496
Agykontrollról mindent ide!
  • artschi
    #1
    Sziasztok!

    Szeretnék menni agykontroll tanfolyamra novemberben. Volt-e már valaki közületek ilyen tanfolyamon? Érdemes elmenni? Ha igen, mik a tapasztalatok? A mindennapi életben tudjátok használni?
  • _Vegeta_
    #2
    Infot nyomhattok mire is jo ez. Nekem van egy mp3-am ami elvileg ez de nemprobaltam meg. :D
  • shad0w
    #3
    csak nem az az mp3 amikor lefekszel az ágyra majd távozol a saját testedből és körülnézel a házatok fölött meg stb? :) amúgy állítólag működik, többek is mondták, h bár nem egyszerű de valóban működik. utána jódarabig rosszullét, ráz a hideg stb stb stb...
    amúgy több ismerősöm is járt agykontrollra, de sztem igazából semmi értelme, és szerintük sincs túl sok :)
    meg egy sráccal előfordult, h nem tudta már kontrollálni, h mikor kerüljön ebbe a bizonyos alfa állapotba (elvileg valahol az alvás és az ébrenlét között van)

    én soha nem jártam iesmire, csak ismerősök meséltek róla, szal lehet h tévesek az infóim :)
  • artschi
    #4
    honlap:
  • Dying Soul
    #5
    Ez csak akkor megy, ha te is akarod, csoda nem fog történni, és fontos hogy higgy benne.
  • artschi
    #6
    a hit részével szerintem nem lesz gond. Ha valamit el akar érni az ember és tudatosítja magában, hogy "már pedig ezt és ezt meg tudom csinálni, el tudom intézni" stb., akkor menni is fog.
  • Dying Soul
    #7
    Nem a megcsinálós részére gondoltam, hanem abban, hogy lesz eredménye.
  • davos80
    #8
    Én voltam, és van értelme.
  • davos80
    #9
    Végre egy jó topik.
  • Heavy knight
    #10
    Agykontroll!Hmm...
    Anyám ilyen nagy agykontrollos , szerinte jó meg minden, és engem is állandóan elvisz ilyenekre, bár nekem nem sokat ért!De ez szerintem attól függ, ki mennyire tudja átvenni, amit ott tanítanak, mennyire hisz benne!
    Mutter 2 gerincsérvvel, meg egyéb másik bajával gond nélkül dolgozik, nem kellett megműteni, viszonylag jól van, míg mások ilyenkor már összecsinálják magukat,otthon fekszenek...!
    Ehhez nagy akaraterő kell,véleményem szerint ez lehet az alapja az egésznek,+ hogy komolyan vedd!
    Ha most mész először, érdemes kipróbálni, néhány dolog nekem is úgymond használt, utána + eldöntöd, hogy ez neked jó-e!
    Már régen voltam, nemigazán emlékszem, mit is tanítottak, de én is megyek a következőre Novemberben!
  • akyyy
    #11
    neked megvan ez az mp3????
  • Montanosz
    #12
    ja míg megnem tértem űztem én is, szerncsére megszabadultam tőle: beraktam a kis fiókokba ahogy tanítják a bevásárló listámat, csak éppen azt felejtették el megírni hogy vegyek ki vagy töröljem. Így évek múlva is ha beléptem valahova a Jó napot helyett néha az csúszott ki hogy 10 deka abált szalonnát kérek!
    Csak elrentettésül: S. Zoli egy volt haverom is gyakorolta, de lent maradt a "szinten" ahogy mondani szokás. kezelték egy darabig de aztán öngyilkos lett.
    Én elkerülném azok helyében akik most akarnak belevágni, ha olyan jó meg hasznos akor már hamarabb elterjedt volna. a 90-es években volt nagyszám ugyi mint nyugati termék, de azóta se mentette meg senki életét!
  • _Vegeta_
    #13
    Nem. Ez az agykontroll ilyen ongyogyito akarmi. Egyre melyebb allapotba kerulsz es aztan felebredsz, nekem ilyen hipnozisnak tunik, de nem az.
  • _Vegeta_
    #14
    Baromsag. Akkor csak olyan lenne mint egy placebó. Ez az agykontroll tenyleg hasznal valamennyit es nemkell h higyj benne. Valami alig ismert orvos dolgozta ki es azota is hasznaljak. Olyasmi a hatasa mint az apupunktura. Legalabbis amennyit en tudok rola.
  • _Vegeta_
    #15
    Sajna most egy 1kilobytenyi szabadom sincs.
  • artschi
    #16
    Ja, értem :)
  • artschi
    #17
    konkrét tapasztalatot tudsz mondani, vagy hogy mikor alkalmazod?
  • HUmanEmber41st
    #18
    Az a gond mint minden meditációs technikával:
    Megtanulod a technikát, de a mestert utána már nagyon nehéz elérni, tartani vele a napi kapcsolatot.
    Így aztán történnek az elme miatt balesetek.
    Ha nem működne, nem szerveződne a világon már régóta tanfolyam.
    Én még '90-ben végeztem el, a 2. M.o.-i tanfolyamot. Carolin Deal és Domján Lászlónál. Sokáig össze is jártunk a környékben végzettek közül.
    De azt is el kell h mondjam, egy fenékkel 2 lovat nem lehet megülni!!!!!
    Tehát egyfajta technikát (pl agykontroll) nem lehet más meditációs technikával (pl transzcendentális meditációval) együtt alkalmazni.
    Vagy az egyik vagy a másik..
  • HUmanEmber41st
    #19
    A végén az volt a gond, h annyifélét ismertem meg, h mostanában már egyikkel sem foglalkozom..
  • artschi
    #20
    Leginkább a tanulás villámolvasással érdekelne, használja itt valaki?
  • CodeRed
    #21
    Jose Silva dolgozta ki az Agykontroll-t.Nekem megvan az ő könyve magyar nyelven.Elvileg ebből meglehet tanulni.Úgy működik hogy először el kell olvasn i elejétől végéig, aztán megint előről de már alkalmazva a leckéket.Persze ezek a leckék külön-külön hosszú ideig tartanak.Én nem kezdtem el de érdekel nagyon.Inkább egy mentorra, v oktatóra bíznám ezt.Úgy könnyebben menne de sajn a nincsen időm rá.Tanulási technikának egyébként kiváló!Biztosan megéri elvégezni egy ilyen tanfolyamot!
  • soulhunter
    #22
    ez az agykontroll mizéria nem arra jo,h az agyad bizonyos funkciot élezd?
    mondok pl.-t:

    ha tanulni akarsz,akkor lemész "alfába",és a memoriát aktiválod (ezen én is átestem,pl. 40%-kal hosszabb verset tudtam megtanulni ugyanannyi idő alatt,mint előtte,és ez a tudás tartosabb lett -szal tulképp a hosszu távu memoriába került jopár dolog,aminek nem kellett volna - pl. versek)

    ha pl. szükség van a reflexek javitására,akkor azt a részét aktiválod

    ha mondjuk csak simán mélyen akarsz aludni, akkor lemész alfába,és ott maradsz,mig az agyad ugy nem dönt,h elég volt,és akár 1 ora alvás után kipihenten ébredsz

    vagy ha rohadt erős migrénje van az embernek,akkor lemegy alfába,és elmulik? (ezen is átestem, 12 éves koromig minden nyáron iszonyu fejfájásom volt (nem 1x rosszul voltam a fájdalomtol), aztán jött a "kezelés",és azota semmi)

    vagy ha pl. az ember stresszmentesiteni akarja magát,h ne legyen hirtelen haragu,stb stb

    ???

    mer ha ezek az agykontrollhoz tartoznak, akkor tutira nem hit kérdése, hanem 1 képesség,ami mindenkiben benne van, amit az ember könyv + tanfolyam nélkül is "élesiteni,finomitani,irányitani" tud...

    ha ezek nem tartoznak bele, akkor bocs, én vagyok a hülye
  • vizes
    #23
    Én végigültem a tanfolyamot, 22000 forintomba és két hétvégémbe került.
    Nagyon kedves ismerősöm tanácsolta aki azt mondja, hogy müxik a dolog.
    Állítja, hogy ha programozna -amire nincs ideje- gyökeresen megváltoztathatná az életét.( Jobb, nyugisabb munkahely, életkörülmények stb...)
    Mondom neki: Akkor programozz! Erre azt mondja, hogy a napi munka után már sem ereje sem ideje nincs rá. Mondtam, hogy lépjen ki, és ha működik az agykontroll akkor már jöhet is a jobb melóhely.
    Amúgy a tanfolyam abból áll, hogy négy napon át megpróbálnak példákkal, "megtörtént esetekkel, ember aki kinövesztette a levágott ujját" meggyőzni a módszer hasznosságáról.
    Amúgy tele van logikai buktatókkal, pl. előszőr öt-től lefelé számolsz egyig, hogy mélyebre kerülj, után egytől háromig, hogy még mélyebbre.
    Ha valamit nem értesz vagy nem működik akkor vegyel hamar egy könyvet, kazettát, cd-t!
    Ha egy óra mondjuk 90 perc akkor az elején 10 perc azzal telik, hogy elmondják hogyan csináld, utána a maradék időben a már említett megtörtént eseteket sorolják.
    Említik még a kéz levitációjátt, elmondják hogyan csináld, de ha nem emelkedik a kezed, jön a remek válasz: "akkor emeld fel magad!"
    Egyszóval nekem nem működik.
    Domján azt mondja, hogy nem pótolja csak kiegészíti a hagyományos orvoslást.Értem, de ha ez ennyire jó dolog és azokat is lehet gyógyítani akik nem véheztek agykontroll tanfolyamot, akkor miért van ennyi beteg ember?
    Miért nem gyógyítanak, vagy egészítik ki a hagyományos medicinákat önzetlenül akik szerint ez működik???
    Nem akarok senkit lebeszélni, én azért ültem végig és nem jöttem ki az első nap közepén mert szerintem csak így mondhatok véleményt.
    Aki úgy gondolja, hogy áldoz erre, az tegye!
    Sok sikert, lehet, hogy én vagyok alkalmatlan rá.
  • Hanga
    #24
    barátnőm kislányának megmentették az életét az agykontrolosok
  • Unreal1942
    #25
    Valakik ebből jól megélnek. Másra nem jó :)
  • artschiatwork
    #26
    De, ha jól tudom, valami ilyesmire is jó :)
  • soulhunter
    #27
    namost jo tudni,hogy nem vagyok annyira hülye,mint amilyennek látszom :)

    viszont nekem 1 fillérembe se került, meg anyámnak se,meg apámnak se,meg senkinek sem...

    az egészhez kell 1 füllhallgato, 1 villogo szemüveg 3-4 féle szinben pompázo előlappal, és 1 lágy zenei kazetta a tenger hullámzásával,ami segit ellazulni

    a szemüveg belső lapojainak szinei: lila, sárga,piros, kék
    a fülhallgato: külömböző "ritmusban" pumpál, olyan hatást kellt, mintha diszkoban a legnagyobb hangfal elé tesszük a fülünket

    nekem a tanulás elősegitő "program" 3 hétig tartott,és mint irtam, hatásos... még mindig jobban fog az agyam,mint kéne...
    a migrénem elmulasztásához a sárga kellett
    maga a teljes szett 10-11 éve 2000 Ft-t kostált...
    azota is müködik,bár az aksija meghalt... de müxik hálozati töltőről is :)

    na ennyit a hitről,meg a 22000-es tanfolyamokrol...
  • deep
    #28
    Én annyit tudok, hogy ha fázik a lábam, erősen arra gondolok, hogy felmelegszik és 5 perc múlva már nem fázik

    Ha ez agykontroll, nekem bejön:DDDD
  • vizes
    #29
    Ja.
    Amikor katona voltam, decemberben az alakulótéren álldogáltam már vagy fél órája.
    Minusz 13 fok.
    Őrmester úr közölte: a katona nem fázik, csak úgy érzi!!!
    Lehet, hogy ő már agykontrollos volt? /bár ahhoz agy is kell/
  • vizes
    #30
    No igen.
    Tele van a könyv is hasonló esetekkel.
    A szomszéd ismerősének a volt osztálytársa látott már olyan embert akinek a unokatestvérének a veje hallott már ilyenről...
    A leírásod nem túl részletes...
  • Hanga
    #31
    ez igaz
  • Hanga
    #32
    egy közösség az agykontrolosoké. A kislány fehérvérsejtszámát levitték a műtét előtt. Többen kontroloztak rá. Sikerült
  • artschiatwork
    #33
    de ez nem az agykontrollon belül volt, hanem külön, nem?
  • vizes
    #34
    Sajnos én már szkeptikus vagyok.
    Az ilyen sikereket mindíg megnézem a másik oldalról is.
    Pl: Szedett e közben "hagyományos" gyógyszert, mennyi ideig kezelték orvosok, stb...
    Persze ez nem flém, nem kötexem, nem vonom kétségbe az állítást.
  • soulhunter
    #35
    a szett neve,amit leirtam: "braincon"
    feltételezem a con a controll(er) röviditése...
    szal maga a kontroll...
    van hozzá 1 jo hosszu kézikönyv, ami leirja,hogy melyik "program" mire jo, mennyi ideig kell csinálni,stb stb
    azota sem hiszek ilyesmiben, és nem hiszem,h a gép segitett, csupán azt tom,h a gép aktiválta az agyam azon részeit, amit épp kellett,h aktiváljon,mert olyan fény- és hanghatásokkal "bombázta" az agyam, amivel az agyat befolyásolni lehet...
    most kiprobálom az alvás elősegitő progit,mivel 2-3 alvás után felébredek magamtol,és ez igy nem normális,főleg,h fáradtan ébredek,és heteken át napi 2-3 ora alvás kicsit huzos tud lenni...
    nem hiszem h sikerül,de meglátjuk...
    3-4 7 mulva tok rola eredményt irni :)
  • artschi
    #36
    és ezt a tanulós cuccot hol szerezted be? :)
    mondjuk, az a 2-3 óra alvás utáni ébredés tényleg nem az...
  • soulhunter
    #37
    te... ez a 2-3 ora alvás mi tényleg nem az?
    ez nem a kontroll része,ez a probléma,amit az agyam befolyásolásával igyexem most javitani... (csakhogy ha már van 1 ilyen téma,akkor nekiállok, kiprobálom, sztem nem sikerül,de 50-50% az esély - és leirom,h nálam műxik-e még a dolog,vagy sem) :)

    amugy ezt a cuccot fogalmam sincs hol szereztem be,mivel én akkor még örültem,hogy a szép folyamatos olvasásom és versmondásom miatt dicsérnek a tanárok :) ezt ha jol tom 1ik nagynénémtől kaptuk karácsonykor...
    hogy ő honnan szerezte,azt nemtom,és mivel már +halt, sztem akkor fogom megtudni,amikor utána megyek...

    bár van bennem 1 furcsaság...
    semmi köze a géphez,ezt én fejlesztettem önmagamnak
    fogjuk rá, tok beszélni a "nők kodolt nyelvén" több-kevesebb (inkább több) sikerrel :)
    na,ha ezt kifejlesztitek, akkor tudni fogjátok miről is beszélek :) jo moka,csak az a része a gáz,h én vagyok az összes korombéli ismim "psychologusa" :( tök idegesitő :(
  • artschi
    #38
    arra gondoltam az előbb - csak hülyén fogalmaztam, - hogy az 2-3 óra alvás utáni felébredés brutál, meg a napi 2-3 órai alvás tényleg kevés egy picit :)
    Meg is haltam volna már rég ilyen kevés alvástól :D

    Wow, ez a nők kódolt nyelven való beszéd érdekes :)
    Gondolom vmi olyasmi lehet, hogy jobban megérted a nők problémáit, mint az átlagember, ha jól tippelek. Majdnem olyan, mint a Mi kell nőnek?-ben Mel Gibson, amikor hallja a nők gondolatait :)
  • HUmanEmber41st
    #39
    Ahogy olvasom itt a véleményeket, látom megoszlanak:)
    Mindenesetre az Agykontroll hivatalosan is elfogadott tanulási-relaxálási módszer, pedagóushallgatóknak még valami kedvezmény is van (úgy emlékszem).
    El kell menni, ki kell próbálni :)
    Aztán csinálni "egyre jobban és jobban" :)
  • soulhunter
    #40
    nem egészen Mel Gibson,de... sok a baj velük na,igy hát nekünk kell irányitanunk őket :)
    inkább igy hangzik helyesen:
    "Mondd,amit hallani akar,de sohase hazudj neki"
    "Fogd meg,és urald,de ugy,ahogy ő tenné veled"

    ezzel 2 dolgot lehet elérni:
    1: a depis csajt kizökkenteni a depiből,ami nem könnyű,főleg ha makacs (mint ált. a többség -itt nem az agyatlan plázacicákrol beszélek,akik amiatt depisek,mert nem volt rozsaszin körömlakk a világ legnagyobb bevásárloközpontjában)
    2: a "kezelés" 2. alkalmával (rosszabbik esetben a "kezelés" végén) le lehet fektetni (ha jol adod be neki,hogy ő akar lefeküdni veled)

    bár ez a 2. pontot már inkább "hipnozis" kategoriába sorolnám
    megjegyzés: azért tettem idéző jelbe a hipnozis szot, mert nem kell hipnotizálni,csak nem jut eszembe a megfelelő kifejezés :(

    ez a trükk műxik, eddig csak lelkisérült bnőim voltak , akik a család / expasi / stb stb miatt voltak depisek,aztán kénytelen voltak rájönni, hogy tök felesleges befordulni (néha 1-1 ilyen esetet hetekig tart "kikezelni")

    egészséges,normális lelkűvel még nem találkoztam , vagy csak én járok csukott szemmel :)