496
Agykontrollról mindent ide!
  • HUmanEmber41st
    #176
    Elolvastad egyáltalán a hozzászólásomat, vagy csak a standard "Öööööö a könyv az nem jóóó őőőőőööööö" szövegedet nyomatod? A könyvben baromi világosan le van írva hogy mit kell csinálni, szinte képtelenség elkúrni (másként nem is lehetne, különben a sok barmot nem tudnák rászedni)

    Akkor nekifutok mégegyszer:
    a könyv olvasása, majd a könyvben leírtak otthon egyedül gyakorlása semmiképpen sem tudja azt a légkört előállítani, ami egy több száz fős tanfolyamon uralkodik. Szerintem nem véletlenül léteznek iskolák a világon mindenhol ezzel a módszerrel:
    van 1 tanár, aki élőszóban elmondja az aznapi tananyagot. Igaz, h le van írva a könyvben is, de azért elmondja. Esetleg sajátos magyarázatokat ad, másféléket, mint a tankönyv. A diákok rögtön kérdéseket is tehetnek fel, a tanár válaszol is rájuk.
    Szóval mindez megoldható lenne úgy is, h kiosztják a tankönyveket, majd félévkor mindenki bemegy a suliba és ír egy témazárót. A köztes időben meg tanuljon, ahogy tud. Ugyebár ott vannak a könyvek.
    Ez működne is akkor, ha valaki tud olvasni.

    De! Aki nem tud olvasni, annak sokkal egyszerűbb megtanulnia egy tanártól olvasni, minthogy saját maga jöjjön rá az egészre.

    Szóval arra való egy tanfolyam, h ott olyan dolgot tanulj meg, amit azelőtt sosem csináltál. Van ott egy nagy gyakorlatú előadó, és sok diák, akik egymást segítve fogadják be az új ismereteket.

    Körülbelül ennyi a különbség a könyv és a tanfolyam között...
  • juzosch
    #175
    Te túl sokat vársz az agykontrolltól. Senki sem állította, hogy te leszel az isten, hirtelen zseni leszel, tárgyakat mozgatsz az elméddel...

    Az agykontroll csak megkönnyíti az életed kicsit.
    Néhány dolog ami nálam működött: Fájdalom csökkentése, programozott ébredés, a tippelésem hatékonyabbá tétele, vagy annak 'beprogramozása' hogy adott időben eszembe jusson valami.

    Az már más kérdés, hogy mint mindenből, ebből is minél több pénzt ki akarnak húzni, de ezek között értelmes dolgok is ott lapulnak.
    Én soha nem bántam meg, hogy elmentem egy ilyen tanfolyamra. és igenis, jobb mint a könyv.
  • AranyKéz
    #174
    Elolvastad egyáltalán a hozzászólásomat, vagy csak a standard "Öööööö a könyv az nem jóóó őőőőőööööö" szövegedet nyomatod? A könyvben baromi világosan le van írva hogy mit kell csinálni, szinte képtelenség elkúrni (másként nem is lehetne, különben a sok barmot nem tudnák rászedni)

    Mellesleg ott is hibádzik a dolog, hogy az Agykontroll szerint ha deltába lemész akkor leszel aztán a csúcsszuper.
    Kicsit utánanéztem ( http://en.wikipedia.org/wiki/Delta_wave ). Akkor van az ember deltában, ha:
    - mélyen alszik
    - agysérülése van
    - kómában van

    Meg aztán nézegess körül az agykontroll.hu-n hogy mekkora baromságokat árulnak. Akartam párat idézni, de nem tudok választani az eddig összegyűjtött 60 baromság közül :)
  • HUmanEmber41st
    #173
    Hát, ha Te így látod..nekem, mint mondtam, még így ~14 év távlatából is sokat jelentett.
  • patiang
    #172
    Nuku mani?!:)
  • vizes
    #171
  • patiang
    #170
    "Ennél feleslegesebb dologra még nem dobtam ki pénzt."
    Tévedsz. Okosabb lettél. :)
  • vizes
    #169
    "Aki elvégezte M.O-n a tanfolyamot ( és nem csak a könyvet olvasta!!!!!) azok közül egy sem mondta, h semmit sem tanult azon a bizonyos 4 napon.."

    No, akkor én mondom!

    Semmit nem tanultam abban a négy napban. Ennél feleslegesebb dologra még nem dobtam ki pénzt.

    Bocsi, de ez az én tapasztalásom.
  • patiang
    #168
    Agykontroll: Domján?- www.astronet.hu
  • sz4bolcs
    #167
    Én szintúgy állok ehhez a témához.
  • HUmanEmber41st
    #166
    Párhuzamot vontam .De nem fogom külön minden mondatomat kielemezni a számodra sry..
  • sz4bolcs
    #165
    Amúgy meg ne offold szét a topikot a reikivel, k0csóg!
  • sz4bolcs
    #164
    Az nekem nagyon szimpatikus, hogy csak akkor fizetnének az emberek, ha bejön nekik.
    Ahogy pl. elvonulásokon. először jársz ott, nem adakozhatsz, csak ha már többedszer mész. És láss csodát, nem járnak bekiabálni. :D
  • HUmanEmber41st
    #163
    Ha ingyen tanítanák, a végén nem lenne semmi értelme.
    Pl a REIKI Mestereket ingyen kellett szolgálni, míg a megállapított idő után ( ha megfelelt a tanítvány) megkapta a beavatását.
    Az egyik szempont: azért kerül jelentősebb pénzbe, mert aki el akarja végezni és szüksége van rá, az így is el tudja végezni. Képzeld, ha ingyen lenne, teli lenne olyanokkal, akik csak szórakozni, meg bekiabálni és fölborítani a tanfolyam rendjét jönnének be..

    Amikor beindult M.O-n az A.K. tanfolyam, rentgeteg újságcikk jelent meg mindenféle pszichológusok és egyéb "szakértők" tollából, h ez milyen nagy baromság, meg "ilyen nincs, mert nem is létezhet " típusú szövegekkel. A cikk vége felé aztán rendre kiderült, h csakis olyan személyek írkálnak ilyen cikkeket, akik el sem végezték a tanfolyamot, csak hallottak, olvastak róla és felháborodásukban tollat ragadtak, h megóvják a szegény gyanútlan embereket az újabb átverésektől. Aki elvégezte M.O-n a tanfolyamot ( és nem csak a könyvet olvasta!!!!!) azok közül egy sem mondta, h semmit sem tanult azon a bizonyos 4 napon..
    Nekem még így lassan 14 év távlatából is tud újat nyújtani :)
  • patiang
    #162
    Nos, tök igazad van! Tehát a megoldás az lett volna, hogy skacok van egy ilyen módszer, amivel jobbíthatod az életed. Majd jövünk, és mi személyesen kiokítunk, mert egyedül nem megy.:)))
    De azért kiadunk egy rakat badarságokkal teletűzdelt művet /Szabolcs:"És szerintem igen,.. azért, hogy jobban vegyék."/, mert azért mi sem vagyunk ám tök OK....
  • sz4bolcs
    #161
    Az olvasás nem pótolja a ...
  • HUmanEmber41st
    #160
    Elolvastam többször is a Vörös Oroszlánt, Tükörajtók a tenger fenekén, Napszél, stb stb..
  • HUmanEmber41st
    #159
    Nos ez az a lényegi pont. Az óriási különbség a könyv és a tanfolyam között. Ez kb olyan dolog, mint könyvből megtanulni biciklizni , vagy jobbat mondok, mintha magadtól tanulnál meg olvasni és írni egy lakatlan szigeten. Azt a tudatállapotot, ami ott van 1000-1500 ember között, azt nem pótolhatja semmilyen könyv, semmilyen kazetta. Az előadó sem tud kilépni a könyv lapjai közül, h segíthessen.
    Igen, meg lehet tanulni könyvből akármilyen meditációs technikát, akármilyen joga gyakorlatokat. De ha nincs melletted az adott folyamat mestere, guruja, tanítója nem fog érni semmit.

    "Van a könyvben olyan, hogy "A könyv elolvasása nem pótolja a tanfolyam elvégzését!!!" ?"
    Nincs, mert ez önkorlátozó hiedelmekhez vezet :)
  • patiang
    #158
    "Van a könyvben olyan, hogy "A könyv elolvasása nem pótolja a tanfolyam elvégzését!!!" ?"

    Nehogy má magadtól megtanuld, majd jövünk, és fizess!:)))))))))
  • sz4bolcs
    #157
    Human: Olvass el egy Szepes Mária könyvet, nem kérdéses, hogy katarzis élményt nyújt, de az sem, hogy tiszta baromság az egész. :D A tudatállapot változtatásnak semmi köze a materializmushoz, ugyanis egy materialista is tudja, hogy szokott boldog, unott, izgatott, nyugodt lenni. De éppen az ilyen "tudattal időjárásváltoztatás" hülyeségekkel szokták elmisztifikálni, és hülyeséggé tenni az amúgy sok embernek lehetőséget nyújtó módszert.

    És szerintem igen,.. azért, hogy jobban vegyék. Egyszerűen elragadtatják magukat. Nem feltétlen a pénztől, hanem csak úgy, ahogy a hitgyüliben Németh Sándor vagy a gyüli tagjai...

    Van a könyvben olyan, hogy "A könyv elolvasása nem pótolja a tanfolyam elvégzését!!!" ?
  • patiang
    #156
    Neked annyira a vesszőparipád a tanfolyam és "csak" a könyv. Mégegyszer mondom, nem azzal van a bajom, hogy jó célra használják a tudásukat, hanem azzal, ha másokat hülyítenek. S a könyveket /tele marhasággal / is ők adták ki. És ugye azt Te is beismered, hogy nem mindenki lakozik oly helyen, ahol már volt tanfolyam. Így ők kénytelenek a könyvek sületlenségeit elhinni. Mégegyszer mondom e könyveket nem TE és nem én adtuk ki, hanem ők. Ja, hogy eközben üzletemberek is?.....
  • HUmanEmber41st
    #155
    Magyarországon ők adták ki a könyvet, szinte saját pénzből.
    Egy pick-up autó hátuljából árulták...a régi szép idők ugye..
    És ez csak egy módszer a relax megtanulására, minden tanfolyamon elhangzott kijelentés arról szól, h most megtanulod ezt meg ezt..és kész.
    Semmi zombisítás, meg egyebek sugalmazása. Most voltál a tanfolyamon, vagy csak a könyvet olvastad???
  • patiang
    #154
    Mint mondtam gyakoroltam, és azt is mondtam, igenis van hatása, mert a jóga alapjaira épül. De ,hogy az emberi tényezőt ne feledd, nézz meg egy HIT gyülekezetet. Hány ember gondolkodását tudja egy erős személyiség a hülyeség felé tolni. Nekem Domjánékkal nem az a bajom, hogy jó célra használják tudásukat, hanem, ha gagyát akarnak csinálni másokból. Mondod én biztosan csak a könyvet olvastam. És. ha úgy is lenne a könyveket nem ők adták ki. M O N E Y :DDDDD
  • HUmanEmber41st
    #153
    Nos látom, csak a könyvet olvastad el patiang.
    Rohanó korunkban 4 nap alatt 1800 fokos fordulatot hozni egy materialista életébe, aki a 4. nap után hihetetlenkedve ismételgeti: ez nem lehet igaz, ilyen nics, lehetetlen... ám mégis igaz..erre nem minden joga képes.
    ( a hitetlenkedő nem én voltam, hanem a sok ezer mat. felfogású ember a tanfolyam végén)
  • patiang
    #152
    Nem jól tetted fel a kérdést. Mert, ha el vagy nem az nem változtat a véleményemen. Mint írtam aktívan gyakoroltam a jógát, tehát volt viszonyítási alapom.
    Egy diplomás jósnő, aki "megmondja" a jövődet: PRÓBÁLJ meg kételkedni.....
    Vagy a számitógéppel dolgozó asztrológus, aki bolygók, csillagok állásából von le következtetéseket, PRÓBÁLJ meg kételkedni......
    Én nem az agykontroll hatásosságában kételkedem. Igenis el lehet érni olyan tudati állapotot amikor a Tőled független idegrendszerre is hatással vagy, csodálatos. Csak ne vigyünk bele hülyeséget. Az iraki háború előtt a világ agykontrollosai próbálták megállítani az amikat. :)))))))))
  • Hanga
    #151
    el is végezted????
  • patiang
    #150
    Én is gyakoroltam az agykontrollt. Majd minden könyvük megvan. De ha elolvastad, akkor Te is tudod, hogy főleg a emberek hiszékenységére építettek. Hiszen jó üzletemberek, kik meglátták az egészben az üzletet. Mert belelapoz az átlag manus, és azt olvassa, hogy olyan szintet el lehet érni, hogy az időjárásra hatással vagy, akkor nálam az egész, még ha komolynak is indult, egy bődületes marhaság. Az agykontroll alapja nem más mint a jóga, a befelé fordulás. Én gyakoroltam a jógát, és igenis óriási eredményt el lehet érni óriási akarattal. De Domjánék / ne haragudj / a hülyeség felé terelték az egészet.
  • HUmanEmber41st
    #149
    Csóró frissdiplomások voltak mindketten ( a feleségével együtt).
    És csak úgy engedélyezte J. Silva nekik a könyv kiadását, ha részt vesznek egy A.K. tanfolyamon. Választhattak: Németországi város vagy London. És ugye 10 napig kint lenni szállás+ tanfolyam ára..egy fillérük sem volt.
    Tényleg mindent egy lapra tettek fel.
    Az Agykontroll oktatói kurzus meg 1 hónap Amerikában. Azt sem adták ingyen. Sokat befektettek, most meg kasszíroznak..ennyi.
    150 ezer végzett Agykontrollos van Magyarországon ~14 év alatt
  • patiang
    #148
    Ha nem vágsz pofán valakit, pedig megérdemelné, az az agykontroll.
    Domján meg jól megszedte magát.:(
  • vizes
    #147
  • artschi
    #146
    Igazad van, vissza kellett volna olvasnom. Azért írtam, amit írtam, mert csak azt figyeltem, hogy "újabb pénzgyár..." meg ugye nekem bevált, és "ösztönösen" reagáltam :)
  • HUmanEmber41st
    #145
    Ha a lottó számokat a véletlen döntené el, akkor még volna esély megtudni:)
    De lottó nyereményt nem lehet programozni sajna :)
  • vizes
    #144
    Egyébként ez nem fikázás...
    Nekem ez a véleményem, de mi a fenéért sértődsz meg ha valaki mást tapasztal? Vagy nem tapasztal.

    Hát erre tanított Domján? :-)
  • HUmanEmber41st
    #142
    LOL, most jövök a tanfolyam előtti tájékoztató előadásról :)
    Most csak ilyen sok szmájlit tudnék ide írni :)
  • vizes
    #141
    Ha lementél volna alfába, akkor láttad volna, hogy :#23,#29,#30,#34,#43,#48,#59,#93

    :-))))
  • artschi
    #140
    #139
  • HUmanEmber41st
    #139
    Résztvettél a tanfolyamon, vagy kívülről fikázol csak?
  • HUmanEmber41st
    #138
    A beígért technikák működnek, Te miért nem tartasz valamilyen tanfolyamot?
  • vizes
    #137
    Újabb pénzgyár...
  • HUmanEmber41st
    #136
    Hétvégén Esztergomban lesz tanfolyam...