1608
Minden, ami mountain bike. Márkák, túrák, versenyek, események, sztorik és csak úgy.
  • mrzoltan
    #1567
    "lőgát" az hol található?
    nem hallottam róla...
  • fifi
    #1566
    nálunk Szarvason a "lőgát" mennyire biciklizhető?
  • bardocz
    #1565
    Idén állítólag lesz hó,reszkessetek szánkózó gyerekek
  • mrzoltan
    #1564
    szerencsére,a külsőt még nem kellett cserélni...

    Az szép halál lesz,életbiztosítás remélem bejátszik

    Majd akarok venni vmi winter set-tet mert ezzel a semmi-slick gumival halál lesz,szal vmi winter külsőt nyomhattok.
  • pajti
    #1563
    Sikerült venni külsőt?
    Idén haverral kamikazék leszünk 1,5 slickel megyünk télen is...
  • mrzoltan
    #1562
    Hát igazából betonra kéne csak ,hogy ugye most jönn a tél iszezon és azért olyan kéne ami ilyen időben tehát csúszósabb úton esőben,stb. jó...
    Erdő nem játszik,itt nagyon nincs is csak liget...

    Szal akkor szűkítem a kört,betonra kéne esős,csúszós,téli körülményekre.

    THX all.
    (ebike.hu,ha lehet link,mert inenn van a telóm is ,megbízható, jó bolt...)

  • fifi
    #1561
    Nekem Szarvas környékén az ártérben, ártéri erdőkben, vashíd környéki dzsindzsában a Kenda Komodo tökéletes...
  • pajti
    #1560
    ha egész évben tekersz akkor célszerű 2 garnitúra külsőt beszerezni. nekem pl. nyárra van (1,50) slick télire meg (1,95) terep külsőm. Amit írtál hogy mindenre jó legyen ilyen tényleg nincs.Télen a hóban vagy a sárban nem fogysz tudni elmenni egy slick-el viszont a nagy állat terepgumival meg megszakadsz nyáron...
    Én valami 26x1.9 es gumit néznék a helyedben amin nem nagyok a bütykök. pl. Schwalbe Land Cruiser 26x1,9 =0&r[12][]=31&r[23][]=0&r[3][]=0&r[1][]=0&r[7][]=0&r[41][]=0]E-Bike
  • gordon 24
    #1559
    Igen:D

    Hát ez nehéz eset.
    Amit akarsz olyan mint a négyévszakos gumi.. Mindenhol jol de sehol se igazán. Sajnos MTB ilyet nem fogsz találni..

    Amibe segiteni tudok:
    elöször is döntened kell hogy hol akarod többet használni.

    Ha Aszfalton akkor olyan gumit vegyél ami direkt erre való, azért, hogy esőben és szárazon is jó legyen.
    Ha erdőbe akkor mindenképpen igen bütykös gumit kell venned. Mert jol kell hogy fogjon, és az sárban is jó.

    Ami viszont próbléma az az hogy az ami az erdőbe jó száraz aszfalton jo, de nagyon kopik. Esőbe életveszély.
    Az aszfaltossal meg el kell felejteni az erdőt.

    Én azt javaslom, hogy vegyél 2.1-es nél nem vastagabb terep minás gumit. Panarecer smoke dart pl.(elég régi gumi de kurva jo)
    Vagy a Maxxisnak vannak ilyen gumijai Mobster pl.
    Ezekkel fogsz tudni aszfalton menni, nem túl puhák igy nem kopnak annyira, és terepen is jók.
    Viszont Hóba esőbe, hát csuszik..


    Szóval passz:D Nehéz ügy.
  • mrzoltan
    #1558
    pff,akkor gyárson már valaki...
  • pajti
    #1557
    Ilyen gumi nincs
    Gondolom valami olcsó de jó féle külső kellene..
  • mrzoltan
    #1556
    CS all.Hát megint fasza dolog történt velem....

    Megy muter valahova tolja kia biciklit a tárolóból,azt jön föl szólni hogy tök lapos a kerekem...
    Mondom mi van?
    Felöltözök ,megnézem....
    Lementem azt látom ,hogy 1 qva nagy 3cm-es vágás van a külsőbe,olyan mélyen,hogy átvitte az egészet...
    Hát qva ideges lettem...
    Szal most cserélhetek gumit,evvel kapcsolatban kérnék segítséget...
    Nézegettem a a külsőket qva sok féle van de igazán nem nagyon értek hozzájuk...
    Tehát amire én használnám:
    -Minden évszakban,esős,száraz,havas jeges,
    -Legfőképpen úton,de enyhe földút is befigyel...
    és semmi durvulás,csak tekergetek...
    THX
  • fifi
    #1555
    vettem egy Ventura IV km órát...
    nemtom mi a fasznak írják, hogy tudja a pedálfordulatszámot mérni, ha szenzor nincs hozzá...
    na mind1 végülis ezt a funkciót lesz@rom, a nagy kijelző miatt vettem...
  • fifi
    #1554
    no nem is fogom...
    így is majdnem vállóok volt a bicaj, vagyis az ára...
    még holnap megyek nézek rá valami értelmes kormányszarvat, utána csak akkor költök/remélhetőleg/ ha besz@rik valami...
  • bardocz
    #1553
    Hát elképzelhető:) De amíg nincsen vele gond,és jó neked a csillapítása,addig fölösleges lecserélni.
  • fifi
    #1552
    Spinner GRIND/?/
    sztem amúgy ez a bicikli leggyengébb pontja...
  • bmakos02
    #1551
    mien villa van benne? nem ismerem fol......
  • gordon 24
    #1550
    Én ugy szoktam elvezetni, hogy fent a villa nyakához kötekelőzd hozzá lazán, mertha mozog a villa ő is tudjon. Alul pedig a villa szárához a merevitő magaságába hogy ne csuszzon le a kötegelő..
    Igy nem fog tudni sehova becsipődni, és nem fog lityegni sem..
  • fifi
    #1549
    tegnap, meg ma is voltam vele kint az ártérben, tetszik a paripa, pár apró hiányosságot találtam rajta, egyik ilyen az első fék bowdenjének elvezetetlensége...
    a becsúszószárhoz csak nem fogom kábelkötegelőzni hosszú távra, így majd oda is szerkesztek valami kis távtartót, és megint képbe jön az eszterga+alumínium kombó :)
  • Suri hun
    #1548
    Tényleg zsír a gép jó vásárt csináltál ha karbantartod akkor 1000 évig jó lesz. Grat hozzá!
  • fifi
    #1547
    na ma a melóban csináltam esztergával metamidból ilyen kis dugaszt a hátsó háromszög fékkoznol feletti összekötéséhez, mert ott van egy lyuk, nem értem mi célból, és nem kell, hogy a tél dzsuva beegye nekem oda magát...

    precízség rulez! :)
  • fifi
    #1546
    nem keménykedek én... ez tuti...
    köszi amúgy a véleményeket, ill segítséget...
  • gordon 24
    #1545
    Ez ki fog birni ha nem ugrászl meg durvulsz vele.. Ha csak igy szépen lightosan terepezgetsz turázgatsz birni fogja..

    Ha viszont nem ,hanem durvulsz akkor a váz se fogja birni.. Erösnek tünik oké.. De nem arra van.. Szóval jó bicó, de nem a keméyebb iparra való..
  • szieszáj
    #1544
    jó kis gép ez :)
  • fifi
    #1543


    na ez lett...
    brutálnak néz ki a váz, sztem bírni fogja a súlyomat, az első telótól félek kicsit, de használom amíg bírja, aztán ha gatya, akkor szétszedem, hátha alakítható valami a belében/motorteló tapasztalatom van/
  • Suri hun
    #1542
    A csuklód attól is fájhat, hogy nem helyes az üléspoziciód a bringán nagyon elöre vagy dölve és ezért jobban terheled a kezed.
  • Suri hun
    #1541
    Szerintem ha bemész egy boltba és kipróbálsz pár bringát meg fogod találni azt a méretet ami neked jó. Írtad, hogy a régi bringád 18-as volt az szerintem kicsi én 180 vagyok és 18 használok szerintem neked nagyobb kell. A súlyoda szerintem nem gond hiszen nem akarod használni extrém körülmények között a bringát.
  • fifi
    #1540
    tehát akkor inkább arra menjek mi a kényelmes ugye?
    anno a boulderem 18-as volt ha jól emléxem, viszont akkor nem voltam ekkora súlyban... :)
  • Suri hun
    #1539
    Szerintem kb min egy 20 kell neked de lehet, hogy még nagyobb de ezt tényleg neked kell megnézni mert a váz geometriája is számít, hogy neked mi a kényelmes.
  • Suri hun
    #1538
    Hát ezt neked kell eldönteni bemész a boltba és felülsz megnézed melyik a legkényelmesebb neked.
  • fifi
    #1537
    most néztem amúgy egy ismerősöm boltjában egy MALI viper-t...
    tetszik, jó áron is adná, de félek a 16-os váztól. bár ő győzködik, hogy úgysem kell nekem magasles/ami igaz is, mert fáj a csuklóm hosszú távon/ de nem tudok dönteni...
  • fifi
    #1536
    mekkora vázzal kb?
  • Suri hun
    #1535
    Szia!

    Hát én szerintem nézd meg a Magellan kínálatát mert jó minőségű és azért még megfizethető bringákat gyártanak. Szerintem vagy a Hydra vagy ha kicsit több pénzed van akkor a Cratert érdemes megvenni én ennél drágább bringát nem vennék a te helyedbe ezek tökéletesen alkalmasak arra amire te használnád. Én egy Hydrat használok már 2 éve télen nyáron napi szinten és meg vagyok vele elégedve.
  • fifi
    #1534
    sziasztok!

    vázolom a helyzetet:
    anno teljesítménytúráztunk/túráztunk MTB-vel sokat, bejártam hegyet völgyet anno egy régi Gepidával, volt SCOTT boulderem/még azokban a 90-es években amikor az LX hajtókar fekete volt :)/ lényeg: 10éve nem tekertem melóba járáson kívül...
    mos áll a házhoz olyan 80-100K /sisakom még megvan, tehát az nem kell/ és úgy gondoltam fogok venni egy mtb-t magamnak ismét, mert hiányoznak a régi idők.
    190vagyok és 120 kiló, tehát az érdekelne, ki mit ajánlana ilyen árfekvésben; ekkora embernek... igaziból nem fogom én hárdkór csapatni, csak tekerni akarok, vannak itt mifelénk árterek stb, esetleg néha felkeveredek a Mátrába, de ott is csak szigorúan tursita szédelgés lenne a tempo.
    előre is köszönök minden tanácsot...
  • mrzoltan
    #1533
    Hát ez kész...
    R.I.P
    Mondom benézek biztos van vmi jó kis téma,erre ez...
  • Gabo
    #1532
    Részvétem!
    Remélem leszárad keze, lába, töke annak aki elvitte.

    A melóhelyednek nincs valami biztosítása, őrsége, bármilye, ahonnan esetleg be lehetne hajtani a bringa értékét?
  • istenostora03
    #1531
    Büdös cigányok
  • Blasta
    #1530
    Kösz mindenkinek!

    Bezártam a mhelyem pincéjébe (tároló vagymi). Lakatostul persze.
    Ez van, én nem bringázom többet.
    Egy élmény volt srácok! ;)
  • gordon 24
    #1529
    Részvétem! Tényleg.. Én ezért nem hagyom egy percre sem egyedül.
    Lehet rajta 10 lakat akkor is elviszik. Rohadt egy nép ez.
  • szieszáj
    #1528
    láttam bikemagon is elöbb , részvét , Mo. az énszememben sajnos emlitésre sem méltő bizonyos helyzetekben