1608
Minden, ami mountain bike. Márkák, túrák, versenyek, események, sztorik és csak úgy.
  • pajti
    #1447
    Ezt így nehéz lenne megmondani. Képed nincs róla?
  • cure13
    #1446
    Sziasztok.Lenne egy kérdésem,kináltak nekem egy bicajt,csak nemtom hogy jo-e az ára.Egy GIANT ATX 890 -et 1999-évj full shimano cuccokal,45000ft.Köszi a segitséget.
  • bardocz
    #1445
    Jah az más,nekem vadi új volt,de én le se zártam a végét:D
  • Blasta
    #1444
    Naja, csahogy nekem most tárcsafék CSERE volt, szal a bicó full bevan bowdenezve.
    A bowden vége meg szépen levolt zárva, azzal meg nem fért át a lyukon (a shimano-nak nagyobb volt ez a lyuk, azon átfért), így azt előbb lekellett vágnom, hogy átbújtassam, ergo a kábel vége rolytos lett, összevissza szúrt, hajlott, csavarodott :D
  • bardocz
    #1443
    Hát ezért kell először átdugni a bowdent,és utána levágni:) Amúgy nekem is egy olyan fogóm volt,hogy egy ceruzát átdugok rajta,mire sikerült szétvágni a bowdenházat...:D Megszenvedtem vele rendesen.
  • Blasta
    #1442
    :) köszi szépen, pontosan idáig jutottam énis :)

    A gond ott van, hogy ehhez a fékhez már túl hosszú a "bowden-alagút" vagyhogyatökömbehivják, lekell vágni belőle és nem volt hozzá szerszámom sajna.
    Meg lehet, hogy bowdent is cserélni kell, mert kissé szétfarigcsáltam a végét neki (tudod, átkell dugni egy elég szűk lyukon, na ez a művelet kb. fél óráig tartott, és a bowden vége megsinylette).

    Hiába, a rutin szükségessége itt mutatkozik meg. De legalább már értem, hogy működik egy ilyen fék és ha gáz lesz vele hozzá tudok szagolni, szal nem sajnálom a tegnap esti 2,5 órás szívást :D
    (csak az ujjaim ne sajognának a szereléstől) :D
  • bardocz
    #1441
    Felül van két csavar,azokat lazítsd ki,és húzd be a féket,aztán ilyen állapotban húzd meg őket.Utána a bowdent vedd a lehető legszorosabbra,amikor még nem ér a tárcsához a fékpofa,vagy mi.Ha ez is megvan belül van egy nagy tekerhető bizbasz,ez a belső pofa helyzetét állítja,na ezt is úgy állítsd,hogy a lehető legközelebb legyen a tárcsához.
  • Blasta
    #1440
    Szeva.

    Na megvan az Avid BB7 a 203as tárcsákkal (egyelőre csak hátra, mert a hátsó fékeim nyekeregtek kurvára.
    Felszereltem, de beállítani nem sikerült, holnap a szervizeseket rácuppantom asszem, nagyon nem ment a fék beállítása :(


    :)
  • CattiBrie
    #1439
    Én állandóan minden huplinál felálltam.. igaz, a vége felé már fáradtam és lusta voltam a művelethez. :D (jé, a hupli szót aláhúzza a FF-os helyesírás ellenőrzőm :])
  • bardocz
    #1438
    Legjobb dirt biciklin tövig ültetve,ülve olyat fékezni mint az autók:) Szerencse,hogy először nem előre raktam a tárcsa féket,mert tuti orra bukok vele,hátsó kereket is sajna fékezem lassacskán szét vele,pedig nem szokásom farolgatni.
  • Gabo
    #1437
    Bringánál a fékerő eloszlása mindig az első kerék felé mutat. Az első keréken jelentkezik nagyjából a fékerő 2/3-da, a hátsón pedig a maradék 1/3-ad. Fékezéskor a tehetetlenség miatt a tömeg az első kerékre terhelődik. Ezért van az, hogy ha egyszerre fékezel a két kerékkel, akkor a hátsó már rég sodródik a tapadás elvesztése miatt, és ténylegesen csak az első fogja meg a lendületed.
    Érdemes ezt észben tartani és meg kell tanulni az első féket jól használni. Nagyobb fékezés előtt érdemes hátrébb csúszni, hogy a gép fara ne emelkedjen el és ne bukj át az első keréken.

    Ami pedig a hátsófájást illeti. ;o)
    Ez idővel múlni fog, ahogy a lábaid megerősödnek. Ahogy az edzettséged javul, úgy fogod egyre inkább a lábaidat terhelni menet közben. Hamarabb fogsz kiállni a nyeregből egy-egy gödör vagy rázósabb szakasz előtt, így kevesebb ütés fogja a hátsódat érni a nyergen keresztül.
  • CattiBrie
    #1436
    o0 De hát ezek takonypóc emberkék. :):)

    Más:
    Ma voltam kipróbálni úgy nagyon a biciklit.. azon kívül, hogy leégett a karom meg a térdem, észre vettem, hogy a váltó nem tökéletes, meg a fék (bár barátom szerint tökéletes, de akkor csak én nem bírtam vele: a hátsó csúszik, az első meg hirtelen satu - sztem). És hegyre felfelé tekerni még mindig nehéz. :D Hegyről le meg gyors, szeles, és kavicsos terepen nem olyan jó. :):) Ja, és fáj a hátsóm!

    :))
  • Tomo15
    #1435
    Most hétvégén volt itt Visegrádon a Duna Maraton itt megtaláljátok az képeimet, hátha indult valamelyikőtök, és felismeri magát
  • Blasta
    #1434
    Hát azzal veszem amivel hozzák, 203-assal kértem, de '08-as termék a leírása szerint, szal valszeg az lesz amit Te ajánlasz. HTX ;)
  • PyRex
    #1433
    igen de a legújabb avid tárcsákkal vedd lehetőleg, amin nagyon sűrűn vannak a hosszúkás ferde lukak, az a tárcsa igen jó lett szvsz. nagyon jól hül és a fékhatás sem romlott szinte semmit.
  • Blasta
    #1432
    sztornó, már látom, hogy elnéztem az árakat :D
    de 500ft-ért akkor már megéri 203-as tárcsákat nem?
  • Blasta
    #1431
    Hali.

    A minap alkalmam volt egy AVID BB7-es féket kipróbálni.
    Beszarás, én eddig azt hittem, hogy ilyen fékhatást mechanikus tárcsafékkel nem lehet elérni. Kurvajó volt. Könnyű volt behúzni és úgy fogott, mintha satuba lett volna. 160-as tárcsákkal.

    Namost úgy néz ki, a szaros shimanoimat lecserélném ilyenekre.

    Ehun a link, azt nem értem csupán, hogy 185-ös ill. 203-as tárcsákkal ugyan annyiba kerül. Ez mé van?
  • gordon 24
    #1430
    Na rendben! Akkor jövőhéten(ha minden ugy alakul).. De akár lehet hétköznap is nekem:D
  • Blasta
    #1429
    ÉnismennÁK :)
    De most nem tudok.

    Akkor megpróbáljuk jövő hétre összehozni. A merre pedig a Gödör :D
  • gordon 24
    #1428
    Lehet róla szó!! Mikor hol, merre?:D (ez a hétvége nem jó sajna[mek a Voltra:D]
  • Blasta
    #1427
    Arra gondoltam, hogy szerveznék egy SG Budapest bike-találkozót, mondjuk a Gödörben.

    A fő cél nem lenne más, mint az esetleges együtt bringázások összehozása.

    Kinek van kedve ilyesmihez?
  • CattiBrie
    #1426
    Ma megyek érte.. gondolom szakadni fog az eső :):)
  • pajti
    #1425
    Így van, Jó egészséget hozzá és sok defektmentes kilómétert!;):D
  • gordon 24
    #1424
    Gratulálunk!! Használd egészséggel!
  • CattiBrie
    #1423
    Ma vettem egy ilyet :)
  • ajem kisa
    #1422
    Hello!
    A keret amit rászánnék az max 500€, nem vagyok pro, és csak (ahogy irtad) turázásra, kisebb hegyi terepre kellene, vagy csak tekereni akár, de azt is földuton...ilyesmi napi 1-2 orára, mert alig mozgok, és a bicozást mindig is jobban szerettem, mint egyéb sportot amit csináltam!
    80 kg vagyok, és nem vigyorgo stilusban, inkább izombol tekerve hajtok és inkább terepen.
    Amit mondtam a boltban az eladoknak, hogy ami nekem kell ebböl a keretböl az az ha lehet, hogy aluvázas legyen, és féktárcsás, és nem alapválto...a többi...
    Ez a bringa esett bele csak a keretbe, és az elado egy M-est mutatott ebböl (176cm vagyok), és ezis csak azért, mert levolt árazva 500€-ra.
    Szoval a telot idövel ha tudom cseréljem majd le valami normálisra, meg a bowdenvezetése ami szerinted gáz!?
    Ez a bolt azért lenne jo, mert nincs messze tölem, és a garancia nagyon zsir! Minden sz*rért visszalehet majd vinni, és gariba megcsinálják, vagy cserélik is! Talán a környékemen az elsö olyan bolt, aki a legjobb szolgáltatást adja!
    Mindenesetre köszönöm a választ, és ha van még tanácsod ezzel kapcsolatban, szivesen várom!
    Hy
  • CattiBrie
    #1421
    Köszönöm! :)

    Csak azt nem tudom - te lehet, hogy igen - , hogy ennek létezik női változata? Az külön nincs az oldalon. De például egy másik típusnál oda van írva, hogy férfi.. azaz benne van a nevében, hogy férfi.
  • Gabo
    #1420
    Hogy hány pontot adnék a bringára az attól függ, mire szeretnéd használni.
    Ebben a formában túrázásra, könnyebb terepezésre, alkalmi használatra jónak tűnik. Rendszeres sportolásra, edzésre moderáltan, versenyzésre vagy durvább XC használatra már kevésbé alkalmas.
    Ami nem tetszik, az a hátsó váltó bowden vezetése. Mivel az alsó vázcsövön fut a bowden, az első kerék az összes sarat rászórja. Ez idővel gondot okozhat a hátsó váltó működésében.
    A négyszögtengelyes középcsapágy megoldás ma már nem számít túl strapabírónak, erősnek. Ennél a Shimano Octalinkes megoldása vagy a Truvativ esetleg az FSA ISIS-es megoldása lényegesen merevebb, erősebb, tartósabb.
    A Suntour telo meg olyan, amilyen. Ebben a kategóriában nem szabad tőlük sokat várni. Használható, de ha összejön a pénz, le kell cserélni valami finomabbra.

    Szerintem érdemes megnézni más gyártók kínálatát is.

    Mennyi a keretösszeg, amit a bringára szánsz?
    Mire szeretnéd használni?
    Milyen rendszerességgel szeretnéd használni?
    Az sem mellékes, milyenek a testi adottságaid. Más az alkatrészek igénybevétele egy 70 kg-os hegyimenő alatt és más egy kicsit súlyosabb egyéniség alatt. Kiállva vagy izomból tekerve is más-más igénybevétel éri a bringát.
  • Gabo
    #1419
    Alapvetően nem rossz gép.

    Amit gyenge elemnek tartok rajta:
    Első váltó. A Shimano C051 helyett egy Shimano Acera talán jobb választás lenne.
    A B+ hajtóműtől és középcsapágytól nem tudom mit lehet elvárni. Ha kiállva vagy izomból tekeréskor nem hajlik túlságosan, akkor végül is használható.
    A Tektro fékekkel nincs túl jó tapasztalatom. Egy Shimano Deore fékszett alapvetően nem egy nagy összeg és lényegesen erősebb, jobb fékhatást biztosít.
    A telo ebben a kategóriában, ahogy előzőleg is írtam, a merevvillánál egy hajszállal jobb. Később ha esetleg igény van rá, érdemes valami finomabb, megbízható telora cserélni.

    Az alkatrészek végül is használhatóak, legfeljebb ahogy kopnak, cserélni kell őket.
  • ajem kisa
    #1418
    Faja, belinkeltem, csak épp az nemlátszik, hogy ki a gyártó...
    Weboldaluk (bicycles/new 08 range/normal/normal disc
  • szieszáj
    #1417
    ez jó választás én kipróbáltam egy 20km-en nagyon kényelmes stb...
  • ajem kisa
    #1416
    Sziasztok!
    Régen nagyon sokat tekertem bmx-et, és MB-ot, most kissé elpunnyadtam, és egy bicon gondolkodom...
    Egy ilyet néztem ki (ezt az infot találtam naggyorsan rola), a boltos szerint "zsir", de azoktol is kérdezném akik benne vannak a dologban, hogy ár, minöség, és tudásban mit adnátok rá (mondjuk pontban 1-10-ig)!?
    Az ára most 599€-rol 499€ lett, az valahol forintban 100-120k lehet!
    elöre is köszi!
  • pajti
    #1415
  • CattiBrie
    #1414
    Most éppen ott tartok, hogy ő lesz:

    Magellan Draco Acera 2008



    Bruttó ár: 69 900 Ft

    # Váz: -
    # Teleszkóp: RST 191 T8 80mm
    # Első kerék: -
    # Hátsó kerék: -
    # Felni: B+ Acrobat Comp DF 559x19 köszörült 36H
    # Küllő: -
    # Első agy: B+ Norma ALU QR DISC
    # Hátsó agy: B+ Norma ALU QR DISC
    # Gumi külső: DURO 26x2.0"
    # Tömlő: DURO 26x1,9-2,1 A/V
    # Felniszalag: B+ Sport 559x18mm
    # Kormány: B+ Town 610/30/2,2mm
    # Kormányszár: B+ Country 110mm
    # Markolat: B+ City Line
    # Kormánycsapágy: B+ Cartridge ST
    # Váltókar: SHIMANO STEF 50 7seb
    # Fékkar: SHIMANO STEF 50 fékváltókar
    # Fék: B+ Club Tektro 110mm
    # Nyereg: B+ Freeway Man
    # Nyeregcső: B+ Norma Head 27,2x400mm
    # Hajtómű: B+ Town 28-38-48T
    # Hajtómű csapágy: B+ Norma 122mm
    # Első váltó: SHIMANO C051
    # Hátsó váltó: SHIMANO Acera
    # Fogaskoszorú: Shimano MF-TZ07
    # Lánc: UG 51
    # Pedál: B+ City Country
    # Oldaltámasz: -
    # Sárvédő: -
    # Csomagtartó: -
    # Súly: 14,40 kg
    # Váz méretek: 16",18",20"
  • mrzoltan
    #1413
    de örök élet +1d.
  • PyRex
    #1412
    dettó, és könnyebb mint egy átlag aluvázas... mondjuk megvolt az ára :(
  • mrzoltan
    #1411
    én egy CRO-MO vázas gépet hajtok.
  • Blasta
    #1410
    Nekem is volt olyanom :D
    Noname :)
  • pajti
    #1409
    Nekem az első 3 montim acél vázas volt 92'ben kaptam az elsőt valamilyen BCA márkájú volt.Utána Cheyenne, Merida.
  • Blasta
    #1408
    Ja jó, már megijedtem, hogy direkt nehezet akarsz cipelni :D