2483
  • ACE
    #1443
    Te filozófus vagy? :D
    Szerintem meg ezt az egészet le kell zárnunk úgy, hogy nem létezik időutazás, vagy legalábbis olyan, ami eseményeket változtat meg, mert valamilyen módon mindig paradoxon keletkezik a jövő és a múlt között, pláne ha olyan momentumot (múltban történt eseményt) változtatunk meg, amely magára az időutazóra vonatkozik. Gondolok itt arra, hogy visszautazok az időben, és megölöm saját magam...
  • Malakai
    #1442
    Elősször is, azzal egyetértek, hogy az egyszerűbb modell és az idősík elpusztulás is kedvező egy filmnek, főképpen a terminátornak. :)

    Ha az ok-okozat alatt most az említett problematikát érted, miszerint miért küldene vissza valaki valaki mást úgy, hogy a saját maga valósága nem változik?
    Ha igen, akkor nem tudom miért nagyobb probléma, hogy van okozat ok nélkül. Hisz az új idősíknak már más a jövője és a megváltozott jövőben újabb okok lehetnek, amikkel újabb időutazás és újabb idősíkok jönnek létre.
    Az előző idősík elpuszutlásával pedig csak az idősíkok közti ok-okozatiság szűnik meg, az új idősíkban ettől még miért teremne egy ok (jövő?)?

    Hogyha azt érted az ok-okozat alatt, hogy a szándék a visszautazásra és annak hatása, akkor pedig pont azért van az idősík-elmélet, hogy ez így legyen (egyik idősíkon csak ok, de nincs okozat, másikon nincs ok, de van okozat) és ezzel elkerülje a paradoxont.
    És továbbra se tudom, hogy az új idősík ok-okozat viszonyára mi hatással lehet az előző idősík elpusztulása.

    Ez a tartály dolog, energiák, stb meg nem keverném bele, főképpen mert ehez nem scifi fannak és koca elméleti fizika olvasónak kéne lenni, hanem elméleti fizikusnak. :)
  • tnm #1441
    Heroes-t nem nézem, úgyhogy becsszó nem láttam. :)

    a korábbi idősíkoknak meg - sztem - azért kell megszűnniük, mert akkor az egyik idősíkban lenne egy ok, de nem lenne meg az egyik okozat (ez még talán a kisebbik baj), de a másik idősíkban lenne okozat, ok nélkül. persze az idősíkok összességére még fennállna az ok-okozatiság, de az idősíkokra egyenként sosem.

    továbbá sokkal bonyolultabb lenne az a "tartály", amelyben a különböző idősíkok vannak és azt hiszem, hogy a jövőbe utazást megbonyolítani. arról nem is beszélve, hogy így könnyebben függetleníthető a párhuzamos univerzumok elméletétől (ha ez egyáltalán jó dolognak számít), de az előzőek alapján egy sokkal egyszerűbb modell, amely ugyanúgy képes bizonyítani az időutazás "működhetőségét" (szép magyar kifejezés) és így Occam [máshol Ockham] borotvája alapján én a korábbi idősíkok megszűnését feltételező elméletet preferálom.

    (nem szabadna nekem erről írni, mert mindig terjengősen írok és egy fizikus meg lehet fogná fejét, hogy mekkora baromságokat. ellenben logikailag és determinisztikus világképet feltételezve filozófiailag zárt és koherens amit írtam)
  • Malakai
    #1440
    Korrekt ábra, csak talán kicsit nehezen átlátható a sok nyilazás, hogyha vkinek új a dolog. :)
    Én annó első évadkor heroes fórumra csináltam egyet, de már nem találtam...
  • tnm #1439
  • Malakai
    #1438
    Mi az, hogy hol van? Előbb írtad, másik dimenzió, azt ne tessék a három dimenziós térben elképzelni.
    Filmes szempontból talán jobb azt mondani, hogy igen, elpusztul az előző, akkor van értelme változtatni. ;)
  • precision
    #1437
    de ha nem szűnik meg a másik idősík, akkor párhuzamos dimenzióknak, ha úgy tetszik párhuzamos világoknak kell lennie... de már maga ez is 'felfoghatatlan', hogy adott egy tér, mondjuk nevezzük Földnek, ahol "megbomlik" a tér és idő, létrejön egy másik, mintha nyomtak kijelölték volna a Földet, majd ctrl-c, ctrl-v, de a másolatban már máshogy alakulnak a dolgok... na igen, de ez hol van? :) ez a másik "világ" ?

    szal, miért akarja a skynet megakadályozni az embereket abban, hogy megakadályozzák a létrejöttét? hisz, max létrejön egy másik idősík, ahol esetleg nem jön létre... és? :) attól még az "eredetiben" még létezik, és leigázzák az emberiséget... vagy ezek ilyen maximalisták, hogy nehogymá legyen egy olyan párhuzamos világ ahol nem mi vagyunk a janik? :)

    mind1, úgysem értem az egészet :D
  • Malakai
    #1436
    Az előző idősík nem feltétlen szűnik meg mondjuk...
    Időutazásról meg nem mintha nem elméleti dolgok léteznének. :)
  • tnm #1435
    elvileg az új idősék keletkezése pillanatában (gyakorlatilag abban a pillanatban, hogy az időutazó megjelenik a múltban) a korábbi idősík megszűnik létezni, azaz pontosabban folytatás nélkülivé válik.
    mindjárt rakok be egy képet, hogy én hogyan képzelem a paradoxon nélküli időutazást. :) (persze minden, amit időutazásról írok, az csak elméleti, és két hatalmas SZERINTEM között értendő. nem vagyok meggyőződve arról, hogy időutazás lehetséges -abszolút pártatlan vagyok ebben a kérdésben-, de HA lehetséges, akkor így tudom elképzelni paradoxonoktól mentesen)
  • ACE
    #1434
    ja de akkor meg nem értem miért jó, ha valakit visszaküldenek az időben, ha azt az idősíkot úgysem változtatja meg, csak egy másikat kreál :D
    Jó érzés nekik hogy lesz egy másik idősík, ahol talán jól alakul minden? :D
  • tnm #1433
    de ezt megmagyarázza a többszöri idősík, mint már korábban is beszéltünk róla. ill. mint amire utaltak a múltkor, mikor Derek azt mondja, hogy egy másik jövőből (azaz a jövő egy másik variánsából jött), mint a vágott szemű csajszi
  • csabesz123
    #1432
    Kösz!
  • precision
    #1431
    eztv.it még mindig
  • csabesz123
    #1430
    Hellosztok!Vki tudna adni linket az új részhez?Felíratom már van :)
  • ACE
    #1429
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem, Ő csak tárgyilagosan közölte vele, hogy rákos, és hogy fel kéne keresnie egy szakorvost, mert még pici a daganat...
    Mellesleg ez a rész megint ellent mondd a jövőnek, mert ugye rossz helyre küldték vissza a jövőből, hogy ugye kinyírja a szenátort, de abban a pillanatban hogy Cameron rájött a fonálra, és végigvitte, már megváltoztatta a jövőt, és emiatt vissza sem küldenék... Sza'l az időutazás, és a múlt megváltoztatása mindig is problémás téma lesz...
  • jugen
    #1428
    Nehéz mit mondani ehhez a részhez... Kellett egy ilyen is...
  • precision
    #1427
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    lehet, hogy fontos lesz még a jövőben a tolószékes ürge... ha meg nem, akkor meg csak annyi, hogy fura ilyet mondani, de Cameron aggódott érte, azért figyelmeztette, hogy kiújult a rákja
  • tnm #1426
    de láttam, meg tök epizodikus volt. és abból is egy közepes féle. alig akció, és kb egy szálon történtek egyáltalán események (ez húzza le), egy kis csavar az időutazás fanoknak (ez javítja közepesre)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    azt meg nem is tudom, hogy hogy gondolták, hogy a átérezzük annak a csókának a drámáját, akit most látunk először, és semmit nem tudunk róla. én pl. végig számoltam avval a lehetőséggel, hogy a kiderül róla, hogy a jövőben fontos, vagy hogy Cameron-nak a végén meg kell majd ölnie valamiért és eleve azért haverkodott a csókával. jah, értelemszerűen a roki-rákos csókáról beszéltem
  • Punker
    #1425
    még ki kell dolgoznom 1-2 tételt addig hátha lesz felirat :D
  • Monoton
    #1424
    Még senki sem látta :D
  • Punker
    #1423
    mi ez a csend? :D
  • Kandurex
    #1422
    hö? lemaradt valami fejlődésről? :)
  • tnm #1421
    de leginkább szolgálatot teljesítenek és a döntések a fejük fölött hozatnak meg. ők pedig mindent megtesznek a cél érdekében. pont mint a Vöri. csak még nem tudjuk, hogy mi a célja... pont erre akartam kilyukadni
  • jugen
    #1420
    Továbbá az Irakban harcolók a rossz oldalon állnak, mivel az usa fő célja kizárólag az olaj megszerzése...
  • a.carkey
    #1419
    "folyékony nőci a rossz oldal?"

    Erre volt a megállapításom. Mondjuk Cameron is lazán gyilkolja az embereket ...

    Irakban harcolók a jó oldalon állnak, legalábbis azokhoz a terroristákhoz képest mindenképpen, akiknek a célja nem más, mint a szarkeverés (különösen, hogy sok terrormaki jön Iránból) ...
  • tnm #1418
    az Irakban harcoló amerikai katonák milyen oldalon állnak? a világ nem monokróm, egy sorozatnak miért kéne annak lennie?
  • precision
    #1417
    hát én is ezt mondom :)
  • a.carkey
    #1416
    Lazán gyilkolja az embereket ...
  • Malakai
    #1415
    Amúgy T1001-es. :)
  • precision
    #1414
    hát figyelj, ha Cromartie -t egy 'jelenkori' doktor olyan jól megcsinálta, nemhinném hogy már gondot okozna a skynetnek ugyanezt megcsinálni
  • Kandurex
    #1413
    na, igen, a T1000 -es igen, vele hirtelen nem is számoltam :)...bár végül is mindent meglehet magyarázni,
  • precision
    #1412
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    hát mikor Cromartie átjött az időben akkor is megcsináltatta magát a dokival... ja és hát ugye a folyékony csajszi a jövőből jött, nemhiszem h gondot okoz neki(k) a "bőrcsinálás"
  • Kandurex
    #1411
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    valahol bibi nekem, hogy Cormi arca le volt tépve, a végén meg elég jó állapotban virít, csak nekem nem tök egyértelmű, hogy a szintetikus bőrt már bárhol lehet kapni...?
  • Herold
    #1410
    Cromi is back.
  • sorrow
    #1409
    én is ilyesmire gondolok... sarah és csapata sabotage akcióival folyamatosan változtat az erőviszonyokon a jövőben, persze az ítélet napja elkerülhetetlen szerencsére sarah ezt nem tudja.
  • precision
    #1408
    szerintem a skynet rájött a saját hibáira, ami legyőzhetővé teszi őt
    ezért visszaküldte folyékony csajszit, hogy teljesen 0ról alkosson egy új skynetet, ami az "új" idősíkban hatékonyabb lesz, mint a "régi"

    vagy kitudja :D:D
  • Malakai
    #1407
    Igen, ez is egy variáció, vagy a Skynet terve a dolog és mivel sok "lázadó" visszatérve munkálkodik azon, hogy ő ne szülessen meg, így arra is visszaküldött gépet, aki garantálja azt, hogy ő megszülessen.
    És mivel az gép, így próbálja ezt minél inkább kontroll alatt tartani, hogy az szülessen a kezei közt, ami kell.
  • Punker
    #1406
    néha én se értem a dolgot :D
  • tnm #1405
    yapp. és ezzel nem azt mondanám, hogy a jó oldal, talán csak valami "szabaduszó" skynetnél is fejlettebb AI-t nevelne, hogy az ő "kicsikéje" vegye majd át az uralmat a Földön, vagy ilyesmi.
  • precision
    #1404
    mármint abban nem vagy biztos, hogy a folyékony nőci a rossz oldal?