1593
The Settlers II - Next Generation
  • kerla
    #1473
    Akkor kipróbálom a 2. részt. Most olvasom, hogy októberben jön a Tropico 3. Előtte letesztelem akkor a kettőt :-)
    Véletlenül magyarítást nem tudsz hozzá? Tudom, hoyg kijött magyarul is, de nekem eredeti német verzióm, amit szintén értek, de mégiscsak a magyar az igazi.
  • csokasg
    #1472
    ja és a raktárakra visszatérve s2ben: sztem teljesen jók :) 2 képernyőként raktam kb egyet, mellé fűrésztelepet (már 1 is elég persze 2 még jobb) favágókat úgyis folyamatosan rakosgattam lefele h vágják a fát (ha már nem volt sehol fa akkor persze erdészt is)
    csak tényleg le kell tiltani benne mindent és csak azt engedélyezni ami kell (fa, deszka, kő, aranyérme, esetleg kaja stb), nyersanyagokat nem célszerű tárolni ott...
    így jelentősen fel lehet gyorsítani az építkezést :)
  • csokasg
    #1471
    tropcio 1 ill 2 is jó nagyon :) bár az 1-gyel régebben játszottam (még kb amikor kijött) de arra emléxem hogy az elég nehéz volt hosszú távon ott egy virágzó települést létrehozni
    a 2-t most tavasszal játszottam végig és teljesen más mint az 1. itt kalózokat kell irányítani és várost építgetni nekik
    hangulatos nagyon jó kis játék az is :) bár nem hasonlítanám azért a settlershez, de mindenféleképp ajánlom főleg ha már megvetted :D nem olyan egyszerű mondjuk a 2 se, legalábbis néhány pályán szitkozódtam rendesen :D
  • kerla
    #1470
    Íjászok?? Na, ezt meg kell lessem már! Nálam a 3-4-5 teljsen kimaradt, 3-at meglestem és kiábrándultam... Aztán jött a II újból és rákattantam megint!
    Tropico-ról mik a vélemények? MEgvettem gyűjtői kiadásban a II. részét. Hasonlós szisztéma, nem?
  • takysoft
    #1469
    nekem nem jött be.
    persze én az a kategória vagyok, aki a Settlers III-al játszott kb 10 percet, és eldöntötte, hogy többet nem is fog... azóta is csak a Settlers II remake-kel játszottam.

    Az aaufbruch is hasonló, de azért ven benne itt-ott néhol kavarás, és szerintem rosszabb, mint a settlers/viking.

    Okos változtatások jól jönnek egy játékba. Pl. nekem nagyon bejön, h lehet evakuálni, vagy a "Katonák kiképzése itt" gomb, amiről szó volt.

    De mikor már behozzák az íjászokat, az már túl sok... Maradok a Vikingnél:)
  • PetruZ
    #1468
    Én képernyőnként rakok raktárat, ilyesmit nem tapasztaltam. :)
  • kerla
    #1467
    Hát, engem is inkább zavarni szokott, bár tény, hogy a Vikingben már alig van bug a régebbiekhez képest.

    Apropó, érdemes lenne kipróbálni a Die Aufbruch der Kulturen c. részt???
  • takysoft
    #1466
    igen, és az is tény, hogy ha van 3-4 raktárad, akkor olykor egyáltalán nem, vagy nagyon későn érkezik csak meg az anyag vagy ember, ami kéne.
    picit bugos, de azért még játszható:D
  • PetruZ
    #1465
    Igen, az alapjátékban figyelni kellett rá, de nálam sosem okozott gondot. A raktárakban szépen tiltható / engedélyezhető minden, és elsősorban pont ezeknél érdemes használni. Fegyverkovács és sörfőző legyen közel, és a hozzájuk legközelebbi raktárban engedélyezni a behordást, a többinél tiltani. A kiegészítőben ezt a molyolást könnyítették meg azzal a gombbal.
  • kerla
    #1464
    Megpróbálom, bár az Anniversary S2 alapban nekem mindig bekavart, hogy máshol voltak a cuccok és nem volt hajlandó összetársítani őket, mindig trükközni kellett, meg szállítgatni, ami még jobban beállította a forgalmat csak..
  • PetruZ
    #1463
    A raktárak az S2-ben stratégiai fontosságúak a gyors anyag- és emberáramlás miatt.
  • takysoft
    #1462
    raktárak a kavics, meg a fa miatt jók csak. persze fűrészet is kell melléjük.
    olyaor jól jöhetnek még kaja ügyben is, de főleg inkább csak építőanyagok gyors elérése céljából.
  • kerla
    #1461
    Jahogyúgy!! Hát én azt hittem a tápolást érti kiképzés alatt! Ez azért nem akkora újdonság, bár hasznos, igaz én nem szoktam raktárakat építeni, mert bekavar...
  • PetruZ
    #1460
    A kiképzés nem arra vonatkozik. Kiképzés akkor történik, amikor egy helyen van kard, pajzs és sör. A kapcsoló azt mondja meg, melyik legyen az a kitüntetett raktár, ahová ezek kerüljenek (korábban kézzel kellett letiltogatni a nem kívánt raktárakban, hogy bekerüljenek ezek a termékek).
    Az arannyal történő fejlesztés meg csak katonai épületben lehetséges, a raktár v. a HQ nem az. :)
  • kerla
    #1459
    Neeem, a Vikingben van egy opció a Főhadiszállás paneljén, hogy "katonák kiképzése itt", azaz a főhadiszálláson. ámde nem képez. A többivel tudok operálni, az nem gond, de ha már kaptam egy helyben képzési lehetőséget, kipróbálnám, ha engedné...
  • csokasg
    #1458
    főhadiszálláson nem is fejleszt :D de gondolom te arra gondoltál h kint a barakkokban, őrházakban, őrtornyokban sem... pedig ott simán kéne. nálam legalábbis soha nem volt ilyen probléma... alapból ugye vikingsben sehova nem küld de ahogy rákattintasz egy épületben h menjen már megy is (igaz nekem a szállítási sorban 1. helyen volt az aranyérme mindig értelemszerűen:) )
  • kerla
    #1457
    Hát nem tudom mit csinálok rosszul, de nálam a Vikingesben nem tápolja a katonákat a főhadiszálláson a rendszer. Bennt van 50 közlegény, 100 érme, bekattintom, hogy uzsgyi tápolni emitt, de csaknem, semmisenem.. Próbáltam beállítani ottmaradni védőnek, de akkor se nem..

    Nálatok működik?
  • takysoft
    #1456
    hát sajna tényleg erősebb picit:D
  • kerla
    #1455
    Hoho, a Vikingeknél a 3. pályát kezdem, ráadásul a núbiaiakat kell irányítanom!! Elég erősre sikerült ez a kieg, túl sokszor kell viszatöltögetnem, mert hajlamos vagyok kényelmesen eltökölni, az ellen meg célirányosan rámront...
  • PetruZ
    #1454
    Már régen játszottam vele, de úgy rémlik, ha másik épülethez v. tevékenységhez rendelted, akkor is átváltott. Illetve ott az iskola, ahol bármit lehet tanítani, ami már létezik a településen.
  • csokasg
    #1453
    jaja elolvastam a leírást (pcdome-n)
    már ki is próbáltam a 2-t :) még szokni kell de tényleg pofás

    civilnek foglalkozást váltani mivel lehet a "c" betűn kívül? mire kéne kattintani?
  • PetruZ
    #1452
    Egyfajta Sims-el beoltott Settlers, mindenkinek van neve, vannak férfiak és nők, lehet őket házasítani, párt keresni nekik, születnek gyermekeik, akik felnőnek, vannak képzettségek és foglalkozások, vannak igények, van tapasztalati rész is, stb., szóval teljesen fun. :)
  • csokasg
    #1451
    na erről még nem is hallottam :) de ahogy olvastam egész jó lehet :)
    meglessük
  • PetruZ
    #1450
    Ha már Settlers stílus, akkor nem szabad kihagyni a Cultures sorozatot (1 + 2 + Northland + 8th Wonder of the World). A 10th Anniversary-t és a Heritage of Kings-et is készítő Funatics korábbi játékai, nekem nagyon tetszettek.
  • csokasg
    #1449
    ismerem de az valahogy nem fogott meg annyira...
    más? :) inkább olyanra gondolok mint a tropico, settlers, anno sorozat :)
    persze jöhet mindenféle ötlet :)
  • kerla
    #1448
    Hát, van jópár ilyen "tökölös-agyalós" kis kedvenc. Én anno nagyon imádtam a Disciples 2. részét (ugyanolyan mint a Heroes of MM sorozat, de szebb grafika és kicsit jobb harcmenet), amit nemrég vettem meg eredeti, gold kiadásban 3 kieggel együtt, még tervezem, hogy egyszer belenézek, mert sajnos nem bízok benne, hogy vmikor megjelenik a 3. rész, már 1 éve tologatják a megjelenés dátumát.

  • csokasg
    #1447
    tudom most jött ki az új része de az nem futna valami jól a gépemen mint már írtam :D
  • csokasg
    #1446
    még mondhattok ilyen neveket mert én is szeretem nagyon az ilyen stílusú játékokat és hátha nem próbáltam még :)
    ja és ha lehet ne legyen 2 évesnél újabb mert akkor nem menne a gépemen normálisan:DDD

    mondok én is most egyet amivel pl most játszogatok: anno 1701
  • PetruZ
    #1445
    Persze, mindkét részével sokat játszottam. :)
  • kerla
    #1444
    Tropicot ismered? Az is ilyesmi elvileg, azt tervezem kipróbálni, csak időm nincs annyi...
  • PetruZ
    #1443
    Egy-két kivétellel minden ilyen bütykölős, mikromenedzsmentes, lassú stratégiai játékot imádok. :)
  • kerla
    #1442
    Hello Petruz! Settlerset is szereted Te is? Örülök!

    Nekiálltam a Vikingesnek és hmhm, nem olyan könnyű, már az első pályán kell figyelni mindenre, kevés az induló szerszám, ellen gyorsan betámad, kevés a katonám, össze keleltt kapni magam! Második pályán már szenvedek is kicsit, de megoldom. Viszont tetszenek az újítások! Jó, hogy a főhadiszálláson is lehet tápolni a sereget, szól ha elakadás lép fel, jelzi ha kész egy szerszám ill kevés vmi nyersanyag.
  • PetruZ
    #1441
    Az alapban nincs. Ellenben megoldható: felépítés után le kell tiltani azokat a raktárakat (mármint a kard - pajzs - sör hármast, a HQ-t is beleértve), amiket biztosan nem akarunk ilyen célra használni. :)
  • takysoft
    #1440
    van de nem emlékszem, h kieg nélkül is van-e.

    de felteszed a kieget, akkor eleve lesz utána az alapkampányban is
  • HUNRusty
    #1439
    lehet h az mar a wikingben kerult bele, de van ilyen opcio h "katonak kepzese itt", es akkor altban odahordjak a szukseges dolgokat. ertelemszeruen a raktarokban es a fohadiszallason erheto el.
  • kerla
    #1438
    No, hát megint megoldódott a dolog, egyszer csak beindult a szállítgatás és az egész komplett szigetet elfoglaltam, minden ellent kiírtottam, habzsi-dőzsi volt a végére. Lassan nekiállok a Vikingeknek, kíváncsi vagyok már rá!
  • kerla
    #1437
    Köszi! Közben jól átnéztem és a következő érdekesség állt elő: az egyik szigeten találhatő főhadiszálláson van még 100 kő, a másik szigeten levőben van kb 100 arany, a főhelyen egy raktárban lapul 110 pajzs, 110 kard, egy másikban 100 sör...azaz miden szükséges cuccból van bőségesen, viszont nem hajlandó összerakni őket... hiába hordatom ki a köveket vele, nem viszi át a másik szigetre építkezni, hát begolyózok tőlük...
  • takysoft
    #1436
    igen, add vissza

    támadni akkor tudsz ha a határ menti épületekben van elég katona
    evakuáld a hátsó épületeket.

    cheatek:


    GiveMeSomeMore - +10 mindenből
    INeedSomeHelp - nyertél
    ShowMeTheWorld - minden látszik
    TooFast - idő 10x-es (sokszor jó, és "annyira" nem is cheat)


  • kerla
    #1435
    Most mondjatok vmi okosat vagy kódot nekem, mert nem kezdem újból, de beakadt a 10. azaz utolsó pálya a Setlers II. Anniversary alapjátékban.

    Szépen kiépítettem a Birodalmamat, minden bányát kiaknáztam, alsó ellent lenyomtam, így nekimentem a kapuhoz útban levő ellennek (zöld), de olyan erős, hogy felőröltük egymás seregét és még sokat kellene elrőe nyomulnom a kapuig. Semmit nem pazaroltam, midnen bányát kimerítettem, van is még egy kisebb elit seregem, de vmiért nem tudom támadni a határmenti erődöket (hiába klikkelek rá, semmi...), felderítőt sem enged küldeni (pedig 4 fő is van a főhadiszálláson, de egy bizonyos távolság után nem küldi ki őket...).

    Teljesen "szabályszerűen" toltam végig a pályát, mindent kiaknáztam, kihasználtam a 3 plussz szigetet is, tele vagyok aranyérmével, de már sajnos semmi szén és vasérc, így újabb sereget sem tudok már fejleszteni...Ja, a kő is elfogyott, tehát újabb erődöt sem tudok felhúzni (esetleg ha bontok vmi komoly építményt, az ad vissza követ is?)
  • kerla
    #1434
    Kicsit olvass vissza (1240-50 es HSZ-ek környékén), már kibeszéltük, hogy ez egy önálló Settlers II-Aniversary-ra hajazó rész, azaz hasonló grafika, de módosított játékmenet. Taky is erről írt az előző HSZ-ben.