1608
Minden, ami mountain bike. Márkák, túrák, versenyek, események, sztorik és csak úgy.
  • Blasta
    #1487
    Egyet értek Bardocz-cal, nekem is ilyenem van (egyelőre csak hátul, de MA ÉRKEZIK MEG AZ ELSŐ KERÉKHEZ IS!!!! :DDDDD [HAPPY]), és valami állatjó fék.
    Én egy drabig azt hittem, hogy ilyen könnyen behúzható, ilyen hatású fék csakis hidrós lehet, de aztán szerencsére kipróbálhattam egy ilyen Avidot és koppant az állam.

    Nyilván jobb egy hidrós rendszer, de ha az beszarik, nem tudod a helyszínen megpreparálni, szal ha nincs rá kurvasok pénzed, akkor ez a fék egy marhajó alternatíva.

    De hogy mi a kül. a két verzió közt?
  • bardocz
    #1486
    Ilyenem van,kibaszott jó fék,és nagyon jól be lehet állítani,és az előtte lévő B+ v-féknél fényévekkel jobb.
  • mrzoltan
    #1485
    Meg a mostanin nincs hátul tárcsafék felfogatás. :(

    Amúgy meg sztetek a mech. tárcsa jó v. mindenképp hidrás kéne.
    Nagyon rossz a mech.-es mert az olcsóbb és nekem igazából nem kell a brutális fékerő csak fogjon.

    Ezt néztem ki. Mi a külömbség a road és mountain között,mert igazából én road-on használom.
  • mrzoltan
    #1484
    hmmm,amúgy csak kérdeztem hogy mit ajánlanátok.Meg mindenképp új kéne...
    De most biztos nem ruházok be rá mert nincs rá cash meg kell a gépre.
  • szieszáj
    #1483
    enyém érdekel??? már 1x betettem ide am :) 3hónapos
    [IMG][url=http://www.ukimagehost.com/][/url[/IMG]
  • pajti
    #1482
    nekem van egy 2003-as alu 16" kona vázam. majd egyszer összeépítem újból:)
  • mrzoltan
    #1481
    nem rossz de nem is könnyű.
    Amúgy meg kicsi...
  • Blasta
    #1480
    Mi a baj a CroMo-val?
    Mindenki akivel eddig beszéltem imádja.
  • mrzoltan
    #1479
    Nekem egy fasza váz kéne,mert az ősrégi mongoose-om már kicsi és CroMo ráadásul.
    Vkinek vmi ötlet elfogadható áron.
  • Blasta
    #1478
    Asszem most énis kihagyom, bringaszervizes haverom ledumált róla, mondván ha nem versenyzem, vagy használom durván a gépet, nem sok értelme komoly váltórendszernek, szal ez a dolog most elnapolva :)
  • mrzoltan
    #1477
    nekem a 08-as XT tetszik,majdnem vettem is csak muter lecsapott hogy ne költsek a bringára.
  • Szabi84
    #1476
    én épp most vettem külön:)
  • Blasta
    #1475
    Na igen, csakhogy ez a művelet 2x annyiba kerülne mintha vennék egy fasza V-fékes Deore fékváltókart. Nincs szükségem komolyabb rendszerre, csak a mostani Shimano V-brake rendszert nem szeretem, és körbenéztem mennyibe fájna egy kicsivel komolyabbra csere
  • Gabo
    #1474
    Blasta:
    Szerintem inkább érdemes külön fék és külön váltó karokat venni. Később ha bármelyiket cserélni akarod, akkor egymástól függetlenül is meg lehet ezt tenni.
  • Blasta
    #1473
    Ja és köszi az infót, akkor a hidrósokat kilőttem.
  • Blasta
    #1472
    Nem kizárólag, de ebike-on csak shimano-t találtam
  • mrzoltan
    #1471
    Hát...
    A hidrósoknál sztem nem megoldható a mech.tárcsa mert más a csatlakozó,szal sztem a sima Vfék-es a nyerő.
    Bár csak sírmanót akarsz venni?
  • Blasta
    #1470
    Röviden:

    Ezek jók-e a mechanik fékeimhez, vagy csak ezek közül válogassak?
  • Blasta
    #1469
    Sziasztok, egy kérdésem lenne.

    Ha fékváltókart szeretnék cserélni, akkor mi a helyzet azokkal a karokkal, amikhez az van írva, hogy hidrós rendszerrel kompatibilisek?

    Ezeket lehet használni bowdenes tárcsafékhez is, vagy sem?

    És ha nem lehet, akkor simán V-fékes rendszerhez ajánlott fékváltókart nézzek a mechanikus tárcsáimhoz?
  • szieszáj
    #1468
    enyém nem érdekelne ?????
  • Gunnersboy
    #1467
    köszi szépen, ez msot nagyon megtetszett, lehet veszek is majd egyet :)
  • szieszáj
    #1466
    köszi:)

    Mali Slalom-m2 a neve (mint benne is van a nevében: dual-slalomra van kitalálva nem streetre de addig arra használom még nem tudom free-ride alakitani :D)
    20 000- volt szóval ....enyhén megéri
  • Gunnersboy
    #1465
    szép :)

    de ez milyen Mali váz, meg mennyiért lehet kapni?:D
  • Krezga
    #1464
    Tényleg nagyon jó!
    A neonzöld meg nagyon jó, feltűnő szín^^ [imádja]
  • gordon 24
    #1463
  • szieszáj
    #1462
    Köszi srácok :D
  • Blasta
    #1461
    Nemis fekete minden
    (fékkarok, becsúszók, nyereg alja, kormányvég, küllők)

    [SZŐRSZÁLHASOGAT]

    [ÉS Ő IS GRATULÁL CSI-nek]
  • gordon 24
    #1460
    Grat!! Kurva jo lett! Jol össze van válogatva.. Fasza hogy minden fekete! Grat tényleg!
  • szieszáj
    #1459
    Végre kész...
  • gordon 24
    #1458
    Jo ok:D Csak nem értettem de rendeben!!
  • bardocz
    #1457
    Tudom,hogy így működik,csak megjegyeztem,hogy tárcsával csak hátsófékkel le tudok jönni ott,és ez előtte v fékkel lehetetlen volt.
  • gordon 24
    #1456
    És az miért is jó??

    Az első féken van jobb fékhatás.. Nem véetlen az hogy elöl van nagyobb tárcsa.. Ha rövid féktávokat akarsz venni akkor az elsőt kell jobban a hátsót kell gyengébben használni..
    A motoroknál ugyan igy van elől dupla tárcsa és nagy hátul meg szimpla és kicsi..

    Szóval együt kell őket használni de inkább az elsőt jobban!
  • Blasta
    #1455
    Új bringa-barát szórakozóhely nyílott a Városligetben.

    Ha a hősőktere felől mentek a királydoNb irányába a 75-79-es vonalán, akkor bal kéz felé fog esni a hely, egy körbekerített ojjektum területén van (ősrégi bnv területe).

    A neve KERTEM, sok hely van a bringáknak, a pia olcsóbb mint mondjuk a margitsziget, van kaja is (sült-grill cuccok) és színpad is. Délután Bob Marley lemez szólt :)
    Este meg kurva hangulatos a fákra akasztott színes égőknek/lampionoknak köszönhetően, és laptop dj nyomja a lágy muzsikákat, illetve fellépők is szoknak lenni.

    Nekem új törzshelyem van a nyárra, az tuti (5 percre lakom) :D
  • bardocz
    #1454
    Nah,nekem meg 160-as van hátul:) Aztán ha bemelegedett fog,mint az állat,alig húzom,és satu:D
    Viszont nálam nagyon sokat számít hátulra a tárcsa,így már le tudtam jönni gellérthegyen csak hátsó fékkel:D No persze első-hátsó kombó még mindig jobb:) De oda is kéne a fék,igaz mostanában nem nagyon biciklizek sehol sem:S Túl meleg van...
  • Blasta
    #1453
    Igaz igaz :)
  • gordon 24
    #1452
    Gratula hozzá!!
  • gordon 24
    #1451
    Van, mert szép:D

    Másrészt meg jobb a fékhatása:D
  • Blasta
    #1450
    Bónuszkérdés:

    Előre van értelme 203-as tárcsát tenni? Vagy elég egy 185-ös is?
    Nem azért mert akkor lenne az árbeli különbség (500ft), de ha pl. nem DH-zom túl sokat, akkor van-e értelme ekkora tárcsának?
  • Blasta
    #1449
    Na az Avid BB7 belőve, persze még bekell kopnia, de már most is érzem, hogy iszonyú állat lesz :D

    Jövő hónapban jön a párja előre, alig várom :)))
  • Gabo
    #1448
    A Giant ATX bringái alapvetően nem rosszak. De egy használ bringa esetén nem árt egy kicsit többet tudni a gépről.
    Hány km-et hajtottak bele. Milyen körülmények között és mennyire agresszíven használták. Ki használta. (Más az igénybevétel egy 70 kg-os és egy kicsit nagyobb testtömegű bringás alatt.)
    A "full Shimano cuccok" nem jelent semmit. A Shimano lényegében minden kategóriában gyárt alkatrészeket a belépő szinttől a profiig. Az se mellékes, mennyire vannak kikopva az alkatrészek. Kopott lánc és fogaskerekek nem járulnak hozzá túlságosan a pontos váltáshoz és a megbízható működéshez...
    A kerekeket is érdemes alaposan szemügyre venni.
    A gumi állapotát is érdemes megnézni.