1822
  • TitaniumRR #1382
    Az 1.5 patch fizetős, ha a legális útvonalnál maradsz.

    Sem így sem úgy nem fogod megköszönni. Ha az alap SH4 a bug-raj, akkor az 1.5 patch maga a kaptár. Azért próbáld ki, hogy utána te is fikázhasd.
    :-)

    Boldog karácsonyt!
  • antigua
    #1381
    SIKER SIKER !
    Végre sikerült nagy nehezen találnom egy drivert mellyel hajlandó működni az eredeti SH4 !!! (kb 10driver útán csak meg adta magát ez a román csoda )

    Más: Tudja valaki hogy honnét lehet letölteni az 1.5 patch-ot ?
  • Hmuda
    #1380
    Ma újra felraktam a progit és gondoltam ideje levedlenem a n00b göncöket és kikapcsoltam az auto célzást, csak a végtelen üzemanyag és a külső nézet maradt bekapcsolva (az előbbi mert utálok folyton leállni tankolni, a másik meg azért mert szeretek képeket készíteni), így lett 85 körüli a realitás.

    Egy-két sikertelen próbálkozás után végre összefutottam egy magányos teherhajóval pont a megfelelő helyzetből. Csak mire helyzetbe álltam, észrevettem, hogy brutális vihar tombol a felszínen az éjszaka kellős közepén. Vizuális adatbevitel alapból kilőve, egyedül a sebességet tudtam levenni periszkóppal miután sok-sok lapozgatás után megtaláltam a megfelelő modellt a könyvben. Alig lehetett látni a körvonalait a koromsötét háttér előtt. A távolságot folyamatosan szedtem hangradarral, imádkozva, hogy kapjak egy használható átlagot, a AoB meg elég egyszerű volt tekintve a majdnem tökéletes pozíciót.

    A körülményekre és tapasztalatlanságomra való tekintettel viszonylag nagy szórásra állítottam a torpedókat aminek hála az egyik pont elkapta a hajó közepét. Alig pár perc alatt feladta és alámerült.



    Lehet egyeseknek ez már rutinfeladat, de nekem mint abszolút kezdőnek manuális célzás terén (pont ez volt az első éles rajtaütésem, a tutorial nem számít), ilyen mostoha körülmények között hatalmas sikernem könyveltem el azt az egy találatot is. :-)
  • HUNterRichmond
    #1379
    Hopsz... lett 1-2 hozzászólás...
    A Subsim-en van oktatóvideó.

    A stopperes dolog...
    Egyszer sikerült vele meghatároznom a sebességet,
    de én nem azt használom.
    Talán: távolságmérés - sebességmérés - vár (pl.30 mp) - távolságmérés - sebességmérés (vagy ezek valamilyen keveréke ). Mindenesetre más, mint a 3-ban.

    A nomográf sokkal jobb.
    Vagy a saccperkábé
  • antigua
    #1378
    Minden világos.
    Köszi a részletes sgítséget !!! :)
  • crossy104
    #1377
    Szedd le a JSGME-t, a modot, ill. a mod javitását.Telepitsd fel a JSGME progit a játék főkönyvtárába. C, program files, silent hunter 4.Ha feltelepitetted, inditsd el az progi ikonjával. ráklikkelsz az ikonra.Bal oldalon lesz kiirba a mods file. A program által létrehozott mods mappába beteszed a már kicsomagolt modokat, és mikor elindítod a programot akkor megjelennek a bal oldali rublikában és már csak egyenként át kell őket küldeni a jobboldaliba. Ennél a modnál a kb.600 megás DATA fájlt kell csak átmásolni.Mást nem!!!Ha megvan.A létrehozott MODS mappa tartalmát másold át totál commanderral a játék könyvtárában lévő DATA mappába.Ird felül.Ha megvan, akkor csak a mod javitása marad hátra, amit simán bemásolsz totál commanderral a főkönyvtár data mappájába.Azt is felülirod.A javitáshoz nem kell JSGME-t használni.Nekem csak igy indult el a játék.Máshogy próbálva mindigy lefagyott.Remélem eléggé részletes leirás.Ha nem megy, irj privit, küldök tel.számot és elmondom.
  • antigua
    #1376
    Szia !
    Engem is érdekelne FOTRS mood. Potosítsunk akkor mit hová másoltál, hogy jó legyen ? JSGM-el a SH4 főkönyvtárába vagy a data könyvtárba hoztad létre a mod könyvtárat és ide telepítedted a FOTRS modot, majd bemásoltad ( felülíratad ) az SH4 mappákat ?
  • antigua
    #1375
    Ahhoz, hogy fusson a FOTRS fel kell rakni a TMaru_Trigger_Maru is ?
  • antigua
    #1374
    Nem semmi, jó kis mod.
  • DonZorro
    #1373
    Látom, kezded megérteni a lényeget! Ez a grafikán kívül tényleg nem ér semmit sem...
  • crossy104
    #1372
    Először kell a mod, kb.660.mega,utána a javitás kb.30 mega.Még annyit a modról, hogy megkaptam az új hajómat Gato-t, kieveztem vele nagymellénnyel, és egyik éjszaka meglepett egy japán tengó, és szétszedett.Figyelmeztetett az egyik matróz, erre elkezdtem keresni a távcsővel egy nagy hajót, de mire észbekaptam / nem akatam hinni a szememnek/ hogy mögöttem van egy tengó, belémlőtt az ágyúval.Vészmerülés, megint mekaptam kettőt,/hull 60%/ ill. egy torpedót vagy lövést nem tudom.The End!!!
  • antigua
    #1371
    OK. megvan !
  • antigua
    #1370
    Honnét töltötted le a mod javítást ?
  • leonforce
    #1369
    "nem lehetseges"..??!!
    anelkul mi ertelme az egesznek.????
    akkor honnan kell a sebesseget kitalalni..?
    es mi ertelme akkor a tavolsag becslesnek..?es a szog meresenek..?
    akkor hogy tudok pontosan celozni...????(honnan tudom mennyivel megy a celpont,es igy mennyi az eloretartas..??)a grafikan kivul erez egyaltalan igy valamit..?
    egyenlore ennyi :)
  • crossy104
    #1368
    A választható nagyobb felbontás és egyéb grafika ill. hangok egyszerűen
    tökéletessé teszik.
  • crossy104
    #1367
    Én nem tudom, normál nehézségen játszok.Dolgozzanak a tisztjeim is.
    TEDD fel a Fall of the Rising Sun modot, és a mod javitását, és csodát látsz!!! Az alapjáték egy f... ehhez képest.
  • DonZorro
    #1366
    A sebesség mérés nem mükszik asszem!
  • leonforce
    #1365
    szevasztok..!
    arulja mar el valaki lecci,hogy a fenebe tudom MÉRNI(!)stopperrel a sebesseget a betaplalt tavolsag es szögadatok alapjan...???!!!(mint az SH 3-ban..)
    vagy nem lehet..?csak kitalalni kb.-ra es ugy magadni..??(igy semmi ertelme...egy rakas sz..)
    pls help..!!
  • leonforce
    #1364
    szevasztok..!
    tegnap vettem meg,tettem fel a game-t...
    nehany kerdesem lenne....
    (eddig SH3-mal toltam jo nehany millio tonna"szarad a lelkemen"90%os nehezsegen)
    az nem vilagos hogyan tudok itt manualisan celozni...?!teljesen ismeretlen a kezelofelulet a tamadoperiszkopnal...
    hol talalhatnek korrekt leirast errol..?a you tube-on talalt videok sem igazan vilagosak...(hogy tudom pl.merni a sebesseget ha megvan a szog es tavolsag adat..?nem lattam stoppert...stb..)persze igy is eltalalom 10-bol 7 szer az ellent ha bcsulom a sebesseget es az eloretartast hozzaszamolom..
    de az igazi megis csak a szabalyos celzas lenne..
    milyen tengokkal lehet menni a jatekban..?
    egyenlore ennyi..
    koszi a segitseget..!
  • DJ Skyline
    #1363
    sziasztok
    régen próbáltam a játékot, de nem volt hozzá megfelelő erőforrás, hogy normálisan fusson (most sem :D), így nem sokat volt fent a gépen, így az esetleges enciklopédiát se nagyon bogarásztam. szóval, bár össz-vissz tudtommal 3db épült, de van a játékban I-400 osztályú japán tengó'? különlegessége hogy 3db Aichi M6A Seiran-t tudott szállítani.
  • Shoulderblade
    #1362
    az alap játékra telepítettem rá a FOTRS-t, arra meg annak a javítását.. Elötte minden modot le kellett volna szednem és úgy föltenni a kiegészítőt?
    egyébként csak karriernél találkoztam vele, lehet, hogy az mod álatal telepített újabb hajók ilyenek, az eddigiek meg maradtak a régiek..
    Nem tudom, de mindenesetre zavaró fekete\fehér 'fakockákat' lékelni
  • crossy104
    #1361
    Megoldottam a telepitést, egy nap cumi után. JSGME-t megcsináltam ahogy azelőtt, oda bemásoltam a modot, és a javitást, majd a JSGME által létrehozott mappából bemásoltam mindent a játék könytárába felülirva. Tökéletesen fut.
    Meglepő hogy van 1440x900-as felbontás.Brutális a játék, és a grafika!!!
  • crossy104
    #1360
    JSGME installnál program files,Silent hunter 4-et adtam meg.Lehet ez a gond?
  • crossy104
    #1359
    Sziasztok! JSGME segitségével megpróbáltam feltenni a lenyugvó napos modot.A silent hunter 4 főkönyvtárába installáltam a JSGME-t.Első próbánál beletettem a mod. data könytárát, de az eredeti silent hunter indult el. Utána újratelepitettem az egészet, de most a data főkönyvtár helyett az alkönyvtárakat másoltam a mod könyvtárba, onnan engedélyeztem a modot JSGME segitségével. Ugyanúgy az eredeti SH4 indult el. Mit csináltam rosszul?Igazán hálás lennék egy részletes felrakási módszerért, mert már kb. hatszor tettem fel a játékot, de a moddal nem megy.
  • crossy104
    #1358
    Bocs az off-ért, de ha az elcseszett gépigényű GTA igy megy, akkor itt sem lehet gond.
  • crossy104
    #1357
    Megpróbálom feltenni máshogy.Ha sikerrel járok, szólok.Lehet az a baj, hogy a mod felrakása után mindjárt feltettem a mod javitását is.És az kever be.
  • crossy104
    #1356
    Bár ezt a kártyát nem ehhez találták ki.GTA IV 1440x900 full.
  • crossy104
    #1355
    HD 4850 OC 1GB.Nem hiszem, hogy durva neki, mert az alapjátékot felteszem, akkor repül szépen, csak a Fall of the Rising Sun nem indul.
  • antigua
    #1354
    Nekem pont ez a hiba jelenik meg az eredtinél ( töltés után kifagy )
    ezért érdekelne hogy nálad milyen videó kártyávan megy az eredeti
  • antigua
    #1353
    Milyen videó kártyád van ???
  • crossy104
    #1352
    Az alap játék /eredeti/ tökéletesen megy.
  • crossy104
    #1351
    Nekem eredeti van. Feltelepitem, most már negyedszer, felteszem rá a
    Fall of the Rising Sun kieget, de az 1024-es ini. fájlt nem. Csak a data-t.Mégis betöltéskor a végén nem megy tovább.Megáll a betöltés végén.Mitől van? Mit ne telepitsek fel? Segitsetek légyszives.A gépem eléggé szigorú, abba nem köthet bele.
  • antigua
    #1350
    Nekem a dopeman ( RIP ) warez van meg és arra nem lehet az exe-s patchokat felinstalálni. Az eredeti meg bármit is csinálok mindig kifagy. Nem akarom elhinni hogy vannak fejlesztő cégek aki csak néhány videó kártyára írják meg a játékukat és utána nem is támogatják meg a patchben, de a SH4 esetében ez így van. Ha esetleg tudnál abban segíteni hogy a dopeman-hoz szerezni 13.patch-t azt magköszöném !!!
  • HUNterRichmond
    #1349
    antigua
    Tapasztalataim szerint a 1024_768.ini probléma hibás telepítés vagy modösszeakadás miatt van, mivel ez a játék egyik legfontosabb konfigurációs állománya. Ha mégis a wareznél maradsz, csak telepítsd a játékot, de ne írd felül a crackelt exe-t. Aztán rá 1.4 vagy 1.5 és megy crack exe nélkül is.

    Shoulderblade
    Az alapot is felraktad? Mert ez csak egy javítás-frissítés.
    Ha nem lásd:
    [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1121242336&no=1282]#1282[/URL]
  • Shoulderblade
    #1348
    nektek a Fall of the Rising Sun kiegészítőben a hajótestek ki vannak dolgozva? Nekem az alakok szépek, de vagy feketék vagy fehérek a hajók.. Nem tudtok rá valami megoldást?
  • w77d
    #1347
    tudtok tippet adni pontos torpedócélzásra?? nekem az esetek 90%-ban nem talál...
  • antigua
    #1346
    A Vitaly-s verzióhoz jók a 1.3 1.4-es patchek ?
  • crossy104
    #1345
    Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy melyik mod a legjobb a játékhoz?
    Több féle is van, de a leirások nem mindig tükrözik a valóságot.Sajna itt nincsenek viharok, és köd.Láttam valami japán hadjáratot.Az milyen?
  • antigua
    #1344
    A video kártya ( 8600GTS > 7600GT ) csere útán most már tényleg feladom, ez se hatotta meg ezt a Román csodát !
    Ígyhát ha szabad ha nem rákérdeznék arra, hogy valaki tud-e 1.3 vagy 1.4es patchot dopeman töréshez ? ( sajnos az exe-és patchok nem jók a dopmenhez)
    Az eredetit meg elrakom fel a polcra, másra úgy se jó !
    Gratula a készítőknek, maradtak volna inkább a Dácsia gyárban !
  • antigua
    #1343
    Az nem lehet hogy elektronikussan is regisztrálni kell ?
    Kapptam egy serial kulcsot,de a telepítés során nem kérte sehol, viszont a telepítő főképernyőnél található egy registration menű.