1608
Minden, ami mountain bike. Márkák, túrák, versenyek, események, sztorik és csak úgy.
  • Tomo15
    #6
    Hali nekem ilyenem van:

    Szerintem nagyon jó kis bringa:)Ez is 120 körül van.Azért szerintem ha sokat mentek hegyen, illetve sarassabb részeken érdemes tárcsafékes bringát venni, mert pl tavaly a Dunamaratonon nagyon nagy sár volt, és a V-fékeseknek nagyon gyakran meg kelett megállniuk, mert beszorult a fék, és a kerék közé egy csomo sár.Bár van hátrány is pl valamikor nem huzza vissza teljessen a fékbetétet és kicsit hozzáér:) de ez nem olyan vészes.De ez csak a bowdemes tárcsa fékenél van.
  • bertino
    #5
    nagy hiba volt eladni ;)
  • Loogan
    #4
    Ezt néztem pl:
    MERIDA Matts Sport 300 V Ára: 119 900 Ft (de biztos lehet alkudni) :-D

    Van narancssárga színben is.
    Váz TFS-D6 ALU
    Villa SUNTOUR XCM-H 80L
    Hajtómű SHIMANO FCM-08
    Váltó első/hátsó SHIMANO ALIVIO/XT
    Váltókarok Shimano Alivio
    Fékek Alu V-fék
    Fékkarok Shimano Alivio
    Agyak Shimano Alivio
    Felnik/kerekek Alexrims Adventurer
    Külső MISSION SPEED 2.1

    Mondjuk szívem szerint én cserélném a külső gumikat valami terepgumira, illetve a telót ici picivel drágább RS-re vagy Manitou-ra.
  • PyRex
    #3
    Csatlakozom a topicindítóhoz. Régebben rengeteget bicikliztem aztán egy esés után mérgemben eladtam a bicót :) Most újra vennék és én is 100 körüli árban gondolkozom...
  • schrank
    #2
    NO COMMENT
  • Loogan
    #1
    Mivel csak általános biciklizés topikot találtam, ezért mertem nyitni eme témában. Úgy érzem ezen vállfaj megérdemel egy saját topikot.

    Akkor rögtön 2 dolog:
    1. Kinek milyen tapaszatlata van a Bükkmaratonról? Tervezem, hogy indulok. Ez lenne az első. Eddig csak hétvégi bringás voltam. Bár terepen azért gyűrtem elég sokat.
    2. Leamortizálódott a hallhatatlan full acél 20 kg-os 15 éves Rocky Mountain bike-om. Nyugdíjba küldeném, és lecserélném egy újabbra. 100-110e Ft-ot szánnék rá. Milyen márkában gondolkozzak? Meridákat és Kelly's-eket lesegettem.
    Amit kéne, hogy tudjon:
    -strapabíró első teló 80-100 mm úttal
    -jóféle merev váz (lehet fekete, vagy fehér :-DDDDD)
    -Alivio szintű alkatrészek vagy jobbak
    -V-fék bőven megfelel
    Városi árkon-bokron lenne, és hétvégi bükki terepezgetés. Szóval ne hagyjon ott a hegytetőn. Előre is kösz.

    Hát jó fórumozást!