6653
Banner kerestetik, linkelt a mod topikba
  • Bucser
    #1081
    VAn egy nagyon egyszerű szabály a számítástechnikában. Ez ha törik ha szakad így fog maradni. A szoftver gyorsabban lassul mint ahogy a hardver gyorsuil. azaz a programok komplexitása és teljesítményigénye sokkal nagyobb mértékben fog növekedni mint ahogy a számítógépek átlagteljesítménye. Ez nem a programozók hibája hanem annyi funkciót látnak már el a ami programok amiket anno azért nem kellett. Erőforrások fentartása bármikor elindítható progarmokhoz és mindemelett maximális prioritás és szerteszét terjedő erőforrásfelhazsnálás...

    Egy való életből származó példa:

    97-ben egy logisztikai raktárhoz tartozó program elkészítése 1,5 hónapba telt teszteléssel. 2 hete tárgyaltunk ugyanazzal a logisztikussal és programozóval: MOst 7 hónap alatt nem is kezdenek bele. a folyamatok annyira komplexek és az információ olyan sokrétű és feldolgozási mennyiségben olyan hatalmas az adathalmaz, hogy akárhogy algoritmizálják a legújabb gépeken is qrva lassú tud lenni.
  • Thanatos
    #1080
    igazad van, most cseréltem nemrég egy 9800pro-t egy 6600gt-re mert a 9800pro emgadta magát... :) és nem végig midnent fullon de pont olyan szinvonalon hogy emészthető legyen... (gyk almult egy másfél évben nem mentek csak maxon a dolgok...)
  • Pretorian
    #1079
    De biztos nem mindent totál fullon nyomattál, 3 éven keresztül. Nem lehetséges, mert 3 éve még nem létezett olyan hardver, amely a mai játékokat tökéletes minőségben, nagy felbontáson tudná futtatni. Mármint létezett, csak az "optimalizáció" akkoriban már rég elfeledett fogalom volt. Azóta pedig méginkább. Én erre gondoltam.
  • Thanatos
    #1078
    izé, msotani gépemmel énis már elglaább 3 évet kihuztam...
  • Pretorian
    #1077
    Nem baj, ha csak a fele igaz annak, amiről az idei GDC szólt, nemsokára vége a szívásnak.
  • Pretorian
    #1076
    Hát jah, egyre xarabb. Érdekes, a Pentium előtti időkben valahogy képesek voltak az utolsó lóerőt is kifacsarni az aktuális hardverből, nem kellett 3 havonta hardvert fejleszteni az aktuális csúcsjáték gond nélkül történő futtatásához.
    Ha jól emléxem, a System Shock volt az első játék, amely 4 mega ramot igényelt a futtatáshoz, oszt' annyi. Akkoriban 2-3 évet is ki lehetett húzni egy géppel.
    Aztán az idők folyamán ez a határ sajnos egyre inkább elmosódott, lassan meg oda jutunk, hogy az optimalizáció fogalmát elfelejtik a fejlesztők/kiadók. hogy miért, az tök mindegy. Mind tudjuk miért.
  • Thanatos
    #1075
    nyugodj meg ez nem fog bekövetkezni... :)
  • _Atti_
    #1074
    persze haladni kell a korral de azért ne mond hogy itt annyira indokolt az a gépigény.. örülnék ha már elkezdene stagnálni a hardverek fejlődése talán elgondolkodnának hogy lehetne kihasználni ami van, mire osszák szét az erőforrásokat.
  • Dns5000
    #1073
    2-3 pontos fejtalalat==lefjezes :)
    egyszer sikerul a pajzsot tarto kezet is levagni a pajzsal eggyut,de aztan nem tudtam reprodukalni :/
  • Thanatos
    #1072
    dehogy, nő vele együtt :D
  • Bucser
    #1071
    Gatyát is veszel újat ha kinövöd igaz?
  • Esrohnoil
    #1070
    Ráment a gatyád is? :)
    Akkor rá fog menni 2 év múlva is. :D
  • reaper4
    #1069
    sajnos láttam már olyat , h a demó jobban futott, mint a full :)
    persze remélem ez nem így lesz jelen esetben :)
  • BEAST #1068
    #1062 ... ennyi.
  • magus
    #1067
    vegulis csak demo, javitanak rajta gondolom

    es igenis lol, elvarom bazz h egy ilyen gepen amire az embernek a gatyaja ramegy fusson egy olyan jatek amit mar lassan tobbeves motor hajt
  • reger
    #1066
    Lehet hogy neked 40 fps lassúnak tűnik ,de nekem folyamatos
  • Dns5000
    #1065
    pf lehetetlen, lehet hogy neked a 10fps folyamatosnak tunik de tuti nem folyamatos
  • Dns5000
    #1064
    hogy allitom dx8 ra ha dx9es kartyam van?
  • musha
    #1063
    én low-ra vettem MINDENT, és bár kétszer annyi memóriám van, mint neked mégis képregény. sőt, néha megy egész emberien, de max 1 percen belül behal.
  • tugyiti
    #1062
    remélem még mindig a demo-ról beszélünk,ha igen akkor teljesen felesleges arról beszélni hogy kinek milyen configon hogy megy !!!
    demo emberek demo!! az hiszem elhamarkodott lenne ebből levonni hogy a végleges game hogy fog futni a gépeken
  • hapi
    #1061
    Nekem Gef 4200-on csak bizonyos helyeken akad (pl. ha a nagy szakadék egyik sarkából átnézek a másikba.)
    A harc az élvezhető folyamatos.
    Ha vissza kapom a 6600 GT-t akkor lehet hogy én is nyafogni fogok mert a directX 9-es efektek zabálják az erőforrásokat...
  • Halfer
    #1060
    Nem tudom mi a baja annak akinek szarul megy és "jól kellene mennie"
    Nekem AMD2800+, csak 512MB RAM, MSI 6600GT és ezzel nekem is szarul ment, addig amíg nem kísérleteztem hogy miből kellene csökkenteni a beállításoknál. Akármit vettem le akadt. Elég volt a textúrát medium-ra rakni, többi minden max, kivéve az aa csak 2x, de talán bírna többet is. Így nekem tökéletes, pedig csak a vga-m ami dodhat rajta, többi már nem mai darab.
  • Thanatos
    #1059
  • Pretorian
    #1058
    Lolság, egész egyszerűen xartak az optimalizációra. Elhiszem, hogy nálad meg nálad
    nem akad, de nálam és nála igen. Véglegesig csak faragnak rajta, mert van még mit bőven. Amúgy jó lesz szerintem.
  • SötétBarom
    #1057
    Akkor no idea.
  • reger
    #1056
    hja
  • SötétBarom
    #1055
    A 6600gt tud shader model 3.0-át?
  • reger
    #1054
    Az én gépemnem(aláírás):1024*768,16x anizo,4x AA,minden high,HDR .Így nagyon ritkán beakad ,szal azon a gépen nagyon jól kéne mennie
  • csgj
    #1053
    hát igen... ezen azért zúznia kéne a játéknak
  • tugyiti
    #1052
    érőssen áztát gyanitom én is vagy valami kompatibilitási
    gond,esteleg irq ütközés :)
  • Bucser
    #1051
    A64 4200+x2 és 6600 gt + 2giga ram:D hát lol:D méghogy gagyi:D Szerintem driver hiba van nálad:D
  • Csibe001
    #1050
    Én már írtam, hogy végig vittem úgy :)

    Ami meg mágust illeti...18-25 és ilyen hozzáállás??Inkább ez a LOL. :))))
  • Magiszter
    #1049
    próbáljátok ki:

    bind o "restart_wizard"

    és most mondjátok meg hogy mennyi perc végigvinni a pályát. fegyverek nélkűl csak varázsaltokkal XD még jó hogy lehet rugdosni :DDD
  • armageddon666
    #1048
    amugy nem csak egyszer lehet végigvinni demót. uccso pályán más skillekkel is megprobálhatod -.- mársi 15 perc...
  • armageddon666
    #1047
    Mia z hogy nem szaggat a64 3200+ al meg 6600gt-vel meg 1g rammal, anyjukat már
    minden high egy nyuves 2x elsimitast tettem ra, hat lol, gyönyörű
    tök cool hogy sokkal a megjelenés előt kiadtak egy 5 perces játszható demót!
  • magus
    #1046
    minden high egy nyuves 2x elsimitast tettem ra, hat lol, gagyi
  • magus
    #1045
    rotflmao

    mi az h a demo 5 perc?

    mi az h szaggat egy a64 3k+ al meg 7600gt-vel meg 1g rammal, anyjukat mar
  • Bucser
    #1044
    NA 2 játékot várok ebben az évben:D

    Dark Messiah és Call of juarez.. lehet rövidek lesznek de legalább hangulatuk az van bőven:D
  • reger
    #1043
    Na neki kezdek hardon is
  • Bucser
    #1042
    Bocs te vagy kicsit szánalmas hogy mindent fikázol mert nem megy rendesen nálad.