1822
  • grimm13
    #1502
    Hello mindenki nekem olyan bug jött elő hogy a hullámok miatt a tengeralattjáró gyakran felszínre került és ki is lőttek az elpusztítandó hajó is ugyan így viselkedik a hullám az az hatalmas de a hajó az olyan vízszintesen megy át rajta hogy van olyan pillanat hogy szó szerint a levegőben van (remélem érthetően írtam le :D) Van erre valami megoldás vagy ez egy gyakran előbukkanó bug ?
  • Vardar
    #1501
    Sziasztok!
    Most jött meg a játék magyar felirattal, 1.1-es verzióban. Milyen patcheket, milyen sorrendben tegyek fel? Milyen modokat tudtok ajánlani?
  • bujcsik555
    #1500
    Hello!

    Olyan problémám van,hogyha indítanám a játékot, ez fogad.

    Ötlet hogy mit tegyek?
  • HUNterRichmond
    #1499
    A GWX-ben biztosan megcsinálják az VII-es és IX-es osztályú tengókat és lesz Atlanti,Földközi-tengeri hadszíntér is. Márcsak azért is, mert a német oldal legjava arról szólt. Mint ahogyan az OpMonsoon is tartalmazza már valamennyi színteret.

    Már most is van mod a SubSimen, ami lehetővé teszi karrierindításkor a XVIII-es választását, ami típus valójában csak pár kísérleti példányban készült el (talán 2 db.).
  • zoltang
    #1498
    Én is nagyon kíváncsian várom ezeket. De akkor már kell az európai "front" is bele, ha már Typ-II lesz benne. Hol látsz amúgy II-est?

    Úgy mint az IL-2-es 1946-os bővítésében a "titkos tervekkel" lehet repülni, csak itt pl.: a Waltherrel lehet szelni a vizet. Jó lesz... :)

    Akkor lesz szép, ha nagyobb lesz a program telepítőjének a mérete mint az Ubi-s eredetije. :)))
  • bgabor
    #1497
    Erről írtál, ezt teszik bele a GWX4-be. Kis probléma, hogy ez egy Type II tengó belső tere, így nagyon nem vág a csendes óceáni témába.
    Úgyhogy hasraesni majd akkor fogunk amikor beleépítik a Type IXD2 belső terét is, meg játszhatóvá teszik a kiegben állítólag szereplő Walther tengeralattjárót, amit még senki se látott. Az állítólag a kiegben játszható Type XVIII-es tengóról beszélek.
  • zoltang
    #1496
    Elég jó ez a bejárható hajótest. :D Mikor fog ez vajon megjelenni?

    Erről a fejlesztésről írtam az #1442-es "üzenetben":
    SH4 3D Torpedo Room (www.subsim.com)

    Kár, hogy csak az SH4 alá lesz elérthető, nem egy "teljes német oldal" lesz benne csak a távol-keleti. Bár megrajzolni minden hajót belülről teljesen aprólékosan, az nem semmi. Példát vehetnének a román kollégák erről a csapatról.

    Ezt már lassan külön pénzért is árulhatnák annyi új dolog lesz benne.

  • HUNterRichmond
    #1495
    GWX 4
  • TitaniumRR #1494
    Erre gondoltam, csak nagyon koncentráltam :-) a tengókra és erre fektettem a hangsúlyt.

    RTS
  • Hmuda
    #1493
    PC-s is és nem csak tengó (repülők és hajók is vannak benne).
  • TitaniumRR #1492
    Újabb tengós játék. Igaz nem szimulátor, még csak nem is pc, de tengó :-)

    Íme:

    Battlestations: Pacific
  • Karabiner
    #1491
    Igen sajna A 4. már szinte senki nem multizik. A 3.-mal még nagy élet folyik.
  • Aanulu
    #1490
    Szia,

    Köszönöm a válaszod, sajnos a legnagyobb problémát nem tudom továbbra sem megoldani, így viszont játszhatatlan a progi.

    Üdv.
  • Hmuda
    #1489
    Bocs, msot vettem észre, hogy írtál:

    1. Sajnos előfordul, hogy a mentések korruptak lesznek. Elméletileg minimalizálni lehet ennek az esélyét, ha csak akkor mentesz ha nincs ellenség a közelben és nem vagy víz alatt. Ez se 100%-os megoldás, csak egyesek szerint beválik.
    2. Én szerencsére még nem találkoztam ezzel, de többen jelezték, hogy ez a problémájuk. Megoldást nem tudok, bocs.
    3. Igen, kisebb-nagyobb mértékben tartalmazza az addig elért eredményeket. Meg gondolom minél tovább vagy kint, annál több hajó "spawnol" ami eléggé sok információt jelent.
  • Hmuda
    #1488
    Én sose multiztam, de én arra gondolnék, hogy nem mai darab a játék, a nagy kezdeti lelkesedés már réges-régen lecsengett, akik meg még most is játszanak vele azok mind valamilyen modot használnak, amik elsődlegesen az egyjátékos kampányt teszik jobbá, mert ott van a játék lényege.

    Szerintem sokan játszanak még vele a mai napig, csak nem multiznak, hanem a játék sava-borsát jelentő kampányt nyüstölik. A subsim.com fórumán (ami mellesleg az egyik legnagyobb társaság ami subsimekkel foglalkozik) is hetente csak egy-két üzenet kerül bejegyzésre a multis alfórumba.

    @antigua: lassan de azért dolgoznak rajta a srácok, szóval idővel majd csak meglesz. :)
  • antigua
    #1487
    Ja, ja erre időközben én is ráébredtem :(
    ( hiába na, már nagyon várom hogy elkészüljön, " a felkelő nap bukása "
    cím megtévesztett ! )
  • Akylleus
    #1486
    na sracok, megvettem a jatekot, magyar felirattal (nem volt mas). orulok, mert szep es jo, viszont a multi jatekrol meg mindig varnek valami felvilagositast.
    tobbekkozt nem ertem, hogy miert csak es kizarolag nemet szerver van (a megszamlalhatatlan napi 1, jo esetben 2 szerverbol).
    mikor felraktam a megvasarolt jatekot, nem talalt egy darab szervert sem, gondoltam ezt biztos a lokalizacio hibaja, ugyhogy letoroltem, felraktam egy warez peldanyt, patcheltem ameddig csak lehetett. szerencsere nem volt vele gondja, ugyhogy megy a multi is, mar amikor veletlen valakinek abbol a 10 emberbol jatszhatnekja van.
    vajon ugy mukodik a multi, hogy csak az adott, altalad megvasarolt verzioju orszagban keres jatekot? vagy mindenki az 1.3, stb.-vel jatszik? esetleg ennyire nulla ez a jatek, es tenyleg nem hajlando senkisem elinditani? esetleg meg az jutott eszembe, hogy mindenki agyonmodolta a jatekot es akkor hiaba keresek barmilyen alap szervert.

    orulnek, ha valaki irna ez ugyben valamit, mert igy eleg idegesito, hogy megvettem es hasznalhatatlan.. (maradjunk annyiban, hogy a single is eleg gagyi, szoval a 'vedd meg, mert megerdemlik' es hasonlo piszkalgatasokat szerintem mellozzuk.)
    kosz, ha valaki batorkodik irni.
  • Hmuda
    #1485
    Valamit félrenéztél. A Fall of the Rising Sun nem a japán kampány, hanem csak egy modpack, mint amilyen a TMO vagy az RFB. A japán kampány mod még mindig csak WIP fázisban van.
  • antigua
    #1484
    Megjelent a Japán küldi !!! ( Foll of theirsing sun v.1.2 )
    Csupán csak az a problémám hogy miután felraktam a mod könyvtárba és engedélyeztem a JSGME-el, majd meg is patcheltem a kiadott javítással
    ( a leírás szerint így kell felrakni )
    sehol se találom a japán küldetést a főmenüben. Csupán csak egy új intrót játszik le. Se campaig, se singele modben nem találok semmit se róla.
    Ha valaki tud segíteni abban, hogy lehet felrakni és elindítani az kérem írjon !
  • Aanulu
    #1483
    Sziasztok!

    A segítségetek kérem. Megvettem a magyar nyelvű játékot, feltelepítettem az 1.4 patch-t.
    1. Karrier módban az elmentett játékállásokat nem minden esetben tudja viszatölteni, hibát jelez, újra kell indítani a játékot.
    2. Karrier módban van olyan küldetés amikor egy szövetséges ügynököt kell partra tenni, nos amikor csónakba teszem, a program nemes egyszerűséggel kilép, és hibaüzet után, lehet újra indítani.
    3. Normális e hogy nagyon hosszú ideig tart egy hosszabb őrjárat menett állását visszatölteni?

    Segítségetek kérem mi okozhatja a hibákat és hogyan lehet azokat orvosolni.

    A gépem C2D e7400, 4GB, HD3870, XPsp3

    Köszönöm.
  • mk452001
    #1482
    Üdv mindenkinek!
    A youtube-on láttam pár videón, hogy a hajók orrára rá volt festve egy szép vicsorgó szájacska.
    Azt szeretném tudni, hogy ezen remekmű mikor lesz elérhető a kampány során?
  • Akylleus
    #1481
    Sziasztok!

    Tervezem, hogy a napokban megveszem a jatekot. Orulnek, ha valaki felvilagositana, hogy a multiplayer milyen.
    Meseljen valaki!

    Koszonom.
  • bgabor
    #1480
    Valaki el tudná mondani, hogyan tudnék a Type XVIII-el hadjáratot kezdeni? Nincs valami mod rá? Egyébként hogyan lehet elővarázsolni?
  • HUNterRichmond
    #1479
    http://www.subsim.com/nucleus/index.php?blogid=4

    A táblázat legalsó sora ...
  • i robot
    #1478
    Szaiasztok!
    Azt szeretném kérdezi hogy hogyan lehet multizni?
    Valaki írja le légyszi szájbarágósan! Köszönöm szépen!
  • Hmuda
    #1477
    Nincs hivatalos japán kampány, de készül egy, mod formájában. Csak a fene tudja, hogy elkészülnek-e valaha.
  • antigua
    #1476
    Hi !

    Tud valaki linket ahonnan letölthető a japán campaign ?
  • Hmuda
    #1475
    Passz, én nem értek a modoláshoz. Amúgy szívesen. :-)
  • Action
    #1474
    Ohh,köszi...nem tudtam hogy merre van a térkép.:)
    Ezt a térképet amit linkeltél,nemlehet valahogy integrálni a játékba? Mint a Cpt.America félét? Mert jóval 1xübb lenne ha ugyanúgy lehetne nézegetni...
    Amúgy meg köszönöm a segítséget.:)
  • Hmuda
    #1473
    Cpt. America HUD modja már alapból be van építve a TMO1.7-be. :-)

    A térképet a rádióval együtt éred el.

    De ha használod az RSRDC-t is akkor viszont ezt a térképet ajánlom, mert Lurker ez alapján csinálta meg a hajózási útvonalakat és az alap TMOs útvonalak már nem érvényesek.

    Amúgy érdemes mindig meggyőződni, hogy a célpont fel van-e fegyverezve. Ha 100%ig biztos vagy abban hogy nem (elég jellegzetes a fegyverek sziluettje), akkor sokkal kifizetődőbb ágyúval szétszedni, a torpedókat meg lehet veszélyesebb dolgokra tartogatni. Úgyse azt nézik hogy mivel süllyeszted el az ellenséget hanem azt, hogy sikeres voltál-e. :-)
  • Action
    #1472
    Ja meg ami még eszembe jutott...nincs valami térkép a játékban levő konvoj és fő hajózási útvonalakról?
    Mert találtam hozzá mod-ot(asszem Captain America's HUD for TMO) ,de az nem szereti az 1.7-es TMO-t...
    Szóval esetleg nektek nincs kéznél valami?:)
  • Action
    #1471
    Az általad leirtakat volt szerencsém mind megtapasztalni,méghozzá egymás után egy tankernál...:)
    Elöször korán robbant fel 2,a következő 2-ből 1 mélyebbre ment mint állitottam és átment a hajó alatt,illetve talált de nem robbant, majd az utolsó párosból az egyik elkezdett körözni mellettem a másik meg felrobbant idő előtt.:) Ezek után elborult az agyam és szétlőttem a deck gunnal.:)

    A salvo-t én is úgy próbálom imitálni,hogy vetőcsövek előre kinyitásával,gyorsan lövöm őket egymás után,kis irányzék állitással.De azért igy nem az igazi...
  • Hmuda
    #1470
    Annak semmi köze ahhoz, hogy milyen gyorsan lövöd ki őket. Az amcsi MK14 torpedó alapból oltári megbízhatatlan fegyver volt. Volt, hogy tíz lábbal mélyebben futott mint kellett volna, ezt felismerve a kapitányok direkt magasabbra állították a mélységet, hogy ha beüt a dolog akkor is legyen találat és ne fusson át a hajó alatt. A rossz mágneses ravasz gyakran előbb robbantott mint kellett volna (asszem a Föld mágnese tere zavart be, mert ahol tesztelték őket ott más volt az erőssége mint a bevetési területeken, de ezt nem veszem biztosra), így egy idő után páran ki is szedték az egész kacatot a fenébe, hogy még véletlenül se legyen galiba (a játékban is a mágneses ravasz bekapcsolásakor lehet korai robbanás). De a kontakt ravasz se volt túl megbízható, ha 90fokban találta el az ellenséget akkor több mint valószínű, hogy besült, az ideális szög pár fokkal eltért a 90-től.

    Olyan is megesett, hogy az irányzék becsődölt és kilövés után a torpedó tett egy szép kört, elég veszélyesen megközelítve a tengót (a USS Tullibee pont emiatt süllyedt el).

    Persze emiatt a háború elején elég siralmas volt az elkapott hajók száma és a vezetés se volt a helyzet magaslatán (abszolút nem foglalkoztak a dologgal és a parancsnokok a fenti trükkökkel voltak kénytelenek javítani az átlagon).
  • Muki100
    #1469
    De ha túl gyorsan csinálod idő előtt felrobbannak nem?
  • Hmuda
    #1468
    Történelmileg nem tud és a játékban se találtam még csak hasonló lehetőséget se.

    Az egyedüli dolog ami a legjobban megközelíti ezt az amcsi hajókon, az a vetőcsövek kinyitása és a torpedók gyors egymás utáni kiengedése (egy kis gyro angle buherálással lövések között). Nem tudnak úgy salvot lőni mint a németek, hogy egyszerre kiereszti mind.
  • zoltang
    #1467
    Szerintem tud sorozatos torpedót kilőni az amcsi is.

    Magyar kézikönyv 42. oldal.
  • Hmuda
    #1466
    Amcsi hajók nem képesek rá, csak a német tengókon van erre lehetőség. Fritz hajókat sose használok, szóval azokon se tudom hogyan kell, de azt tudom, hogy az amerikai hajók nem voltak képesek salvoban kiengedni a halakat.
  • Action
    #1465
    Még lenne egy olyan kérdésem is,hogy miként lehet salvo-t lőni?
    Mármint van valami lehetőség hogy egyszerre lőjem ki a beállitott torpikat?
  • Action
    #1464
    Igen merülve próbáltam.:) Bár jó lenne csöndes diesel is...:)

    Nemvolt belőve a battlesstations... javítás sem mert pont elakartam kerülni hogy észrevegyenek.
    Meg eddig ha SR-t bekapcsoltam akkor abbamaradt minden ilyesmi tevékenység.
    Szóval nincs ötletem.:(
  • Hmuda
    #1463
    Gondolom silent runningot merülve próbáltad. :-)

    A "maradi" deck watch meg a kiegészítő bugja. Néha megesik. :-)

    Asszem a SR a javításokkal nincs kibékülve. Ha belőtted a battlestations-t akkor automatikusan elkezdenek kalapálni a tengón, ami alapból semlegesíti a SR-t.