1608
Minden, ami mountain bike. Márkák, túrák, versenyek, események, sztorik és csak úgy.
  • CattiBrie
    #1367
    Azt látom, hogy mondjuk az ebike.hu-n ezen márkák közül lehet válogatni:

    http://ebike.hu/termekek/kerekpar/

    Gyártók ebben a kategóriában:

    * Giant
    * Kelly's
    * Kona
    * KTM
    * Magellan
    * Mali
    * Mongoose
    * Rock Machine
    * Wheeler

    Mondjuk az áruk "cuki". Nem lenne rossz, ha lehetne ár szerint rendezni. :S

    Ezek közül eddig csak a Magellán-ról hallottam. Arról mi a véleményed?

    És mondjuk erről?

    http://ebike.hu/termekek/kerekpar/mtb/noi/4566/
  • gordon 24
    #1366
    Hát fogalamazzunk ugy hogy nem egy menő márka! Igy aztán semmit nem lehet tudni róla.
    Én nem vennék authort, de nem is én veszek bringát most. Láthatod a galériámban, én Konát vettem. Ha most veszek majd valszeg spezilaizedet fogok..

    De ez én vagyok. Szóval ha neked tetszik ved. nem rossz igy képől!. Neked kell eldönteni mi csak ilyen kissebb tanáccsokkal tudunk "kedveskedni"
    Tudom, hogy nehéz dolog.. Én tudtam mit akarok és igy sem volt egyszerű meghozni a számomra jó döntést.
  • CattiBrie
    #1365
    Ilyen gagyinak gondolod az Authort?

    Amúgy 95k.
  • pajti
    #1364
    Ez relatív, kinek mi számít könnyűnek. Versenyzőknek minden gramm számít. Gondolom te nem fogsz egyből versenyezni.:)
    14-15 kiló egy átlag monti.
    De a lényeg a kerék, minél kisebb legyen a súlya.
  • pajti
    #1363
    a Tescosnál jobb!
    Ha az ára nem olyan vészes, akkor nem rossz ez kezdésnek.
  • CattiBrie
    #1362
    Ja, még egy kérdés:
    Mi számít könnyű biciklinek? Konkrétan hány kilós? És mi a nehéz?
  • CattiBrie
    #1361
    És erről mi a vélemény?

    BASIC ASL
    http://www.author-hungary.com/


    ASL kerékpár
  • CattiBrie
    #1360
    Na, értem őket. Köszönöm!

    Szóval én ezekhez képest, csak egyszerűen biciklizni szeretnék. ^^
  • CattiBrie
    #1359
    :DDD

    Igen, a csókák, de én csókina vagyok. :DDD
  • CattiBrie
    #1358
    Igen mondjuk arra gondoltam, hogy ha 20 ért veszem, vagy ha 100 ért valószínűleg pont ugyanúgy tépni fogom a hajamat ha lenyúlják, illetve pont ugyanúgy vigyázni fogok rá. (csak talán az esély, hogy egy nem annyira profit talán kevésbé visznek - na, de nem feltétlen ért hozzá a tolvaj..)
  • pajti
    #1357
    Én is:)

    Trekking:
    Kona 08 Dew
    MTB:
    Kona 08 Fire Mountain MATIC 18
  • gordon 24
    #1356
    Na én terkingből valami ilyesmi minőséget vennék:

    Rockmacchine


    Mountiból: (ez nem egy rossz 100 alatt)

    Giant
  • gordon 24
    #1355
    Jahh

    Akkor mondom:D
    A crosscountry:
    Az egy mountain bike sport hegyről le hegyre fel mennek a csókák könnyü bringákkal brutális emberi hazzáadással:D

    A Downhill:
    Ez is Mountian Bike sport.. Lényege hogy csak lefele kell menni irtó nagy sebeséggel gyökerek sziklák között. A bringák kegyetlen strapa bírok nagyon nehezek legföképpen egy crossmotorhoz hasonlitanak:D


    A Dual slalom:
    Az iy mountainos sport:
    Ennek a lényege hogy egy közepesen brutális de elég erős Dirt bringával, 4 emberke indul egy pályán ami szintén lefele halad, az nyer aki elöbb ér le, és közbe ugratokkal tüzdelt bazi kemény pályán haladnak..
  • gordon 24
    #1354
    Na ezeket feljds el:D
    Szerintem.

    Egyébként ezek nem mountain bikekok. Ilyet is tudsz venni és van ebből jó is..
    Mindjárt keresgélek:D
  • gordon 24
    #1353
    Na szóval..

    Ha turázni szeretnél.
    Akkor egy megbizható jó gépezet kell.. Minden képpen márkás bringát vegyél! Én még a Decathlonról is lebeszélnélek..
    A lényeg a turázáshoz, hogy viszonylag könnyű legyen a gép (tehát alu váz)
    Erős legyen a kerekei Duplafalu aluminium kerekek kellenek. Lehetöleg isis vagy octaling-es közép résszel hogy ne tudjon meglazulni a hajtőműved.
    Teleszkóp minden képpen kell. De csak előre hátra teljesen felesleges neked.
    A teló jobb ha csilapítással rendelkezik..

    A hátsó agy mindenképpen "kazettás" agy legyen!

    Az hogy mit tudsz ott hagyni valahol, hát az egy nehéz dolog. Sajnos ebben a helyzetben egyetlen kerékpárt nem javasolnék ott hagyni sehol..
    Sajnos bármit ellopnak, ugyhogy ez nem lehet szempont, jót kell venni a pénztárcádnak megfelelően, és mindig vigyázni kell és a közelében lenni a bringának.

  • CattiBrie
    #1352
    Találtam ilyet:
    http://www.bringapiac.hu/addetail.cfm?ad_ID=218
    http://www.bringapiac.hu/addetail.cfm?ad_ID=147

    Ezek tetszenek. Bár lehet, hogy méretre nekem kicsit nagyok.
    Amúgy használtat mennyire éri meg venni?
  • CattiBrie
    #1351
    Igen, így gondoltam én is, csak előbb vártam, hogy van-e itt valaki. :)))

    Szóval montenbájkot szeretnék. Nézegettem ezt az ASL-t, amiért akár ki is adnék 95-k-t még akkor is ha esetleg "nem használom ki" (ha már megvettem, azért csak ráveszem magam, hogy használjam is :]), viszont a baj az, hogy sehol nem merném otthagyni. :)))
    Igazából próbálni nem is próbáltam, csak a leírása nagyon jól hangzik. :)
    Utána arra gondolta, hogy igazából nekem nem szükséges, hogy 2008-as legyen jó volna 2005ös is vagy régebbi, csak ha jól látom azt már nem lehet kapni. Ha meg véletlen igen, akkor ugyanolyan áron.

    Szóval inkább olyan 50 ezer forint környékén gondolkodom.
    Azt még nem tudom, hogy rá tudnám-e venni magam, hogy városon áttekerjek, hogy eljussak egyetemig (első ellenérv a szmog, a másik, meg hogy megizzadok). Tehát nem tudom, hogy használnám-e városban. Valamennyire biztos. Viszont elvileg mennénk túrázni.

    Azt hallottam, hogy a teleszkóp jó dolog.
    Azt tudom, hogy nem női vázasat szeretnék.

    Amúgy nem tudom, mi a dh/Cross Country/Dual. :))

    Eddig csak ezeket a weboldalakat nézegettem meg:
    http://www.kerekparoutlet.com/
    http://bicikli.lap.hu/ // -ról egy-két oldal
    http://www.author-hungary.com/
    De ezek ha jól gondolom a legdrágábbak (és legjobbak).

    De voltam már Dekatlonban is. Ott 40k-ért láttam egy nemisolyan rosszat. Aztán Kálvin térnél láttam egy máik nem rosszat 75k-ért. :)

    Most hirtelen ennyi.
    De kérdezz még! :)
  • gordon 24
    #1350
    Milyen stilusut akarsz?
    Ország uti? Mountain Bike stb??

    Mire használnád? Durva dh? Cross Country? Dual? Vagy csak szimpla bringázás? Hosszútávra?? Stb..

    Ezeket ird meg, mert igy nehéz segíteni:D
  • CattiBrie
    #1349
    Sziasztok!

    Biciklit szeretnék venni. Tudtok segíteni, hogy milyet érdemet és milyet semmiképpen ne vegyek? :)

    Catti
  • pajti
    #1348
    Ma bicós napot tartottam szinte egész nap tekertem. Szét ültem a seggemet:D Ja és bunny hop közben kiesett a zsebemből a telefon, akkorát csattant a betonon...:( de működik.
  • McKenny
    #1347
    Hali
    Nem tudtok vmi budapesti vagy nógrádmegye környéki sok használt bicót áruló boltot?
    A picsába ellopták az udvaromból a dirt kerómat ugrott 140 pénz
    És szükségem van egy újra mit fogok igy csinálni? nyáron?
  • vizi8
    #1346
    Kérdés----Ki mit tud a VICINI mtb kerékpárokról?
  • bardocz
    #1345
    Enyém 11.000HUF volt akciósan,nagyon megérte.
  • Blasta
    #1344
    Ez egy Shimano M415 160/160.
    A merida Sub 40D default féke, nem hiszem, hogy a legjobb lenne a választékból :)
  • bardocz
    #1343
    Milyen fajta fék?Mert én mechanikusok legjobbbját választottam,lehet azért jó:) És amúgy érezni,hogy jobban fog,ha meg bemelegszik,és nem ülök,akkor szinte rögtön satu.
  • Blasta
    #1342
    Hát nemtom, mázlid van, én a minap behúztam egy gagyi 50e-es caprine női bringa V-fékét és konkrétan megalázódtam. Könnyű volt, jól vogott, semmi gond nem volt vele...
    V-féket már nem fogok feltenni, de egy teljes hidro csere jövő hónapban várható, mert ez nagyon nem teccik így.
  • bardocz
    #1341
    Nekem a fékem nagyon jó,és mechanikus,nehéz húzni azt is,de nagyon jól beállítottam,kb 1mm-t húzok rajta,és már fog,de egy olajos jobb lenne:) V-féket meg nem akarok,mert van egy nyolcas,és lehet állítani.
  • Blasta
    #1340
    Hát köszi :) Külsőre meg masszivitásra jó.
    Csak per pill ezek a mehanik tárcsafékek nagyon nem teccenek, kivittem a gépet ma normafa-tündérvölgy kiruccanásra, hát eléggé megszenvedtem ezekkel a fékekkel, senem fognak eléggé, senem túl könnyű őket meghúzni, szal sztem cserélem őket hamarosan. A többi részével megvagyok elégedve :)
  • bardocz
    #1339
    Nagyon király gép!

    Fú ha én megtalálnám mivel indultam:))
  • Blasta
    #1338
    Azért dúva, hogy innen indultam és ide érkeztem :)
  • gordon 24
    #1337
    Zsir lett ja! Gratula!!
  • Krezga
    #1336
    Fincsi:)
  • Blasta
    #1335
    Hát úgy tűnik, azért volt ez olcsóbb teló, mert ez a DJ3 nem pumpálható :)

    Segond, megvagyok anélkül is. De istentelen jól mozog :)))))))

    Első kép a bicóról, lesz még jobb is. (sorry, elég nagy kép, 500k)

  • bloodnero
    #1334
    eltörött a fogaskoszorun a 6. sebesség...:) szal a 2. legkisebb 4 darabra ez normális??? féléves shimano, majdnem én oda törtem magam... ez alap nem???ez pofon...ilyent még nem láttam és nem halottam a makk az hogy egy sebbeséggel voltam lejjebb...copás copás...ilyen nincs
  • gordon 24
    #1333
    Vannak kifejezett telo pumpák! Olyat vegyél ami nyomás mérős.
    Ha Marzo akkor valszeg auto pumpás lesz.
    Nézd meg a két kupak alatt fent vagy alul a szárában.
  • Blasta
    #1332
    Testbike-on a vélemények között annyi van, hogy nagyon enyhén, de azért ereszti. Gondolom felhasználás kérdése. Na majd du. jól meghesszölöm, hol az a szelep :D

    Azt olvasom, hogy bármilyen puNpát vehetek majd hozzá, nincs sok különbség ugye?
  • gordon 24
    #1331
    Elvileg nem eresztheti a levegőt!
    Valahol meg kellene rajta lennie szelepnek!
  • Blasta
    #1330
    Ismét én.

    Ma lesz kész a bringám.
    Eddig csak darabjaiban láttam, de a telóval kapcs. lenne kérdésem.
    Azt olvastam a Marzo DJ3-ról, hogy -idézem- "Rugózás: tekercsrugó+levegős rásegítés". Namost ha levegős a rásegítés, akkor kell legyen valami szelep rajta ahol pumpálni lehet, nem? Mert azért ezek eresztik a levegőt szép lassan ugye?
    Azért kérdem, mert nem láttam rajta ilyesmit.
  • bardocz
    #1329
    Az gyors ha elkenődik rajtam a muslica?
  • Blasta
    #1328
    Szexy :)