2483
  • tnm #1403
    én az állítás felében sem vagyok biztos.

    visszatérve az idősíkos fejtegetésre: a skynet nem jöhetett létre legelőször úgy, hogy egy általa készített robot nevelgette.

    ez persze nem zárja ki, hogy a sorozatban mutatott idősíkban ne így lenne, de mindenesetre gyanús
  • Kandurex
    #1402
    ezek után illene neki
  • precision
    #1401
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    nemtom Ellisonnak mikor fog feltűnni végre, hogy rossz oldalon van :)
    azért kicsit meglepett hogy Riley sem az akinek eddig mutatta magát
  • tnm #1400
    domo arigato mr. roboto :D
  • jugen
    #1399
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Azért a végén a feltámadás...
  • Montanosz
    #1398
    ó
    köszi akkor leszedem ha lehet

  • Herold
    #1397
    Egyébként a film elkészült.
  • Herold
    #1396
    A napokban? Ez egy 2002-es cikk. Azóta hallott valaki erről a kísérletről?
  • tnm #1395
    jah, amúgy a legfontosabb, amit linkelték az is csak egy elméleti fejtegetésről szól, semmi konkrétumról. érdemes megnézni az ürge wikipedia lapját, itt sokkal visszafogottabb fogalmazások vannak. tárgyilagosabb az egész, na.
    [egyébként innen derült ki számomra, hogy nem ez a R.M. a "vallási fanatikus", hanem a linkelt cikk írója érezte elhivatottságának, hogy a teljes tájékoztatás jegyében belekeverje Isten-t az egész tudományos/filozófiai fejtegetésbe]

    mellesleg elég drámai (és mint korábban beszéltük paradox), hogy miért kezdett időutazással foglalkozni. ez is lehet oka egy megfilmesítésnek (ld. Egy Csodálatos Elme)
  • tnm #1394
    pedig konkrétumok [részletek] nélkül nehéz. én egyébként elhiszek bárkinek bármit, csak bizonyítsa be rendesen (a szubjektivitás ott jön be, hogy én döntöm el, hogy nekem mi számít valid levezetésnek)
  • Montanosz
    #1393
    hát nem tom
    én azt sem tudom hogy működik a ceruzahegyezőm mert amikor a műanyagcica fenekébe dugom a ceruzát és csavarok egyet akkor miákol és lehet vihogni...
    de gondolom nem filmesítenék meg ha teljesen kamu lenne
    a japcsik meg valami lézersugarat lefagyasztottak, azaz megállították a fényt,,ha ráérsz kiváncsi vagyok mit gondolsz erről is
    bár erről most nem találtam linket hirtelen
  • tnm #1392
    bevallom alapvetően szkeptikusan kezdtem ezt olvasni. teljes objektivitással állíthatom, hogy a módszer, amit itt leírnak arról fogalmam nincs, hogy baromság-e, vagy sem, ill. ha baromság, akkor pontosan hol van benne az az ökörség, ami miatt feltételezem a fizikus társadalom nem kezdett örömódát zengeni az ürgéről (miért nincs ezzel tele az összes hírmagazin stb.). aztán eljutottam egy részig a cikkben és már kezdtem sejteni, innentől ugyanis igen nehéz volt komolyan venni a leírtakat:
    "Az idő a maga teljességében megragadhatatlan a számunkra, mivel jelenlegi természetes emberi tudatunk Isten által arra van teremtve, hogy ebben a világban tudjunk tájékozódni."
    aztán a végén mégegyszer:
    "Bizonyára nem véletlen, hogy a fizikai világ Isten alkotta törvényszerűségei olyanok, amilyenek."
    szcientológiaszagot érzek:)

    [és az az "apróság" sincs megmagyarázva, hogy egy "forgó lézer kibocsátotta fénygyűrű" miért okozna gravitációs torzulást.]

    a végén az meg kifejezett baromság, hogy: "Ha viszont mégsem sikerülne a kísérlet, úgy bizonyossá válna, hogy az időutazás megkísérléséhez új tudományos modellre van szükség, amely az Einstein-féle paradigmánál jobban képes leírni a valóságot, és amelyen belül esetleg lehetséges az időutazás." valami bizonyíthatóságának a képtelensége még nem bizonyítja az ellenkezőjét (alapvető logika/matematika)
  • Montanosz
    #1391
    na megkegyelmezek)))

    Ronald Mallett amerikai fizikus a napokban bejelentette, hogy sikerült olyan időgépet készítenie, amelynek segítségével egy kis anyagi részecske visszatérhet a jövőből. Mallett úgy véli, ősszel be is mutathatja időgépét a nagyobb nyilvánosságnak, mivel kísérletei rövidesen befejeződnek.
    LINK


    meg is filmesítik a sztorit Time Traveler címmel.
    Spike Lee rendezõ megszerezte Ronald Mallett fizikus emlékiratainak megfilmesítési jogát, aki egész életében azon dolgozott, hogy ezt a szerkezetet - időgépet - megépítse

  • Montanosz
    #1390
    most csak viccelsz?
    a japcsik meg a fényt állították meg (magyarul: az időt)
    google a barátod vagy olvass vissza
  • tnm #1389
    holnapután:D
  • Herold
    #1388
    Ezt te mikor álmodtad?
  • Montanosz
    #1387
    de van.
    asszem itt is kitárgyaltuk
    még meg is filmesítik az amerikai csávó életrajzát aki elkészítette a működő időgépet
  • tnm #1386
    akkor ezzel egyben azt is állítod, hogy nem is lesz? :)
  • a.carkey
    #1385
    Lehet, de majd írjatok az ükük unokátoknak egy levelet, hogy 2177ben beszélgessen el Lákátos Weng Wei-el (lakik: Nuevo Bucuresti (volt BP), Gyozike Gasparova Blvd 133121, 299. em, 9993 a.), hogy neki erről mi a véleménye, ha már feltalálta ...
  • Herold
    #1384
    A lényeg, hogy nincs időutazás.
  • tnm #1383
    huhh. no offence. de ha jól értem, amit írtál, akkor itt elég rendesen összemostad a 3-nál több (tér)dimenziót az időt és a párhuzamos valóságokat.
    a mobius szalag pedig egy test, nem síkidom, pont ez a lényeg. (ugyanúgy, ahogy a síkbeli tengelyes tükrözés a térben már csak egy egyszerű forgatás, a mobius szalag felülete és teste között is csak egy ilyesmi határátlépés van) [csak érdekességképp, egy 4D térben pl. egy ballábas cipőt át lehet(ne) forgatni jobblábassá]
    a "kispalackról" mondjuk nem tudom, hogy micsoda, de van egy olyan érzésem, hogy csak egy elméleti valami

    egyébként ha az idő, párhuzamos valóságok, és térbeli dimenziók között keresel összefüggést, akkor inkább kvantumvalószínűségek terén kutakodj (de az már elég kemény tészta)
  • Montanosz
    #1382
    nem egyszerű, főleg mivel egymástól is függetlenül számtalan tér és idő sík létezik egymás mellett, 4 vagy 5 dimenziós lényeknek kellene lennünk hogy megértsük
    gondoljatok bele a möbius szalagba ami két dimenziós felület és elméletileg a mi világunkban nem is létezhhetne, vagy a klein palackra amiben van víz, mégsincs se külső se belső tere, satöbbi)))
    jóformán még ezeket sem értjük, hát még a több dimenziót
  • jugen
    #1381
    Nem egyszerű ez az időutazás dolog...:D
  • Fenrir
    #1380
    Az Időzsaruban mondjuk szépen összeolvadtak :)
  • a.carkey
    #1379
    Mikor öreg Biff fejbevágta a fiatal Biffet, akkor elmaradt a megsemmisülés. :D
  • Kandurex
    #1378
    Na igen, de a doki is azt is mondta, hogy ha találkozik önmagával az olyan láncreakciókat indít be amitől megsemmisül a világegyetem,...de legjobb esetben is a mi galaxisunk robban fel...ez sokkal megnyugtatóbb nem? :)
  • a.carkey
    #1377
    Ott a legérthetetlenebb rész számomra akkor volt, amikor az öreg Biff visszament 1955be 2015ből, majd visszajött ugyanoda ahol hagyta a kocsit 2015ben (1955ből), majd Martyék egy Alternatív 1985be mentek "vissza". :D

    A mostani részben viszont a legnagyobb az a jelenet, amikor a terminátorok néznek be a labor ablakán. :)
  • Monoton
    #1376
    Csak képzeld el a Vissza a jövőbe második részét amikor a Doki magyarázza az idővonalat. :D

    Adott egy vonal ami a rendes idősík, de azon a ponton amikor megolik a fiatal Fischert ott egy új elágazás lesz az idővonalban és újat hoz létre.

    #1357 Sztem is ez a lehetséges verzió. Simán hagyhatta volna hogy Derek megolje a fiatalt.

    Am kérdés: kiderült már ki írt a falra vérrel? Mert vagy nem, vagy elfelejtettem :D

  • Malakai
    #1375
    Ja, persze, aztán ezt lehet sok lépcsőre visszabontani, meg lehet kismillió másik idősík (alternatív valóság), ahol tök máshogy alakultak a dolgok...
    De ha az idősík alakításba belemennek, akkor amit írtam, nem valószínű, hogy érdemes lesz a magyarázatokon agyalni, mivel annyi ember és gép megy vissza, mindegyik alakít(hat) a jövőn sokfélke képpen...
  • tnm #1374
    jah, ilyesmi, de még valószínűbbnek tartom (ill. tartanám, ha valóban meg kéne magyarázni), hogy az egész nagyon sok lépcsőben alakult így át (és még most is alakulóban van)
    tehát pl. 3000 idősíkkal ezelőtt még meghalt Judgement Day-en, aztán -2999.-ben valaki visszajött és úgy alakította a jövőt, hogy ne haljon meg. ezek után -1632. -ban már ő maga jött vissza és próbált valamit változtatni, de úgy sikerült, hogy ebben a jövőben már a gépek kezére került, és ott ~500 idősíkon keresztül ellenállt, aztán mások időváltozásainak következtében végül átállt a gépekhez, aztán -234. -ben, rájön, hogy mennyivel jobb lenne, ha JD-t börtönben vészelné át, a gépek ott találnák meg. -0. -ban pedig most azt láttuk, ahogy annyira megkavarták az eseményeket, hogy nem is börtönbe került már, hanem elemgyógyintézetbe, +X.-ben meg már lehet rajta fogják bemutatni, hogy hogyan kell kínozni az embereket
  • Malakai
    #1373
    Én értem mire gondolsz, és igazad is van. Vagyis én csak egyféle magyarázatot látok a dolgora..
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A gépek elkaptak egy túlélőt, vagy lemásolják gépként, vagy kínzással, akármi megtörik, aztán visszaküldik, hogy saját azonosítójával törjön be a kormánybisz-baszba. Akit Jesse elkapott pedig már nem ez, hanem az ez által létrehozott börtönbekerült jövőén, aki vissza lett küldve korábbra vmi célból.
    Bár szerintem baromság, hogy ennyit vesződjenek a gépek ilyesmi miatt. :D
  • Fenrir
    #1372
    Értem, hogy mit írtál: a fiatalnak az öreg verzió közbenjárása nélkül kell életfogytiglant kapnia a Pelikan Bay-ben. Viszont az öreg indította meg a lavinán, hiszen ha nem avatkozik bele, lehet hogy sohasem került volna arra az ösvényre.

    Zavaros ez, de nagyon :)
  • tnm #1371
    nem érted, amit írtam...
  • ACE
    #1370
    Az nem is börtön hanem idegelmeosztály, nem láttátok rajta a kényszerzubbonyt? :D
  • Herold
    #1369
    Nem hinném, hogy azért a behatolásért kapott volna életfogytiglant. Más okból kerölt börtönbe. Ráadásul Pelikan Bayben kemény visszaesők vannak, nem holmi besurranók.
  • Fenrir
    #1368
    Dehogynem volt benne az öreg, hiszen az ő babrálása miatt került a fiatal verziója börtönbe. Magyarán saját magát juttatja oda ahonnan indult az egész.

    Lol
  • tnm #1367
    biztos, hogy nem így teremtették meg, mert ugye az egész úgy indult, hogy a csaj felismerte a csókát, tehát akárhány időmódusuláson is estek át, annak a csókának úgy kellett "létrejönnie", hogy abban az öreg veriziójának a keze nem volt benne.
  • Malakai
    #1366
    Erre az egyik megoldás a párhuzamos univerzum elmélet.

    A terminátornál viszont nemhiszem, hogy a legjobb dolog ezen agyalni, hiszen az se követhető már, hogy mennyien utaznak vissza a múltba változtatni, nemhogy az, hogy ki milyen jövőképből utazik vissza.
    Szerintem a készítők se gondolják át ezt teljesen.
    Ha a párhuzamos univerzum, vagy hasonló elméletet nem húznád rá a dologra, akkor már eleve az egésznek az alapja is paradox lenne amúgy (terminátor filmektől kezdve), hisz bármi miatt is utazol vissza, ha abban sikerre jársz, akkor paradoxon lépne fel, hisz minek mennél vissza, hogyha az nem úgy történt, amit meg szeretnél változtatni (nem kell ehez felmenők gyilkolása).
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ami ezt a részt illeti a srácot megölni logikus lett volna, Jesse érvelése elég szentimentális volt (és valószinüleg hazug is). És valószinüleg az egész Jesse által lefesetett jövő ez által történt meg amit ők itt most csináltak (így teremtették meg azt az embert, aki később a gépeket fogja tanítani).
  • ACE
    #1365
    Most már úgysem kell spoiler, na sza'l szerintem ebben az időutazásban, és a múlt megváltoztatásában pont az az érdekes, hogy ha az ember végiggondolja, akkor én pl visszamegyek a múltba, és kinyírom mondjuk magamat, akkor elvileg később az meg sem történhetett, hogy visszamegyek kinyírni magamat, mivel már előbb meghaltam :) Ez pl. elképzelhetetlen, pedig elég egyszerű.
  • Herold
    #1364
    És ez miért spoiler?