496
Agykontrollról mindent ide!
  • vizes
    #53
  • soulhunter
    #52
    nos...
    lassan eltelik 1 7...
    hát az eredménye:
    jol aludtam,és 36 órákat tudtam ébren lenni különösebb fáradtság / alvás nélkül 5-6 óra alvással és 8-12 órányi meloval...
    tegnap kimaradt ez az altato izé,mert nem volt hozzá türelmem
    most full fáradt vok, pedig kb. este 11től reggel 9ig aludtam...
    hááát... véleményem:
    ha gép nélkül nem tok JOL aludni,inkább abbahagyom

    ez a masinás mizéria még finomitásra szorul :(
  • HUmanEmber41st
    #51
    Egyre jobban és jobban!!!!
  • HUmanEmber41st
    #50
    "hókuszpókusz"....
    ez lol...
  • artschiatwork
    #49
    thx!
  • vizes
    #48
    Sok sikert!
  • artschi
    #47
    Igen, mindenképpen elmegyek, csak a vélemények miatt nyitottam a topikot :)
    Na meg majd beszámolok majd, hogy mi is volt ott. :)
  • HUmanEmber41st
    #46
    Nos artschi akkor befizetsz 1 menetre Domján Lacihoz???
  • artschi
    #45
  • soulhunter
    #44
    bringával járok,szal a testi fáradtság meg van,de ha az agyam "nem akar" aludni, nem is fog :(

    ennyit a hokuszpokuszrol
    amugy megjegyezném:
    pár napja nagyon jol alszok,és kipihenten ébredek 5-6 óra alvás után
  • vizes
    #43
    Hm.
    Egyszerűbb javaslatom van az alvásra a hókuszpókusz helyettt.
    Minden hétvégén menj ki a szabadba kirándulni, a friss levegő "csodákra" képes.
    Ha van bringád, nosza: használd!
  • soulhunter
    #42
    jo reggelt:
    nahh első "alváskezelés" tapasztalat:
    aludtam ~4 orát...
    hát ilyen kipihentnek nem éreztem magam az elmult honapokban!!!de sztem november ota se :)
    viszont most olvastam el...
    a program 3 hetes, 2 részből áll:
    1. 7: minden nap lefekvés előtt 45 perc
    2. 7: reggel 6-7 között 30 perc, este lefekvés előtt 45 perc
    3. 7: reggel 6-7 közt 30 perc

    1 igazi hátulütője van a dolognak: ahogy elolvastam,a hatása az,hogy beállitja a szervezetem arra,hogy ha pl. az elkövetkező 3 hétben mindig hajnali fél 2 körül alszok el, akkor utána is igy legyen...
    és mivel éjjeles vagyok mindig,de mindig másmeddig melozok, ez igy kivitelezhetetlen... :(((
    na mind1... a reggeli részt kihagyom,és mindig elalvás előttit csinálok :)

    nahh, az első tapasztalat megvolt...
    talán ez a pihenés (bizonyos értelemben relaxácio,mivel ~4 ora alvást nem neveznék alvásnak) dolog is bejön :)
    de akkor hirdetni fogom ezt a szolgáltatásom,ugyis sok alvászavaros ömbör él manapság :)
  • soulhunter
    #41
    tanulásra tényleg jo, relaxácios részhez nem volt szerencsém :(
    de talán most,h melo után elkezdem ezt az alvásos macerát, hátha...
    ha beválik,és normálisan tok majd aludni, akkor az un. "3. szemem" is kiélezem /egyes hitvallásokban létezik ilyen,amiről nemtom mi,de tetszik a neve/ :)
  • soulhunter
    #40
    nem egészen Mel Gibson,de... sok a baj velük na,igy hát nekünk kell irányitanunk őket :)
    inkább igy hangzik helyesen:
    "Mondd,amit hallani akar,de sohase hazudj neki"
    "Fogd meg,és urald,de ugy,ahogy ő tenné veled"

    ezzel 2 dolgot lehet elérni:
    1: a depis csajt kizökkenteni a depiből,ami nem könnyű,főleg ha makacs (mint ált. a többség -itt nem az agyatlan plázacicákrol beszélek,akik amiatt depisek,mert nem volt rozsaszin körömlakk a világ legnagyobb bevásárloközpontjában)
    2: a "kezelés" 2. alkalmával (rosszabbik esetben a "kezelés" végén) le lehet fektetni (ha jol adod be neki,hogy ő akar lefeküdni veled)

    bár ez a 2. pontot már inkább "hipnozis" kategoriába sorolnám
    megjegyzés: azért tettem idéző jelbe a hipnozis szot, mert nem kell hipnotizálni,csak nem jut eszembe a megfelelő kifejezés :(

    ez a trükk műxik, eddig csak lelkisérült bnőim voltak , akik a család / expasi / stb stb miatt voltak depisek,aztán kénytelen voltak rájönni, hogy tök felesleges befordulni (néha 1-1 ilyen esetet hetekig tart "kikezelni")

    egészséges,normális lelkűvel még nem találkoztam , vagy csak én járok csukott szemmel :)
  • HUmanEmber41st
    #39
    Ahogy olvasom itt a véleményeket, látom megoszlanak:)
    Mindenesetre az Agykontroll hivatalosan is elfogadott tanulási-relaxálási módszer, pedagóushallgatóknak még valami kedvezmény is van (úgy emlékszem).
    El kell menni, ki kell próbálni :)
    Aztán csinálni "egyre jobban és jobban" :)
  • artschi
    #38
    arra gondoltam az előbb - csak hülyén fogalmaztam, - hogy az 2-3 óra alvás utáni felébredés brutál, meg a napi 2-3 órai alvás tényleg kevés egy picit :)
    Meg is haltam volna már rég ilyen kevés alvástól :D

    Wow, ez a nők kódolt nyelven való beszéd érdekes :)
    Gondolom vmi olyasmi lehet, hogy jobban megérted a nők problémáit, mint az átlagember, ha jól tippelek. Majdnem olyan, mint a Mi kell nőnek?-ben Mel Gibson, amikor hallja a nők gondolatait :)
  • soulhunter
    #37
    te... ez a 2-3 ora alvás mi tényleg nem az?
    ez nem a kontroll része,ez a probléma,amit az agyam befolyásolásával igyexem most javitani... (csakhogy ha már van 1 ilyen téma,akkor nekiállok, kiprobálom, sztem nem sikerül,de 50-50% az esély - és leirom,h nálam műxik-e még a dolog,vagy sem) :)

    amugy ezt a cuccot fogalmam sincs hol szereztem be,mivel én akkor még örültem,hogy a szép folyamatos olvasásom és versmondásom miatt dicsérnek a tanárok :) ezt ha jol tom 1ik nagynénémtől kaptuk karácsonykor...
    hogy ő honnan szerezte,azt nemtom,és mivel már +halt, sztem akkor fogom megtudni,amikor utána megyek...

    bár van bennem 1 furcsaság...
    semmi köze a géphez,ezt én fejlesztettem önmagamnak
    fogjuk rá, tok beszélni a "nők kodolt nyelvén" több-kevesebb (inkább több) sikerrel :)
    na,ha ezt kifejlesztitek, akkor tudni fogjátok miről is beszélek :) jo moka,csak az a része a gáz,h én vagyok az összes korombéli ismim "psychologusa" :( tök idegesitő :(
  • artschi
    #36
    és ezt a tanulós cuccot hol szerezted be? :)
    mondjuk, az a 2-3 óra alvás utáni ébredés tényleg nem az...
  • soulhunter
    #35
    a szett neve,amit leirtam: "braincon"
    feltételezem a con a controll(er) röviditése...
    szal maga a kontroll...
    van hozzá 1 jo hosszu kézikönyv, ami leirja,hogy melyik "program" mire jo, mennyi ideig kell csinálni,stb stb
    azota sem hiszek ilyesmiben, és nem hiszem,h a gép segitett, csupán azt tom,h a gép aktiválta az agyam azon részeit, amit épp kellett,h aktiváljon,mert olyan fény- és hanghatásokkal "bombázta" az agyam, amivel az agyat befolyásolni lehet...
    most kiprobálom az alvás elősegitő progit,mivel 2-3 alvás után felébredek magamtol,és ez igy nem normális,főleg,h fáradtan ébredek,és heteken át napi 2-3 ora alvás kicsit huzos tud lenni...
    nem hiszem h sikerül,de meglátjuk...
    3-4 7 mulva tok rola eredményt irni :)
  • vizes
    #34
    Sajnos én már szkeptikus vagyok.
    Az ilyen sikereket mindíg megnézem a másik oldalról is.
    Pl: Szedett e közben "hagyományos" gyógyszert, mennyi ideig kezelték orvosok, stb...
    Persze ez nem flém, nem kötexem, nem vonom kétségbe az állítást.
  • artschiatwork
    #33
    de ez nem az agykontrollon belül volt, hanem külön, nem?
  • Hanga
    #32
    egy közösség az agykontrolosoké. A kislány fehérvérsejtszámát levitték a műtét előtt. Többen kontroloztak rá. Sikerült
  • Hanga
    #31
    ez igaz
  • vizes
    #30
    No igen.
    Tele van a könyv is hasonló esetekkel.
    A szomszéd ismerősének a volt osztálytársa látott már olyan embert akinek a unokatestvérének a veje hallott már ilyenről...
    A leírásod nem túl részletes...
  • vizes
    #29
    Ja.
    Amikor katona voltam, decemberben az alakulótéren álldogáltam már vagy fél órája.
    Minusz 13 fok.
    Őrmester úr közölte: a katona nem fázik, csak úgy érzi!!!
    Lehet, hogy ő már agykontrollos volt? /bár ahhoz agy is kell/
  • deep
    #28
    Én annyit tudok, hogy ha fázik a lábam, erősen arra gondolok, hogy felmelegszik és 5 perc múlva már nem fázik

    Ha ez agykontroll, nekem bejön:DDDD
  • soulhunter
    #27
    namost jo tudni,hogy nem vagyok annyira hülye,mint amilyennek látszom :)

    viszont nekem 1 fillérembe se került, meg anyámnak se,meg apámnak se,meg senkinek sem...

    az egészhez kell 1 füllhallgato, 1 villogo szemüveg 3-4 féle szinben pompázo előlappal, és 1 lágy zenei kazetta a tenger hullámzásával,ami segit ellazulni

    a szemüveg belső lapojainak szinei: lila, sárga,piros, kék
    a fülhallgato: külömböző "ritmusban" pumpál, olyan hatást kellt, mintha diszkoban a legnagyobb hangfal elé tesszük a fülünket

    nekem a tanulás elősegitő "program" 3 hétig tartott,és mint irtam, hatásos... még mindig jobban fog az agyam,mint kéne...
    a migrénem elmulasztásához a sárga kellett
    maga a teljes szett 10-11 éve 2000 Ft-t kostált...
    azota is müködik,bár az aksija meghalt... de müxik hálozati töltőről is :)

    na ennyit a hitről,meg a 22000-es tanfolyamokrol...
  • artschiatwork
    #26
    De, ha jól tudom, valami ilyesmire is jó :)
  • Unreal1942
    #25
    Valakik ebből jól megélnek. Másra nem jó :)
  • Hanga
    #24
    barátnőm kislányának megmentették az életét az agykontrolosok
  • vizes
    #23
    Én végigültem a tanfolyamot, 22000 forintomba és két hétvégémbe került.
    Nagyon kedves ismerősöm tanácsolta aki azt mondja, hogy müxik a dolog.
    Állítja, hogy ha programozna -amire nincs ideje- gyökeresen megváltoztathatná az életét.( Jobb, nyugisabb munkahely, életkörülmények stb...)
    Mondom neki: Akkor programozz! Erre azt mondja, hogy a napi munka után már sem ereje sem ideje nincs rá. Mondtam, hogy lépjen ki, és ha működik az agykontroll akkor már jöhet is a jobb melóhely.
    Amúgy a tanfolyam abból áll, hogy négy napon át megpróbálnak példákkal, "megtörtént esetekkel, ember aki kinövesztette a levágott ujját" meggyőzni a módszer hasznosságáról.
    Amúgy tele van logikai buktatókkal, pl. előszőr öt-től lefelé számolsz egyig, hogy mélyebre kerülj, után egytől háromig, hogy még mélyebbre.
    Ha valamit nem értesz vagy nem működik akkor vegyel hamar egy könyvet, kazettát, cd-t!
    Ha egy óra mondjuk 90 perc akkor az elején 10 perc azzal telik, hogy elmondják hogyan csináld, utána a maradék időben a már említett megtörtént eseteket sorolják.
    Említik még a kéz levitációjátt, elmondják hogyan csináld, de ha nem emelkedik a kezed, jön a remek válasz: "akkor emeld fel magad!"
    Egyszóval nekem nem működik.
    Domján azt mondja, hogy nem pótolja csak kiegészíti a hagyományos orvoslást.Értem, de ha ez ennyire jó dolog és azokat is lehet gyógyítani akik nem véheztek agykontroll tanfolyamot, akkor miért van ennyi beteg ember?
    Miért nem gyógyítanak, vagy egészítik ki a hagyományos medicinákat önzetlenül akik szerint ez működik???
    Nem akarok senkit lebeszélni, én azért ültem végig és nem jöttem ki az első nap közepén mert szerintem csak így mondhatok véleményt.
    Aki úgy gondolja, hogy áldoz erre, az tegye!
    Sok sikert, lehet, hogy én vagyok alkalmatlan rá.
  • soulhunter
    #22
    ez az agykontroll mizéria nem arra jo,h az agyad bizonyos funkciot élezd?
    mondok pl.-t:

    ha tanulni akarsz,akkor lemész "alfába",és a memoriát aktiválod (ezen én is átestem,pl. 40%-kal hosszabb verset tudtam megtanulni ugyanannyi idő alatt,mint előtte,és ez a tudás tartosabb lett -szal tulképp a hosszu távu memoriába került jopár dolog,aminek nem kellett volna - pl. versek)

    ha pl. szükség van a reflexek javitására,akkor azt a részét aktiválod

    ha mondjuk csak simán mélyen akarsz aludni, akkor lemész alfába,és ott maradsz,mig az agyad ugy nem dönt,h elég volt,és akár 1 ora alvás után kipihenten ébredsz

    vagy ha rohadt erős migrénje van az embernek,akkor lemegy alfába,és elmulik? (ezen is átestem, 12 éves koromig minden nyáron iszonyu fejfájásom volt (nem 1x rosszul voltam a fájdalomtol), aztán jött a "kezelés",és azota semmi)

    vagy ha pl. az ember stresszmentesiteni akarja magát,h ne legyen hirtelen haragu,stb stb

    ???

    mer ha ezek az agykontrollhoz tartoznak, akkor tutira nem hit kérdése, hanem 1 képesség,ami mindenkiben benne van, amit az ember könyv + tanfolyam nélkül is "élesiteni,finomitani,irányitani" tud...

    ha ezek nem tartoznak bele, akkor bocs, én vagyok a hülye
  • CodeRed
    #21
    Jose Silva dolgozta ki az Agykontroll-t.Nekem megvan az ő könyve magyar nyelven.Elvileg ebből meglehet tanulni.Úgy működik hogy először el kell olvasn i elejétől végéig, aztán megint előről de már alkalmazva a leckéket.Persze ezek a leckék külön-külön hosszú ideig tartanak.Én nem kezdtem el de érdekel nagyon.Inkább egy mentorra, v oktatóra bíznám ezt.Úgy könnyebben menne de sajn a nincsen időm rá.Tanulási technikának egyébként kiváló!Biztosan megéri elvégezni egy ilyen tanfolyamot!
  • artschi
    #20
    Leginkább a tanulás villámolvasással érdekelne, használja itt valaki?
  • HUmanEmber41st
    #19
    A végén az volt a gond, h annyifélét ismertem meg, h mostanában már egyikkel sem foglalkozom..
  • HUmanEmber41st
    #18
    Az a gond mint minden meditációs technikával:
    Megtanulod a technikát, de a mestert utána már nagyon nehéz elérni, tartani vele a napi kapcsolatot.
    Így aztán történnek az elme miatt balesetek.
    Ha nem működne, nem szerveződne a világon már régóta tanfolyam.
    Én még '90-ben végeztem el, a 2. M.o.-i tanfolyamot. Carolin Deal és Domján Lászlónál. Sokáig össze is jártunk a környékben végzettek közül.
    De azt is el kell h mondjam, egy fenékkel 2 lovat nem lehet megülni!!!!!
    Tehát egyfajta technikát (pl agykontroll) nem lehet más meditációs technikával (pl transzcendentális meditációval) együtt alkalmazni.
    Vagy az egyik vagy a másik..
  • artschi
    #17
    konkrét tapasztalatot tudsz mondani, vagy hogy mikor alkalmazod?
  • artschi
    #16
    Ja, értem :)
  • _Vegeta_
    #15
    Sajna most egy 1kilobytenyi szabadom sincs.
  • _Vegeta_
    #14
    Baromsag. Akkor csak olyan lenne mint egy placebó. Ez az agykontroll tenyleg hasznal valamennyit es nemkell h higyj benne. Valami alig ismert orvos dolgozta ki es azota is hasznaljak. Olyasmi a hatasa mint az apupunktura. Legalabbis amennyit en tudok rola.