1593
The Settlers II - Next Generation
  • Toroco
    #1593
    Akkor nem tudom miért van ott az a kapu. Lehet, hogy pont azért, hogy keressünk valamit :D

    Köszi a választ
  • takysoft
    #1592
    100% biztosra nem mondom, h nem, de szerintem nem.
    az egész játékot lefordítottam, de nem rémlik semmiféle titkos sziget:D
  • Toroco
    #1591
    Lenne egy kérdésem. Most újra kezdtem a játékot, és a legelső pályán két kaput találtam.

    Rájött arra valaki, hogy mi értelme van a másiknak, vagy ad e valami plusz dolgot, titkos szigetet vagy valami, mert én nem találtam semmit?
  • batter
    #1590
    A 3d-s változat is érdekele ;)
  • batter
    #1589
    sziasztok... Aufbrush der culturen lemezem van csak meg . :( ehhez van magyaritás? ??, ha igen valaki jelezzen vissza vagy küldje el ..... köszi. esetleg a kiegeket hol lehet beszerezni vagy letölteni?
  • takysoft
    #1588
    nem értem a gondod. a dosbox tökéletese fut Win7-en mindenféle kompatibilitási baromságok nélkül.
  • Dettina
    #1587
    A probléma megoldódott, a youtube-on találtam hozzá videót. :)
  • Dettina
    #1586
    Sziasztok!

    Remélem tudtok nekem segíteni.
    Látom, hogy ez a NG fórum, de hátha.

    Szóval, a Settlers 2 (gold) telepítésével próbálkozom.
    DosBox megvolt, viszont gondolom az S2-őt is fel kellene applikálni (?) az setup.exével. Na már most ugye azt írja ki, hogy full screen-en nem tud futni, és kb. itt megáll az egész dolog. Pedig az van beállítva, hogy ablakban fusson és kompatibilátási módban (win98-alatt, jelenleg win7-em van). Ha fel tudnám tenni, gondolom mountolni kellene a dosboxban stb.
    A DosBoxnál kell valamit a tulajdonságaihoz írni? Mert ilyen is láttam valahol.

    Kérlek segítsetek, írjátok le kérlek a lépéseket, mit mi után és hogyan tudom felrakni.

    Előre is köszönöm a segítséget, és utólag is Kellemes Ünnepeket kívánok mindenkinek!
  • Feherek
    #1585
    Az új verzióban még nem volt alkalmam kipróbálni, de a régiben úgy ment a dolog, hogy a hajók valamilyen kényszerre reagáltak. Katonák mozgolódását a csúszkával lehetett előidézni, de pl nyersanyag elhordás a szigetről vagy egy komplett nyomtalan és veszteségmentes költözés némiképp bonyolultabb és hosszadalmasabb művelet. Viszont ez az evakuálás jó dolog, ha a sziget épületei ki vannak ürítve, és az anyakontinensre kéne a felesleget vinni, akkor elvileg elég feltolnod a csúszkát, és a hajónak át kell vinnie őket a szigetről. Aztán ha innen ki kell vinni őket egy határ menti raktárba, akkor a többiben bevitel szünetel, és visszaveszed a csúszkát, vagy evakuálás, és már indulnak is a határra. Ha valamiért a kikötő az erősebb, azaz az első szigeten felhúzott hadi épület után folyton oda akarnak bemenni a katonák, akkor azt ideiglenesen ki kell kötni sajnos.

    Valóban nem jó ötlet a nehézipart a szigetekre tenni, sőt a tábornokgyártást is jobb egy teljesen elszigetelt, de rugalmas, raktárakkal, változtatható kapcsolásokkal megoldott rendszerrel nyomatni.

    A nyersanyag kihordási kényszerhez, pl arany elhordás, az kell, hogy egy nem lestoppolt, meg nem oldott aranyellátású érmekészítő legyen rákapcsolva a kikötőre, ideiglenesen, és a hajónak azonnal indulnia kell. Persze ehhez a kikötővel azonos rendszerben lévő aranyraktárat le kell választani.
  • takysoft
    #1584
    ja a hajók már csak ilyenek:P
  • PetruZ
    #1583
    Semmit. A hajók összevissza mindent szállítanak, amit nem kéne... :( Tanulság: ne gyárts katonákat / fegyvert / sört a főszigeten kívül. A bányászható anyagokat se dolgozd fel helyben, inkább raktározd, azt előbb-utóbb visszaviszik.

    (Elvileg a szárazföldre érvényes beállított prioritás a hajókra is igaz, csakhogy az emberekre nem tudsz priorizálni. Így ha valahol pl. katona kellene, de van gyártás a főszigeten is, akkor nem fogja visszavinni őket.)
  • zoli7777777
    #1582
    Sziasztok!
    Talalkozott mar valaki olyan olyan problemaval, hogy ha tobb szigeten vagy es esetleg masik sziget kikotojeben van jopar katonad akkor ha azokra szukseg van a foszigeten nem viszik vissza oket a hajok? De nem csak katonakkal van ez, volt mar, hogy aranyat vagy az ermet sem vittek vissza a fo szigetre, ha masik szigeten termeltem ki oket. Mit tudok ezzel kezdeni? Segitsetek pls, elegge elszomorit, hogy a foszigeten lassan szetapjak a teruleteimet, holott a masik szigeten meg egesz szep kis hadseregem van, de nem tudom bevetni oket. Ez jatekhiba vagy rosszul allitottam be valamit?
  • takysoft
    #1581
    felőlem szard, de angolul se jelent meg:D
  • bigapó
    #1580
    jó mindegy, nekem van hozzá és nem tudom, hogy most melyikről volt szó :D

    egyébként is leszarom, mert tudok ennyit angolul :D
  • takysoft
    #1579
    az Aufbrush der Kulturen? nem, az a Rise of Cultures..

    én a Settlers II 10th Anniversary (Die Nächste generation) és a Die Wikinger kieghez csináltam:) (utóbbihoz nem egyedül...)
    (azért is lett a topic címe "next generation", mert a kiadás előtt még úgy volt h ezen a címen jön ki angolul.)
  • bigapó
    #1578
    mer ez most melyik játék? nem amihez Te csináltál fordítást?
  • takysoft
    #1577
    nincs tudtommal
    de ez a topic amúgy se erről a játékról szól. ez egy másik settlers
  • bigapó
    #1576
    ehhez már régóta van.
  • DJ RX7
    #1575
    hát ami a torrenten volt az lengyel volt.

    fordítás lesz valamikor hozzá?
  • takysoft
    #1574
    német
  • DJ RX7
    #1573
    ja közben megfejtettem: ez lengyel
  • DJ RX7
    #1572
    ez melyik verzió?
  • Stonee
    #1571
    köszi! akkor azért nem indult be a hajó... erre így nem jöttem volna rá.

    a 3. pályán már túljutottam közben.
  • PetruZ
    #1570
    Az iránytűn ilyen sárgásbarna háromszögek jelennek meg a nyolc lehetséges irányon, ha valamerre lehet még menni felderíteni a többi kikötőt. Ezekre kell rákattintani és a hajó megy magától. Ha már nincs fent semmi jelzés, akkor túl lassú voltál, és/vagy minden lehetséges kikötőhely elfoglalásra került.
    Sajnos tenger felől nem lehet támadni, így ha ellenség szerzi meg a kikötőhelyeket, akkor azt már csak szárazföld felől lehet elfoglalni (ill. lerombolni és újraépíteni). Ha nem tudsz átmenni a kikötőhöz tartozó szárazföldre, akkor persze bukta...
  • Stonee
    #1569
    remélem vki még olvassa a topikot.

    3. pályán lehetett először hajót építeni. hajó menüjében az iránytűvel sehogy nem tudtam mozgásra bírni. lett rá rakva fa, kő, építőmunkás, kész volt az expedicióra. hogy kell irányítani, vagy mi a szerepe?

    4. pályán 2 ellen közé szorulok viszonylag elég gyorsan. nem lenne gond, de közel-messze nincs vas. csak szén, arany és némi kő. így elég gyorsan elfogynak a katonák és nem jut már az újabb barakkokba se... hol találok fejthető vasat ?

    hirtelen ennyi.. amúgy nagyon jó a játék!
  • OliApa
    #1568
    Na megjött az ebay-ről, 3.003.- HUF szállítással.
  • takysoft
    #1567
    régen meg lehetett. mostanság tescoban látni 1-1 darabot már csak
  • OliApa
    #1566
    Sziasztok! Meg lehet venni itthon valahol a játékot? Neten nem láttam, még a nagyoknál sem.
  • Dzsega #1565
    Lenne egy kis gondom.
    Vikingek második sziget.
    Nincs kő viszont a másik szigeten van dögivel. Az a baj, hogy nem tudom átvinni a köveket. Ha rájuk hagyom a dolgot akkor pedig baromi lassan ér az építkezés helyére.
    Meg lehet azt oldani, hogy a kő és egyéb nyersanyagok onnan kapásból a másik szigetre menjenek?
  • Dzsega #1564
    win 7 alatt voltak gondok a reg nem akart működni de sikerült kézzel átírni.
    Minden működik!
    Köszi a fordítást!!!
  • takysoft
    #1563
    leírás benne van a magyarításban. lehet win7 esetén nem müxik, ott nem teszteltem
  • Dzsega #1562
    Bocs megoldottam...
    Már nem tudom módosítani.
  • Dzsega #1561
    Hali!
    Van egy kis problémám. Megvan az alap is meg a viking is (warez, mind a 2 cd kép formájában van).
    Felrakom az alapot és mikor a vikinget akarom akkor azt írja ki, hogy nem jó a nyelv ezért nem települ. Német verziót meg nem találok az alapból.
    Ötlet valakinek?
  • takysoft
    #1560
    hát lehet állítani, h az adott toronyba menjen-e érme vagy sem.
    alapbeállításként megy, kivéve ha kikapcsolod
    (kivéve ha megvan a kiegészítő, mert ott alapból nem megy, csak ahova bekapcsolod)

    lehet evakuálni is, akkor nincs benne katona, de a területet tartja. (érthető módon a határnál nem érdemes, mert igen könnyen elfoglalhatóvá válik így:D)

    árulják/árulták, én néha látom tescoban pl.
    a kiegészítőt ellenben nem, mert csak németül tud.
    ha érdekelnek alternatív beszerzési módszerek(torrent), írj egy privit, és megbeszéljük.
  • Molnibalage
    #1559
    Itthon árulják? Ebben az új verzióban már egyesével állíthatóak a tornyok?
  • takysoft
    #1558
    megadjuk, h melyik toronyba menjenek az aranyérmék, a többit evakuáljuk, és letiltjuk az aranyszállítását.

    tényleg próbáld ki a 10th anniversary verziót. komolyan:D
  • Molnibalage
    #1557
    A probléma már megoldva. A pálya volt nagyon idióta a fél világot meg kellett kerülni. Sajnos a játénak van egy alapvető hibája, és jól emlékeztem. Ahol az arany, az győz. Van egy sajátos menedzsmentem, amivel pillanatok alatt legyártok 16 db 5-dik szintű lovagot. Aztán hent... :)

    Ti is eljátszátok, hogy a katonai épletek nagy részét kikötitek az úthálózatból az elkészülte után? A határtól messz kell egy erőd. Ezzel azt éred el, hogy a legközelebbi sávhatárba eső beállítással csak ennek a telítési szintjét állítod. Lesz 1 vagy 0 db 5. szintű. 8 vagy 10 tallér --> mindenki 5. szintű. Kiütrít és feltölt ismét gyengékkel. Mégegyszer eljátsz. Ez bitang gyorsan megvan, ha gyorsan találsz aranyat.

    Mivel a rendszer időbelileg elosztva és távolság szerint kezeli a katonákat a tiltás + kidboással a raktárból vagy HQ-ból. pikk-pakk átcsoportosítom az erőket és a sávok + gyenge / erős feltöltéssel szinte egyedileg tudom állítani az határközeli és upgradelésre szánt erődök állományát.

    Ti is így csináljátok?
  • takysoft
    #1556
    sajnos nem tudom.
    szerintem screen se sokat segítene
  • Molnibalage
    #1555
    Elnézést a féloffért, de nekem a régi S2-vel kapcsolatban lenne kérédsem. Valami oldalról leszedtem egy olyan verziót, amiben föld térképen lehet játszani.

    Az első pályát hogyan lehet megcsinálni? Dánia és Skandinávia között az MI vízen utat (!) épít és hozza át a cuccot. Én nem tudok utánpótálst küldeni, mert a katonáim átmasíroznak, de csónak embert nem visz át, kikötő nem építehető. Akkor most mi van? Bugos?

    Tegyek screen-t?
  • takysoft
    #1554
    nem eladó.
    ebay-en vettem amúgy

    például ez a tétel 2 nap múlva jár le. ha addig nincs licit, akkor alig 2000 forint szállítással.