugálok így elfogadni ezt a békefeltételt :S 5let, hogy hogyan tudnám belőlük kicsikarni ezt? szárazföldön sajnos nemtok ellenük semmit tenni mert baszott sok katonájuk van... de jó lenne az unio mer kezd megerösödni francia...
  • billywood
    #1259
    tehát van rá megoldás, oks visszaolvasok, köszi :P
  • Solten
    #1258
    Kicsit olvass "visszább"... (Nem lusta vagyok elmondani, csak már nem ugrik be melyik file-t kell átírni)
  • Solten
    #1257
    Csaló!
  • tsipa
    #1256
    Hja, ahhoz, h sikerrel járjak eddig, ahhoz a kellett, h a Savegame-ben a Badboyt folyamatosan leszedjem 0-ra .
  • tsipa
    #1255
    Kezdtem egy újat sima játéban a Maáltai Lovagrenddel!!! Kibaszott nehéz, már megvan Málta és a Beloár-szigetek, Ciprus, Naxos, Maroa, sajnos Athént elvették tőlem a törökök . Szerencsémre újabb háború bontakozott ki Kasztília (szövi) és Aragónia közt, így magszereztem Albáániát és úgy tűnik végre meglesz Szicília és Szardínia is illetve Vazallussá tettem Nápolyt (Szicíliai Királyság), így már csak idő kérdése, és világhódító lesz a kis ródoszról indult lovagrendecske... 1495-öt írunk.
  • tsipa
    #1254
    HEHE! Hajrá! Éljen a magyar nép!!!
  • DeenQa
    #1253
    már 22éve tart a háború és kezd a mérleg az oldalamra billenni... most készítek elő egy 205e fős partraszállást lisszabonba... :P ha ez bejön akkor létrejön az erdélyi-spanyol únió erdélyi irányitással, és az kicsit durva lenne... bár már midnenki lázong a lakosság totál kimerült remélem még 1-2évig kihúzzák szabadságharc nélkül... :D
  • billywood
    #1252
    sziasztok!

    Valahogy nem tudnám magyarosítani az angol verziót?

    köszi!
  • Lysandus
    #1251
    Ne hagyd magad!!! :-))) Hajrá székelyek, szászok, magyarok! :-)))
  • DeenQa
    #1250
    érdekes felállás:

    erdéllyel vagyok 1780 at írunk. örökösödési háborúba keveredtem, a spanyol birodalom trónjáért... Ígyhát háborúban állok a kis erdély oldalán alábbi birodalmakkal: ausztria, nagy britannia, spanyol kir., portugál kir... heh! :D 250e a seregem összlétszáma + 48 csatahajó vs. 2milla 800e katona 320 csatahajó + 1000 egyéb hajó... :D oh yeah :D de viszont én vagyok a nyugatrómai birodalom ura :P a háború már 8éve tart és status quo van :P csak már oriási a war exhaustionom... de a háborús kapacitás érdekes h még 100%
  • Lysandus
    #1249
    Egy nagy hátránya van a historical leaders opciónak a kiegben. Nem lehet házasságot kötni senkivel. Mivel hogy az is történelmi, hogy ki kivel házasodik. (Persze nem tudom, hogy mi van akkor, ha az egyik állam már megszünt.) Mindegy nekem a historical leader be van kapcsolva, és nincs olyan diplomáciai opcióm, hogy royal marrige. De lagalább Mátyás megkapta a Német-Római Császárság koronáját! :-)))
  • Solten
    #1248
    Magnamundi gold mod. Utrechti teokráciával akartam meghódítani a világot... Gelre-t lenyomtam, Burgundia bekebelezte Frieslandot, majd a HRE nyomására kivonult. Persze rögtön bekebeleztem . Aztán ott jöttek a gondok hogy Dánia megtámadott. Csak úgy. Persze szövetségese vagy 8 állam. Még a legtetűbb kis szövetségese is 5k-s haderővel rontott ... AZ Ai faszán agresszív, partraszáll mindenhol szövetségestől. Szóval ez a mod kissé durvára sikeredett Van kihívás rendesen, kis államokkal a játék lehetetlen. Ez persze életszerűbb. És történelmileg frankón hű. Megalakult Spanyolország, Lengyelország egyesült Litvániával, Moszkva meg Novgoroddal...
  • Relik Nom
    #1247
    Tsipa köszi, de még mindig nem tudom, hogy ezek hol vannakXD bocsi, idegesítően noob vagyok. ma nagyon jó gamet csináltam^^angliával vagyok...Most volt casus bellim is meg minden, gondotlam visszafizetek a franciáknak calaisért. Csakhogy észrevéve, hogy burgundia is épp támadja őket nem akartam megvárni a békekötésüket mert mégis jobb, ha csak az erői felét tudja rám küldeni. Szal toboroztam egy hatalmas és dicsőséges majd húszezres sereget, plusz még hatezret(kettőt leinsterre küldtem, mert az is francia volt kettőt meg skócia fővárosába, mert már cska az maradt nekik)És ahogy melett a sereg, mentem is franciahonba. Csakhogy a manpowerem nem volt sehol és így elég durván utánpótlás nélkül maradtam minek utána három évig bírtam a háborút úgy, h másfél évet már úgy, h a burgudnokkal békét kötöttek. de megszereztem leinstert meg finiestert:D szal most örül a szívem^^
  • Renegade
    #1246
    ha van pénzed akkor kölcsönökkel.
    nagy móka, adsz neki némi pénzt, szinte sosem akarja megadni, és olyankor jön a cb, én így háborúzgatok stabilitás veszteség nélkül. :-)
  • Lysandus
    #1245
    Magyarországgal vagyok, Ausztriát és Csehországot szálltam meg, Mátyás álma teljesült, Német-Római Császár lett 1485-ben. :-D Elfoglaltam Közép-Amerikát, Észak-Amerikából a keleti partot és az indián államokat. Most kacsingatok a Távol-Kelet felé, valamint szemet vetettem a gyanutlan, kövér és boldog Inka államra.

    Európában az osztrákok és a csehek kivételével nem foglaltam el területet (igyekszem kultúrálisan homogén maradni), de háborúban hűbéressé tettem az angolokat, Kasztíliát, törököket, Krímet, Brandenburgot, Burgundiát, meg még egy csomó kis államot. Az összes császárválasztó állam a hűbéresem. Jelenleg még kénytelen vagyok katolikusként nyomni (1518 van), de amint Kálvin megjelenik, azonnal pártfogolni fogom a reformációt. :-)
  • tsipa
    #1244
    Én Olaszországgal vok, eredetileg Milánóval, jelenleg telejes Dél-Európát, Fro.-ot illetve Perzsiát, Egyiptomot, Arábiát, Karibi-térséget, Dél-Amerikát (kivéve 2 provot), Közép-Amerikát és az onnantól Floridáig terjedő tengeri szakaszt beleértve Floridát is, Californiát Jáva szigetét Fülöp-szigeteket, Ausztráliát és Dél-Indiát urallom. Jelenleg azon fáradozom, h egyesítsem Indát európai birodalmammal, illetve Kína felé gyarmatosítom Szibériát... Kb az eredeti gyarmatosítható területek 4-5%-a szabad még, mert azok kontnentálisak (pl.: Szibéria). Év végi bevételem 10000-es nagyságrendűek . Országom kb. 95-97%-ig református . És még csak 1702-t írtunk.
    Egyetlen szövim Magyarország, bár igaz, h vazallus, de ha nem teszem meg, akor csarben hagyhat :(, de már 200 éve lassan vazallus, és ez nem fog változni.
  • tsipa
    #1243
    Ideje megtörni a fórum csendjét, dicsekedjünk már el egymásnak, h milyen szinten állunk jelenleg...
  • tsipa
    #1242
    Fabricate claims angolul
  • Gamer KR
    #1241
    Hamis iratok szerzésével, kémkedés útján, valami "claim" bigyó az asszem.
  • Relik Nom
    #1240
    Hali!
    Azt szeretném megtudni, hogy hogyan lehet a trónkövetelésen kívül még casus bellit szerezni
    ELőre is kösz és Üdv!
  • tsipa
    #1239
    Nekem 10 év kb. 2óra, és egy ütemben le nyomok kb 25 évet is... De, ha háborúzok, 10 év akár 6 óra is lehet, és gyarkran teszem :)
  • csocso04
    #1238
    De multiba is tudsz menteni :)
  • zab
    #1237
    ok.meglett:)
    Huh,ugy multiznék vele...de el se tudom képzelni h lehet!nekem 10 év legalább 4 óra játék,szóval a multi nem lenne rövid.
  • tsipa
    #1236
    Egyébként a Badboys az nem egy zenei szám????
  • tsipa
    #1235
    A játékban ha lehívod az országszemléltető menüt, az első, ez nem más mint a repetotion.
  • zab
    #1234
    a BADBOYOS statot hol lehet megnézni??? előre is kösz.
  • tsipa
    #1233
    Nincs, egyszerűen meg kell csinálnia történelmét a provnak, aztán a map mappában lévő fájlók jó részét át kell szerkeszteni. De van a paradox fórumon róla help.
  • Lysandus
    #1232
    Az EU3-ban? És mivel csináltad? Van már vmi editor a játékhoz?
  • tsipa
    #1231
    Kb 15 új provot adtam hozzá a Balkánhoz, ebből 9 magyar prov. Egész fasza, de a Feröer-szk.-et még mindig nem sikerül összehoznom...
  • Botond #1230
    Aha.
  • Razak
    #1229
    Köszi! Közben megvan csak amikor én beírtam az áltad említett oldal nem működött.... Véletlen egybe esések..... :D
    ha felrakom a 9-est akkor az tartalmazza a többit is?
  • Botond #1228
    Ugyanonnan, ahonnan a 3ashoz is.

    www.paradoxplaza.com

    Amúgy gugliba beírod,hogy europa universalis II patch, az is egy megoldás. :-) 1.09-es a legutolsó javítás a második részhez azt hiszem.
  • Razak
    #1227
    Bocsi, hogy nem a megfelelő topicba kérdezem, de az előző résszel kapcsolatban hátha tudtok segíteni. Nekem sajnos a 3 nem akar elindulni és így gondoltam a II részt előveszem. Azt szeretném kérdezni, hogy honnan szedhetnék le hozzá javítást? Mert nem nagyon bővelkednek az oldalak ahonnan letölthetném és azt sem tudom, hogy melyikeket kellene leszednem.... Ha valakinek esetleg gépen van meg az e-mail címemre is elküldhetné. Előre köszi a segítséget!

    U.i.: Fordítás van hozzá?
  • Lysandus
    #1226
    Igen. Amihez kell az alapjáték az valóban csak 15 mega körül van.
  • Neoncsoves
    #1225
    Itt van a Standalone verzió a kiegből.

    Ez pedig a sima, amihez kell az alapjáték. Jó játékot (az utobbit, amelyik kisebb hamarosan felnyomom majd valami oldalra)
  • Neoncsoves
    #1224
    honnan van meg a kieg?

    megtaláltam... tényleg csak 15mb az egész kieg? :o
  • Lysandus
    #1223
    Kicsit vicces lett az a kieg. Szöviben vagyok a lengyelekkel, akik állandóan hadakoznak, én meg megyek velük. Az ellen viszont marha könnyen megadja magát. Alig vonulok be, és foglalok el egy-két-néha több tartományt, máris vazalus lesz. Hiába értékeli a számláló mondjuk 412-esnek a force vassalization követelést, nagyon könnyen elfogadják egy kis háború után. Már tele vagyok vazalussal.

    Más: nagyon kiegyensúlyozatlan lesz a játék, ha free colonistra és 400-as telepesméretre állítjuk. Nálam ilyen beállítások mellett 1550-re elfogytak a gyarmatosítandó tartományok. Akik második ideának vették fel a quest for the new world-öt, azokan esélyük sem volt.
  • Solten
    #1222
    Megjelent a Magnamundi Gold 1.5! Fasza.. fasza...
  • Sanko
    #1221
    nincsenek mod-ok a játékhoz?