1593
The Settlers II - Next Generation
  • csokasg
    #1393
    aranyérmék működése: tegyük fel h van egy erődünk 9 alap katonával, beérkezik az első érme, felfejleszti az utolsó katonát 4 hp-sra
    jön a 2. érme felfejleszti az utsó katonát 5 hp-sra ÉS az utolsó előttit 4 hp-sra
    3. érme utsó katonát 6 hp-sra fejleszti , utsó előttit 5-re , utolsó előtti-előttit pedig 4-re
    4. érme utsó katonát 7 hp-sre azaz maximumra, utsó előttit 6ra, az előttit 5re, az előttit pedig 4re
    5. érme utsó katonán már nem fejleszt viszont az előtte levőt 7esre , azelőttit 6osra stb...
    ebből adódik h minél nagyobb épületbe érdemes bevitetni az érmét mivel ott 4et is fejleszthet egyszerre
    persze ha van egy erődöd amiben van mondjuk egy 7hp-s többi 3 hps akkor az érme megint csak az utolsó 3 hp-s fogja fejleszteni egyet. szóval ilyen lépcsősen fejleszti a katonákat az érme. remélem érthetően magyaráztam el :)

    tanya: én azt figyeltem meg h csak a full sivatagos területre nem vet szóval ahol már épphogy füves (ilyen kis zöld foltos) oda már tud vetni és az jó is neki :) egyszer ráérő időmben még azt is megfigyeltem hogyan vet ill arat: legelőször fogja és bevet egy területet, majd bevet nem pont közvetlen mellette terület, majd még egyet (és ha szerencséd van akkor még 1et) tehát 3-4 területet bevet majd elkezd learatni. aztán elkezd vetni de pont azok közé ahova előtte vetett tehát vetésforgót használ :D majd miután megint bevetett 3-4 területet megint arat és kezdődik újból de nem pont ugyanoda vet megint ahova először és ugyanolyan sorrendben ha van más helye... szóval a lényeg h legalább 6 bevethető hely legyen körülötte :)
  • kerla
    #1392
    Én azért szoktam trükközni az előléptetésekkel. Ha pl sok az aranyam, szépen totál feltöltöm a hátsó, nem határmenti területeket is katonákkal, majd hagyom vigyék be az aranyat, fejlesszék fel őket, majd mikor toppon vannak, kivonom őket és ha új területet foglalok, frankón rögvest ezredesekkel tölti fel az új erődöket. (merthogy ha van a főhadiszálláson magas rangú, azok mennek előbb)
  • bigapó
    #1391
    akkor területfüggő, mármint termőföld értelemben. bár ezt sem látom át, mert sivatagoson néha többet termel, mint a zöldellő füves részen...szóval véletlenszerű.

    lehet, hogy bug, de akkor jóféle :D
  • takysoft
    #1390
    elvileg 1 arany 1 előléptetés.
    ha máshogy megy az szerintem bug

    farmnak a hely... régi Settler II-ben meglehetősen nagy hely kellett neki, de ebben a felújított változatban nem kell annyi hely a 100%-os termeléshez. persze azért kell. de ezt ki kell tapasztalni.
  • bigapó
    #1389
    köszi.

    Te hogy tapasztaltad, mindenki kap előléptetést?

    Az előbb pont bent voltam egy barakkban, néztem, hogy milyen katonák vannak bent. pont beérkezett egy arany tallér és mindkét katonám kapott előléptetést :)
    most vagy szerencse vagy ez így működik? ez még az alapverzióval volt, még csak most raktam fel a wiking-et.

    A másik ami eszembe jutott, hogy a farmot hogy érdemes lerakni? mennyi hely legyen körülötte?
    általában nagy helyet hagyok neki, de sosem használja ki a nagy helyet, van amelyik többet, de van amelyik alig rak le búzaföldet, pedig helye lenne rá.
  • takysoft
    #1388
    oda szoktam csoportosítani az érméket, ahol szükséges.
    ergo: a hadi zónába... mert ha máshova viszik, ott nem sokat érek a generálisokkal
  • bigapó
    #1387
    Hali!

    Először is Taky, kösz a fordítást, most elkezdtem újra, hozzácsapva a Wiking-eket is és végigjátszom megint, magyarul:)

    Egy kérdésem fel is merült, mégpedig az, hogy alapból most ki van kapcsolva az aranyérme szállítása. Ez jó, csak abban kérnék tanácsot, hogy így hova kell/érdemes szállítani az érmét? a nagy barakkokba? mert mintha úgy lenne, hogy a barakk összes katonája előléptetésben részesülne ha megkapják az aranyat! ez akkor egyértelműsíti, hogy oda kell vitetni ahol sokan vannak.
    Ti hogy csináltátok?
  • DJ RX7
    #1386
    örök hála.
  • takysoft
    #1385
    épp erre akadtam, és gondoltam megosztom veletek:
    (szerintem az Inteles integrált videokaris gond megoldása)
    NEM TESZTELTEM, csak találtam.

    Hi, it seems that some laptop users are experience
    some problems playing settlers 2 10th anniversary.

    1 - a small windows apears on the top left coner,
    and the game wont start.

    2 - the log file \S2\dumps\Logfile*** shows:

    .\Device\GraphicDevice.cpp 2778 : Invalid call

    I pass this error by running "3D Analyse".
    1 - load the EXE file
    2 - selected --- force SW TnL ----
    3 - then press run.

    The game should start ok.


    here the link to 3D Analize
    ( i dont known, if i can place the link here.)
    ""http://www.3dcenter.de/downloads/files/cb46p71/3d-analyze.zip""

    Inneed
    Good Luck
  • takysoft
    #1384
    rendes tőled. 1 megabites szutykommal évezredekig tartott volna
  • HUNRusty
    #1383

    tessek! siess mielott torlik! a tobbivel remelem boldogulsz, ha vmi gond van irj a forumba!
  • takysoft
    #1382
    hajaj, keresgetni lehet
    de olyat, amihez seeder is van... talán ez
  • DJ RX7
    #1381
    [spoiler] esetleg mégse lenne valami torrent a kieg.hez?
  • takysoft
    #1380
    szia, igen vannak lehetőségek, de mivel a játék német nyelvű(angolul talán meg se jelent azóta se, de magyarítás van hozzá, nyugi), ezért boltokban nem nagyon kapni.

    én eBay-ről rendeltem meg, anno kb 1500 ft volt házhozszállítással, de tény, h elcsíptem egy jó akciót.

    a CD-s dologhoz mindenképp warez-ben kell nézelődni, de ha nem akarsz crackelni, próbálkozhatsz mini-image-ekkel is.
  • DJ RX7
    #1379
    És arra van valami megoldás, hogy ne kelljen a CD-t állandóan berakosgatni? Találtam egy Hatred-es crack-et, de inkább nem crack-elném le.
  • DJ RX7
    #1378
    Üdv! Vikinges kiegészítőt hogyan szerezhetném be? Az alap játékom eredeti, de ezt a kiegészítőt nem láttam sehol se ahol meg lehetne vásárolni.
  • nbala
    #1377
    Sziasztok! Nem tudja esetleg valaki, hogy hogyan lehet a kiegészítőben betölteni a multis játékot? Lehet valamit benéztem mert az oké, hogy el lehet menteni de hogy lehet visszahozni?
    Előre is kösz a válaszokat!
  • takysoft
    #1376
    :D ez már csak egy ilyen játék:D
  • Bazsix
    #1375
    Vártam én rengeteget :) De közben már rájöttem mi volt a baj. A kikötőn be volt állítva, hogy ne tároljon favágókat, és mivel keresztül kellett volna menniük ezen a kikötőn ezért el sem indultak....
  • sKeezo
    #1374
    várni kell. nekem elviszi a hajó, csak sok idő
  • Bazsix
    #1373
    Sziasztok! Van valakinek valami tippje mi lehet az oka annak, hogy a favágó nem akar elutazni a tengeren túlra? Ezzel kínlódok már órák óta. Van egy csomó fejszém is a HQ-ban meg munka nélküli favágók is. Hajó is lenne ami elviszi, meg persze vagy 5 favágókunyhóm üresen....
  • sKeezo
    #1372
    ez egy isten játék. rég nem kötött le semmi ennyire.
  • kerla
    #1371
    Az alapjátékban összvissz 2 pályán lehet helygond, a többin rengeteg építkezési terület van...
  • totya4
    #1370
    Úgy értem: elveszi a helyet a többi épület/út elől :)
  • takysoft
    #1369
    az a dolga.
  • totya4
    #1368
    Helyet foglal :)
  • takysoft
    #1367
    minek rombolnál? fogod, azt evakuálod, oszt jóvan. (bár úgy egyszerű elfoglalni, de ha nem határvidéken van, kit zavar?
  • Hugh Hefner
    #1366
    mint már mondottam volt, a 4-ben lehetett. amennyiben segítségre szorulsz az olvasásban szívesen állok rendelkezésedre magánórák keretében
  • totya4
    #1365
    Itt pl. azt sem látni hogy mekkora hatósugara van egy őrbódénak, aztán ha takarékosságból rombolni akarok, lehet hogy mennek vele épületek is, tehát elég felesleges mentés-töltés eljárással kivitelezhető csak biztonságosan.
  • Lacee
    #1364
    3-ban és 4-ben azt hiszem, voltak irányítható egységek, de nem igazán illett bele a játékba szerintem - nem véletlenül tért vissza a második rész remake-je.
  • takysoft
    #1363
    Kedves Hugh!
    Nagyon szívesen segítek bármilyen kérdés megválaszolásával, de azért ennyire elemi dolgokat már...

    Kérlek először csináld végig a játék Oktató módját! utána válaszolok bármire. ígérem!
  • Hugh Hefner
    #1362
    Aha értem, köszi. Mintha a 4-ben lett volna irányítható katonám, nem?
  • Lacee
    #1361
    irányítható katonád, mint egy RTS-ben, nem lesz. az őrtornyokkal kell terjeszkedni, az ellenséget is így tudod legyőzni: ha összeérnek a területek, akkor a katonák szépen kisétálnak a barakkokból és elgyeplják egymást :)
  • Hugh Hefner
    #1360
    Egy gyors kérdésem lenne... amikor el kell érni egy portált a pályán, akkor azt úgy kell, hogy építgetem a barakkokat, és kitologatom a határt, vagy csinálok valahogy katonát, és felderítem? hogy lehet egyáltalán katonát csinálni. Az oké, hogy kell hozzá fegyver, meg sör, de hogy kapok irányítható katonát, ami nem csak az őrtornyot foglalja el. vagy olyat nem lehet csinálni?
  • csokasg
    #1359
    ja hamachival toltuk :) simán játékon belül "chateltünk" így ki se kell lépni, persze még jobb ha msn-en, vagy skype-n vagy ts-en mikrofonnal beszéltek, azt meg előtte be lehet lőni:)
    nálam mondjuk simán lehet alt+tabolgatni közben:)
  • takysoft
    #1358
    rendszeredel van valami gebasz.
    elsőnek DirectX-et, meg videodrivert frissíts.
  • kerla
    #1357
    oppá, az jó lehet. gondolom lehet hamachival neten is tolni, nem? közben "xfirén" vagy msn-n konzultálni. bár mostanság annyira nem érek rá sajna, még a single-t sincs időm kijátszani...
    mondjuk az bibi lehet, hoyg nálam nem engedi asztalra letenni a játékot ha fut, azaz ha vmit állítani kell, az problémás...
  • csokasg
    #1356
    ma kipróbáltuk bátyámmal multiban két gép ellen:) nem rossz úgy se:D legközelebb majd sztem egymás ellen kéne mert gép ugye sík hülye:D
  • csokasg
    #1355
    grat és hajrá:)
  • kerla
    #1354
    no, jó sok játékóra után a 9. pálya is kivégezve. ez tetszett, relatíve egyszerű volt, mert akadt bőven hely mindennek. még a 10-es és irány a Viking! :)