1822
  • Yag
    #1662
    Sziasztok!

    Próbáltam rájönni mi lehet a bugom (visszaolvasni) de nem sikerült. Elöször azt hittem felbontás probléma de nem jött be az orvoslás.
    Adva van, 1.4-1.5 pach feltlepítve. U-boat mission értelemszerűen.
    Szeretnék vele kampányolni de a feliratok a játék alatt már nem passzolnak.
    Gyakorlatilag az összes rendszer és kiegészítő falirat el van mosódva és olvashatatlan. Van erre megoldás vagy ennyi volt a játék ?

    próbáltam már 1024x768 és 1680ban is de mindenhol ugyan az.
    Mit kell telepítenem vagy beállítanom, hogy olvasható legyen a játék szöveg ?

    Nincs magyarosítás rátéve. Vagyis volt de leszedtem mert kifagyott.
    köszi.
  • Shoulderblade
    #1661
    Valaki megírná nekem, hogy az U-boat missions kiegészítőt honnan szerezhetném meg? Néztem nagyobb cégek honlapján, de nem találtam meg.. Talán ha a patch-eket is megírná, amiket érdemes hozzá föltenni..

    Előre is köszönöm!!
  • Kronos79
    #1660
    Bocs ha nem nekem szólt! Kiderítettem, hogy nekem valamiért az 1.1-es patch volt fent, ami nemigen tartalmazza azt a funkciót és leírást, amit Captain Hmuda is említett kettővel lejjebb. Igazad van, hogy a sebességet meg kell határozni, de ha a cél közel van az ideális szöghöz, akkor már nem tudsz a térképszobában rajzolni és mérni, mert szó szerint is elmegy a hajó.
    A sebességmérés elvét ismerem, csak néha idő hiányában nemigen lehet ezt meghatározni. A SH3-ban nagyon jól megoldották a dolgot és igaz, hogy úgy ez nem az igazi, nekem mégis megfelel.
  • Ulpianus
    #1659
    A hajó sebességét ki kell számolni. Gondolj bele! Látsz egy hajót, el akarod találni. Egy olyan dologgal, aminek idő kell, hogy odaérjen, és nem tud sem irányt sem sebességet váltani közben. Akkor egyrészt tudnod kell hol van az a hajó? Mármint milyen irányban hozzád képest? ÉS milyen messze? Ez "A" pont. Ott van most. De merre halad? Ez mondjuk "E" egyenes. Ha ezeket tudod, akkor kereshetsz egy megfelelő "B" pontot a haladási útvonal egyenesén. És milyen sebességgel halad? Tudod mikor ér "B" pontra, és odaküldöd a torpedó(i)dat adott időre. De ha nem tudod a sebességet, fogalmad sem lesz mikor ér "B" pontra a kiszemelt hajó.
  • Tsaba01
    #1658
    Igen, megtudtam csinálni. Iowa osztályú csatahajóval csinálom a küldetéseket, de van pár olyan ahol nem tudom használni:(
  • mk452001
    #1657
    Sziasztok!
    Azt meg tudná esetleg valamelyikőtök mondani, hogy melyik fájlban lehet beállítani a tengeralattjárók nevét?
    Mert nekem az U-571 a kedvencem, és - bár az VIII-es osztályú volt, nem IX-es - szeretnék azzal menni
    Előre köszi
  • Kronos79
    #1656
    Ja akkor jó. Közben találtam egy oldalt, ahol le van írva pontokba szedve a dolog. Persze angolul. Még nem próbáltam, de amint lesz időm meglesz a teszt.
  • Hmuda
    #1655
    Nem kell mennie a stoppernek, de az a stopper ikon ami kiszámolja a sebességet és a haladási irányt. Ha a gép tartalmaz két helyzetet, akkor az alapján ki tudja számolni a dolgokat. Az üzenet ablakban ki fogja írni az adatokat, utána csak be kell őket táplálni a TDC-be.

    Vagy ha esetleg be van kapcsolva a térképen a hajók kijelzése, akkor ott sokkal pontosabb adatokat lehet leolvasni, elég csak megjelölgetni a hajó helyzetét bizonyos idők között és abból ki lehet számolni a sebességet.
  • Kronos79
    #1654
    Volt egy ilyen sejtésem a dud torpedoval kapcsolatban, hogy csak a besülést jelenti, de reménykedtem, hogy hátha nem.
    A hajó megdőlését vártam néhány percig, de nem történt semmi, azért furcsálltam, hogy a robbanás helyén a hajó közel negyede eltűnt és semmi extra.
    Az egy torppal való elsüllyesztést azért írtam, mert volt olyan találatom is, amikor a lőszerraktárat találtam el és a hajóból kezdődő repülő lett.
    A sebességmérést nem értem pontosan. A sebességmérő tárcsán egy óra(stopper) gomb van csak, meg egy másik, ami a TDC-be küldi az adatokat. A nem kicsit hülye kérdésem, hogy a stoppernek menni kellene a két távolságmérés alatt? Vagy egy modot kellene felraknom, amiben van egy plusz gomb?
  • lipovics
    #1653
    ver2:

    Hivatalos oldalakon azt írják, hogy 250-400 lábig bírták az amcsi tengók. De a 300 a jellemzőbb. A 300 láb kb. 91 méter

    Német tengeralattjáróknál ezt írják:
    VIII max depth: 220-270 méter
    IX max depth: 230 méter
    XXI max depth: 270 méter

    A "max depth" gondolom az összeroppanási mélység lehet.
  • bgabor
    #1652
    Ha a nehézségnél a 'manual targeting' be van ixelve, neked kell kiszámolni a torpedó pályáját. Ehhez elengedhetetlen információ a megcélzott hajó sebessége. Elvégre a torpedó és a hajó pályájának metszenie kell egymást.
  • bgabor
    #1651
    Én a wikipedián olvastam hogy a Balao osztály abban különbözött főleg a Gato osztálytól, hogy más ötvözetből készült a teste, így bírta a 120 métert, a gato 100 körül bírt.

    Amúgy elég nehéz összehasonlítani, mert a németek (és később a szovjetek) csak sima maximális merülési mélységet adnak meg. Ezzel ellentétben az amerikaiaknál meg van adva három adat: Legnagyobb merülési mélység, incidental depth és crush depth. Meg ők eleve sokkal óvatosabban merültek, így a 90 méter szerintem a fenti három kategória közül a legkissebb értékű lehet, aminél csak extrém durva helyzetben mennek lejebb.
  • Hmuda
    #1650
    Mert anélkül nem lehet rendesen célozni.
  • Vardar
    #1649
    Kérdés: Minek számoljátok ki a hajó sebességét?
  • lipovics
    #1648
    Hivatalos oldalakon azt írják, hogy 250-400 lábig bírták az amcsi tengók. De a 300 a jellemzőbb. A 300 láb kb. 91 méter

    Német tengeralattjáróknál ezt írják:
    VIII max depth: 220-270
    IX max depth: 230
    XXI max depth: 270

    A "max depth" gondolom az összeroppanási mélység lehet.
  • Hmuda
    #1647
    Az alap torpedók direkt hibásan lettek lemodellezve, mert a valóságban is csináltak ilyen manővereket. Nem emlékszem már, hogy melyik irányban, de volt pár láb eltolódás a beállított mélység és a végeredmény között.

    Nem találtad el a raktárat, mert akkor tényleg egy is elég lett volna. Az hogy mekkora darabot szakított ki nem sokat számít, mert semeddig nem tart lezárni az elárasztott szekciókat. Ha csak egy találta el akkor vagy nem sokmindent értél el vele, vagy szép lassan be fog csorogni a víz. Nem azonnal dőlnek meg a hajók, van hogy percekig tart mire egyáltalán látni lehet egy kis változást a hajón.

    Asszem a meghibásodás csak arra vonatkozik, hogy ütközéskor nem sül be, de attól még út közben lehetnek gondok.

    Sebesség meg pofon egyszerű. Egyszer leméred a távolságot, vársz pár percet, majd megint. Ezzel a gép máris képes számolni, mert van két helyzet és a köztük eltelt idő. A sebesség-tárcsánál van egy gomb, ami ez alapján kiszámolja a sebességet és a haladási irányt. Mivel a távolságmérő nem túl pontos, így lehetnek eltérések, de ha elég nagyon volt a két mérés között az időkülönbség, akkor bőven elég egy jó solution megadásához.
  • bgabor
    #1646
    Ezt a 45 métert te honnan szedted? A Balao osztálynál 120 méter a max merülési mélység, és erre rájön még legalább 30 méter incidental depth, azaz olyan mélység ahol vész esetén egy darabig még kibírják. Szóval bírja az a 150 métert is.

    Megjegyezném hogy a 200 méter a német hajónál nem a normális max merülési mélység, még csak nem is a vészmerülési mélység, hanem az összeroppanási mélyéség, azaz 200 méteren roppan szét a hajótest a nyomástól.
  • Kronos79
    #1645
    Üdv mindenkinek!

    Csak nem rég kezdtem el próbálgatni az SH4-et és a fórumot olvasva a 3. részt is felraktam, de még nem próbálkoztam vele.
    A 4. részben vannak furcsa dolgok. A torpedo trainingben megpróbáltam a cirkáló alá lőni. Az azonosító könyv(füzet) szerint 4,4m a merülése. A furcsa az lett, hogy a 8m-re beállított torpi találta csak el a hajófenéket és az is a fenék elején robbant. Ekkor jött a második meglepetés. A robbanás kiszedte a hajófenék negyedét a találat vonalában és letépett még egy igen szép darabot az oldalból is. Ennek ellenére a cirkáló vígan folytatta az útját még csak meg sem dőlt. Megjegyzem, hogy ha sikerült eltalálnom a fegyverraktárat - illetve gondolom, hogy azt -, akkor egy torpi is elég volt, hogy elsüllyedjen.
    Furcsa mód azonban a konvoj támadási gyakorlaton a 4,1m merülésű rombolót az 5m-re beállított halacska szó nélkül szétszedi alulról.
    Ez utóbbi tréningen még azon csodálkoztam el, hogy kikapcsoltam a torpedó meghibásodást, erre az első félúton a cél felé felrobbant.
    A második küldetésben kaptam először őrjáratot. A helyszínhez közel baromi nagy vihar kezdett el tombolni(300m-es látótáv.) és egészen addig tartott, amíg a küldetés kész nem lett és elindultam haza. A vihar alatt belefutottam egy konvojba. Az első hajó, amit megláttam egy romboló volt. Szétágyúztam és egyszer sem lőtt vissza. Na ez mi? Később megtaláltam a másodikat is és az sem lőtt vissza. Ja és persze az is jó, hogy a SH3-ban viharban nem használhatod a fedélzeti ágyúkat. Itt semmi gond. Amcsi katona erős katona. Viszont amilyen erős olyan lusta. Reális torpedó utántöltésnél órákba kerül az utántöltés.
    A legjobb még ebben a "csodában", hogy a kézi torpedóindításkor mi a halálból számoljam a célhajó sebességét? Youtube-on néztem egy videót és ott a srác nemes egyszerűséggel közölte, hogy a sebességet meg kell becsülni. Na persze. A németek meg hülyék voltak és inkább kiszámolták.
  • mikivan
    #1644
    Szerintem hajózni csak 1.5 verzióval lehet
  • lipovics
    #1643
    Tegnap próbáltam ki konvoj ellen elsőnek a Waltert. Elég érdekes taktikai megoldásokra lehet használni a turbinákat.

    1, elengedtem az első hadihajót, majd oldalról "átszaladtam" a konvojon. Megálltam tüzelni, aztán futás tovább. Nem tudták a rombolók, hol keressenek :
    2, támadás után lemerültem és merülés közben ráküldtem a nitrot. Amint leértem, silent runing és a rombolók nem találtak.

    További ötletek?
  • Tsaba01
    #1642
    Sziasztok.
    Olyan problémám van, hogy letöltöttem egy módot, pontosabban egy IOWA osztályú hajóval lehet menni. a játék nállam 1.4 es verziójú. JSGME vel aktiváltam a módot, elindítottam a karrier módot és nincsbent a hajó.
    Vmit rosszúl csináltam?
    Megköszönném ha tudnátok segíteni. Üdv.
  • lipovics
    #1641
    Köszi!

    Időközben nekem is meglett a Walter. A '43-as küldit kezdtem el és 44 közepén megkaptam én is a Waltert. Nem került renown-ba, bár kicsit fájt a szívem a IX-ért, mert most fejlesztettem fel.
    Ma nyomom vele az első küldetést, reszkessenek a konvojok. :)

    Kicsit bénáztam a kieggel, mert mindig csak 25 méterre merültem le, amikor az amcsik észrevettek. Ennek meg állandóan töltögetés lett a vége :)
    Nem értettem mi a gond, míg észre vettem, hogy át kell kapcsolni a mélységjelzőt, hogy le tudjak menni a mélybe.

    Az amcsi tengók tényleg csak 45 méterig tudtak merülni? A németek meg ennek a négyszeresére?
  • McDouglas
    #1640
    Szia!

    Éppenséggel én vagyok az az EGY ember aki eljutott odáig:) (fú de jól hangzik):

    Ezt pár hónapja írtam, de msot bemásolom ide:

    "Sziasztok


    Én a Silent Hunter 4 U-boat mission-el játszok.
    1944 március 23.-án visszatértem a bázisra, és egy szöveg fogadott.
    Hogy akarok-e egy új tengeralattjárót. Na mondom ez biztos a XVIII. lesz.
    Úgyhogy rákattintottam az igen-re. Még soha nem voltam ezzel a hajóval.
    Kicsit meglepet, hogy vízfölött csaé 17-18 csomót megy. Aztán láttam meg azt a kis piros gombot. Na mondom ez eddig nem volt itt. Nyomjuk meg.
    Hát elállt a lélegzetem. Vízfölött 28 csomó, vízalatt 25 csomóval lehet vele menni.
    Már egyszerűen veszélyesen gyors. 200m mélyen kiadom a paarancsot hogy 25 méterre menjen, és olyan gyorsan jön fölfelé, és olyan meredek szögben, hogy teljes egészében kijön a hajó a vízből:)
    Nagyon óvatosan kell vele bánni.
    Ami viszont nem tetszik benne, hogy nincs rajta ágyú, illetve hogy nincs "segg torpedója". Azaz felesleges bemenni a konvojba a sok hajó közé, mert úgyis csak a szembe lévő hajókat tudod lövöldözni."
  • lipovics
    #1639
    Behekkeltem magamnak a Walter turbinás tengót :) Azaz a hozzá tartozó küldetést :)

    C:\Program Files (x86)\Ubisoft\Silent Hunter 4 Wolves of the Pacific\Data\UPCDataGE\UPCCampaignData

    Ki kell szedni a sorok elől a ";" jelet.
    Nem vagyok túl segítőkészek ám :(
    Most megpróbálom 43-ra behekkelni a XVIII-t. A turbina bekapcsolása nagy móka, lehet hogy el sem tudnak kapni.. Majd holnap kipróbálgatom :)

    [CareerStart 3]
    ID= MBCS3
    NameDisplayable= The road home (1945)
    StartTimeInterval=1945-03-01, 1945-03-31
    BackgroundPic= 1945.tga ; picture that is displayed on the background when this option is selected
    CareerStartBriefingText= The war has just started, and we're being beaten.
    RenownOptions= 2500, 7500

    [CareerStart 3.Flotilla 1]
    ID= C3Flotilla1
    NameDisplayable= Penang
    IDLinkFlotilla= Penang ; link to ID in Flotilla upc file
    IDLinkUserPlayerUnits= F1IXD2, 4, F1XVIII, 1
    FlotillaBriefingText=
    FlotillaCommonality= 1

    [CareerStart 3.Flotilla 2]
    ID= C3Flotilla2
    NameDisplayable= Singapore
    IDLinkFlotilla= Singapore ; link to ID in Flotilla upc file
    IDLinkUserPlayerUnits= F2IXD2, 4, F2XVIII, 1
    FlotillaBriefingText=
    FlotillaCommonality= 1

    [CareerStart 3.Flotilla 3]
    ID= C3Flotilla3
    NameDisplayable= Jakarta
    IDLinkFlotilla= Jakarta
    IDLinkUserPlayerUnits= F3IXD2, 4, F3XVIII, 1
    FlotillaBriefingText=
    FlotillaCommonality= 1

    [CareerStart 3.Flotilla 4]
    ID= C3Flotilla4
    NameDisplayable= Surabaya
    IDLinkFlotilla= Surabaya
    IDLinkUserPlayerUnits= F4IXD2, 4, F4XVIII, 1
    FlotillaBriefingText=
    FlotillaCommonality= 1
  • lipovics
    #1638
    Nah, tökéletes. Két misszió megvan, ötezer renown zsebben. Látom, itt már lehet a hajót tunningolni.
    Az új hajók renown-ba kerülnek, mint az SH3-ban, vagy ingyen kapom, mint a sima SH4-ben?
    Amit tunningolok, az gondolom nem kerül át az új hajóra...

    XVIII-ről nem tudtok nyilatkozni?
  • lipovics
    #1637
    Hát ez nem igazán vált be :) Leszedtem a magyart és felraktam az angolt, aztán rá a kieget. 1.0 -> 1.5
    Remélem ez már jó lesz!
  • lipovics
    #1636
    Na, végignyomtam egy amcsi karriert 41-től. A végére elég unalmas lett, lévén hogy csak a "menj X-helyre és támadd meg a teherhajókat" tudtam leadni. A csónakosnál kifagyott, a járőrözősnek meg soha nem lett vége :(

    Most felraktam az U-boat missiont (1.1 -> 1.4 -> 1.5), remélem megjavulnak a küldetések. A magyarra raktam rá, elég hülyén jelennek meg a szövegek néha :(

    Melyik küldetésnél és mikor kapom meg azt a XVIII hajót?
  • zoltang
    #1635
    A directx 2009 márciusi, majd augusztusi verziót tedd fel. Ha nem oldja meg, akkor másold be valamelyik dx telepítőből a kérdéses dll-(ke)t a system32 könyvtárba.
  • marci1110
    #1634
    Nem tudom, most hova ürítsem a sok végbélterméket, ami felgyűlt bennem...

    Most telepítettem újra a gépet két nappal ezelőtt, és első dolgomnak gondoltam felrakni ezt a jó kis játékot. Mikor a telepítés kész, és elindítanám, a következő üzenet jelenik meg:

    "Az alkalmazást nem sikerült elindítani, mert d3dx9_32.dll nem található. Az alkalmazás újratelepítése megoldhatja a problémát."

    Mi miatt írja ki ezt? Kétszer is fel volt telepítve korábban a játék, és sosem írt ki semmilyen hibát. Azt még mellékelném, hogy a játék eredetiben van meg, ezért sem értem, most hogy történhet ez. Szeretnék segítséget kérni.
  • lipovics
    #1633
    Nem tudom, hogy néztétek-e, de szerdán kilenckor volt egy jó műsor a National Geographic-on.

    "Háború az Atlanti-óceánon: Az összeomlás szélén"

    Következő héten szerdán lesz a folytatás,a nézzétek meg!
  • Karabiner
    #1632
    Ja ja várjuk már nagyon. csak nehogy pofára esés legyen belőle, az irányításról nagyon hallgatnak meg a játék mentről, csak arról beszél az Ubi hogy milyen szépen csillog a víz meg hogy végig lehet sétálni a fedélzeten. Csak nehogy árkád játékot faragjanak belőle.
  • lipovics
    #1631
    Köszi!

    Esetleg nincsen valami összehasonlító táblázatot SH4-hez?
    Esetleg valami időrendi táblázat? Már a harmadik tengómat használom, de mindig csak annyit kérdez, hogy cserélem-e vagy nem. Azt, hogy mit mire...
  • zoltang
    #1630
    Pl.:

    http://www.valoratsea.com

    A Fleet Submarines alatt a II. vh. hajói.

  • lipovics
    #1629
    Kevés a nyelvtudásom ezekhez az oldalakhoz :)

    Valami amcsi tengós oldal nincs? Wikipedia-n nézegettem, de nagyon szétszórt, nem áttekinthető.
  • zoltang
    #1628
    Die deutschen U-Boot-Typen 1939 - 1945
    http://www.u-boote-online.de/


    U-boat types
    http://www.uboat.net/



    Typ - XXI
    ***
    Sonstiges:
    Konstruktionstauchtiefe: 200 m *
    Rechnerische Zerstörungstauchtiefe: 350 m
    geringste Schnelltauchzeit: 18 Sekunden!!

    * Werftangaben
    ***
  • lipovics
    #1627
    Ez a tengeralattjáró gondolom nem volt bevetésen soha. Az XXI-ből is csak tesztpéldány volt, ugye?
  • lipovics
    #1626
    Köszi! Már beszerzés alatt van a játék :)

    Most kaptam új tengót, ez már 35 mp alatt periszkópra merül. Az előzőnek ez vagy egy percig tartott :(
    Viszont ez nem is megy 21 csomót felszínen..
    Sehol nem lelek tengó összehasonlító táblázatot, senkinek nincsen elfekvőben?

    Egyébként köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget! :))
  • bgabor
    #1625
    Type XVIII
  • bgabor
    #1624
    Hadjáratot német Tpye IX tengeralattjárókkal, a csendes óceánon.
    Between 1943 and 1945, a group of U-boats known as the "Monsun Boats" (Monsun Gruppe) operated in the Indian Ocean from Japanese bases in occupied Indonesia. As the Allied merchant convoys had not yet been organized in those waters, the initial sinkings were plentiful. However, this situation was soon remedied.[4] During the later war years, the "Monsun Boats" were also used as a means of exchanging vital war supplies with Japan.

    Állítólag a Walther turbinás Type XVIII-el is lehet lenni benne, de itt a topikban még csak egy ember jutott el oldáig, hogy használhassa.
  • lipovics
    #1623
    És mit tartalmaz ez a lemez?