1593
The Settlers II - Next Generation
  • Warpig
    #1313
    Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet elindítani az expedíciós hajót. Hiába próbálkozom nem megy, meg van pakolva minden földi jóval és hiába nyomom az iránytűt nem indul. Köszi a választ! w.
  • Ombika
    #1312
    Sztem meg igen,ne kelj fel bal labbal! :)
  • takysoft
    #1311
    szvsz nem vicces, és nem is vág a témába.
  • donatus13
    #1310
    tessék :) ebből meg érted
  • Ombika
    #1309
    Igen youtube nezd meg ifj Skywalker Lajos videot! :)
  • takysoft
    #1308
    andrew: "bár az emberek is mehetnének ilyenkor igazán csónakkal"
    én: "ja mehetnének..(az új verzióban mennek is)"

    erre donatus: "Szerintem meg "vissza mennyé basszki" :D"

    Érti valaki? mert számomra nem világos az üzenet....
  • donatus13
    #1307
    Szerintem meg "vissza mennyé basszki" :D
  • takysoft
    #1306
    ja mehetnének..(az új verzióban(alant dumáltunk róla) mennek is. sak abban meg 20 másik dolog van elb**va:D
  • a_n_d_r_e_w
    #1305
    Nekem konkrétan meg ha kellett mondjuk egy építész, akkor szép fokozatosan átvitte az összest.... így nem tudtam tovább építkezni. de ugyanez katonákra, szamarakra, minden élőlényre. az egyetlen megoldás az volt, és azóta is úgy csinálom, hogy a kikötőkből mindent kitiltok. Baromi idegesítő, nem is szoktam kolonizálni, csak ha mondjuk az új sziget vizi úton összeköthető, akkor megéri a szenvedést. bár az emberek is mehetnének ilyenkor igazán csónakkal
  • takysoft
    #1304
    Mert szar.

    Programozási hiba. A hülye hajó mást akar vinni, és arra vár(de abból nincs). Amiből meg van, azt nem viszi. Meg ha a játék teheti, akkor megpróbál mindent az adott szigeten előállítani. Pl ha ott már van fűrészteleped, akkor nem fog áthozni fát. Meg ha bármiből van, akkor se... akkor se ha amiből van, azt amúgy épp másra használják.

    Mondanám, h várj, de nem hinném, hogy működni fog.
    Szerencsére a hajózás nem épp a legszükségesebb eleme a játékban.

    Ha adhatok 1 tippet: Ha teheted, és nem túl fontos a másik sziget, akkot új sigetre ne telepíts mást, mint: Hadi épület, Favágó/ültető/fűrésztelep, kőfejtő, bányák+halászkunyhó.
    Minden egyebet hagyj a másik szigeten.

    Velem már olyan is volt, hogy építőemberke kellett volna, de elkószált valahol az új szigeten 1, ezért nem hotak másikat, míg az előző éhen nem döglött vhol...(sokáig tartott:D)

    Ja, meg ha nem a Vikingessel játszol, akkor tedd fel a patchet! az segíthet egy keveset.
  • Eragorn
    #1303
    Hy all. Már több fórumot is átolvastam de nem találtam pontos választ a problémámra, csak annyi a gondom hogy amikor kész a kikötő, van hajóm, találtam kikötésre alkalmas partot, ott is csináltam kikötőt akkor mi a rákért nem szállítják a hajók eggyik kikötőből a másikba a nyersanyagot? van mindenből bőven a kikötőben a hajók meg megse mozdulnak.(megcsináltam aszt hogy minden kikötőből és a HQ-ból kitiltottam a nyersanyagot csak aszt hagytam szabadon amelyikbe el akartam juttatni, erre az utakon halmozódik fel minden a hajók meg szépen ácsorognak a kikötőben)
  • kerla
    #1302
    Szerintem a berhelés miatt nem fog (régen jártam még így másik játékokkal ill. fps játékoknál nem müxik, hiszen más a mentés széria-kódja, pl. cod 4), viszont nem gondoltam arra, hogy pályaugrással is folytathatom ahol abbahagytam, szóval ez egy jó ötlet, köszi!
  • takysoft
    #1301
    No.
    Miért ne ismerné fel?
    persze ez függ attól is, hogy milyen tört verzióval játszol... mert ha az alapverzióval, akkor ha megvan az eredeti, abból is csak azt tedd fel. Ellenben ha a jelenlegit patchelted, akkor tedd meg az eredetivel is.
    ergo legyen egyenlő a verziószám.

    szerintem mennie kell a dolognak.

    UI: ha mégse, akkor meg pályakódaal átugrod, oda ahol tartottál:D
  • kerla
    #1300
    Na, akkor tényleg mégegyszer: Jelenleg játszom a Settlers 2. Next Generation "tört" változatával és valahol 7-8 kampány környékén tartok. Tudom hol tárolja a mentéseket, megvannak, jól vannak, köszönik szépen. Ebay-en egész kedvező áron meg tudom venni az erdeti game-t, és feltelepítését követően ezen szeretném folytatni a játékot, azaz a kampányokat. NADE, és egy nagy NADE, a tört verzió mentéseit vajon felismeri-e az eredeti verzió, azaz elfogadja-e azokat és valóban tudom is majd folytatni, ahol abbahagytam. Érthető módon nem tudom kipróbálni, mert még nem vettem meg az eredetit, ezért is kérdem olyantól (itt Rád célzok elsődlegesen), aki anno törtezett, de van eredetije már.

    Remélem teljesen érthető voltem.
    köszönöm.
  • takysoft
    #1299
    javaslom a Firefox 3-at, beépített helyesírás-ellenőrző van benne.
    (bár én nem láttam helyesírási hibát a szövegedben, ha van is, nem zavart)

    No, a savegame-eket a játék(mint minden mai normális játék) az egyetlen olyan helyen tartja, ahol egy mezei felhasználónak írási joga van: a saját mappádban(azon belül is általában a Dokumentumok között)

    Aktuel nincs feltelepítve a játék, így megnézni nem tudom pontosan, de ott nézz körbe. Uninstall esetén lehet, hogy automatikusan törli onnét, így ha újratelepítesz talán el kell másolni máshova

    A tört verziós játék mentési file-ainak elvileg tökéletesen működniük kell újratelepítés után is. Ezzel nem tudom mi gond lehetne. Kipróbáltad egyáltalán?
  • kerla
    #1298
    Ez vicces... Bocsánat, én teljesen érthetőnek véltem előzőekben leírt kérdésemet, mert
    ad 1. Ez - mint korábban Te is írtad - Settlers 2. Next Generation topic, azaz nem a régi Settlers 2 játékról diskurálunk benne.

    ad 2. Bizonyára - mint nagy guru - Te is tudod, hogy a "virágbolti" a szakzsargonban nem eredeti, értsd tört játékot jelent.

    ad 3. Nyilván a "régi" kifejezés használatával - a "tört (=virágbolti)" alkalmazása helyett - megtévesztettelek, holott a szövegkontextusba ágyazva számomra világosan értelmezhető, hogy az általam birtokolt "régi", a megvásárolni kívánt, számomra "új" és egyben eredeti játékhoz viszonyítva "régi". Természetesen ezt akár félre is lehetett értelmezni, ezúton elnézést kérek.

    ad 4. Az mondjuk eszembe se jutott volna, hogy a tizensokéves settlers 2. save fájlait próbáljam beilleszteni a mai The Settlers Next Genration-ba.

    ad 5. Remélem ezek után még remélhetek választ Tőled vagy bárkitől, bár sejtem, hogy nem fog működni a dolog, de azért reménykedem.

    ad 6. Fogalmazás. Hm, mit mondjak, ebből élek, bár nem informatikai, hanem jogi jellegű szövegek definiálásából.

    köszönettel és tisztelettel:
    Kerla

    ui.: az esetleges elütési, helyesírási hibákért elnézést kérek, de munkahelyről írok és nincs időm mindent háromszor visszaolvasni.

  • takysoft
    #1297
    ennyi erővel azt is rá lehet húzni, hogy a régi dos-os settlers II save-eit akarja használni.

    igazán megtanulhatna fogalazni, mert tényleg nem értem..
  • totya4
    #1296
    Szerintem azt mondja hogy eddig warezzel tolta, és érdeklődik hogy miután megvásárolta az eredetit, feltelepítette, az elfogadja-e a warez mentését...
  • takysoft
    #1295
    akkor ezt most újra... kevésbé érthetetlenül...
  • kerla
    #1294
    jól sejtem, hogy az eredeti game nem fogadja el a virágbolti save-fájlait? azaz kezdhetem előről, vagy maradok a réginél?
  • takysoft
    #1293
    persze, hogy van.
    hogy máshogy?
  • bigapó
    #1292
    Hali!

    Írtam privátot korábban, de ezek szerint nem kaptad meg. Ebay-en hogy szoktál fizetni? van Paypal-os accountod?
  • takysoft
    #1291
    jah, monkey island meg Day of the tentacle-t nem kapok már vagy egy éve..
    4-5 ezret meg nem ér meg. (istenemre megérne, ha lenne rá, de nincs:D)
  • kerla
    #1290
    én is így vásárolgatok e-bayen és vaterán :) 2000-nél többért még én sem vettem, bár 1-2 régi nagy játék miatt tennék kivételt, de azokat meg úgy fellicitálják, hogy öröm nézni.. :)
  • takysoft
    #1289
    az egy... jó vétel volt:D
    tudod.. a jó vételeket lesni kell:D
    Nagyon sok játékot vettem már eBay-en... általában egyikért sem fizettem 2000-nél többet(szállítással)
  • kerla
    #1288
    Köszi a segítséget, a yasu-val valóban megy a játék. elszoktam az ilyen cselektől, mert keveset játszom, azokat pedig ha tudom, megveszem eredetiben, de előtte azért szeretem "lecsekkolni", hogy tetszik-e?

    Kíváncsi vagyok az újabb "rész" újításaira, bár bevallom én is a klasszikus szabályok megtartásának örültem a Nextnél (azaz Nächste Generation).

    Az meg, hogy német vagy angol nyelvű, nekem egál, bár angolra jobban rááll a szemem, pedig németet élő nyelvben jobban értem.

    Hm, azt meg tudod mondani hol vetted az alapot és kieget egyben 3000-ért? Ebay is megfelel... köszi!
  • takysoft
    #1287
    Hát, hogy rosszabb, vagy jobb... azt döntsétek el ti.
    A 10th anniversary azért volt jó, mert még a kezelőfelület is tökugyanolyan volt, mint az eredeti Dos-os settlers II-é.
    alig változtattak valamit rajta, azt is jó irányba(pl az evakuálható épületek)

    Itt meg már megint elkövették azt a hibát, hogy még jobbat akartak...
    De tényleg egész jó(szak az előző jobb volt)

    A decrypter fejlesztéséről a Xentax fórumán lehet up-to-date infót találni.(itt találsz linket a sima Settlers II-es fórumhoz is az elején, ahonnét letöltheted azt a decryptert/encryptert, amivel a Settlers II forítását készítettem.


    Nyelvi félreértések miatt.
    Mivel ez egy Settlers II - 10th Anniversary topic, ezért ezentúl ha azt mondom, hogy Settlers II-vel hasonlítok össze valamit, akkor természetesen a felújított változatot értem alatta. Ha a hisztórikus verzióra gondolok, akkor azt jelezni fogom.

    UI: javítás.. akinek meg feltűnne, hogy ez egy Next Generation topic annak elmondom, hogy a 10th anniversary eredeti német neve Nächne Generation, aminek az anol tőfordítása Next Generation.... csak később angolul nem ezen a néven jelent meg... de gondolom a topic még a megjelenés előtt nyílt...
  • engir
    #1286
    Amugy én már vagy egy honapja nézegettem a weboldalukat és vártam a 28át (akkor jelent meg ugyanis). Igy elsö ránézésre sokat várok töle. Ugy értem hogy szerintem fog tetszeni. Nem érdemes az S2-vel összehasonlitgatni, mert azt ugysem fogják überelni. De ez a rész erösen hajaz rá és ugy gondolom akkor már rosz nem lehet.
  • engir
    #1285
    Azt meg tudnád mondani miféle ez a decrypter?
  • takysoft
    #1284
    NA! Megnéztem ezt az új játékot. Hmmm... hát érdekes...
    3 nép van: Egyiptom, Skócia, meg a Bajorok (na.. német játék:D)
    Kampányt még nem néztem, csak egy gyors pályát.
    Grafika, pont mint az S2.
    A játék stílusa is erősen arra hasonlít, de azért vannak változások.
    Kicsit megváltozott a kezelőrendszer(nem mondom, hogy rosszabb, de nem is jobb..)
    A harcrendszer kicsit átalakult, vannak íjászok is.(nem lett sokkal bonyolultabb, csak picit más)
    Leegyszerűsödött egy hangyányit az ismert inftastruktúra, de belekerült 1-2 új elem is(pl van valami templom)
    A hajózást alapvetően felforgatták:
    -A nagy hajók rendszere egyszerűbb és használhatóbb lett(bár kicsit kisebbek a ehetőségek)
    -A kis hajózás érelmesebb lett(a kis vizi utakon négre mehetnek építőemberek is. A kis viz út bármilyen hosszú lehet, de csak kisvízben mehet(part mellett általában)

    Az egyész nagyon S2 stílusú, nekem még tetszik is, de EZ már valahogy nem adja vissza azt a régi jó kis Settler II feelinget, amit a 10th anniversary-nak sikerült. (bár nem is ez volt a cél...)

    hiányolom belőle az épületek evakuálását és továbbfejlesztését(bár lehet, h még csak én nem találtam meg:D


    Egy kellemetlenebb hír:
    a decrypterem nem eszi meg a szövegfileokat, így magyarítás egyenlőre nincs. Majd meglesem, hátha lesz vhol vmi kibontó, de sok reményt nem fűzök hozzá(talán ha megjelenik angolul... többen rácuppannak)

    Német annyira undorító, hogy így én se fogok vele játszani:D

    Akit érdekel komolyabban, én ezt a torrentet szedtem le. (crack benne van)


    UI: decrypter már van a fileokhoz, ha elkészül az encrypter, akkor nekikezdhetek a fordításnak(már ha lesz hozzá kedvem.. de ígérem, hogy ha nem, akkor is segítek bárkinek, aki belevág:D)

    A keretet biztos lefordítom(csak hogy játszani lehessen vele), de a kampányokat... hát majd meglátjuk:D

    Bár őszintén... nekem a sima S2 a wikinger adonnal sokkal jobban bejött...(visszahozta teljesen azt a régi S2 érzést:D)
  • takysoft
    #1283
    Hát az minden játéknál tök máshogy van. Néha egy egyszerű txt a nyelvi file, de ez néhe be van csomagolva egy nagy adatfile-ba.(olyankor vhogy ki kell szedni, azt visszatenni.. bár vissztenni nem mindig muszáj, mert néha megeszi azon kívül is)
    Néha előfordul, hogy kódolva van valahogy(pl settlers II esetén így volt), ezesetben szerezni kell valami kikódolót.
    vagy, hogy mindkettő.

    PErsze van olyan is, hog egyáltalán nem txt... ilyenkor valami saját formátumban vannak a szövegek.(pl a bioware tlk file-ai)
    ezekhez valami szerkesztő kell.

    Persze igen sokzsor előfordul, hogy a játék szövegeit egyáltalán nem lehet szerkeszteni(egyszerűen nincs rá ismert mód)...
    A közkeveltebb játékokhoz szoktak csinálni mindenféle editorokat(modolási célokból persze), amiket mgyarításra jól lehet használni.

    Játék-magyarításra nincs egyszerű recept:D
  • engir
    #1282
    Helo.
    Ha esetleg tudnál segiteni, hogy hogyan lehet nekifogni egy ilyennek a forditasahoz akkor lehet még én is neki állnék. Nem igazán tudom milyen módon vannak tárolva ezek a file-ok és hogy milyen programok kellenek hozzá.
  • takysoft
    #1281
    meglátjuk:D
  • a_n_d_r_e_w
    #1280
    ja, gazdasági-logisztikai stratégia, ahol a harc eddig max a látványos szimuláció szerepét töltötte be :P
    most azért vannak íjászok meg minden, és nem csak 1:1 harcok
  • takysoft
    #1279
    Nekem lejött már, de még nem volt időm meglesni.
    Ha hasonló a fileszerkezet az előzőhöz, akkor talán fordítható... majd meglátjuk...

    "a videókból ítélve inkább a harcra gyúrtak rá"
    ehh... ez egy stratégiai játék:D
  • engir
    #1278
    Értem.
    Én is megvárnám az angolt de még azt sem tudom mikor adják ki ha kiadják.
  • a_n_d_r_e_w
    #1277
    attól, hogy standalone, még lehet kiegészítő, nem zárja ki egymást
    a videókból ítélve inkább a harcra gyúrtak rá, de én megvárom az angolt. a vikinget is ezért hagytam inkább a francba
  • engir
    #1276
    Bár valahol azt irja hogy kiegészito valahol azt hogy standalone. :) Mindegy. Jo és kész.
  • engir
    #1275
    Igen ez a folytatás. Játszottam a demo-val és igen meggyözö. A Settlers II vonalat vitték tovább.
    Csak sehol nem láttam még csak utalást sem hogy mikor jelenik meg angolul ha megjelenik. Azért is irtam ide hátha van itt olyan aki jobban tud németül (elég sok ilyen ember van), vagy tud valamit amit én nem.
  • takysoft
    #1274
    huh, eBay-en még drága(5600Ft).. lesz ez olcsóbb is:D (Alapot, meg a Viking kieget 3000Ft-ért vettem meg együtt:D)

    Warez verziót találtam, de még nem jött le. majd tájékoztatlak benneteket.