2483
  • Punker
    #1483
    én se láttam még, talán majd ma este.
  • Kandurex
    #1482
    ne ábrándítsatok ki, sajnos csak a hétvége felé tudom megnézni :(
  • Punker
    #1481
    emlékeztetsz valakire.....indokolni ő sem tudott semmit.
  • gabeszg
    #1480
    Hát szerintem az utolsó rész minősíthetetlenül sz*r volt.Tuti nem folytatom már.
  • Punker
    #1479
    alapvetően nehéz meló, jóval összetettebb mint az alapfilmek ötlete hogy "egy ember" alkotta meg az egészt.

    nem mondom hogy egy B5 kategória lesz belőle, de szerintem jó eddig, kellenek néha a nyugisabb részek is.
  • Kandurex
    #1478
    Inkább az az érzésem, hogy eddig a készítők valami egyszerűbb szappanoperákban vehettek részt :/ és most ez első komolyabb munkájuk....vagy halál profik, csak ennyire nehéz a terminator filmesítés...ühüm
  • ACE
    #1477
    Szerintem is egyre gázabb ez a sorozat, már csak azért nézem mert kíváncsi vagyok mit akarnak ebből kihozni...
  • Bulykin
    #1476
    Promós képek - The Sarah Connor Chronicles
  • Herold
    #1475
    Nem lesz ennek jó vége...
    Még egyetlen sorozatnak sem tett jót ennyi lelkizés, mint amennyi az utolsó 2 részben volt.
  • precision
    #1474
    flame? ugyanmár
    elmélkedtünk, emberi hangnemben
    max offnak nevezheted, de azt se teljesen jogosan, mert azért kapcsolódik a filmhez az időutazás
  • akyyy
    #1473
    de részletezd. volt itt elég flém az időutazásból, pedig arra van külö tudománys tápig
  • Malakai
    #1472
    Én az első szezon elsők közötti valamelyik részét próbáltam be Hory fordításával, de nekem annyi elég is volt a magyar feliratból, részletekbe nem megyek, mert az már flame lenne. :)
  • akyyy
    #1471
    hát akinek van nyelvvizsgája....
  • akyyy
    #1470
    feliratok.hu-s volt
  • Kandurex
    #1469
    nem emlékszem ilyen feliratra, valami gányt szedhettél le
  • precision
    #1468
    nemtom, én mindig angol felirattal nézem a sorozatokat, azoknál mindig jó az időzítés
  • akyyy
    #1467
    lemaradtam vagy 4 résszel, most potoltam be, és látom hogy van már 12-es.

    amugy a 11. rész felirata csak nálam volt pocsék? rengetek elirás, időzités probléma (főleg az eleje felé, több soros szöveg kint volt pár tizedmásodpercig)
  • Punker
    #1466
    szerda van hétfőn van mindig friss :D
  • akyyy
    #1465
    már van is új rész? affene:D
  • precision
    #1464
    ja, nekem is tetszett
  • Punker
    #1463
    nekem tetszett a 12-es rész, mindig csöppen 1-2 apró infó a jövőből, jó ez hogy lassan előjönnek a másodlagos célpontok is :D
  • sb1
    #1462
    Az új trailer, magáért beszél...
  • Punker
    #1461
    hehe :D
  • tnm #1460
    ezek mind _nem_ Connor-ék után jöttek.
  • Herold
    #1459
    Meg amelyik az erőművet akarta felrobbantani.
  • Herold
    #1458
    És az a T-800-as amelyik meg akarta ölni Ellisont?
  • tnm #1457
    sztem csak Cromartie-t küldték utánuk, ő pedig látta mikor a jövőbe ugrottak...

    időutazásra:
    sztem egy időutazás-hívő sem volt itt egy ideje, másrészt amit írsz, az pont az, amiben különbözik az általam írt, a malakai által írttól.

    erről az idő szemcsésségről még nem hallottam, de elég zöldség szaga van.
    az idő sztem pont ugyanúgy continuum végtelen, mint ahogy a tér is. (és nem A0 ["alefnull"], mint pl. az egész számok halmaza)
  • Herold
    #1456
    Azt is kezdjük már elfelejteni néha, hogy Connorék sem a saját idejükben vannak, hanem 10 évvel előbbre ugrottak. De ezt a jövőben ki tudja? Honnan tudják, hogy hova kell küldeni a terminátorokat?
  • Herold
    #1455
    Abba is belegondolhatnának az időutazás-hívők, hogy mekkora "szeletekre" osztaná fel az időt? Mert ha valaki a mi jelenünkbe akar ugrani, akkor mekkora a tűréshatár? Ha 1 nappal korábbra érkezik, akkor már nem ide jön hanem egy másik idővonalba? És ha 1 óra az eltérés? Vagy 1 másodperc? Ennek csak akkor lenne értelme, ha az idő "szemcsés" lenne, no de mekkora is egy "időszemcse" avagy kronon, ahogy azt Szentmihályi Szabó Péter nevezte egy SF-novellájában? Jelenleg szerintem senki nem tudja megmondani, hogy az idő szemcsés-e vagy folyamatos.
  • Micsu
    #1454
    lol geci itt sokan milyen biztosak pár elméletben
  • Punker
    #1453
    jaja jó volt
  • Kandurex
    #1452
    egész jó rész volt, ötletes, tetszett
  • tnm #1451
    de erre mi a bizonyíték? (és ezzel nem állítom, hogy nem igaz, mondom én pártatlan vagyok)
  • Herold
    #1450
    Maradjunk annyiban, hogy anyag nem utazhat az időben sem előre, sem vissza. Legfeljebb tudati energia, de semmi olyan, ami lehetővé tenné a beavatkozást a múltbéli eseményekbe, ennélfogva nem változhat meg a jövő.
  • tnm #1449
    nem ezek nem ilyen didaktikus modellek. mi arról írtunk, hogy hogyan lehet az időutazás paradoxonmentes, mint ahogy pl. a húrelmélet is elvileg az. ez persze egyiknél se jelenti, hogy valóban léteznek/ lehetségesek. de hipotézisek nélkül rosszabb lenne. (főleg, mert a legtöbb bizonyítás feltevéssel indul)

    egyébként pl. a gravitációs mezőket se bizonyították még, mégis napi rendszerességgel használják munkahipotézisként (és igen kicsi rá az esély, hogy nem léteznek, de bizonyítva nem lettek még).

    hogy létezhet-e időutazás (ill. nyelvi akadály hogy igeidő nélkül nehéz kifejezni pontosan) de mondjuk, hogy "hogy vajon létezik-e időutazás" azt nem lehet tudni. semmi nem szól ellene, semmi nem szól mellette. innentől kezdve én nem hiszek egyikben sem. természetesen ha bizonyítva lesz valamelyik, akkor elfogadom (ill. elhiszem, hogyha a tudományos világ elfogadja a bizonyítást, hiszen feltételezem, hogy egy ilyen -akármelyik- bizonyítás messze túlszárnyalja az én ismereteimet.)

    egy dologról tudom, csak hogy igaz: HA létezik időutazás, akkor azt valahol valamikor (valamilyen idősík változatban) valak(m)inek fel kellett találnia, vagy valahogyan keletkeznie kellett, vagy mindig is léteznie kellett [kevés lehetőség, huhh? :D], de úgy biztos nem válhatott valóra ez a lehetőség, hogy valaki a jövőből visszajön és elmondja, hogyan kell. legeslegelőször biztos nem.

    amúgy van ami nem tetszik egyik elméletben sem. mindkét esetben kellett volna lennie egy olyan 1. számú, vagy 1. verziójú idősíknak, amelyben a legelső időugrás történik, ennek alapján az idősíkok/idősík verziók pedig egy félegyenesre fűzhetők fel, ami szokatlan lenne a tér mindkét irányban végtelenségétől (de nem szokatlan az energia skáláktól, vagy az időtől magától), nekem ez kicsit nem tetszik. konkrétan az, hogy bizonyos dolgokra az egyik jellemző, másokra meg a másik. de ez már nagyon filozofikus fejtegetés csak
  • ACE
    #1448
    Én belátom, hogy van egy ilyen feltételezés, amivel meg lehet magyarázni, hogyan fogható fel az emberi agy számára ez a dolog, de ettől még nem lesz létező, és valószínű soha nem is lesz az...
  • tnm #1447
    nem, csak fél évig hallgattam filozófiát, és sok szempontból közel áll a logikához, ami meg úgymond "jól megy".
    egyébként pont ez a lényeg, hogy mind a maLakai által felvezetett párhuzamos idősíkos elmélet, mind az általam leírt idősík elhajlásos (vagy nem tudom, hogy nevezzem: időhurkos?) elmélet a nagy egészet nézve (bármi is legyen az a nagy egész) megszünteti ezt a paradoxon-t, amit önmagad múltbeli megölése normális esetben keltene. ha ezt nem látod át/be, akkor nem sikerült jól elmagyaráznunk az elméletek lényegét.
  • Malakai
    #1446
    Az, hogy az elméleti fizikának mennyire van értelme abba ne menjünk bele, jó? :)
    De a téma további boncolgatására tényleg nem ez a megfelelő hely.

    tnm: Igen, ezzel már érthetőbbek az érveléseid is, mivel így jóval különbözőbb két elméletről beszéltünk.
  • tnm #1445
    a tartályt azt csak úgy mondtam, hogy amiben az idősíkok vannak abban folyamatosan nőne az idősíkok száma. szal nem valami létező fizikai fogalomra gondoltam a tartály szó használatakor; írhattam volna kádat, dobozt, szobát, teret, stb... ugyanígy energiákról szót sem ejtettem, ha a "tartály" egy foglalt fizikai terminológiai fogalom, akkor elnézést nem tudtam.

    az ok-okozatnál arra gondoltam, hogy az új idősík egyik eseményéhez az ok egy másik idősíkban van. jobban végiggondolva az én általam kedvelt változat nem is idősíkokkal dolgozik, hanem egy változó idősíkkal, amelynek része marad egy kihalt mellékág is, hogy fennmaradjon a kauzalitás az idősíkon belül. mint pl. egy lináris keresés keresési tere egy bináris fában. belemegyünk olyan ágakba is, ahonnan végül vissza kell lépnünk, mert másik ágon lesz a megoldás, de ahhoz, hogy tudjuk, hogy a másik ágon van a megoldás, ahhoz be kellett járnunk az előző ágat és meg kellett szereznünk az információt, hogy itt nincs.

    remélem mostmár érthető
  • ACE
    #1444
    Ne felejtsük el, hogy az az elmélet, ami a megmagyarázhatatlan megmagyarázására keletkezik, távol áll a tudományosságtól és így szerintem fölösleges időpocsékolás erről gondolkozni.
    Olyan ez, mintha arról kezdenénk el beszélni mi van a halál után. Tényleg, van ilyen topik? :D