496
Agykontrollról mindent ide!
  • qtab986
    #296
    Nagyon megköszönöm, ha megnézitek, mi lehet a baja.

    Egy állatorvos szerintem többet tudna segíteni.

    Ugye igazából csak viccelsz?
  • Magic Boy
    #295
    Sziasztok!

    Sajnos rosszul van a kutyám :-( Éjjel háromszor hányt nagyobb mennyiséget, legutolsó alkalommal csak nyákszerű „valami” jött ki belőle, sűrű és ragadós. Olyan, mint amit az ember is felköhög, amikor meg van fázva. És bújik oda hozzám, hogy simogassam meg, ő – aki bár nagyon szeretetéhes – ilyen irányú kívánságait ugrálással és harapdálással szokta jelezni. Hiába no, csak egy szeleburdi, örökmozgó kölyök még. De most csak fekszik nagy szomorúan, alig mozdul, nagyon rosszul néz ki. Nem tudom mi lehet vele! Este még semmi baja nem volt.

    Nagyon kétségbe vagyok esve , miért lett hirtelen ennyire rosszul.

    (A történethez hozzátartozik, hogy az előző kutyánkat 9 évesen januárban vesztettük el, megbetegedett és másfél hónapig én ápolgattam szegénykémet, keltem fel hozzá éjjel stb. Nyilván ez is bennem van még.)

    Nagyon megköszönöm, ha megnézitek, mi lehet a baja. Én most munkában vagyok, de majd megszakadt a szívem, hogy otthon kellett hagyjam, bár tudom, hogy vigyáznak rá, nagyon aggódom. Hasonló előfordult korábban egyszer, de akkor sokkal enyhébben (első alkalom után el is múlt), de az állatorvos csak tanácstalanul pislogott.

    Misi
  • zsákos
    #294
    Ebben is igazad van.
  • sz4bolcs
    #293
    Nem, nem látom, de szerintem megfigyelni ezeket jobb móka, mint elméleteket alkotni rá.
  • zsákos
    #292
    "Ha magadba nézel, látod mi jön létre csupán az agyadtól (vagy testedtől), és mi az, amihez a tudat is kell (vagy fordítva) ?"

    Jó kérdés. Egy szóval nem. Kicsit hosszabban: sötétben tapogatózok.

    És te látod ?
  • sz4bolcs
    #291
    Annyiszor írtál eddig a "mindenegyről" mégis sokasítasz. Ha magadba nézel, látod mi jön létre csupán az agyadtól (vagy testedtől), és mi az, amihez a tudat is kell (vagy fordítva) ?

    #288-cal kapcsolatban ha még írni kéne valamit: szerintem is van, ami rossz irányba halad. Pl. a gondolat-szennyezés nem tesz jót senkinek, bár szerintem éppen abból a felpörgetettségből származik, ami kívánatosnak tartja az agyunk minél nagyobb kihasználását. mottója: Jobban, többet, gyorsabban. A cirkuszban, meg a mai világban jól jön. :)
  • zsákos
    #290
    Igazad van sok részben, "Még soha senki nem mérte, hogy az agynál mit jelent a 100% mit jelent az 50 vagy 10%, azt meg főleg nem, hogy ez mit jelentene tapasztalatilag." --- "Egy autón sem indexelsz folyamatosan, nem járatod az ablaktörlőt meg az ablakokat, a vészvillogót, a féket meg a gázpedált, az autó motorjábanban sem minden egyszerre működik, hanem éppen ami soron van.". Azt hiszem erről a százalékos részről teljes mértékben meggyőztél. :)

    Valójában szerintem egyébként az agy csak egy eszköz mint ahogy maga az egész test is... szóval az agykontroll is inkább tudatkontroll.

    És ha a tudat nem készteti működésre az eszközt hosszú időn keresztül, akkor ahogy a kard is, az agy is eléletlenedik és nem vág úgy az eszünk de ez még képszerűbb ha csövekként ábrázolom amelyben felgyűlik a szenny és nem hagyja átfolyni magán azt amire egyébként rendeltetett.

    És mit szólsz a 288# hoz ?
  • sz4bolcs
    #289
    Márpedig az evolúció pontosan úgy működik, hogy először fejlődik ki valami (mutáció), és csak utána dől el, hogy életképes marad-e. (szelekció). Nincs valami konkrét meghatározottsága.

    A középső lábujjadat sem használod 100%-on, ez mégsem érv sem az evolúció mellett, sem ellene.
    Kb. annyi értelme van azoknak a vitáknak, hogy hányad részét használjuk az agyunknak, mint ha egy lábbal gitározó ürgének a lábujjáról kijelenteném, hogy most éppen 75%-át használja a lábujjának, te pedig 10%-át, persze itt még könnyebb a helyzet, mert produktivitásban le lehet mérni a lábujj teljesítményét.

    Még soha senki nem mérte, hogy az agynál mit jelent a 100% mit jelent az 50 vagy 10%, azt meg főleg nem, hogy ez mit jelentene tapasztalatilag. Én úgy gondolom, hogy diliházban is láthatsz olyan embereket, akiknek sokkal aktívabb az agyuk az átlagénál, aztán az lehet mégsem olyan tuttifrankó. Evolúciós szempontból főleg nem.
    Egy autón sem indexelsz folyamatosan, nem járatod az ablaktörlőt meg az ablakokat, a vészvillogót, a féket meg a gázpedált, az autó motorjábanban sem minden egyszerre működik, hanem éppen ami soron van.

    Semmiből nem mondod meg, hogy most éppen az agyam hány százalékát használom, sem eszközökkel nem tudod megállapítani, persze el lehet rajta viccelődni, mint ahogy tetted, még viccesebb ilyenkor egy kis önreflexió scak hogy magasabb %on pörögjön az agyad..
  • zsákos
    #288
    Ha ezzel arra céloztál hogy alkotott a természet egy eszközt amelynek a tizedét sem vagyunk képesek használni, ahhoz az kellene hogy egy magasabb intelligencia tervezze meg az emberi testet amely gondol annak majdani fejlődésére. (Az meg már eleve kizárja hogy evolúcióval alakult ki az ember.)

    Szerintem viszont eleve nem teremtetett tökéletlen (a természet - vagy az akinek a természet csak az arca - nem fejleszt ki fölösleges szerveket), hanem ahogy egyre inkább kevésbé tudtunk a valósággal kapcsolatot tartani és ahogy egyre kevésbé tudtuk érzékelni - észlelni azt, úgy csökkent és csökkent kihasználtsága az eszköznek, tehát én inkább visszafejlődés-hívő vagyok, egy visszafejlődési pályán van az emberiség. Szerintem.
  • sz4bolcs
    #287
    Majd fogsz hallani. :)
  • zsákos
    #286
    Bár én még nem hallottam olyanról valaha bárkinek is 100%on ketyegett volna az agya, úgy gondolom hogy a lényeget talán ennek firtatása nélkül is megérted, csupán alapjáraton berregő, takaréklángon égő aggyal is.
  • sz4bolcs
    #285
    jee, aranylaci! :D

    "Az evolúció ugyanis nem fejleszt ki „felesleges” szerveket, olyan emberi agyat, melynek jó ha képességének egytizedében használunk. " Ezzel mehetnél az evolúció topicba, biztos segítene valaki.
    Amúgy rakás szervünk van, ami nem pörög állandóan 100%-on mégsem fölösleges.
  • ashimi
    #284
    csak voltam de már jobban vagyok :OD
  • zsákos
    #283
    "...a szupertudat állapotának eléréséhez nem kell valamiféle különleges születési adottság, de valamilyen testi-lelki trauma sem, hiszen megfelelő módszerekkel bárki elsajátíthatja saját szupertudatossá válását, saját „harmadik szemének megnyitását”. Ha pedig ez megtörténik, az ember egész más szempontból fogja látni a saját, de mások életét is. Hiszen megszűnnek számára a titkok, az átverések, a megtévesztések stb. „Érzékek feletti érzékeléssel” fog rendelkezni, a megszokott, hétköznapi anyagi keretek, úgymint idő és tér, a valóság csupán kicsiny, de érdekes részét fogják képezni.

    A szupertudat használatával az ember felülemelkedhet önnön magán, tudatosan élheti meg minden percét, a saját életét mintegy „fentről” irányíthatja, kihozva abból a legtöbbet, és tudatosan készülhet következő életére, tudatosan átmentve valamennyi tapasztalatát, melyet „itt és most” szerzett.

    A szupertudatban „minden benne van”, tehát nem szükséges „tanulnunk”, csak megnyitni önmagunkat e „magasabb dimenzió felé”, és hagyni, hogy a kívánt tudás eltöltsön bennünket. A szupertudat révén kinyílik előttünk a világ, annak „teremtő részeseivé” válhatunk. Kapcsolatba léphetünk más „teremtő részeivel” is. A világ valamennyi lényével, a világ valamennyi létezőjével, az emberi lét legmélyebb céljával és értelmével.

    Az élőlények is rendelkeznek kollektív tudattal, azonban annak, hogy szupertudattal is rendelkeznének eddig semmi jelét sem mutatták. Ebből kiindulva azzal a kellemetlen következménnyel kell szembesülnünk, hogy az ember „nem lehet a földi evolúció terméke”, de egyáltalán „evolúcióé” sem. Az evolúció ugyanis nem fejleszt ki „felesleges” szerveket, olyan emberi agyat, melynek jó ha képességének egytizedében használunk. (Olyasmi ez, mintha a tíz ujjunk közül mindössze eggyel próbálnánk minden feladatot megoldani.) Az sem bizonyított, hogy a szupertudat használata az agyhoz bármiféleképpen köthető lenne, hiszen a szupertudat olyankor is „működik”, amikor az agy halott.

    Az embert tehát szupertudata teszi igazán emberré, pontosabban „tenné”, ha tisztában lenne önnön ilyetén képességének és használná is azt. Ha az ember békés világpolgára szeretne lenni a pl. Galaktikus Föderációnak, nélkülözhetetlen feladat, sőt parancsoló kényszer, hogy megismerje saját szupertudatát és megtanulja használni is azt.

    Mindenekelőtt azonban gyökeresen meg kell változtatnia világszemléletét.

    Ezen áll vagy bukik a jövőnk."

    Forrás: http://www.freeweb.hu/aranylaci/elet/elet.htm
  • sz4bolcs
    #282
    Te szcientológus vagy?
  • ashimi
    #281
    nos valójában nem ugyanaz a kettő.az auditálást nem te irányítod,nem tudhatod miképp és hogyan működik és gyakran 3-4-15 óra kell ahhoz hogy megnyíljon a tudatod egy ismeretlennek,auditornak.a haladó szintű auditon pedig olyan programokat kapsz ami ritkán az álmaiddal,sokkal inkább egy becsületes,etikus élet leéléséhez szükséges.magyarán megszünteti az abberációkat és tisztességes embert farag belőled nem megerősítések által.célzott kérdésekre kell válaszolnod jobbos agyműködéssel,a meglévő tudásodra támaszkodva,a bibi viszont az hogy a legtöbb társadalmi berögzültség inkább ártalmas mint hasznos.magyarán,a jobb oldali agyfélteke erejét és hatalmát a baloldali félteke kezébe adja,annak aki így is megvadult lóként irányítja az életed.eredmény : isten hozott a robotok földjén :O) ez a scientológia(a tudás tanulmányozása) audit.a dianetika(a léleken át) audit értékes mert felszabadít a kényszerprogik és lelkisérülések alól és mást nem csinál.egy sci-audit 12,5óra(intenzív a neve)kb 260-290 000ft.egy dia-audit 12-15 000ft,ahhoz hogy clear legyél(tiszta vagy megvilágosodott)legalább 500-800 óra kell.az agykontroll(mind-kontroll) ami valójában nem is az csak magyarított a fordítás,tudat-kontrollt jelent,azaz megtanulod hogyan irányítsd a tudatod,tudatalattid,saját magad külső segítség(esetleges manipuláció)nélkül hogy végre saját magad irányítsd az életed és ne a környezeted alakítson olyanra-a sok kompromisszumkötésed és álmaid feladása álltal-ahogy nekik jó.még annyit,a TM tanfolyam kb 3-4 óra rizsa Maharashi-ról és a TM-ről,majd egy gyors beavatás,azaz kapsz egy very titkos szót,mantrát amit ha ismételgetsz,alfába jutsz ami nagyon klassz,de ha nincs vele célod csak pazarlás.ja és mindezt 150 000ft-ért.Ak tanfolyam 600-700 résztvevővel,30 000 ft-ért 40 óra hogyan vedd életed és a szuperképességeid a kezedbe,szerintem nem sok.de ha írsz Lacinak egy levelet amiben megindoklod hogy nincs annyi pénzed viszont nagyon szeretnéd a tanfolyamot mivel rokkantnyugdíjas,kismama,vagy csak nagyon csóró vagy,akár a 60-70%-át is elengedi.de őszintén szólva ez a tanfolyam 100x is többet ér,tapasztalatból mondom.Üdv :O)
  • HUmanEmber41st
    #280
    Sztem nézz utána, de k.b. annyi.
  • dronkZero
    #279
    Az összes adóteher közül a hülyeségadó a legsúlyosabb. Még jó, hogy nincs mindenkire kivetve.
  • qtab986
    #278
    Költői kérdés volt. Manapság mennyi egy tanfolyam? 30 000 Ft?
  • HUmanEmber41st
    #277
    De nagyon is tanítanak.
  • qtab986
    #276
    Ez gyökeresen más dolog, mint egy iskolai óra.. :D :D
    Semmit se tanítanak?
  • HUmanEmber41st
    #275
    A sok 10 éves tapasztalattal nehéz vitatkozni.
    Ez gyökeresen más dolog, mint egy iskolai óra.. :D :D
  • qtab986
    #274
    Az pedig tapasztalat, h ha minél többen tanulják egyszerre, annál sikeresebb lesz az egyéni tanuló.
    Érdekes, hogy az iskolákban pont fordított a tapasztalat. Magániskolában egy tanárra már csak 4-5 tanuló jut.
  • juzosch
    #273
    Ezzel énis tisztában vagyok, köszi. De ez sajna esélytelen:)
  • HUmanEmber41st
    #272
    Hiába mondod el ismerősödnek a technikát, azt gyakorolni is kell+ a segítőnek (oktatónak) nagyon gyakorlottnak, felkészültnek kell lennie.
    Az pedig tapasztalat, h ha minél többen tanulják egyszerre, annál sikeresebb lesz az egyéni tanuló. Egy rendes A.Kontroll tanfolyamon vannak 1000-1500-an. Így garantált a siker. A könyvből is meg lehet tanulni, de nagyon macerás:D
    Szóval javasolnám, végezze el inkább a 4 napos tanfolyamot.Jobban jár.
  • HUmanEmber41st
    #271
    A Belső Utazás nagyon zsír! Ennyit tudok mondani! :D :D
  • Tequila2007
    #270
    Sziasztok!
    Agykontrollal kapcsolatban a BELSŐ UTAZÁS című könyv, ill az ehhez kapcsolódó tanfolyamok iránt érdeklődnék. Kérdésem, hogy van-e köztetek valaki, aki már olvasta a könyvet, netán még el is végezte a gyakorlatot, s van ezzel kapcsolatos pozitív élménye?
    Teki
  • juzosch
    #269
    Így van, nem értek hozzá. Fogalmam sincs hogy néznek ki az agyhullámaim közben, azt sem tudom hogy kéne kinézni, és nem is érdekelnek az agyhullámaik. Számomra csak az érdekes, hogy milyen érzés ez az állapot, mit lehet vele kezdeni, és hogy lehet elérni.

    De ez most mind1 is, a kérdés konkrétan a módszerre vonatkozott, amivel el lehet érni. Légyszi vagy ilyeneket mondj, vagy semmit:)
  • qtab986
    #268
    Az előbb ismerted el, nem vagy tisztába mit kérdezel.
    Te ahhoz kértél segítséget hogyan tudod megtanítani az ismerősödet lemenni alfába. Erre én pongyolán megfogalmazva megkérdeztem arra gondolsz-e, hogy az agyban megjelenő elektromos feszültség periodikus változásai olyan mintát mutassanak amit alfa hullámnak nevezünk. Erre válaszoltad azt - idézem:Nemtom, nem mérettem még közben magam:).

    Ez egy érdekes probléma, hogyan lehet bárki tisztában azzal mit kérdezel, ha magad se vagy tisztában vele.
  • juzosch
    #267
    Na áljunk meg egy szóra. Először is itt TE nem vagy tisztában vele, hogy mit akarok kérdezni:D Miköze mindennek ahhoz, hogy én mikkel vagyok tisztában?
  • qtab986
    #266
    Akkor honnan tudhatnád mi a meditációs állapot ha ezzel se vagy tisztában.
  • juzosch
    #265
    Nemtom, nem mérettem még közben magam:)
    Arra gondolok, h meditációs állapotba kerül. De ha nem tudod mit értek alatta, a választ se fogod tudni, úh mind1...
  • qtab986
    #264
    Arra gondolsz agyi EEG-n alfa hullámai legyenek?
  • juzosch
    #263
    Egy ismerősömet szeretném megtanítani, hogyan is kell lemenni alfába. Nekem megvan rá a működő technikám, de az már egy a saját lelkemre idomított változat, és egy rakás dolog ki lett belőle hagyva, viszont neki ugye a teljeset szeretném elmondani, amire én már rég nem emlékszem:)

    Tudtok oldalt, ahol ez le van írva? Vagy valaki le tudná írni? Hogy pontosan mikre is kell gondolni. (csökkenő számok lassan eltűnnek, nyugalmas helyen vagyok és ilyenek)
  • juzosch
    #262
    Hogy jól megdugod. Egy jófajta orgazmus-sorozat, és többé nem akar mással lenni:P
  • Mirk
    #261
    Fürdés.
  • HUmanEmber41st
    #260
    Kezdetnek írj egy levelet Neki:D
    Ha már bejött, akkor próbálkozz szerenáddal :D :D
  • adjust28
    #259
    Van olyan módszert, amivel bevonzhatnék egy lányt az életembe?
  • Sharkhunter
    #258
    "én tudom mit érez" :D, nekem asszem csak egyszer volt ilyen állapotom, de az a kellemes érzés nekem is azt sugallta, h alfában vok. mondjuk nekem egyszer sem jutott eszembe, h halott lennék :P. ami még érdekes, h én is csak ritkán tudok tisztán alfába jutni a hagyományos módszerrel, sajnos a gondolataim elkalandoznak közben, v egyszerűen nem tudom úgy kikapcsolni az agyamat.
  • gotchaaa
    #257
    Alvási paralízis?