1822
  • crossy104
    #1582
    De szerintem tedd fel inkább a TMO modot a hotfix-el.Subsim downloads-ról letölthető, csak regisztrálni kell.Az alap sh4 felejtős, viszont kiegekkel már elég jó.
  • crossy104
    #1581
    Igy fényképezz le mindent amit akarsz.
  • crossy104
    #1580
    Szia! Ne a támadó priszkópot használd, hanem a megfigyelő periszkópot.A megfigyelő periszkópnál úgyanúgy rözited a cált mint a támadónál, de amikor ez magvan nyomd meg a fényképezés ikont.
  • lipovics
    #1579
    Sziasztok!

    Csinálom az első patrolt és fotóznom kellene egy japán kikötőt. Odamegyek a helyszínre, de nem történik semmit. Hogyan kell "fotóznom"?
  • Vardar
    #1578
    Nekem is jó lenne, így nem tudok ubootozni.
  • highlander15
    #1577
    AZ eredeti angol nyelvű fájlokat tegye fel valaki rapidra!Köszi!
  • Hmuda
    #1576
    Sajnos egy kicsit bugyután van megoldva a realizmus beállítása a játékban.

    Hiába csinálod meg új kampány kezdése előtt, mint írták, a játék elei adatok megadásánál az egészet reseteli a program.

    Megoldás az, hogy mielőtt kimész a vizekre, megkeresed az irodádban a játék beállításokat (amcsi oldalon bal oldalon a polcon van, németeknél nem tudom, de gondolom hasonlóan lett megoldva) és ott adod meg a kívánt realizmust. Ezek után az adott kampányban ez lesz a mérvadó.
  • crossy104
    #1575
    Nézd meg hol lehet még beállitani a realizmust.Azt hiszem a kampány elején is meg kell adni, hogy milyen nehézséggel kezded el.Ha ott nincs akkor csinálj rendes missziot és ott is be tudod állitani.Talán akkor úgy marad.Ha nem akkor a kampány elején amikor elkezded a névbeállitás stb.ott is lehet állitani.
    Más!!! U-boat-nál melyik az a mod és honnan tudom letölteni amikor atlanti óceánon tudok hadakozni 39-től 45-ig?

    Előre is köszi!
  • mk452001
    #1574
    Hali!
    Lenne egy problémám:
    Beállítom az optionsban a realitást majdnem teljesre, de mikor belépek az U-boat kampányba (újat kezdek), semmit nem csinál abból, amit beállítottam.
    Mi lehet a baj?
  • mk452001
    #1573
    Az egyszer biztos :)
    Hacsak nem 3-at XD
  • mk452001
    #1572
    Hali!
    Köszi a tippet!
    Máris ráhajtok a járgányra :)
  • McDouglas
    #1571
    Sziasztok


    Én a Silent Hunter 4 U-boat mission-el játszok.
    1944 március 23.-án visszatértem a bázisra, és egy szöveg fogadott.
    Hogy akarok-e egy új tengeralattjárót. Na mondom ez biztos a XVIII. lesz.
    Úgyhogy rákattintottam az igen-re. Még soha nem voltam ezzel a hajóval.
    Kicsit meglepet, hogy vízfölött csaé 17-18 csomót megy. Aztán láttam meg azt a kis piros gombot. Na mondom ez eddig nem volt itt. Nyomjuk meg.
    Hát elállt a lélegzetem. Vízfölött 28 csomó, vízalatt 25 csomóval lehet vele menni.
    Már egyszerűen veszélyesen gyors. 200m mélyen kiadom a paarancsot hogy 25 méterre menjen, és olyan gyorsan jön fölfelé, és olyan meredek szögben, hogy teljes egészében kijön a hajó a vízből:)
    Nagyon óvatosan kell vele bánni.
    Ami viszont nem tetszik benne, hogy nincs rajta ágyú, illetve hogy nincs "segg torpedója". Azaz felesleges bemenni a konvojba a sok hajó közé, mert úgyis csak a szembe lévő hajókat tudod lövöldözni.


  • crossy104
    #1570
    Sziasztok! Veletek már volt olyan, hogy felajánlotta a haditengerészet, hogy menjetek Anapollis-ba kiképzőtisztnek?1943-ban irta.Ha akarom véget ér számomra a háború, elfogadom-e a kinevezést vagy sem.Ha igen kiképezhetek új tiszteket.
  • KapitanRoland
    #1569
    Argentinok és brazilok 1,6 mrd USD-ből atommeghajtású tengókat építenek,ráadásul 6-ot. Még ezekből is kettőt építhettünk volna az el nem készült földalattiból.
  • Falcon87
    #1568
    Dunában elférhetnének azok a tengók... Bár ide is jöhetne egy pár, a tiszára :D
  • KapitanRoland
    #1567
    Üdv!
    Én nemrég telepítettem újra a játékot,hogy tiszta mód mentes legyen, mert már elegem volt a sok bugból (nézem a teliszkópot, jé mi ez a érdekes hajókörvonal -mind ha csak a hajóból két folt látszott volna már messziről-.
    TMO-t használtam, de nekem jobban tetszett a víz az alapban. Na meg így modok nélkül tudom magyarosítani
    (Itt letölthető: www.silenthunter.hu/main.php?todo=letoltesek).
    -------------------------------------------------------------------------------
    Amúgy Malajzia 900 millió dollár lepengetése után kapott most szeptemberben a franciáktól egy vadi új tengót (2-öt rendelt 2002-ben).Ha a 4-es metro eddigi költségeit a magyar kormány ebbe fektette volna, akkor már ... bár az EU ezt nem biztos hogy támogatta volna :D
  • wasd77
    #1566
    Helló. Szerintetek melyik mod a legjobb a játékhoz?
    Én ezekről olvastam: TMO, RFB, OpsMonsun -> egyiket sem próbáltam.
  • Hmuda
    #1565
    Nagyon egyszerű, az egész célzás teljes egészében a TDC nevű kütyün keresztül történik.

    Automatikus célzásnál ez a szerkezet saját magának beállítja a célpont (!) adatait, de míg nem viszed rá a periszkópot, addig nincs mivel dolgoznia és az alapállapotot tekinti mérvadónak, magyarán előre fog lőni. Ha ettől el akarsz térni célpont kiválasztása nélkül, akkor még automata célzásnál is a TDC-hez kell fordulni (van egy gomb ami az aktuális periszkóp pozícióhoz igazítja a kilövési szöget).

    Manuális célzásnál pedig mindent neked kell betáplálni a gépbe (haladási irány, távolság, sebesség, jelenlegi helyzet), de ott meg ha nyílegyenesen akarsz előre lőni akkor minden adatot törölni kell a gépből.
  • Vardar
    #1564
    korrigálni kell egy kicsit, engem is zavar, hogy mi a szarért nem ELŐRE lő??
  • popey8
    #1563
    Sziasztok! Lenne egy kérdésem a 4-gyel kapcsolatban. Itt már nem úgy van a célzás, mint a 3-ban v ez vmi bug lehet? Úgy értem, h mikor a periszkópot mozgatom a 4-ben és pl. a hajó elejére célzok, akkor mégis más irányba kb. a közepe felé indítja a torpedót. Ugyanez van, ha a hátuljára célzok a szálkereszttel. A 3-ban abba az irányba engedte el a torpit ugyanebben a szituban, amerre a periszkóp mutatott még manuális célzásnál is (mindennemű adat megadása nélkül). Remélem értitek mire akarok kilyukadni. A támadó képernyőn látszik ez nagyon. A torpedó jövőbeni "nyomvonala" nem követi azt az irányt amerre a periszkóp mutat. Előre is köszönöm a segítséget.
  • polluxware
    #1562
    kérdés

    fps számlálót milyen bill.kombóval tudom előcsalni?

    respect
  • Falcon87
    #1561
    Hmm. Már egy hónapja keringek , és hát kifogytam az üzemanyagból, és a torpedóim is megfogyatkoztak. Brisbane kikötője volt a legközelebb, mondom megyek, feltöltöm a készleteimet. Periszkópmélységben, az akkumulátorok legnagyobb bánatára sikerült elevickélnem a kikötőbe, üzemanyagok maxon, minden pöpec.
    Tehát, a kérdésem a következő volna:
    Torpedókat honnan tudnék szerezni? Ilyen szorult helyzetben még nem nagyon voltam, öt torpedóval nem sokra tudnék menni, ráadásul azzal az anyahajóval sem találkoztam, aminek az elsüllyesztésére eredetileg küldtek.
  • zoltang
    #1560
    Gato-Class Submarines in action (Warship number 28) By Robert C. Stern
    Publisher: Squadron Signal 2004 | 52 Pages | ISBN: 0897475097 | PDF | 22 MB

    http://www.megaupload.com/

  • highlander15
    #1559
    midway kukac citromail pont hu (mindig elfelejtek valamit:-D)
  • highlander15
    #1558
    Na,szar a link

  • highlander15
    #1557


    Ha nem túl nagy kérés,akkor ezt a file-t mailben el tudná valaki küldeni?Köszi!
  • zoltang
    #1556
    Szerintem be lehet majd állítani (remélem) a német nyelvet, mint eddig.

    SH5: Contract Of Common Sense
    http://www.subsim.com/

    "...We're now on a 7 month run up to the release of the game. I believe that the game is scheduled to release in Australia on march 20 2010. If Ubisoft follows in the same footsteps as SH3 and SH4, that will put the European/US release of SH5 within a week of that date. ..."

    Itt valami március 20.-i megjelenésről beszélnek, a ha jól gondolom. Addig van idő gépet fejleszteni. :)
  • zoltang
    #1555
    Na elnéztem a témát az SH5-be akartam beírni. :) Jó kis kép, de a víz egy kicsit fura...

  • KapitanRoland
    #1554
    Zoltang,pont erre a képre voltam kíváncsi, vajon a kikötőt is lehet-e ágyúzni,de szerintem itt egy hajó gyulladt ki. Nem tudom, eddig valakinek sikerült egy világítótornyot kilőnie ? Eltévedt és zátonyra futott hajókért úgyse kapnánk pontot (mintha szüksége volna az MI-s kormányosának világítótoronyra :)

    Amúgy kíváncsi leszek az új fejlődési rendszerre, remélem nem akarják túlbonyolítani,én szeretem a küldetés előtt az irodában eldönteni akkor ki jöhet a hajómra és semmi sztrájk ha kicsit több lenne a meló...

    Rádióból német zene jön,a műszer is német,de a legénység amerikai vagy mi?

    Mindenesetre biztató a 2010-es dátum, csak már megint elavult a vasam hozzá (Gf6600,1GB RAM) IV.rész még megy valahogy min grafikán.
  • Tuvok #1553
    új hátterem van :)
  • zoltang
    #1552


    Bate - 2009-08-21 15:21:38
    Silent Hunter 5 – Első kézből!

    http://www.pcguru.hu/
  • Vardar
    #1551
    Szétbontották mindet, kivéve a U-14et amit Curie néven ismét szolgálatba állítottak a franciák.
  • Muki100
    #1550
    Gondolom mivel az Adrián szolgáltak vagy a jugók vagy az olaszok lenyúlták őket.
  • KapitanRoland
    #1549
    Gamestar weboldalán írják, hogy a játékban tényleg lehet majd a tengón sétálni, sőt beszélgetni a személyzettel.

    Az tény,hogy (régi)Magyarországon 13 tengeralattjárót gyártottak, pl.Ganz-Danubius hajógyár, Bp. székhellyel.Fiumeban voltak a fő gyárak,de Óbudán is gyártottak.
    A hajókról : kb.30m hosszúak, 8 mérföldes csúcssebesség,600/200 LE és csak 3 torpedót vihettek magukkal. A csúcs mégis az U14-es volt,amit a franciáktól zsákmányoltunk xD
    Azt nem tudom biztosan hogy a műszerek német nyelvűek voltak-e,meg hogy megmaradt-e legalább egy is, de sztem szétrombolták vagy szétszerelték őket.
  • Muki100
    #1548
    V. rész visszatér az atlanti és földközi hadszíntérre.

    Magyar tengeralattjáró szimulátor, a román Ubisofttól, a nemzetközi piacra...szép lenne. Amúgy szerintem az OMM tengeralattjárókon német felirat volt, de ez csak tipp.
  • KapitanRoland
    #1547
    Nekem az lenne még életszerűbb, ha maga a legénység is járkálna a hajón, nem csak ide oda tekingető bábok lennének. Remélem az V. rész Európában játszódik, bár előállhattak volna egy I.VH-s résszel is (OMM tengók,magyar feliratú műszerek)
  • kitt2000
    #1546
    Jó kis videó!Aszt kénne megoldani a fjlesztöknek hogy mint a videón mi is végig tudjunk sétálni a tengeralatjáron elöröl,hátulra!Úgy sokkal életszerű lenne az egész!
  • Vardar
    #1545
    Király lesz ez. Egyébként ha eredeti, magyar nyelvű DVD-n van a játék, meglehet oldani, hogy angolul telepítse?
  • zoltang
    #1544
    Kint a SH5 Gameshow Trailer!!!

    http://www.subsim.com/

  • Vardar
    #1543
    Nem hiszitek el, 32 bites magyar XP-re most raktam fel a játékot és VOLT INTRO!