31662
CRYSIS
  • kifli
    #29742
    igen, arra kíváncsi lennék hogy egy másik engine hogy bírkózna meg a crysis textúráival és modelljeivel, illetve hogy közbe hogy jelenítené meg azt a sok efektet.
  • kifli
    #29741
    te se értelmezel szöveget ;)
    ez csak egy megállapítás, ezek miatt megy szarul low-on is, mert ugye nemcsak a graf miatt lassú, ugyanakkor sok fölös dolgot is számol, már rég nem vagy egy pályarészen, de ha pl kidölt egy fa és rádőlt egy házra, akkor azt úgyveszi nem ért földet szal számolja tovább a fizikát.
    source szerintem legjobb engine...
  • Ability
    #29740
    Válaszoltál is, annyit mondtam, hogy nem az engine miatt szép, hanem mert elszálltak a részletességgel. Sebesség és hatékonyság engem nem érdekel, csak zavar amikor mindenki annyira átszellemült, hogy az egine miatt szép, feltételezve, hogy ha már egy másik játék is készülne azzal a motorral, akkor az is hasonlóan durva lenne, pedig ugye részletes textúrát bármi alá be lehet tenni és ugyan így készíthető hagyományos látványvilág ugyan azzal a "brutál" motorral is. Azt meg hogy hasonlóan részletes játékot milyen sebességgel futtatna egy pl. UT3 motor.... senki sem tudja.

    Source: nekem a Left4Dead nagyon tetszett. Teljesen más világ, de jól nézett ki. Ma is megállja a helyét, ma is tudnak vele olyat alkotni ami modern, de jól fut. Team Fortress 2 is eléggé zseniális és nagyon nagyon gyenge gépeken is jól fut. Persze nem olyan részletes mint egy Crysis, de éritek ti...
  • lac coo
    #29739
    És gondolod, hogy egy Source motornak és a benne lévő Havok-nak gondja lenne egy ilyen omlással ? :)
    Vagy inkább a Valve és a Steam folyamatosan követi a PC piacot és nem vállalja fel azt amibe a Crysis belebukott ? ;)

    Veletek még mindig az a baj, hogy nem tudtok szöveget értelmezni és lövésetek sincs miről van megint szó !
  • kifli
    #29738
    monjuk más játékba nem dől ki a fa ha ellövöm meg nem omlik rám az épület :)
  • lac coo
    #29737
    Ilyen szinten nem értek hozzá, de azt tudom, hogy az igazán profi játékstudiók milyen profin csalnak mindenhol ahol tudnak.
    Ergo engine ide vagy oda az semmit nem jelent, spórolni kell ahol csak lehet...A Cry-engine-t én egy átlagosnak mondanám, csak kissé elszálltak a részletességgel ( tuti valami egyezkedés volt DX10-el, MS-el NV-vel aztán a végén koppantak ...) Amúgy a Source valóban zseniális cucc, fizikában lazán ver mindent, és gyanítom, hogy látunk még az alatt mindent verő grafikát is ( bár a Valve kényesen figyel a mindenkori átlag pc teljesítményére és ahoz szabja a játékait ...)

    Amúgy azért az engine sem teljesen mindegy, van polygon limit mindenhol, Crytek ezzel villantott évekkel ezelőtt, rohadt sok objectumot képes kezelni.... Aztán persze lehet, hogy ettől lassúcska egy kicsit, ehhez már programozó kéne aki ért hozzá ...

  • Ability
    #29736
    Örülök, hogy megjöttél. Te is hozzáértőbb vagy. Csak úgy kíváncsiságból: jól képzelem el az engine szerepét? És jól gondolom, hogy ilyen "pazraló" módon más engine-nel is meg lehet építeni?

    (Csak hogy támogasson már valaki...)
  • lac coo
    #29735
    Szerintem sokat nem lehet hozni még egy jó enginnel sem !
    Ennyit biztos nem mint ahogy ezek elszálltak a modellekkel -texturákkal ...Sokal inkább az okos, ravasz pályaépítéssel, modellezéssel, texturázással . Szépet mindenki tud, az igazán profi úgy csinál gyengébb dolgot, hogy az valójában rohadt szépnek tűnjön .

    A Cryengine mindig is "lassú" volt, hajlamos anomáliákra ( Far Cry mé ga mai gépeken is van hogy izzad...), Crysis meg nulla garfikán, ahol se polygon, se textura se effekt, még ott is rohadt lassú ...

    Mer ha má flém van, csak beszálok ...! :D
  • Ability
    #29734
    Én nem, nem is vagyok az a korosztály, de VRSDM azvaút. :D Na inkább maradjunk témánál, valakinek van szavazás ötlete amit ide kirakhatok felülre? Ha már most kicsit aktívabb a topik.
  • kifli
    #29733
    ha mindemelett emo is vagy akkor isgen :)
  • Ability
    #29732
    VRSDM-mel csaptunk párszor flémdéjt a szavazós topikban, ahol mindent rózsaszínné változtattunk. Akkor ragadt ránk. Még ő készítette nekem. Egyébként meg tetszik is, most akkor divatbuzi vagyok? :D
  • kifli
    #29731
    am miért ilyen buzis a logod? :D
  • Ability
    #29730
    Vagy csak egy házigazda lassan két éve, aki nem felejti el, hogy Te anno milyen szép flémeket nyomtál itt le. Amúgy ja, szófosásom volt ezzel a 6 kommenttel, ritkán van, csakhát SG-n azért is fizetni kell, hogy szerkeszteni tudjak...
  • DarkSector
    #29729
    miről beszélsz te?
    most jöttél, és irhatnéákod van, vagy vissza is olvastál előtte?
    Mert szerintem max az utcsót olvashattad... talán...vagy valakinek a pulija vagy.
    válassz melyik volt?
  • Ability
    #29728
    Persze, idézem: "illetve hogy milyen sebességgel képes futtatni nagy gépigényű alkotásokat... "

    Ez ideáig oké, én csak arról beszélek, hogy azért, mert a Crysis alá ilyen kidolgozott modelleket, textúrákat tettek be, attól még nem feltétlen lesz hatékony, jó engine. darkSector úgy nyilatkozik, hogy legjobb egine, csak azért, mert szerinte szép a játék, de a valóságban még senki sem próbált betenni mondjuk egy UT3 engine alá hasonló kidolgozottságú dolgokat. Ergó más engine-nel készült játékot is lehet ilyen szuper "széppé" (kidolgozottá) tenni, csak senki nem tudja, hogy milyen teljesménnyel futna. Ergó csak nekem van igazam, hogy az egine-nek semmi köze a látványhoz*, mert bármiből lehet ilyen túlzóan pazarló, extrém módot kidolgozott valamit kihozni, a kérdés már csak a sebesség.

    *Nyilván ha egy motor hatékonyabb az elődjénél, akkor a felszabadult erőforrással kicsit részletesebb cuccokat lehet bepakolni. A hangsúly azon van, hogy nem maga az engine miatt szép, hanem max. azért, mert annyira hetékony, hogy megengedhetik maguknak a jobban kidolgozott textúrákat, modelleket.
  • kifli
    #29727
    összefüggésbe van a grafal :)
    hogy milyen sebességen képes renderelni egy adott poligonszámú modelt, vagy mennyi időre van szüksége a textúrák betöltéséhez. Minél jobb a motor annál szebb grafikával lehet felruházni a játékot hogy élvezhetően fusson.
  • Ability
    #29726
    Én mint programozó (csak erősen más irányban) úgy tekintek egy engine-re, mint egyfajta keretrendszerre. Semmi köze hozzá a modelleknek, a textúráknak, meg úgy általában a látványvilágnak. Egyfajta fejlesztői felület, egy API. Ami vezérli az erőforrásokat, összekötettetésben van a számítógép hardverével (gondolom a DirectX-en keresztül), kiaknázza a számítógép lehetőségeit, tartalmazza a rendereléshez szükséges algoritmusokat, menedzselni lehet vele a játékban levő objektumokat. Nem tudom megfogalmazni, de a lényeg az az, hogy a kinézet nem az engine-től függ, az egine csak odáig játszik, hogy milyen képességekkel van felruházva (SM3 és társai), illetve hogy milyen sebességgel képes futtatni nagy gépigényű alkotásokat...
  • Ability
    #29725
    Amúgy meg nyilván én is senki vagyok a témában, de azért nem hiszem, hogy egy engine abból áll. hogy mekkora textúrákat és kidolgozottságú modelleket tesznek be a pályára, mert azt mindenhol máshol is meg lehetne játszani. Az már lényegesebb, hogy hogyan képes azt futtatni. Erre meg senki nem tudja a választ, mert még nem készült hasonló játék. Amúgy hívjátok át a Warhead topikból Timbert, mert ő talán tudna érdemben nyilatkozni. Illetve van itt nekünk egy Bordy-nk, aki meg modellezik, hátha a felszín alá lát.
  • Ability
    #29724
    Amúgy meg szerintem senki sem tudhatja, hogy mennyire jó engine ez. Max lemérni valahogy, hogy "átlagosra butítva" hasonló környülmények között hogyan fut. Mondjuk ha lenne két egyforma pálya azonos modellekkel és textúrákkal ... Most komolyan? DarkSector? Te is miről beszélsz? Bemész, látsz pár extrém kidolgozottságú textúrát, meg őrületes polygonszámot? Ez már engine? Ez a körítés, ez csak amit megjelenít. Más alá is be lehet vágni, csak még nem tette meg senki. Pont ezért nem tudjuk, hogy tényleg ennyi erőforrás kell-e egy Crysis-hoz... Amúgy a Source példa nem volt szar.
  • Ability
    #29723
    Ádámkám Te emelt fővel intézd már, mert nem ilyen vagy. Legalábbis a gumin kívül nem. :P
  • Ability
    #29722
    Moderált már magad, nincs erre itt szükség.
  • DarkSector
    #29721
    1.te teljessen másról beszéltél
    2.a 2 éves reg hogy jön ide (ezért vagy láma mert ilyeneket keversz bele.)
    3.nem szubjektív, mivel nekem ellenszenves a dzsungeles játék, de el kell ismernem, hogy a kedvencem, a darkSector sem ilyen szép.
    (csak az nem látja a különbséget aki vak)
    5.bazdmegozás nem volt...ezért kéne megtanulnod értelmezni, hogy mit irok.
  • VRSDM
    #29720
    igen te a grafikára gondoltál. akkor beszélj is arról mielőtt elezdesz LEBAZDMEGEZNI a szaros 2éves regeddel. nyaljál már körbe...

    aztmondod ez a legjobb engine. akkor tévedsz ezt magyaráztam meg.
    ha azt mondod ez néz ki a legszebben, az egy szubjektív vélemény és talán még igazad is lehet.

    szóval kussolsz. utánanézel. aztán ugatsz ... ha van rá okod.
  • Nesu
    #29719
    A lényeg az hogy ezek a játékok nem a játékosok igényeiről szolnak hanem a saját érdekeikről .
    Szal ezek mind együtt egy célért vannak ,hogy te mint laikus költsd a pézed .
    És még azokat is meg tudják bolondítani akik tökéletesen tisztában vannak ezekkel a tényekkel .

    Mert igy szólt ő,hogy ne légy barom !!
  • DarkSector
    #29718
    Ne haragudj előre.

    De te ba+ egyszerűen hülye vagy. Te olvasni tudsz ba+???
  • kifli
    #29717
    én ati 9600-al
  • Warton
    #29716
    Én toltam egy kicsit x700-assal. Nem volt benne sok köszönet, meg aztán nagyon hányadékul nézett ki. A CoD2 szebben nézett ki azzal a kártyával és jobban is futott. Jó tudom, ez nagyon extrém.
  • VRSDM
    #29715
    létező engine. SOURCE.
    nemtudom ki hogy van vele, de mind a hl2-ben, és epizódjaiban, mind a portal-ban, mint a left4dead-ben bizonyította hogy a pisa gépemen is maximumon van, és emellé ahhoz hogy tökéletesen beleélje magát az ember perfekt a grafikája, az hogy a crysis ráfejel erre, mittomén hány millió polygonnal, meg effektel...

    őszintén? leszarom, ha játszik úgyse azt nézem, ha meg nézni akarok valami nagyon über grafikát akkor keresek valami zsíros májas techdemo-t

    ennyi a véleményem.
  • kifli
    #29714
    mondjuk crysis előnye hogy nem kell neki sm3 unrealnak meg igen :)
    bár sm2-es kártyán crysis játszhatatlan :)
  • DarkSector
    #29713
    miért nem csináltak?

    unreal az sem fut mindenkinek jol.
  • DarkSector
    #29712
    én a grafikára gondoltam, vagyis a szépségére. független a hozzá szükséges configtól, vagyis a legszebb, nem a legoptimalizáltabb...

    A legszebb EDDIG a legszebb.
  • DarkSector
    #29711
    de létező engine-t monnyá te örült :P
  • kifli
    #29710
    NÉZZÉTEK meg mi van kiírva a főoldalon
  • kifli
    #29709
  • grebber
    #29708
    Késő van tudom,de jó lesz az simán Crytek nek is!
  • kifli
    #29707
    cryteck akar az lenni :)
  • kifli
    #29706
    van itt egy volt crytech-es emberke, aki nemtudom milyen munkát végzett ott, de lehet tudja hogy ez a motor mennyire számít optimalizáltnak, ill mitol is lesz ennyire gépigényes meg hasonlók, mondjuk ha valami kreatív részen dolgozott és a programozást nem is látta akkor lehet nemtud semmivel többet mint mi.
  • grebber
    #29705
    Nem is kell újításra számítani mivel mondták hogy ez a Cryengine 2 csak konzolra és mivel hogy sok munka volt konzolosra megcsinálni ezért nem maradt Cryengine 2 vagy lett 2,5.A sok munka végett adták neki a 3 nevet!
  • grebber
    #29704
    Licenszelték de mocskos mod kevesen:

    Games using the CryEngine2


    * Entropia Universe - signed a license agreement on July 25, 2007. Expected to be ready mid-2009.
    * Merchants of Brooklyn - Paleo Entertainment,
    * Lightspire: Fortunes Web[4] - Lukewarm Media, in development (TBA).
    * The Day by Reloaded Studios
    * Blue Mars - Avatar Reality, inc., in development (TBA).
    * Forged by Chaos - Panzar Studio, in development (TBA).
    * Vigilance (Military Training Game) - The Harrington Group, Inc. (Not for public release)
    * New MMORPG - XMLGames, in development (TBA).[7]
  • kifli
    #29703
    a cryengine 3 ránézésre ugyanolyan volt grafban mint a 2 és elfutott egy dobozon, szal valamit optimalizáltak, crysist nemvéletlen nemadták ki konzolra :)