5130
Holdra szállás- mi az igazság?

A trollkodást, provokációt és személyeskedést kérjük mellőzni, büntipont repül érte!
  • Molnibalage
    #4930
    Van gerinc? Bár nem Churcill volt, de ugyanazon elv mentén az angolok simán feldarabolták Csehszlovákiát és simán hagyták elveszeni Lengyelországot.

    A műveletség szintmérője szerintem nem az, hogy érdekeljen, hogy ki kap milyen díjat... Egypélda. Az Bombák Földje film Oscart kapott. Hogy mire fel, azt nem tudom. Életem egyik legpocsékabb filme, egy komplett focstalicska volt az egész. Történtet semmi, a valódi hadiseléshez és eljárásokhoz köze nem volt a filmnek. Életem során az első film volt, ahol ránéztam az órámra a moziban, hogy mikor lesz már vége. Ennyit arról, hogy egy díj mit jelenthet...
  • TDantes
    #4929
    Látom te se jártál be történelem órára.
  • TDantes
    #4928
    Hogy neked az irodalmi Nobel-díj semmit sem jelent, az csak a te műveletlenségedet igazolja.

    Az angolok nem vesztettek el mindent, és nem Churchill miatt veszett oda a gyarmatbirodalom. Az már jóval korábban kezdett összeomlani, ennek jól kátható jelei voltak már a XX. század elején, amikor Churchill még el se kezdte politikai pályafutását.

    Németországgal kötött béke? Te békét kötöttél volna egy olyan országgal ami éppen tömegesen írtja ki az embereket? Nos lehet hogy te igen, de veled ellentétben másoknak van gerincük.
  • Freeda Krueger
    #4927
    Azért létezik amiért a többi.
    Valószinüleg az írók a többi létezését nem értik.
  • Sequoyah
    #4926
    Drága győzelem volt az. Túl drága... A 2. vh győztese USA volt. Talán az oroszok még, akik erősen jöttek ki belőle. Az angolok kb akkorát buktak mint a németek, csak a háborút lezáró papírokat írták alá másik oldalon.
  • Sequoyah
    #4925
    Ja, végülis egy világbirodalomból egy máig omladozó közepes országot faragott... Taps-taps. Miközben lehetősége lett volna ennél sokkal többre, ha nem az elvakult németellenesség vezeti, hanem a racionalitás.
  • Molnibalage
    #4924
    Az írói Nobel-díj nekem nem jelent semmit. Igazából nem is tudom, hogy miért létezik...

    Angol szempontból a II.Vh = mindent elvesztettek amit 300 év alatt összehoztak. Még egy Németországgal kötött béke is olcsóbb lett volna.

    Olvastad Oli írásait? Bár néhol elfogult, de pontosan megvilágítja azt az oldalát C-nek, amiről nem igazán beszélnek.
  • TDantes
    #4923
    Utóirat Ja, és ott volt az angol hadtörténelem legnagyobb bukásainál? A II. világháború az angol hadtörténelem nagy bukása? Szerintem győztek
  • TDantes
    #4922
    Off:

    Hm. Semmihez sem értett: Hatvanöt éven keresztül volt a politikában. Újságíró volt, történész, festő. Nobel-díjas író, remek cikkeket írt, megírta az angol ajkú népek történetet, ami egy hatalmas történészi feladat volt. Volt katona, harcolt a búr háborúban ahol fogságba esik, majd megszökött, és átvágott az ellenséges területen, egymaga. Kiváló szónok volt, és rendkívül tehetséges vezető.
    Politikája nem csak abból állt, hogy az USA-t választotta szövetségesének. Chamberlain tehetségtelen volt, legalábbis a háborúban az volt. Ellenben Churchill igazi terepe a háborús vezetés volt, amikor válsághelyzetben kellet irányítani az országot.
    Amint miniszterelnök lett, úgy tűnt az angolok veszíteni fognak, a vereség elkerülhetetlen. Ennek ellenére olyan intézkedéseket hozott, amik miatt az ország kitartott, és ezzel jelentősen hozzájárult a végső győzelemhez.
    Ja, és nem volt alkoholista. Ezt részben az ellenségei vetik a szemére, részben pedig ő maga is rájátszott a róla kialakult képre.
    Agyvérzése, és visszavonulása után megírja Nobel-díjas művét. (én eleve nem nevezném semmihez sem értőnek egy Nobel-díjas írót, azt hiszem akik azt a díjat kiérdemlik, egy eléggé elit társaság, de lehet, hogy te is számtalan könyvet írtál már, ezért beszélsz ilyen lenézően)

    Nos, nem akartam nagyon bele folyni, és hosszú hosszú oldalakon lehetne sorolni a tévedéseit, a hibát, rossz döntéseit, negatív oldalait.

    Dehogy nem értett semmihez? A XX. század legrendkívülibb embere volt.

    A lényeg, hogy lehet Churchill-t bírálni nagyon sok dolog miatt, de a jelentősége és a tehetsége megkérdőjelezhetetlen.

    Off vége, csak ennyit akartam.
  • [NST]Cifu
    #4921
    Off

    Ezt a kérdést tedd fel St-nek. :)

    Én is alkalmazkodom, ezt teszi lehetővé a moderátori jogkör.
  • Papirzacsi
    #4920
    De miért csak átmenetileg kitiltva...
  • Molnibalage
    #4919
    OFF

    Churchill a történelem - na jó, csak a XX. század és legyen angol - egyik legnagyobb droidja volt, csak ő a sértetetlen szent, mert "véletlenül" a győzetesek oldalán voltak a jenkik mellett a britek.

    Tehetségtelen volt ráadásul talán még félig alkoholista is. Nem véletlen mondták róla, hogy azért volt miniszterelnök - néha a saját politkai tábora is - mert amúgy semmihez sem értett.

    Fura módon az XX. századi angol hadtörténlem legnagyobb bukásai során valahogy mindig ott van az ő nevei is a történetben vagy közvetlenül, vagy nagyon közel az eseményekhez vezető úton.

    Ahhoz nem kellett nagy tehetség, hogy az USA-t válassza szövetségesnek...

    ON
  • [NST]Cifu
    #4918
    Gyűlnek az álregek.
  • borreg
    #4917
    Ezek mind a Nasa anyagai. Független forrást nem tudsz adni? Még egy okos ember mondta, hogy csak annak a statisztikának hisz, amit ő hamisított.
  • [NST]Cifu
    #4916
    Deep Impact, sci-finek nem túl kellemes.

    A jutalmamat begyűjtöm. :)
  • Róbert Gida
    #4915
    Ki ismer fel több űrhajóst:

  • [NST]Cifu
    #4914
    Küldetés adatok, képek, részletek:

    Mercury-Redstone 4 (Grissom, adatok)
    Mercury-Redstone 4 (Grissom, képek)
    Gemini 3 (Grissom, adatok)
    Gemini 3 (Grissom, képek)
    Gemini 4 (White, adatok)
    Gemini 4 (White, képek)

    Plusz a videók megtekinthetőek akár a Youtube-on is (kulcsszavak: Mercury-Redstone 4, Gemini 3 és Gemini 4).

    Tessék, azt hiszem ez így elég háttéranyag.

    Miután próbáltam poénosra venni a stílusodat, ellenben sok köszönet nem volt benne, a komoly témára pedig ilyen kellemes troll-kérdést kaptam, figyelmeztetlek, hogy élből egy hónap kitiltást kapsz, ha ezek után ezt folytatod tovább. Magyarul: az egyetlen érdemleges válasz, ha megfelelő bizonyítékot mutatsz be, hogy NEM jártak ezen emberek a világűrben. Nyilván ez elég komoly kihívás, lássuk mire jutsz vele. :)
  • gothmog
    #4913
    Csak utánad.
  • Róbert Gida
    #4912
    Ne terelj!
  • Molnibalage
    #4911
    Te kinek is az álregje vagy?
  • Róbert Gida
    #4910
    Van rá valami bizonyítékod?
  • [NST]Cifu
    #4909
    Az idézőjel ugyan minek? A háromból kettő (Grissom és White) járt korábban már az űrben.
  • Róbert Gida
    #4908
    Apollo 1-en meghalt "űrhajós"oknak az sem segített volna.
  • [NST]Cifu
    #4907
    Jah, sőt, az utas-szállító repülőgépeken se visznek egyetlen ejtőernyőt se. Milyen amatőrök...
  • Molnibalage
    #4906
    Miért pont egyet emelsz ki? Egyik űrsikóban sincs semmiféle gyors mentőrendszer, mert kétszintes a fedélzet. Eleinte terveztek ilyesmit, de elvetették.

    Valahol érthető is. Így is van bőven jelentkező, aki felmegy. Scott Crossfield mondta anno, hogy a kísérleti gépekbe feleslegesnek tartotta mentőrendeszreket és ezáltali átlakítást és mindenféle hacacárét. Ha eleget fizetsz, akkor mindig fogsz találni olyat, aki vezeti ezeket a gépeket és kockázatatja az életét. Az űrhajósokat gondolom meg nem a pénz mozgatja, egyszerűen fel akarnak menni.
  • Róbert Gida
    #4905
    A Challengernél érdekes módon nem gondoltak mentőtoronyra.
  • [NST]Cifu
    #4904
    Igen, erről van szó.
  • [NST]Cifu
    #4903
    A szovjet L3 programban az elrendezés hasonló volt, tehát alul a Holdkomp (alatta a manőverező/fékező Block D), felette a Szojuz.

    A különbség, hogy a Szojuz LOK űrhajó és az LK holdkomp így is marad, így áll Holdkörüli pályára. Aztán az egyik űrhajós űrruhában kiszáll a Szojuzból, megvizsgálja a hozzá dokkolt LK holdkompot és a Block D-t, majd beszáll a Holdkompba. Ekkor az LK és a Szojuz elválik egymástól, a Block D lelassítja az LK-t, majd leválik és a Hold felszínébe csapódik. Az LK leszáll, az orosz kozmonauta kilép a Holdkompból, Holdsétát tesz, visszaszáll, az LK emelkedő moduljával visszatér Holdkörüli pályára, ahol találkozik a Szojuzzal. Itt egy újabb űrsétával átszáll a Szojuzra, majd azzal elindulnak vissza a Földre.


    A Szojuz LOK és az LK az N1 orrában (makett)


    Az Apollo CSM/SM/LM illetve a Szojuz LOK / LK méretarányos rajza


    Amúgy igen, a Szojuz-okon a kezdetektől fogva volt mentőtorony, itt annyi a különbség, hogy a Parancsnoki (Visszatérő) Modul felett elhelyezkedő Orbitális Modul tetején ül a mentőtorony, vészhelyzet esetén ez a trió emelkedik el a rakéta orráról, majd biztos távolban a visszatérő modul lekapcsolódik, és úgy ereszkedik le ernyővel.

    [center]
  • dronkZero
    #4902
    Ja, hagyd, orosz LET-et megtaláltam...

    De azt továbbra sem teljesen értem, hogy miért nem egy olyan megoldást csináltak, hogy LET-CM-LM-SM... Az a gond, hogy kilövéskor is, visszatéréskor is hanyattfekvő pozíció a jó, a hőpajzson meg nem lehet dokkolószerkezet?
  • dronkZero
    #4901
    Ja, oké Szojuz. Kérdések tárgytalanok. :)
  • dronkZero
    #4900
    Köszi!

    Hát... ja, végülis, ha a kilövés nem sikerül, akkor az emberéletbe kerülhet, ha a dokkolást baltázzák el, akkor meg csak pár milla repül "csak" ki az ablakon...

    Nem is képzelhető el olyan elrendezés, amiben kiküszöbölődik az első dokkolás? Gondolom NASA-ék azért agyaltak ezen pár percet azért, de hátha... :P

    Oroszoknál ez hogy nézett (volna) ki? Volt nekik ilyen LET-féléjük?
  • [NST]Cifu
    #4899
    Nem, azért került az orra az Apollo, mert különben a parancsnoki kapszulát nem lehet a mentőtorony segítségével leemelni az egész rakétáról.


    Az Apollo indításkori felépítése, felül a mentőrakéta, alatta egy védőkúp, ami a Parancsnoki modult védi, alatta a műszaki modul és a Holdkomp. Veszélyhelyzetben a mentőrakéta a parancsnoki modult (amelyen rajta a védőkúp) leemeli az egész rakéta orráról, és legalábbis igyekszik eltávolítani a veszélyzónából


    Fotó a kritikus részről


    A mentőrakéta tesztelése


    Ha az indításkor a Holdkomp és az Apollo össze van dokkolva, akkor a parancsnoki modult nem tudod eltávolítani.
  • dronkZero
    #4898
    Ezt a dokkolás témát egy hozzáértő magyarázza már el nekem plíz!

    Szal az tiszta, hogy mi történik, de az nem, hogy miért ilyenre tervezték a rendszert, hogy _kétszer_ kelljen dokkolni? Miért nem összedokkolva indul? És aztán csak lecsatlakozik, landol, felszáll, dokkol, trans-earth inj.?

    Vagy ez ilyen "úgy maradt" jellegű dolog? Először kész volt az Apollo kabin, évek tesztelésével, amihez aztán később hozzá kellett kókányolniuk a holdkompot, aztán abból dolgoztak, amijük volt? Vagy miért?
  • uwu
    #4897
    Mire számítottál a topic címe alapján?
  • gothmog
    #4896
    Úh basszus, én meg belegyalogoltam a homokozóba, ugye? :) Elnézést, nemfigyeltem.
  • uwu
    #4895
    Ne izéj már, csak játszanak!
  • gothmog
    #4894
    Nem hiszem el, hogy megint beleültetek a hazudozó gerrob hintájába. Nőjetek már fel.
  • Molnibalage
    #4893
    Szerintem szarkasztikus akar lenni. Emléleim szerint uwu nem a tagadók táborát erősíti.
  • [NST]Cifu
    #4892
    A következő az lesz, hogy a Mátrixban élünk? :)

    Légyszíves itt hagyd abba...
  • Freeda Krueger
    #4891
    Asztrogeologia
    Tán nem ide kéne de ide is beillik.Ha volt már elnézést...