1822
  • antigua
    #1342
    A menü 1024_768.ini fileval van a gond !
  • TitaniumRR #1341
    Szedj le minden SH4 warez-es mentést a gépedről. Teljesen. Utána játék install. Futnia kell. Ha továbbra sem, akkor erre való hivatkozással vissza kell vegye tőled a bolt játékot.
  • Tuvok #1340
    Kodek csomag fent van ?
  • antigua
    #1339
    Ha értelmeset nem tudsz írni, azért hülyeséget NE írjál !
  • bgabor
    #1338
    Most már érted, mások miért nem vásárolnak eredeti játékokat sokezer forintokért.
  • antigua
    #1337
    Azt még meglehet érteni,da az hogy az eredeti lefagy azt már nem !
    Talán a videó kártya lehet az oka ? Nekem 8600GTS van. Ez a kártya nem szerepel a támogatottak között, de a nem támogatottak között sem.
    Most hova a fenébe forduljak? Kezdjek el drivereket letöltögetni?
  • w77d
    #1336
    nekem pont fordítva volt. A warez szarakodott állandóan, az eredeti megy mint az álom
  • antigua
    #1335
    Help !
    Na ez szép mondhatom ! Eddig egy warez verzióval nyomtam, mondván először kipróbálom és ha bejön megveszem. Így is lett. Csak az a nagy gáz , hogy míg a warez működött, addig most az eredeti a betöltő képernyő után kifagy ( fekete képernyő )! Na kérem szépen ,tipp ???
    Most ott tartok, hogy az eredetivel nem tudok játszani !
  • HUNterRichmond
    #1334
    Az AOTD frissítette a korábban kiadott Fall of the rising Sun! szupermodot.

    Upgrade V1.11 for the english FOTRS-Version V1.1 !
  • antigua
    #1333
    Köszi !
  • Shoulderblade
    #1332
    A programot föltelepíted az !!FH4 könyvtárába!! . A program által létrehozott mods mappába beteszed a már kicsomagolt és mappáig lecsupaszított modokat, és mikor elindítod a programot akkor megjelennek a bal oldali rublikában és már csak egyenként át kell őket küldeni a jobboldaliba. Fontos, hogy a sorrend nem mindegy! pl. letöltöttél éjszakai módosításokat a kezelőfelülethez akkor azt az új skinnel fölül fogod írni, persze csak azokat, melyek átfedik egymást, így a gombok színéhez nem nyúl. Valahogy így.
  • Shoulderblade
    #1331
    Szerintem a játék grafikáját igazán a külső nézet használatával tudod élvezni. Nincs is annál jobb, mikor egy egész konvojt szétrebbentesz, körülöted a hajók süllyednek, királyság..
    Nem tudom, hogy bug volt-e, de egyszer túl közel engedtem magamhoz egy rombolót , persze késve, de megkezdtem a vészmerülést, a koma meg ugye neked hajt szokásukhoz híven. Még telibe elvitte a parancsnoki tornyot (azt a hatalmas kitülemkedést a hajó testén fölül) és nemhogy megsérültem volna, hanem a koma elsüllyedt... Nem torpedó volt, mert addig nem jutottam el.
    Egyébként ti szoktatok egész konvojokat megsemmisíteni? Néha szégyellem magam, miatta
  • antigua
    #1330
    Lenne egy láma kérdésem : Hogy kell a JSGME-vel felrakni a modokat?
    Sajnos az angollal hadilábon állok. Illetve az jó megoldás-e, ha csupán a mod fileokat bemásolom a megfelelő helyre manuálisan ?
    Én eddig csak simán copyztam a fileokat,de szinte mindegyik mod readme-ben
    az szerepel hogy a JSGME-vel telepítsem.
  • bgabor
    #1329
    Amíg nem értesz hozzá, felesleges 100%-on nyomatni.

    A szonár elterjedéséig pedig a tengeralattjárókat hidrofónnal derítették fel. Magyarul ha bármilyen nagyobb zajt csapsz, elárulod magad. Tehát nem veheted magas fordulatszámra a motorokat(nem mehetsz gyorsan), nem használhatsz aktív szonárt(ping), mélységmérést, de még a torpedókat se töltheted újra és nem javíttathatsz. Nem véletlen, hogy néma futás(silent running) elrendelésével ezek a tevékenységek mind szünetelnek.
  • moho
    #1328
    Attól, hogy 100%-on játszom és inkabb a realitásra megyek még nem azt jelenti, hogy mindent tudok. Szeretek maniálisan célozni, szeretek a sonarral baromkodni és nem érdekel a külső nézet. :)
    Ennek ellenére szívesen tanulok az olyan jól játszóktól mint te.
  • moho
    #1327
    :)
  • DonZorro
    #1326
    Ez bizony igaz! Aki 100%-on játszik (és jól játszik mint én ) annak nem lehetnének ilyen kérdései...
  • HUNterRichmond
    #1325
    Szerintem aki 100%-on nyomja, annak nem lehet(né)nek ilyen kérdései.

    Van amikor már 3-4 km-ről is észrevesznek, sokmindentől függ.
    Víz alatt ha 2-3 csomónál gyorsabban mész szintén hamar észrevesznek a veterán vagy elit rombolók(1000-1500 m).
    Engem még nem vettek észre szonár miatt, igaz közelről nem is használom. Annak idején viszont kipróbáltam, ha a közelükben méregeted a tengerfenék mélységét, azt előbb-utóbb észreveszik.
    A tárcsán a mutató azért fordul körbe, mert hatótávolságon kívül használod. Talán 4000 m a max. a skálán.
    Mod millió van, egy kis angoltudással kedvedre válogathatsz itt.
  • moho
    #1324
    hja és egyáltalán milyen taktikával támadtok konvoly-t :)
  • moho
    #1323
    Sziasztok! Számotokra hülye kérdés de nekem kis kezdőnek nagy segítség :) Mikor találkozom egy konvolyal és látómezőmbe érnek, akkor, hogy döntöm el, hogy jobbra vagy balra menjek? :) Mert ugye csak akkor lehet esélyem ha keresztezem az utjukat valahol. Ez igy elég lámer volt de nem tudtam másként megfogalmazni igy hirtelen. Illetve ti, hogy szoktatok közeledni? Meddig mehetek felszínen tapasztalatotok szerint? Egyébként a rombolók mindig felfedeznek? Mert eddig azt csinaltam, hogy jó messze már merültem periszkópra majd egy idő után 150-200 m közt lavíroztam lassú sebességen, mikor feljöttem periszkóra már felém jöttek. Hogy tudok észrevétlenül bemenni a konvolyba. Illetvem még két kérdes. Sonarral csak az aktiv módban (ping) tudom meghatározni a távolságukat? Sonarnal a bal oldalon levő tárcsa a távolságot hivatott mutatni? Mert ha pingelek körbeforog és kész. Illetve van olyan távolság amiről pingelek és nem "hallanak" meg? Másik kérdés, hogy mely modokat érdemes felrakni? Többnyire 100%-on játszom, tehát olyan érdekel ami a realitást növeli. Előre is köszi.
  • antigua
    #1322
    Köcce !


    Nem tudja esetleg valaki, hogy honnét lehetne letőlteni a Yamató mod-t az SH4-hez ? A Radio Roomot már átnyálaztam, de nem akadtam rá.
    ( Ugy tudom hogy ez a mod lehetővé teszi, hogy a Yamatot is lehessen használni )
  • HUNterRichmond
    #1321
    Ha jól emlékszem elég az 1.4.
    Amúgy a hidrofon manuális kezelése (nem egérrel) :HOME és END.
  • antigua
    #1320
    Elég ha csak az 1.4-t rakom fel, vagy végig kell patchelni?( 1.2,1.3,1.4 )
  • Karabiner
    #1319
    1.4 pach föl mindenképpen. Emlékeim szerint ezeket a hibákat javitották.
  • antigua
    #1318
    Kérdésem a következő : Miért lehet az, hogy karrier módban nem tudom manuálisan is használni a radart vagy a sonárt ? ( a kapcsoló inaktív )Automata tüzelési módot engedélyeztem, de ha jól emlékszem a SH3-ban is lehetet az automata módba belenyúlni és használni a radart és sonárt.Csak azért kérdezem mert ködben jó lenne ha a közelemben lévő hajókról kaphatnék pontosabb infót manuálisan is, mert az automata felderítés olykor elég gyatra.
  • Titan
    #1317
    Én nyomtam! :) De nem sokáig jutottam el benne...pont az általad említett okok miatt...:(
  • crossy104
    #1316
    Tudom, hogy későn irok, de régen olvastam a fórumot.Én a gumicsónakos dolgot úgy oldottam meg, hogy amikor közel értem a csónak partra rakási helyéhez, megálltam, megfordultam és hátramenetben mentem.Lassú fokozatban.Mikor kiirta, hogy tegyem ki a csónakot, kitettem.Mivel hátrafelé megyek, és a csónakot elöl teszik vizre, igy nem ütöm el.Ezért nem dobál ki a játék.
  • antigua
    #1315
    A Dácsiás hasonlát nagy volt ! :)

    Más: Tudom,hogy nem illik egy fórumban más játékokkal foglalkozni, de mivel az adott játék ( Dangerous Waters )fóruma már szinte teljesen halott, és szintén teng.simulátoról van szó így hát megpróbálok tőletek valami féle eligazítást kérni .Kérlek nézzétek el most ezt nekem !
    Szóval, ha valaki tőletek játszott már evvel a játékkal, és tudna nekem segíteni abban, hogy hol lehet valami féle magyar leírást, segítséget beszerezni a DW-hoz azt nagyon megköszönném ! Sajnos a modern teng. sonarjai, tűzvezetési rendszere igen bonyolult és ez a játék elég élethűen vissza is adja ezt. A segítségeteket, megértéseteket előre is köszönöm !
  • HUNterRichmond
    #1314
    Az UBISOFT Románia úgy csinálta ezt a játékot, mint annakidején a Daciát a románok. Szét kellett szedni, kicserélni a "vacak" alkatrészeket és újból összerakni.
    Amúgy a SUBSIM fórumon rengeteg mod van hozzá, amik növelik a realizmust.
    Az amcsi tengók sebessége viszont nagyjából jó: http://www.valoratsea.com/boats.htm
  • HUNterRichmond
    #1313
    Nekem annakidején az SH3-ban volt egy 28 napig tartó vihar is !!!
  • antigua
    #1312
    Elnézést a sebességet illetően elírás volt 21-22cs akartam írni !
  • antigua
    #1311
    Jaj-jaj !
    Igazán nem bele kötni akarok a játékba, engem egyenlőre szórakoztat, de az biztos, hogy a történelmi hűséghez nem sok köze van. Mit keres a romboló kíséret a konvojban ?A japánok egészen 1944-ig nem kisérték a konvojokat rombolókkal, mivel a japán szemlélet szerint ez alantas feladat a haditengerészetük számára. Az amik meg csak zúzták a szállítóhajókat szép sorjában ! Más: Az ami tengeralájárók sebessége kevés kivétellel pedig 25csomó körül volt, én eddig csak a 20cs sebességet tudtam elérni.
    Azért egy szimulátorban az ilyenekre illene odafigyelni, de ez csak egy vélemény a sok közül !
  • VBalazs
    #1310
    ezért szoktam lemerülni kb 1óránként hogy aztán a hidrofonnal bemérjem
    6napos vihart csak az SH3-ba láttam itt még nem
    lehet hogy te most ezt az igen-igen ritka vihart fogtad ki
  • antigua
    #1309
    Na azért ez már egy kicsit túlzás !
    Egyik történelmi küldetést csinálom, melyben egy anyahajót kell megkeresni és elsűlyeszteni. Avval még semmi gondom se lenne, hogy semmilyen infót nem kapok az anyahajó hollétéről( azonkívül hogy a Celebe tenger felé tar ,de avval már igen, hogy 6nappja olyan vihar tombol Ausztráliától a Celebé-ig, hogy semmit se lehet látni.A látótávolság kb.50m a hullámok meg csak úgy dobálják a bárkát, na kérem így találd meg a japcsit, célozd be manuálisan ( mert ugye ez történelmi küldi, nincs automata cél befogás ), és sűlyezdd el. A problémám csak az, hogy 6napos vihar az óceánokon igen-igen ritka !!!! 8-14 órás viharok szoktak lenni általában.
    Ezt tapasztalatból mondom ugyan is 6 évig dolgoztam egy teher hajón matrózként, többször is jártam már az említett helyen de ilyennel még nem találkoztam. (igaz arra felé gyakoriak a viharok, ez valósághű)
    Ja kérem és a vihar még mindig csak tombol, tombol, tombol... ez azért durva, nem?
  • DonZorro
    #1308
    Na akkor ez a hiba! Talán tedd fel az 1.4et bajnok...
  • antigua
    #1307
    Tapasztaltatok-e olyan problémát a játék során, hogy nem hajlandó tartani a merülési mélységet ? Pl. kiadom a periszkóp mélységbe merülés, és tovább merül a hajó egészen addig míg szét nem esik. Az emelkedés parancsra se reagál, csak a vész emelkedésre . A hajó sértetlen semmi sérülés, meghibásodást nem jeleznek a műszerek. Esetleg belefutottam egy bugba ?
    Az 1.2es patch van fent !
  • antigua
    #1306
    köszi a segítséget :)
  • Titan
    #1305
    #1282 bocsi
  • w77d
    #1304
    szívósak ezek a japcsik... 2 kibaszott nagy lyukkal az oldalán a hadihajó vígan tepert tovább XD
  • HUNterRichmond
    #1303
    Talán ez:
    http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=142700