1593
The Settlers II - Next Generation
  • akdestroyer
    #1233
    egyre jobban érzem hogy videokártya lesz....
  • akdestroyer
    #1232
    viszont a terep max felbontáson se fut. ijen fehér foltok vannak benne. van a földet nem látom vagy a füvet. attól függ milyenre veszem az árnyaló részletességet. és fehérek az emberek is. az árnyékokon kívül minden felbontást fel tudok venni maxra. mégis fehérek az emberek... miért van ez?
  • akdestroyer
    #1231
    aham itt próbálgattam. elindult a játék aztán elkezdetm felvenn ia felbontást.. ideig birta...
  • ZsZso
    #1230
    Hát nem tudom, de szerintem az FX5200es nem játékra termett :).

    Amúgy itt vannak a rendszerkövetelmények:
    *Operating System: Windows XP or newer
    *CPU: 1.4 GHz Intel Pentium IV or AMD (SSE) Athlon XP (3 GHz recommended)
    *RAM: 512 MB (1024 MB recommended)
    *Graphics Card: DirectX 9 compatible graphics card with 64 MB + 64 MB AGP aperture size, Shader 2.0 (128 MB, Shader 3.0 recommended)
    *Sound Card: DirectX 9.0c compatible sound card
  • akdestroyer
    #1229
    Intel Celeron 3.06Gh, 700MB RAM, NVIDIA GEFORCE Fx5200 vidikártya....
    mielőtt valaki megkérdezné...
    létezik hogy nem elég a játékhoz?
    vagy valami más baj van?
  • akdestroyer
    #1228
    update: nem csak kilép, mostmár van B verzió, nem lép ki csak simán lefagy a betöltésnél majd kapok egy D3DERR_INVALIDCALL üzenetet amit leokézhatok azt vége, kilép... SEGÍTSETEK mindjárt sírok... mi a baj?!!!
  • akdestroyer
    #1227
    felraktam az új settlers 2öt, sejtettem hogy nem lesz problémamentes...
    az a baj hogy minimális texturákkal még elfut a játék de ugy élvezhetetlen (nincsenek házak stb),ha kicsit feljebb veszem a cuccuokat (texturák árnéykok) pl közepesre akkor inditásnál egyszercsak kilép mindenféle hibaüzenet nélkül? mi a baja?
  • akdestroyer
    #1226
    Köszönöm az infót, természetesen kipróbálom. Jól néz ki :D
  • takysoft
    #1225
    1: az új is igazi, azért is szeretjük ennyien. tudom, hogy sajnos a legtöbb remake és folytatás rettenetes(és nincs ez másképp a settlers legtöbb folytatásával sem), de a 10th anniversary minden szempontból felülmúlja az eredeti settlers2-t.

    a grafika aranyos és gyönyörű, a pályák jók, a kampányok története érdekes. a játékmenet szinte teljesen ugyanaz, mint a Settlers2-é volt. (utak, házak, bányák. stb.)
    Pár különbség akad ugyan, de szerintem inkább előnyére válik. (pl a katonai épületek evakuálhatóak. Olyankor nem kell bele katona, de tartja a területet.(persze könnyen elfoglalható, így nem a határvidék érdemes ezt csinálni), így jobban csoportosíthatók a katonák. Meg a kúthoz nem kell vizet kerestetni. Ahol fű van, víz is lesz.

    Letöltés:
    Alapjáték. (ne crackeld, csak tedd fel).
    Magyarítás. (ezt egyenlőre csak töltsd le, és indítsd el a benne levő "reg" kiterjesztésű file-t. ez ahhoz kell, hogy az angol játékre rá tudd telepíteni a német kiegészítőt)
    Kiegészítő. (legújabb daemonba mountolva tedd fel. az alapjátékot patcheli a legújabb verzióra, és mivel jó az image, azért crackelni se kell. csak legújabb daemon kell hozzá (régi daemonnal is megy, csak yasu kell neki))

    Na itt kell a magyarítást feltenni. Elvileg fut is, ha daemonban bent van az image.

    Még annyi, hogy intel grafikus chipes laptopokat nem mindig szereti a játék.

    Egészen biztos vagyok benne, hogy a játék elsőre tetszeni fog. Pont azoknak készült, akik a S2-t anno annyira szerették. Én imádtam.

    Itt egy screenshot:




    DosBox: egy nagyon jó dos emulátor. Töltsd le, tedd fel, indítsd el, és meglátod. írd be neki az "intro" parancsot, akkor kapsz egy kis helpet a mountolásról. Ha kérdésed van, akkor bátran tedd fel! Szépen kompatibilisen lehet vele játszani a régi verziót. Szépek a hangok is.
  • akdestroyer
    #1224
    Jujuj, emulátor? Én ám basic user vagyok ilyenekhez nem értek:D:D:D. Na utánanéztem kicsit, vázolom a dolgokat. Windows XP van,nincs dosból indítás, semmi, fölraktam a játékot, van egy usb-s infra egerem, tökéletesen működik vele singleban. Tehát úgy néz ki hogy az biztos hogy kell hozzá egy com portos egér úgy lesz a legegyszerűbb. Mivel újabb a gépem ijen a port gépemen nincs. na most ugye 2 variáció van. Vagy szerzek com portos vezérlő kártyát. Ebben az esetben az lenne a kérdésem hogy ez hogy müködik? Simán bedugom az alaplapra rádugom a com portos egeret (veszek ps2-com átalakítót) és működik? Másik eset: Valamijen módon meglehet oldani com portos egér nélkül???? Említettetek valami dosboxot. Az mi? Azzal meglehet oldani? Előre is kösz. Új settlerst meg megpróbálom letölteni hátha azis bejön... :D De azért segítsetek a régi lenne az igazi.. :D:D:D
  • PetruZ
    #1223
    A régi S2 nálam működött USB-s egérrel is, DosBox nélkül is, sima XP emuláció alatt, de duálban nálam nem ment.
    Amióta gépet cseréltem, már single-ben sem megy, de végül is mindegy. :)
  • takysoft
    #1222
    azzal se sokat ér:D igencsak kétlem, hogy dos alól játszana, emuláorban meg mind1.
    windows emuja szar ahogy van, dosbox egész jó, de nemtom, mit szól a 2 egérhez. lehet támogatja, de ilyet még nem próbáltam benne.

    Inkább ajánlom a LAN-os megoldást az új settlersel.
    (ami mellesleg csak grafikáját illetően új, mert a feeling ugyanaz, ha nem jobb)
    És van hozzá remek fordítás (én csináltam:D)
  • HUNRusty
    #1221
    Hali!
    sztem csak comportos egerrel lehet. en anno p2-es gepemen jatszottam tesommal. raktam bele meg egy vezerlo kartyat amin volt com port kimenet igy ment 2 com portos eger. sztem se usbvel se ps2vel nem fog menni, mert alapbol az oprendszer 1 egeret kezel hiaba dugsz be megegyet, attol nem lesz 2 egered a kepernyon! ezt maga a jatek kezeli kulon.
    hacsak meg nem oldod vmi emulatorral, h az usbket a program comportkent tudja kezelni, ezt nem tartom valoszinunek. szoval vagy szerezz be egy 2 comportos gepet vagy jatsz az uj settlers2vel!
  • takysoft
    #1220
    környezetről pár info:
    milyen usb-s egér? milyen dos-os drivert találtál hozzá?
    vagy nem dos alól játszol? milyen emulátort használsz hozzá?
    dosbox? az nemtom kezel-e két egeret.
    windows beépített dos emulátora? az úgy szar ahogy van.

    (amúgy ajánlom a felújított változatot. LAN-on hatalmas:D barátnőmmel állandóan nyomtuk.)
  • akdestroyer
    #1219
    hi gyerekek. nem találtam settlers2 fórumot, de sztem ez is jó lesz. nyílván páran játszottatok még az eredei settlers 2 vel. segítséget kérnék ahhoz. a kétjátékos móddal szeretnék játszani de csak egy egér van. hiába dugok be 2 usb portosat. ott a hiabüzenet az inditásnál hogy nem tudja megnyitni a com2 portot. talán ez a baj... mindenképpen com-portos egér kell vagy meg lehet valahogy oldani ps2/usb portosokkal is??? vagy kinek hogy sikerült kétjátékos módban játszani? segítsetek!
  • takysoft
    #1218
    Szia.
    Kapható az eBay-en, csak biztos nem találtad meg.
    Errefelé nézegessed, akkor megtalálod. kb 3500-4000 ft körül mozog az ára.
  • Cherax
    #1217
    Sziasztok!

    Szeretném megvenni a Settlers II 10th Anniversary Vikings expansion -t de sehol nem tudom. :( Ebay on nem kapható, (jelenleg) Ubisoft oldalán nem találtam, keresgettem onlyne áruházakban de nem hozott eredményt. Tudna valaki nekem olyan helyet ahol meg lehet vásárolni?

    Köszi a segítséget!
  • takysoft
    #1216
    "settlers 3"? szerintem rossz helyre jöttél:D
  • zoleee20
    #1215
    Sziasztok!

    Két gyors kérdésem lenne a settlers 3-mal kapcsolatban:
    Mikor kerül sok a katonák előléptetésére? Úgy olvastam, hogy arany kell hozzá. Termelek is aranyat, sőt van "aranykohóm", ami az aranyrögöket hozza létre. Mégsem emelkedik az a %, ami 100-at elérve egy előléptetést tesz lehetővé. Mitől függ még a dolog? Ott hevernek az aranyrögök egy nagy kupacban, és semmi nem történik velük!
    Emellett a papok, vagy varázslók energiája mitől nő? Mert nekem már egy ideje ugyanazon a szinten van az összes varázsló energiája!

    Válaszotokat előre is köszönöm!
  • Ombika
    #1214
    Asztali gepen itt a cegnel, ati vga-val siman megy?! :(
  • takysoft
    #1213
    fene tudja, pedig kéne neki....
  • Ombika
    #1212
    Jatek le-fel,11757 patch fel,majd kitomorit max image bemountol es 2 fele YASU-val is detto ez a problema! Szerintem driver kin vagy ezzel a laptoppal nemfog menni!! :(
  • takysoft
    #1211
    1. Asztali gépben nincs inteles. (legalábbis ritka, mint a fehér holló. max az itnegráltaknál. ne felejtsd el, hogy videokártyáról beszélek, nem prociról. Processzorban kimagaslóan jó az intel.)

    2. Általad említett latop Nvidia videochipes, ami nagyon is jó. (Meg úgy amúgy is remek kis laptop.) Ezen elvileg gond és panasz nélkül futnia kellene a játéknak.

    Esetleg az lehet a gond, hogy cracket használtal a játékhoz. (a crackeknek megvannak a maguk fura tulajdonságai, meg ehhez a játékhoz van is valami hibás crack.)

    Próbáld meg taán uninstallálni a játékot, újra feltenni, és ne crackelj, hanem használj mini-image-et. (és pesze tedd fel a Viking kieget vagy a legújabb patch-et)

    Esetleg a magyarítás is okozhat különböző gondokat, mert azok is okozhatnak fagyásokat. Próbáld először angolul játszani talán(vagy németül, attól függ, milyen verziód van).
    (Azért megjegyzem, hogy jelen esetben igen kicsi esélye van egy magyarításhibának, mert 1. én csináltam, és nagy gonddal, 2. sokan tesztelték:D)

    Driverek: laptopokhoz általába érdekes mód nem szokot működni a letöltött nvidia driver.(talán a quatrós, de az se biztos). próbál azt, amit az install lemezen adtak hozzá, vagy a toshiba oldalán is lehet...
  • Ombika
    #1210
    Erdekes otthoni asztali gepnel ami inteles,meg semmi gond?

    Amin most nyomom Toshiba Tecra A9 laptop!!
    Driverrel meg kinlodok! :S
  • takysoft
    #1209
    ha normális laptopod van, akkor elvileg gond nélkül futnia kellene.

    persze ha valami intel chipes szar, akkor ezen ne csodálkozz.. sok-sok játéknál elő fog ez még fordulni:D

    laptopnál is az ati és az nvidia chipek a jók. intelnél nem a teljesítménnyel van a gond, hanem a kompatibilitással. gyors, de csak a játékok 90-95%-át viszi.

    megoldás: nincs. szar laptopot vettél. (nem, nem drágábbak a normálisak se. csak rosszul választottál)
    megoldás2: próbálj legfrisebb grafikus drivert használni, előbb utóbb talán javítják ezeket a gondokat.

    megjegyzés: ez nem feltétlen az intel hibája. egyszerűen a játékkészítő cégen nem fejlesztenek/tesztelnek erre a grafikus gyártóra.
  • Ombika
    #1208
    1 laptopon akarnam elinditani erre mikor mar kirakna fomenut a keret bejon de gyorsan el is tunik vissza desktopra?! Vmi tipp,lehet vga keves neki?
  • DonPapa
    #1207
    üdv mindenkinek

    találkozott-e már valaki olyan problémával hogy a játék kidob asztalra és : atikmdag nem indult el hibaüzit küld ?

    pliz valaki ha tudja mit lehetne ellene tenni

    thx előre is
  • takysoft
    #1206
    Megvenni itt vagy itt tudod.

    torrent meg... olvass vissza..
  • gibson9
    #1205
    hát akkor köszönöm! :P de én nem láttam sehol! Pedig megvenném, vagy itt még csak később adják ki? mert nem láttam sehol. Na majd utánna nézek addigis TORRENTEN
  • takysoft
    #1204
    pontosan
  • Adam19
    #1203
    szia!
    a vikinges kiegészítő már elég rég megjelent, de csak németül. Wikinger az alcíme ha jól emlékszek.
    Konkrétan nem fogja senki leírni, hogy honnan lehet beszerezni, de adnék egy kulcsszót :) Torrent.
    na sok sikert hozzá, üdv
  • gibson9
    #1202
    Helló! Azt szeretném kérdezni, hogy a vikinges kiegészítő mikor jelenik meg, vagy honnan lehetne esetleg leszedni?
    Előrre is köszi!
  • takysoft
    #1201
    mind1 kinek kell:D senki se fog lefordítani olyan játékot, ami megjelent magyarul(ritka kivétel, ha a fordítás 80%-on áll, mikor a bejelentik a magyar verziót(Fable))

    Kétféle ember van. a vásárlós, meg a warezos. Ha ahhoz túl noobok, hogy warezoljanak egy magyar verziót, az az ő bajuk:D Akkor vegyék meg:D
  • bigapó
    #1200
    mondom, hogy nem nekem kell:)

    sőt, erről tudnak a másik topikban is, csak nem abból a fajtából valóak akik meg is veszik a játékokat:D
    Én azt tanácsoltam, hogy várják meg amíg felrakják a magyar verzsönt is, de hát türelmetlenségnél kétszer is sorban álltak..
    azért kösz a linket:)

  • takysoft
    #1199
    Nézd, csak! megjelent magyarul is.

    Minek fordítsam le, ha már valaki megtette?
    Ha visszaviszitek a játékot oda, ahol vettétek, akkor simán kicserélik magyar verzióra. Ha külföldön vetted, akkor levelet kell írni a kiadónak, és biztos meg tudjátok oldani.
    (legrosszabb esetben buktál 4e ft-ot, és meg kell venni még egyszer.)
  • bigapó
    #1198
    Isten vagy Takysoft:DDD

    ui: mennyire van kedved fordítani még? vagy lehet nem is kellene. Az Overlord nevű játékról lenne szó. van itt egy topikja és eléggé sírnak a gyerekek (nem az enyémek :)), hogy mikor lesz már fent a magyar verzió a neten. Én próbáltam rávenni őket, hogy játszák angolul, de eléggé lusta fajtából vannak:(( ha minden igaz megjelent magyarul is a gém, ez gondolom segít valamit, engem nem érdekel csak gondoltam, ha van kedved lefordíthatnád. fogalmam nincs mi kell hozzá és egyáltalán:) csak kósza ötlet volt.
  • takysoft
    #1197
    Ja és Végleges magyarítás ITT!
  • takysoft
    #1196
    Részlet a tutorialból:
    "Válaszd ki az 'Alapvető Hadi beállítások' fület! Itt állíthatod be a védelmet és a támadásokat.

    A három csúszkával állíthatod be a csapatok erősségét a frontvonal mellett, közel, és távol tőle. Közvetlenül ezek alatt állíthatod be, hogy az erősebb vagy a gyengébb katonáid védekezzenek először. Az alsó csúszkával állíthatod be, hogy maximum hány katonával támadhass meg ellenséges épületeket. Hogy kilépj a menüből, kattints a jobb felső sarokban található keresztre!"


    Asszem alapértelmezett beállítások szerint a játék a katonákat a frontvonal közelébe sorolja, vagyis ha minél közelebb van az épület a hatához, annál többen vannak benne(az ellenséges határ menti hadi épületeket tele rakja, ha tudja.)
  • Colton
    #1195
    Hello!

    Azt szeretném meg kérdezni hogy a Barrak-ba és a többi ilyen hadi épületbe csak egy katona van benne és nem tudom hogy hogyan kell beküldeni még több katonát!
    Az Oktatásban nem irja ezt le!
    Légyszives segitsetek nekem!
  • takysoft
    #1194
    picit könnyebb, mint a régi verzió(éppen ezért lehet benne nehezebb pályákat is játszani)