1593
The Settlers II - Next Generation
  • HUNRusty
    #1433
    leiras
    itt talaltam angolul leirast, ez mennyire helytallo? ez elozo kerdesem meg mindig all :)
  • HUNRusty
    #1432
    errol tudnatok egy picit meselni? marmint h milyen jellegu? screenshotokbol latom h settlerses kinezetu, de vmi reszletesebbre gondoltam (foleg jatekelmenyre) :) koszi!
  • takysoft
    #1431
    picit játszottam vele, de nekem nem jött be nagyon.

    inkább s2, meg a wikinger

    így nem álltam neki a fordításának. de tudok adni decryptert a txt-khez ha kell valakinek.
  • kerla
    #1430
    Köszi, mindig elbűvöl ez a játék, olyan megnyugatató :) Az Aufbruch der Kultuten önálló játékot végig vitted? Esetleg készítettél hozzá magyarítást? Érdemes belekezdeni? Mondjud kis nyelvgyakorlásnak az sem baj ha német vagy angol! (bár ha jól emlékszem csak németül jelent meg...) Ezt is megvenném, de még elég borsos, több mint 30 euro postaköltséggel ebayen...
  • takysoft
    #1429
    örülök neki. kellemes játékot kívánok!
  • kerla
    #1428
    Hát, 5 perccel a HSZ-em után, próbálkoztam ismét, és woálá, mindkettő fut, szóval köszi, asszem megijedt a játék és inkább elindult!! :)
  • kerla
    #1427
    Taky, még régebben Te segítettél nekem Settlers Any. ill Vikinges kiegészítőben: mindkettőt szépen feltelepítettem, de egyik sem indul...érdekes módon az alap sem...rajta van a patch, a crack, a magyarításod leírás szerint, használom a Yasu-t is ahogyan mondtad, de semmi sajnos, még a 1247-es HSZ-ek körül jól megbeszéltük, segítettél, minden ment is szépen, akkor az alap játék 9. pályáig jutotam, most szedtem elő újból, hogy a 10. pályát és a vikinget elkezdjem, de vhogy nem jön össze...
    holnap megveszem eredetben az alapot, majd a Vikinget is megrendelem Németo.-ból ebayen, de mire ideér, addig szeretnék vele játszani egyet..
    Vmi ötlet? mit hagytam ki? akár fel is hívlak, ha úgy egyszerűbb, vagy msb, skype, vagy itt. köszi előre is.
  • bigapó
    #1426
    szerencsére:)
  • takysoft
    #1425
    nem:)
    1 elég.
  • Ratmusic
    #1424
    de a bányászok csak akkor melóznak ha mindegyikből van nem?
  • takysoft
    #1423
    ha gyorsan kell a kaja, akkor vadászkunyhó. de az csak erdőben megy, és nem tart ki sokáig.

    ha gyorsan kell kitartós kaja, akkor halászkunyhó. egész gyors, és egész sokáig bírja.

    ha hosszú a háború, és már nagy a birodalom(vagy nincs víz), akkor ajánlom a farm+malom+pék kombinációt.
  • Ratmusic
    #1422
    1. HUNRusty írásából ezt vettem le. ez van. interneten óvatosan kell fogalmazni. és úgy gondolom ha vki kioktat, akkor úgy tegye h ért hozzá. most kiderült h nem direkt csinálta, csak hát az írásból nekem ez szűrődött le. szal nem, nem fogom vissza magam.

    2. nem, nincs benne a tutorialban. az írás után direkt megnéztem. csak azt tanítja meg a játék, hogyan lehet elfoglalni egy másik barakkot és így növelni a területedet. mondjuk ebből már rájöhettem volna, de hát az átlag játékos hülye. vagy csak én vagyok az:)

    3. a google jó. én is azt használom. tudom vannak más keresők. és nem csak a yahoo létezik. vannak még ezen kívül meta meg tematikus keresők is, és ezen belül még több. tudom, most érettségiztem:) amúgy ez már télleg az én hibám. mert csak magyarul kerestem infót. sorry beismerem ezt én rontottam el

    4. köszi szépen:)
    ami azt illeti én régen a knights and merchants-cal játszottam. nagyon yo játék volt, viszont végigvihetetlen. itt csak azt nem bírom, h a bányászoknak nem bírok elég kaját termelni, így nincs elég vas és szén, amiből nincs katona...
  • takysoft
    #1421
    1. vegyél vissza. de sokat. nagyon sokat.
    nekünk aztán nem feladatunk neked segíteni. de tesszük, mert jófejek vagyunk. hanyagoljuk a "szar", "pofád" szavakat. ő is hagyagolta.
    kritikát el kell viselni

    2. benne van a tutorialban. tudom, mert én fordítottam le:)
    nem találtad meg...(nem jöttél rá, h a tutorial több részből áll) van ilyen. mint mondtam, a kritikát el kell viselni, főleg ha építő jellegű.

    3. a google jóbarátod. nem szidjuk, mert jó. ha szidjuk, azzal csak magunkat járatjuk le. sok mindenben van alternatíva (intel/amd, windows/linux/mac, ati/nvidia, firefox/chrome/safari/ie/opera), de keresőből nincs. itt-ott akadnak még yahoo használók, de az országban még nem találtam egyet sem.

    4. A játék menete 95%-ban megegyezik a régi Settlers II-vel, csak a pályák és a küldetések mások. itt és itt találtam infókat, tippeket. Angolul vannak, és mondom, csak 95%-ban igazak erre a játékra.
    Főbb különbségek:
    -itt nem kell annyi hely a farmnak, okosabb
    -lehet szépen evakuálgatni. nagyon okoska dolog:)

    Sok sikert kívánok a játékhoz, és jó szórakozást.
    de előre szólok, ehhez a játékhoz türelem kell:)
  • HUNRusty
    #1420
    1. nekem tenyleg ugy remlik van tutorial, bocs ha nincs, ez egy kerdes volt es nem bantas
    2. a google tenyleg segit: google, itt az elso talalat
    nem bantasbol mondtam ezt sem
    egyebkent barmilyen hadiepulet megteszi
  • Ratmusic
    #1419
    nah akkor. csak h ne hidd h te vagy itt az istenkirály. a gugli szart sem ér. már próbáltam vele rákeresni, így jutottam ide. aztán a tutorialban nincs benne, hogyan növeljem a területem. szal jó lenne ha nem jártatnád a pofád, mert ebből kurvára elegem van.
    u.i.: bocsi a stílusért, de az iet nagyon nem bírom.
  • HUNRusty
    #1418
    mintha lenne tutorial, nem? ha van akkor kezdd azzal, ha nincs akkor guglizz picit, nem egy ordongosen nehez jatek
  • Ratmusic
    #1417
    sorry. visszaolvastam 10 oldalt és láttam, hogy barakk kell, hogy növeljem a területem:)
  • Ratmusic
    #1416
    már mindent amit lehetett megépítettem. és nincs több hely sem. konkrétan már csak zászlókat tudok letenni...
  • totya4
    #1415
    Terjeszkedj, és majd meglátod.
  • Ratmusic
    #1414
    hali
    én már az első pályán elakadtam. elvileg az a cél h elérjek vmi portált. de mi a halál az? és merre van?
  • takysoft
    #1413
    meg próbáltad-e magyarítani?
    kiegészítőt feltetted-e? (ha nem, akkor patch volt-e)
    crackes vagy eredeti van?
  • csokasg
    #1412
    + azt is h telepítetted fel... biztos úgy ahogy le van írva? :)
  • takysoft
    #1411
    hát először is az, hogy normálisan leírod, milyen géped van, videokari, oprendszer, stb..
  • tavi007
    #1410
    sziasztok!
    van egy kis problemam... miutan feltelepitem a jatekot (telepites kozben nem ir ki semmi hibat) el akarom inditani, megnyit egy kis ablakot es utan eltunik a kis ablak es a jatek nem indul.. es a task manager se jelzi az eppen futo alkalmazasok kozott hogy menne... szoval egyaltalan nem indul...
    mi lehet a problema vagy mi a teendo ilyenkor?
    elore is koszi a segitseget
  • csokasg
    #1409
    tudom ismerem az érzést:D de szerencsére nekem csak 2-3 pályán kellett újrakezdenem :) amúgy érdemes menteni a sorsdöntő pillanat előtt (1. csata, hajót hova küldöd... stb) és ha nem jól sül el a dolog akkor load :D ha nem csinálom így akkor nem 2-3 hanem min 5-6 pályán kellett volna újrakezdenem :)
    persze ha mondjuk valami olyan hibát csinál az ember amire nem is gondol h hiba akkor szívás.... :D de vigasztaljon a tudat h legközelebb már tudod mit kéne csinálni jobban (legalábbis jobb esetben:D)
  • takysoft
    #1408
    ez igaz..
    csak miután az ember 2 órás játék után jön rá, hogy ez a pálya most nem jött össze így, nem nagyon van kedve újrakezdeni...
  • csokasg
    #1407
    na jah :) hálóban jobb főleg egymás ellen ... egy emberrel soha nem érhet fel egy gép gondolkozása (jó persze sakkban meg ilyen matek dolgokban igen... de stratégiában nem nagyon:D)
    vizsgaidőszakban a legjobb játszani: már órákra se kell bejárni... :D persze nem éjjel nappal hanem mondjuk két tétel közt egy kis játék levezetőnek:D
    elég lassú de ha felveszed 3* sebességre na akkor meg már kapkodhatsz is 15 perc játék után amikor már nagyobb a birodalmad :) HoMM is nagyon jó, imádom :)
    pont ez a jó a singleben h nem kell egyből végigjátszani... minden napra 1 pálya... vagy amennyi ideje van az embernek rá :) lehet menteni is :DD
  • takysoft
    #1406
    unalmas.
    hálózatban szoktam haverokkal. úgy eleve nem cheatelek:D
    de már vagy egy éve nem játszottam. meg most vizsgaidőszakban nem is tervezem. de majd biztos előveszem egyszer még:D

    kicsit lassú játék ez nekem.. olyan, mint a Heroes of Might and Magic.
    jó kicsit játszani, de végignyomni egy kampányt... az kicsit sok cheat nélkül.
  • csokasg
    #1405
    de most h már letesztelted és nagyon tuti (köszi érte még 1*), megpróbálhatod cheat nélkül is :D
  • takysoft
    #1404
    nekem muszáj volt halomszor. tesztelni kellett, nem akad-e a fordítással.

    és ha már az első pályán csaltam, valahogy a többit is jött magától a kis segítség:D
  • csokasg
    #1403
    próbáld csalás nékül:D van 1-2 nehezebb pálya is azért :)
    az a baj amúgy vele h nagyon monoton... minden pályán szinte ugyanazt kell csinálni... ugyanazokat az épületeket ugyanolyan sorrendben kell lerakni szinte :D a környezet persze befolyásolja (néha elég nagy módon)
    ettől független persze nagyon jó játék csak egymás után 2* biztos nem játssza ki az ember hacsaknem fanatikus :D
  • takysoft
    #1402
    én is, körülbelül 10-szerXD
    bár mindig csaltam. (de a fordítást tesztelgetni kellett XD)
  • csokasg
    #1401
    persze tudom :D én már kijátszottam a kieget is:)
  • takysoft
    #1400
    itt jelzem, amíg nem találod meg az ellenséget, barakkokon kívül ne is gondolkodj másban.
    2 fát bárhova pillanatok alatt kivisznek, ha jó a gazgaságod
  • csokasg
    #1399
    előre szólok h már fogalmam sincs melyik a 6os pálya a sima játékban (már a kiegben sem emlékszem :D) de ami tippet tudok adni mint minden pályára: terjeszkedni kell egy aranybánya lelőhelyig nagyon-nagyon gyorsan barakkokkal aztán onnan egyből tallérgyártás ill nagyobb katonai helyek létrehozása és kész is nagyjából... :D
  • Sheltem
    #1398
    Rosszul fogalmaztam. Úgy kérdezem nem emlékszik e valaki véletlenül, hogy a 6os pályán hol található a legközelebbi aranybánya?
    Általános tanácsok nem kellenek tudok settlersezni csak kicsit elakadtam(pedig régen eljutottam tovább)
  • takysoft
    #1397
    nézd. ha nincs válsz azért nincs, mert nem tudunk értelmes választ adni.
    de ha ennyire kell, kapsz értelmetlent.

    A settlers nem az a játék, amihez nagyon lenne végijátszás. 2 dolgot találhatsz:
    -általános tanácsok minden pályához(mivel indítsd, hogyan erősödj)
    -konkrét pályákhoz apró tanácsok... pl először keletre/nyugatra menj, mert ott az arany, vagy sárgát támadd előbb, mert gyengébb/erősebb stb..

    nem tudok végigjátszásról.
  • Sheltem
    #1396
    Hö ?
  • Sheltem
    #1395
    Sziasztok!

    Van valahol végigjátszás az alapjátékhoz? 6. pályán vagyok, aranybánya sehol, alattam ellenfelet nem tudom lenyomni(csak arra lehet terjeszkedni).
  • bigapó
    #1394
    kösz az infot és én is így figyeltem meg. mind az arany, mind a tanya dolgot.