1822
  • Action
    #1462
    Sziasztok!

    Találkozott vki olyasmivel már,hogy pl nemtudom bekapcsolni a silent running funkciót a tengón,illetve soxor előfordul h miközben merülök a deck watch kint marad és vadul távcsöveznek 100 láb mélyen.:)

    Fentvan a legújabb TMO,a PE4 bizonyos részei,a RSRD(javításokkal),meg a MaxOptic

    Ezek közül a silent running hiánya a legzavaróbb mert ugye anélkül halálra vagyok itélve soxor. A másik inkább csak illuzió romboló,meg nem is mindig fordul elő.De hiába ordít mindenki hogy "rig for silent runnning" ha utána semmi nem történik.:)

    Elöre is köszi
  • Tuvok #1461
    Nem tudom honnan töltöttem le, de RetroNavTools néven van meg .

    Amúgy van még egy gomb, ami az aktív gombokat zölddé teszi, így egyértelműbben látszik, hogy melyik funkció aktív a tengón . GreenButtonMod a neve .
  • bgabor
    #1460
    Ez kezelőfelület mod hol található? Szerintem is sokkal jobb volt a harmadik rész kezelőfelülete, le szeretném tölteni ezt a modot!
  • Hmuda
    #1459
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Subsim.com Torplexed aláírása
  • Hmuda
    #1458
    Ja igen, mielőtt elfelejtem: a TMO után EZT is rakd fel. Valami hiba csúszott a távcső kódjai közé és elég durva zoomra képes. Annyira durva, hogy használhatatlan lesz. Ezzel a kis moddal a probléma ki van javítva, és extraként beleraktak még egy lehetőséget, hogy ne csak egy, de két nagyítási fokozat legyen elérhető.
  • Carlos
    #1457
    ok. Még jön a maru
  • Hmuda
    #1456
    Közben kijött egy új patch az RSRDC-hez, mert a hajómúzeumban az egyik bejegyzés CTD-t okozott. ITT az újabb versenyző. A sorrend ugyanaz mint régen, csak az eredeti patch helyett ezt rakd fel.
  • Tuvok #1455
    7zip
    Winrar boldogul vele
  • Carlos
    #1454
    No. Jön lefelé a sok fincsiség, a játék már fentvan.
    Viszont az RSRDC patch letöltés invalid ID -vel tér vissza!
    És mik ezek a *.7z fájlok?
  • TitaniumRR #1453
    SSBN Typhoon 3

    SSBN Typhoon 2

    SSBN Typhoon 1

    Béta verzió ala subsim.com

    Ha szeretnél linket, jelezd!
  • TitaniumRR #1452

  • zoltang
    #1451
    Én is szeretném tudni. :D

    Lehet, hogy csak műkedvelő és saját magát szórakoztatja... Nem tudom.


    Otthonos hely. :) TypII



    Régóta rajzolgatnak...
  • Hmuda
    #1450
    Asszem az OM csak a kampány layereit módosítja. Nem hiszem, hogy a nagyobb modok sokat foglalkoznának a német csónakokkal, de az OM elvileg kompatibilis mind a TMO-val, mind a RFB-vel.
  • Muki100
    #1449
    Rövidebb próbát tettem az Operation Monsunnal, de nem igazán nyerte el a tetszésemet. Szerintem nem rontottam el semmit a modok keverésénél de ígyse igazán adja vissza azt amit a 3. rész.

    Lehet már reprodukálni 100%-ban azt és csak nekem nem sikerült, vagy inkább várjam meg a GWX4-et és addig menjek vissza Silent Hunter III-hoz?

    Ja természetesen U-bootokról van szó :)
  • Carlos
    #1448
  • Hmuda
    #1447
    Majd ha valami nem tiszta akkor itt megtalálsz minket. Elég összetett játék még minimális realizmus mellett is, szóval ne riasszon meg a sok lehetőség, a többség azért van ott, hogy megkönnyítse a dolgod. :)
  • Carlos
    #1446
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Még csorog lefelé a játék+kieg pack...
    Kábé 4 óra múlva ér le, ha tartja a mostani sebességet.
  • bgabor
    #1445
    Mikor és melyik mod keretén belül fog kijönni a torpedo és az engine room?
  • Hmuda
    #1444
    Na, hogy megy a sorod a Silent Service szolgálatában? : )
  • TitaniumRR #1443
    Huhhh, Vazze'! Nem semmi.
    Komoly!

    Reméljük, idővel nemcsak a Type II-re lesz, hanem fleet boat-ra is.
    Mindenképpen becsülendő a kezdeményezés.
  • zoltang
    #1442
    SH4 3D Torpedo Room
    http://www.subsim.com/





    Hmm... nem rossz...

  • Hmuda
    #1441
    Igen, a repülők egy idő után szét idegelik a játékost, de a TMO jelentősen csökkentette a gyakoriságukat. Plusz én mindig Pearlből indulok és az ottani küldetések mindig a birodalmi vizekre vezényel ki. Onnan az út 90%-a nyugodtan telik és általában csak akkor küldenek feléd repülőket ha sokat rakoncátlankodsz (akkor is feladják pár kör után).

    Amúgy lehet szaftos zsákmányokat is találni a játékban, csak nem a partok mentén kell vadászni. :-) Például külön élmény belopakodni egy ellenséges kikötőbe és ott csapni egy kis ramazurit. Plusz asszem az RSRDC óta már a dzsunkák is kisebb flottákban járnak, szóval könnyű ~1000 tonnát jelentenek.

    Carlos: nincsmit, ha valamiben kell segítség akkor itt megtalálsz minket. :)
  • Carlos
    #1440
    kk, thx.
  • Hmuda
    #1439
    Első lépésben mindenképpen szerezd be a játék kiegészítő lemezét (U-Boat Missions) mert kelleni fog.

    A Trigger Maru-r ITT találod meg. Alapvetően tudni kell, hogy az alapverzióhoz képest a nehézséget egy kicsit felpumpálták a modban, de ha nem használod a realizmus lehetőségeket (ami egy friss tengeralattjáróstól abszolút érthető), sokat nem fogsz észlelni belőle.

    Az alap RSRDC pedig ITT, míg a hozzá való patch pedig ITT szerezhető be.

    A modok installálásához kelleni fog az ún. JSGME program, ami hihetetlenül megkönnyíti a modok telepítését és eltávolítását. ITT találod. Arra kell csak figyelni, hogy a játék könyvtárába kell installálni, egyszer elindítani, amikor is létrehoz egy MODS könyvtárat. Ha ez megvan akkor csak ki kell csomagolni a modokat abba a könyvtárba és a JSGME újboli indításával szép sorban aktiválni őket (1. TMO, 2. RSRDC, 3. RSRDC patch).

    Persze mindez akkor ha már a játék kiegészítő lemeze is fel van telepítve.
  • Tuvok #1438
    Plusz kampányokig már nem jutottam el, valahol ott ráuntam, amikor csak Ausztráliában maradt bázis, a célterület viszont Tajvan és a Fülöp szgk. környékén volt, és 2048x-os gyorsítással is egy örökkévalóság volt oda-, meg visszajutni, az útközben zaklató 117685211 darab göbzi frusztráló piszkálódásáról nem is beszélve
    Legalább 4x felraktam a játékot, ha untam a III-at, de 1-2 hét után uninstall lett belőle, a fritz szürkefarkas "feeling" kicsit magasabb hangulatkategória a bágyadt amcsis rizsszálító vitorlás dzsunkapuffogtatástól
  • Carlos
    #1437
    Sütemény.
    Ezeket honnan lehet letölteni?
  • Hmuda
    #1436
    Az alap SH4 egy rakás olyan lehetőséget nem tartalmazott ami az SH3-ban evidens volt. Ilyen például az időjárás lekérdezése az őrségtől, de még az olyan alapvető lehetőségek is kimaradtak mint a fenék alatti mélység megmérése, automatikus célpont azonosítás, meg hasonlók (ezen segít a Trigger Maru Overhauled mod ami a végletekig javít a játékmeneten). Ezekre még rátettek egy lapáttal, mert az alap kampány elég szárazon tálalta a történelmi eseményeket (Midway-csata, pl). Ezt hivatott kijavítani az RSRD kampány ami sokkal jobban modellezi a történelmi japán kereskedelmi útvonalakat és állítólag az előre scroptelt ütközetek is eseménydúsabbak ("állítólag", mert én még sose vettem a fáradtságot, hogy meg is nézzek egyet, jobb szeretek leparkolni egy forgalmas útvonal mellé és várni a hangradarkezelő riasztását :D ).
  • Carlos
    #1435
  • Hmuda
    #1434
    Azt alá kell írnom, hogy az alap SH4 elég fapados volt, de rápakolva egy Trigger Maru-t és egy RunSilentRunDeep kampányt, elég látványosan fejlődik a játékmenet. :-)
  • Carlos
    #1433
    Én legutóbb kábé 10 éve játszottam tengeralattjárós játékkal...Azóta kicsit fejlődött a dolog... :)
  • Tuvok #1432
    Eszemben sincs érvelni, csak szubjektív vélemény :)
    Külön-külön a maga nemében mindkettő jó, de 1-2 év III-mmal való játék után a 4 elég nagy visszafejlődés volt, addig nem is játszottam vele, amíg a III kezelőfelületét mod-ként meg nem csinálták a 4-hez
  • Carlos
    #1431
  • Hmuda
    #1430
    Spec felszerelés abszolút nem kell, minden tökéletesen irányítható billentyűzettel/egérrel (nem is létezik hozzá egyéb periféria szerintem).

    Ami meg a háttérismeretet illeti, abszolút new-player-friendly a játék, mert egy rakás realizmus opciót ki lehet kapcsolni, amiket szép sorban újra lehet aktiválni ahogy fejlődik az ember.

    Tuvokkal ellentétben én kifejezetten ezt ajánlanám kezdésnek, mert az amcsik által használt TDC (Torpedo data computer) nagyban segíti a fokozatos átszokást az automatikus célzásról a manuális megoldásokra.

    Plusz a kampány is sokkal sokrétűbb. SH3-ban kizárólag járőrözés van, ami egy idő után bárkinek az agyára megy, míg a negyedik részben már van lehetőség ügynökök becsempészésére, lezuhant repülősök kimentésére és ellenséges kikötők fényképezésére is.

    De majd Tuvok is felsorolja az indokait, hátha ő jobban érvel. :)
  • Tuvok #1429
    Játékélmény, játszhatóság, hangulat, ami a 4-nek nincs
    És grafikában sem marad el sokkal
  • Carlos
    #1428
    Indok?
  • Tuvok #1427
    Ha van lehetőséged, inkább a III-at próbáld ki
  • Carlos
    #1426
    Láttam pár képet HMuda galériájában és megtetszett a játék.
    Bocsi a láma kérdésért, de szeretném, hogy mennyire HC a játék? Van szükség spec felszerelésre, ismeretre (régi SH játékok), hogy lehessen vele játszani?
  • Titan
    #1425
    Jelenleg nem használok codepack-okat...
    Amit nem játszik le a VLC azt nem is nézem meg... :) (talán 1000-ből 1)
  • gepsys
    #1424
    Hali!
    Köszönöm a segítséget! Ez volt a probléma!
    Meghívlak egy virtuális sörre
    Neked melyik codecpackal megy?
    Üdv!
  • Titan
    #1423
    Esetleg ha van valamilyen codepack a gépeden, akkor azt szedd le! Nekem az FFDshow-val nem volt kibékülve és akkor csinálta ezt...