1608
Minden, ami mountain bike. Márkák, túrák, versenyek, események, sztorik és csak úgy.
  • CattiBrie
    #1407
    Hát.. elírtam..

    a betű, a betű.. :)
  • Blasta
    #1406
    Miért szeretnél acélvázas bringát?
  • Blasta
    #1405
    "A telokról...
    A belépő szintű 20-40k telókról annyit érdemes tudni, hogy a merevvillánál alig jobbak."

    Vitatkozhatom? :)

    Azért egy Marzo DJ3 vagy Rock SHox Tora mérföldekkel jobb egy 20e-ft-os RST-nél, a merev villákról meg ne is beszéljünk és mindkét teló 40k-ba kerül. Nem mondom, hogy az égvilágon mindent kibírnak, de egy 40k-s teló már elég sok mindenre jó és tartós darabok.
    Szerintem. :)
  • CattiBrie
    #1404
    Szia Gabo!

    Köszönöm szépen a hosszú és igen kimerítő válaszodat! :)

    Akkor jól láttam, hogy a Magellán magyar. :)
    És mi van a 60-100k közötti biciklikkel? :))
    Amúgy ez előtt egy 20k forintos montenbájk biciklim volt (10+ éve lett véve), ahhoz képest sokat tekertem vele. Szóval ahhoz képest már egy 40k-s is menyország lesz. :)))

    Azt hiszem, hogy montenbájkot szeretnék. Nőit, de férfi vázasat. És teleszkóposat. Acél vázasat.
    Itt tartok. :))
    Ja, meg hogy jól nézzen ki. :) Mondjuk legyen grafit színű. Persze ez lesz a leglényegtelenebb. :))

    Most az a bajom, hogy kinéztem vagy 14-et, amik tetszenek 45k-80k-ig és most már nem tudok választani. :))

    Mondjuk, amikor van a leírásban egy olyan, hogy: Felni: B+ Acrobat Comp DF 559x19 köszörült 36H
    Abból én csk azt a szót értem, hogy felni. :)))
    De ha mondjuk eltervezem, hogy olyan szeretnék, ami ilyen.. ha ott vagyok az eladónál nekem azt is mondhatja kb, hogy aranyból van, úgy sem ismerem fel, hogy milyen típusú. :)

    Na, még nézelődöm...

    Catti
  • Gabo
    #1403
    No akkor Én is belekotyogok egy kicsit.

    A női bringák ma már nem csak női vázat jelentenek. A két nem között akad jó néhány anatómiai különbség. Karhossz, lábhossz, medence szélessége, stb..
    A női bringák váza általában ugyan azon méretben kicsit rövidebb, mint a férfi változat és sokszor a felső vázcső ejtése is kicsit erősebb. Ezen kívül rövidebb kormányszárral és női nyereggel szerelik őket.
    Szerintem ha úgy döntesz, hogy mégis férfi bicot veszel, a nyerget akkor is érdemes egy női nyeregre cserélni. Sokkal kényelmesebb és biztosabb támasztást ad az ülőgumóknak. Ha pedig túl hosszúnak érzed a bringát, akkor a kormányszár rövidebbre cserélése segíthet.

    Monti vs. Trekking
    A montik alapvetően még belépő szinten is erősebb felépítésűek, mint a trekking bringák. Egy montit általában gond nélkül alkalmassá lehet tenni városi használatra, ha alacsonymintázatú (semmi-slick) vagy sima (slick), keskeny gumikat raknak rájuk. Vagy akár hosszabb csomagos túrákra is normális sárvédővel és csomagtartóval felszerelve.
    Ugyan akkor ott marad a lehetőség arra is, ha kicsit keményebb útvonalon szeretnéd használni őket. Jobban lehet helyezkedni rajtuk. Szélesebb, ballonosabb gumikkal jobban kapaszkodnak és kevésbé érezni az út egyenetlenségeit.
    A trekkingek ezzel szemben kicsit öszvér gépnek számítanak. Kicsit mindenre alkalmasak, ebből adódóan aztán sehol sem nyújtanak kiemelkedőt. Általában valamivel felegyenesedettebb üléspozíciót kínálnak, de nagyobb tempónál ezért a magasabb légellenállással fizetsz. (20 km/ó felett a tekerésbe fektetett erő jelentős része a légellenállás leküzdésére fordítódik.)
    A bringák alkatrészei között is elég jelentős különbség van. Az mtb-k általában erősebb, strapabíróbb alkatrészekkel vannak szerelve, ráadásul elég széles alkatrész kínálat áll rendelkezésre hozzájuk, hogy mindenki megtalálja az egyedi igényeinek leginkább megfelelő felszereltséget. (Egy jó váz esetén így mindig van lehetőség a későbbi fejlesztésekre.) A trekking bringákra általában komfort kategóriás alkatrészek kerülnek. Ezek moderált használatra ugyan megfelelnek, de komolyabb sport célokra már kevésbé. Túl rugalmasak és kevésbé bírják a terhelést.

    A telokról...
    A belépő szintű 20-40k telókról annyit érdemes tudni, hogy a merevvillánál alig jobbak.
    60-80k körül kezdődnek azok a villák, amiket már valóban teleszkópnak lehet nevezni. Kellően finom a mozgásuk, jól beállíthatóak és rendesen végzik a dolgukat.
    A trekking telók általában az egyszerűbb, olcsóbb világ közé tartoznak. Egy kis kényelem növelésnél többet nem érdemes elvárni tőlük.

    Váz anyagból az alumínium és ötvözetei a preferáltak. Könnyű, nem rozsdásodik. Viszont rossz szokása, hogy minden rezgést továbbit a kerekektől az ember feneke és karjai felé. Ezért nem ártanak a kicsit szélesebb, ballonosabb gumik. Ezek rengeteg rezgést elnyelnek.

    Alkatrészek
    Ha a fentiek alapján sikerült kitalálni, milyen vázat szeretnél, akkor érdemes a bringa alkatrészeit szemügyre venni.
    A Shimano Acera, Alivio szettje hobby használatra, alkalmi túrázásra már bőven megfelelő. (A szett itt most magában foglalja a váltókat és a hajtóművet, hajtókarokat is.)
    Ha kicsit komolyabb felhasználás a cél, akkor viszont a Sihamno Deore szett alá menni nem érdemes.
    A kerekek szintén fontosak. Ezek nem árt, ha erősek és könnyűek. Ma már alap követelmény a dupla falu alu felni, ami nem árt, ha a ülőfuratoknál szegecselt. Minél erősebb egy kerék, annál ritkábban lesz szükség centrírozásra. A kerekek, de sokkal inkább a gumik súlya pedig azért fontos, mert minden elindulásnál ezt kell lendületbe hoznod, megálláskor pedig megfékezned.
    Ezen kívül a gumik mintázata is fontos. Aszfaltos használatra semi-slick jellegű gumikat érdemes választani. Vegyes aszfalt, terep használat esetén olyat érdemes keresni, aminek a futófelületének közepén egy vezető él vagy mintázat fut végig. Ezek jó kompromisszumot jelentenek a gördülési ellenállás és a kapaszkodás között. A kevláros gumik könnyebbek, viszont drágábbak is. Minden esetre a legolcsóbb és leginkább érezhető tuning egy bringán könnyebb gumikat feltenni.
    Fékekből a megfizethető legjobbat kell választani. (Abban az esetben ha van választási lehetőség.)

    A márkákról
    A Magellán magyar, megbízható, jó ár/érték arányú bringákat készít. A saját házimárkájuk (BikePositive vagy B+) szintén egész elfogadható.
    Az Author cseh illetőségű. Szintén elég jó ár/érték arányú bicok kerülnek ki tőlük.
    Kelly's megint nem rossz márka.
    A Rock Machine-t ugyan nem ismerem, de az általad belinkelt bico nem tűnt rossznak.
    A Giant és a Merida a világ legnagyobb gyártói közé tartoznak. Sok más cégnek is ők gyártják a vázait, gyártástechnológia terén tehát elég előkelő helyen állnak. Az ő gépeik között is érdemes nézelődni.

    A bringák árfekvéséről
    A fentiek alapján már talán el tudsz igazodni a bicok között és talán könnyebben meg tudod ítélni melyik jó vagy jobb.
    50-60k körül a belépő kategóriát találod. A corabájkoknál és más kerékpárnak látszó tárgyaknál egyértelműen jobbak.
    100k felett kezdődnek a sport használatra és komolyabb túrákra is alkalmas bringák.
    200k felett pedig a versenyzésre szánt modellek illetve a belépő szintű össztelós gépek kezdődnek.
    Egy jó tanács: Ne sajnáld a pénzt egy megfelelő minőségű bringa megvásárlásához. Hosszútávon bőven megtérül az ára a kevesebb probléma és a biztosabb, pontosabb működés formájában.

    Kiegészítők
    A testi épséged védelme szempontjából a legfontosabb egy jó minőségű, kényelmes, jól szellőző, könnyű sisak. (Erről még hosszan lehetne írni...)
    Kesztyű sem árt, hogy egy esetleges esés esetén ne a tenyeredet horzsold szét. Ráadásul a rajtuk lévő frotir rész a veríték törölgetésére is hasznos. Illetve izzadt tenyér esetén is biztos fogást ad a kormányon. A párnázásuk pedig csökkenti a tenyér idegein a nyomást.
    Bringás szemüveg. (Szándékosan nem egyszerűen napszemüveget mondok.) A jó sport szemüveg véd a portól, az ízeltlábúaktól és esetleg az ágaktól is. Nem árt ha cserélhető lencsés vagy fényérzékeny. Így az adott fényviszonyokhoz lehet igazítani. (Szürke lencse verőfényes napsütéshez, sárga ködös, borongós időhöz, átlátszó estére.)
    Megfelelő cipő. A talp gumírozása és mintázata kapaszkodjon csúszásmentesen a pedálhoz. Terephasználat esetén az orr és a sarok legyen megerősítve, nehogy egy sziklán elrúgd a lábujjaid. A felsőrész legyen kellően jól szellőző.
    Bringás szerkó. Ha a biciklizést sportként szeretnéd űzni, akkor előbb-utóbb a megfelelő ruházat beszerzése is szükséges lesz. Ha 15-20 km-nél hosszabb útra mész, akkor már értékelni fogod a megfelelő ruházat kényelmét. A nyári szerelés jól szelőzik, elvezeti a verítéket és gyorsan szárad. A pamut felejtős. A ruha varrásai akkor jók, ha nem dörzsölik a mozgó részeidet. (A simulós bringás szerelést, pláne jó alakú hölgyeken nagyon nagyra tudjuk ám értékelni! ;o) ) Hűvösebb, hideg időben jöhetnek a polár és windstopper anyagok. Nyirkos, esős időben a lélegző anyagból (goretex és társai) készült dzsekik és esőnadrágok. Hosszabb túra esetén érdemes rétegesen öltözni.
    A cuccaidat gondolom cipelni is akarod valahogy. Egynapos túrákhoz egy jó minőségű, kényelmesen testre szabható bringáshátizsák lehet jó választás. Bár a legalapvetőbb holmikat a bringás mez zsebei is el tudják nyelni, vagy esetleg övtáska is megfelelő lehet. Nem túl rázós túra esetén kormánytáska is elég lehet. Többnapos, hosszabb túráknál, vagy nagyobb mennyiségű holmi esetén jöhetnek szóba a csomagtartóra rögzíthető bringás táskák.

    Ha lenne még kérdésed, ne kímélj!
  • Blasta
    #1402
    A rock machine-t énis ajánlom
  • szieszáj
    #1401
    amiket felsoroltál szerintem: a magellan draco a legjobb meg a Rock Machine Hurricane WXC :)
  • gordon 24
    #1400
    első

    hátsó


    A sisak:
    Hát igazából ott az a lényeg hogy szintén márkás legyen.. Nem vagyok egy márka buzi, de a komoly dolgok azok.. Pl Rudy Project, Giro, Bell, Six six one Cratoni stb.. Ilyesmiket keress..

    Pl ilyet:
    Giro
  • CattiBrie
    #1399
    Megnéztem.

    Ez a kettő tetszik:
    http://www.bikefun.hu/prods/64/kalahari_4-sx.html
    http://www.bikefun.hu/prods/310/sub_5-v.html

    :)
  • CattiBrie
    #1398
    "Csak hölgyeknek! A színvilág mellett –ami valljuk be, nagyon fontos-, a vázgeometria és az alkatrészválasztás"

    Ó, te jó ég - remélem, ez nem komoly!
    Mi ez a nyálszöveg nőknek?
  • CattiBrie
    #1397
    Hello Kitty
  • CattiBrie
    #1396
    Tudsz linkelni nekem egy 3 elemes ledes lámpát? :)
    Illetve a sisaknál mire kell figyelni?
  • szieszáj
    #1395
    mondom ujra reggeltem nem tudok linkelni itt nézd!!:

    http://www.bikefun.hu/
  • CattiBrie
    #1394
    Végignyálaztam az ebike.hu-t.

    Kerékpár - MTB - Női (1 darab)
    Kerékpár - MTB - Férfi (6 darab)

    Mondjuk úgy is mondhatjuk, hogy ár szerint válogattam - ha már nincs rendezés ár szerint.

    Ezeket írtam fel (név, link, ár (k)):

    Rock Machine '07 Hurricane WXC
    http://ebike.hu/termekek/kerekpar/mtb/noi/4566/
    80
    Giant '05 Rock GTS
    http://ebike.hu/termekek/kerekpar/mtb/ferfi/1135/
    54
    Kelly's '08 Radius
    http://ebike.hu/termekek/kerekpar/mtb/ferfi/7301/
    57
    Kelly's '08 Viper
    http://ebike.hu/termekek/kerekpar/mtb/ferfi/7299/
    62
    Magellan '08 Draco
    http://ebike.hu/termekek/kerekpar/mtb/ferfi/10726/
    70
    Rock Machine '07 Heatwave 50
    http://ebike.hu/termekek/kerekpar/mtb/ferfi/4562/
    60
    Rock Machine '07 Surge
    http://ebike.hu/termekek/kerekpar/mtb/ferfi/4563/
    52

    Ha valakinek van kedve megnézegetni, hogy melyiket miért, vagy melyiket miért ne, akkor azt megköszönöm. Mondjuk, ha az 50k-sok között van valami, amit nagyon ne (ezért meg azért), az már segítség lenne.
  • CattiBrie
    #1393
    Nem. Hol nézzem? Adsz linket?
  • szieszáj
    #1392
    :D
  • CattiBrie
    #1391
    Találtam egy biciklit 1 millió 6-ért. :D
  • szieszáj
    #1390
    :)
    A meridákat nem nézted? pl: a Juliet 10-V : 73 000 -ft
    kimondott női
  • CattiBrie
    #1389
    Köszi! (Ezt is)

    Akkor I love MTB. :)
  • CattiBrie
    #1388
    "Ha meg bringázom vele akkor alattam van ugy meg nehéz lesz elopni.."

    Erre mérget ne vegyél! :D ;D
  • CattiBrie
    #1387
    Ha én tolvaj lennék.. én a magellánról már hallottam a konáról csak ma.

    vagy akkor rossz tolvaj lennék :D
  • szieszáj
    #1386
    (nemtok linkelni régen reggeltem de nem használtam és nem tudtam belépni igy tegnap ujra reggeltem majd ha lehet teszek be képet)

    1 Mali Dual-Slalom M2 vázon alapuló street gép
  • szieszáj
    #1385
    nézz be bringás boltokba multkor osztálytársam igy kapott magellan dracot 65ezer helyett 55ezer huf-ért :)
  • gordon 24
    #1384
    Milyen lesz? Mi lesz belőle?
  • szieszáj
    #1383
    én is most építgetem az enyém mindjárt kész :)... bent áll a garázsban és féltem rendesen mert sok munka van benne de én nem hagyok bringát sehol bármilyen szar is...
  • gordon 24
    #1382
    Igy már ok...

    Hát figyelj mind1 milyen az..

    Én nekem nagyon sokba van ez a bringa vagy 300ezret rá költöttem..
    De nem is hagyom egyedül egy percre sem..
    Ha bárhova mennem kell vagy van velem valaki aki vigyáz rá ameddig én vásárolok vagy ilyesmi. Ha ez nincs bent áll a garázsba lakat alatt:D

    Ha meg bringázom vele akkor alattam van ugy meg nehéz lesz elopni..

    Nincs mese vigyázni kell nagyon rájuk, e az egyetlen megoldás.
  • szieszáj
    #1381
    nem azért mert szar hanem mert a tolvajok általában nagyon szeretik azt a márkát... sok csak azt nézi mivan ráírva...szerintem a magellan jó választás lehet ha városi bringát szeretnél de olyat ami jól néz ki :)
  • gordon 24
    #1380
    Na miért?:D Én kb 3 éve Dh-zom egy merev seggű Dirt bicóval vagyok 100kiló.. Miért is rossz?
  • szieszáj
    #1379
    Én a konát nem ajánlom...
  • gordon 24
    #1378
    Hát nem. Lehet a színe miatt tették oda...
  • gordon 24
    #1377
    A trekking és az MTB között az a különbség..

    Hogy a trekking az egy kényelmes városi tura bringa, vékony könnyü kerekekkel.

    Az MTB pedig vastag kerekü erdőbe szánt bringa..

    Amit először mutattál az Treking amit másodszor (kék Rockmachine) az MTB.
  • gordon 24
    #1376
    Nem baj az:D Hát a nöi vázast azt azért készítik még mindig, mertha szoknyába akar valaki felülni rá, akkor nem tudod áttenni a lábad rajta. Ezért csinálnak olyanokat.
    De ha megnézed a mai nők/lányok nem szoknyába bringáznak igy majdnem mind1.. Gondolom te sem abba szeretnél bicózni, szóval mind1:D
  • CattiBrie
    #1375
    De annak például (Rock Machine '07 Hurricane WXC) szerintem annyira nem női a váza.. vagy én vagyok vak?
  • gordon 24
    #1374
    Hát figyi..

    Ha este akarod használni akkor lámpa kell. Minden képpen minőségi abbol is, 3 elemes ledes lámpát vegyél..

    Ha akarsz esőbe szambázni akkor sárvédő. Ennél mind1 mert ugyis ronda, csak az a lényeg hogy jól rögzíthető legyen.

    Aztán ha akarsz táskát csomagtartót ilyeneket lehet.

    De ez mind csak akkor ha turázni akarsz meg ilyenek különben semmi értelme.

    Ami viszont kötelező:

    Sisak!!!!!!!!!!!! És Lámpa ha este mész vele.
  • CattiBrie
    #1373
    És mi a különbség a trekking és a MTB között? :S
  • CattiBrie
    #1372
    És az gáz, hogy nekem a férfi vázas tetszik? :)
  • CattiBrie
    #1371
    És még egy kérdés. :)

    Tegyük fel, eljutok oda, hogy vettem egy biciklit.
    Milyen egyéb kiegészítőket ajánlatos/kötelező venni hozzá?
    És azoknál mire kell figyelni?

    :)
  • gordon 24
    #1370
    Természetes. Máaban nincs differencia.
  • gordon 24
    #1369
    Szerintem ez zsir! Nekem tetszik, és ennyi pénzért jó...És ráadásul jó márka..
  • CattiBrie
    #1368
    Érdekes ez a kategorizálás itt. De az, hogy női vagy férfi itt csak a vázra vonatkozik?