5130
Holdra szállás- mi az igazság?

A trollkodást, provokációt és személyeskedést kérjük mellőzni, büntipont repül érte!
  • gothmog
    #4970
    Akkor már mér'nem inkább

    Vagy ilyesmi.
  • Willenbrock
    #4969
    Persze,csak a hozzátartozó birodalom esett szét :)De Kínáé is hasonló.
  • patiang
    #4968
    Ilyen zászló létezik még?
  • patiang
    #4967
    Hát én srácok nem értem ezt a nagy pesszimizmust. Minden egyes monumentális építményt csakis az alienek hozhattak létre, vagy a jobbik esetben segítettek. A Holdon való landolást én is furának tartom, de azért nem gondolom, hogy ekkora hazugságra vetemedtek volna. Ha pedig műteremben történt az egész, akkor meg miért nem alkalmaztak szakértőket, hogy a felvételek max hitelesnek tűnjenek. Közben pedig mi tudatlanok "tudományos" bizonyítékokat sorakoztatunk fel az esetleges hazugságról?
    Mondjuk a következő OFF, de lehetséges-e, hogy USA össze-vissza hazudozik:
    Ma az MR1--- Vietnamban 46 ezer délvietnami halt meg kínvallatás alatt. A közelmúlt eseményeiben is emberek ezreit nyomorították meg tették nyomorékká, halottá, csak azért, hogy vélt titkokat tudjanak meg.
    Pedig USA is aláírta a nemzetközi egyezményt, de eddig a történteket tagadták.
    Hát, hogy USA hazudós-e??? Hát nem tudom:((((((((((((
    ON
  • Koppixer
    #4966
    Armstrong már megint hazudozik a holdraszállásról
  • Pares
    #4965
    Én a kinait várom a helyébe...
  • Wolfsnack
    #4964
    sorry ha vótmá'
  • polarka
    #4963
    Deep sea mining
    még vmelyik ism terjesztőn is téma volt
  • [NST]Cifu
    #4962
    Az 1960-as technológiájú Trieste esetén a lényeg a jármű alján lévő acélgömb volt, az viselte a nyomást, a hajótest többi része nem volt nyomásálló. A Virgin Oceanic tengeralattjárójában is a "pilótafülke" a nyomásálló rész, egy titánium (ami erre a célra jobb, mint az acél, mert könnyebb és keményebb) félgömb az alsó fele, és egy kvarcüveg (annél azért bonyolultabb, de lényegében az) kabintető a félgömb a felső fele.

    Elsőre nekem is kicsit furcsának tűnik, de azért nem hihetetlennek.

    A Trieste esetén például a test legnagyobb részt bezintartályok tették ki, a benzin kevésbé sűrű, mint a víz (ezáltal felhajtóerőt jelent), viszont ugyanúgy nagyon kicsi az összenyomhatósága. A Virgin Oceanic tengeralattjárója esetén a felhajtóerőt már részben áramlástechnikai megoldással oldották meg (ezért kellenek a nagy vezérsíkok), ezért lehet kisebb.
  • gothmog
    #4961
    Úgy tűnik, Branson bácsi szeretne lemenni. Bár ez a játékszer elég vékonykának tűnik Piccard hajójához képest. Vagy ennyit fejlődtek volna a kompozit műanyagok?
  • Pares
    #4960
    Igen, a víz alatti világra gondoltam.
  • Pares
    #4959
    Jaj, Te, már megint. Neked a különféle nyelvi eszközök nem mondanak semmit, ugye?
  • Molnibalage
    #4958
    A Föld egy részére mondjuk igaz. Magár az egész Földre nagyon nem.
  • dronkZero
    #4957
    Azt az "alig tudást" képtelen lennél megtanulni az életed alatt, de ne zavarjon...
  • Pares
    #4956
    Jó, én tudom mi az alapvető különbség, csak akkor ha nem fura, akkor vicces, hogy a Föld körül lassan mindent felfedezünk, a Földet magát meg alig ismerjük.
  • Molnibalage
    #4955
    Az űrbe "csak feljutni drága", de ottmaradni viszonylag egyszerű. A szondáknak van erőforrássuk és mivel nincs közegellenállás és nagy nyomás, ezért igénybevétel sincs. Az űrben baromi messzire ellátni és mindenféle sugárzás mérhető.

    A tengerfenéken iszonyatos nyomás van. Látótáv kvázi 0. Napfény nincs, közegellenállás az van, nem is akármilyen. Én egyáltalán nem tartom furának. Az űr kereskedelmileg hasznosítható vált. A Mariana árok nem...
  • Pares
    #4954
    Azért fura, hogy gyakorlatilag az űrről többet tudunk, mint a tengerfenékről...
  • [NST]Cifu
    #4953
    Ezt bent hagyom, hagy égjen.

    Ilyen évfordulókat én is tudok amúgy. 1960 Január 23 (51 éve) volt, hogy ember merült a Marianna-árok mélyére, először és utoljára. Azóta mindössze két robotjármű járt ott összesen...
  • DrRadon
    #4952
    Látom már nem vagy formában.

    Kár, hogy Cifu törölte azt a sok, hihetetlenül brilliáns hsz-t, amit pár hete, március végén, hajnali magányodban ide böffentettél. Azok klasszisokkal jobbak voltak. Az a tény pedig, hogy akkor lesötéteztél minket, határtalan örömmel töltött el: lám az a pici, sötét és meg nem értett magányos "elme", senkinek sem kellő elhagyatottságában, még mindig azon emészti magát, hogy nevetségessé tette magát.

    Gondolom sok álmatlan éjszakád lehetett, hogy amíg álneveid a büntetéseit töltötték, nem tudtál ide írni nekünk, az egyetlen helyre, ahol még valaki figyel rád...

    Haverjaid még mindig nincsenek? Még mindig az ilyen kis semmitmondó kötekedések töltik ki a szabadidődet? Tényleg így vagy boldog? Kétlem...
  • borreg
    #4951
    50 éve volt először ember az űrben, 1961. április 12-én Gagarin.

    Milyen érdekes, hogy nemsokára azt is megünnepelhetjük, hogy 50 éve volt utoljára(!) Holdséta(?), 1972. december 14-én Eugene Cernan. Hogy szalad az idő.
  • dronkZero
    #4950
    Költözött a blog. Ez egy három éves poszt.
  • patiang
    #4949
    ??
  • Molnibalage
    #4948
    Nem a 4.?
  • uwu hun
    #4947
    Júj ede dúrvaa.
    Ezt soha se gondoltam volna.
    Én mindíg a legjobbat feltételezem minden regről.
  • DrRadon
    #4946
    Patologiai eset. Ez már a 3. álregje szegény gerrobnak :D
  • uwu hun
    #4945
    Na jó de a pár év alatt azért történt pár dolog.
    Mondjuk robotokkal kutatjuk a Marsot, meg le lettek fényképezve a Holdon hagyott cuccok.
    Biztos csak lemaradt srác. Ennyire hülye nem lehet senki.
  • dronkZero
    #4944
    Mit nem értesz? Újabb troll hőzöngés, 3736. felvonás.
    Vagy szándékosan csinálja, mert azt hiszi vicces dolog seggfejnek lenni, vagy tényleg ilyen ostoba, mindegy. Évek óta másról sem szól ez a topik.
  • uwu hun
    #4943
    Miért ne tudnának?
    Nem értem. Azért voltak már párszor.
  • apolloprogi
    #4942
    Gyakorlatilag minden rekordot megdöntenek, csak a Holdra nem tudnak visszajutni a fiúk.

    Idén a napelemes autók sebességrekordja is megdőlt. A technika halad, a kutya ugat.

    http://www.youtube.com/watch?v=LI8sApVfOoM
  • apolloprogi
    #4941
    apolloprogi vagyok. Seti honlapja a bizonyíték, hogy nem találtak semmit, vagy TE mit tudsz, mit találtak?
  • Gundark 1 1
    #4940
    Legalább már tudjuk ki vagy :) Szóval? Bizonyítékok? Vagy önálló elképzelés?
  • apolloprogi
    #4939
    Egyik kedvenc előadásom a Mindetudás egyeteméről (ami idén újraindul) http://mindentudas.hu/szemelyek/item/1003-Alm%C3%A1r%20Iv%C3%A1n.html

    "Élet az Univerzumban: szabály vagy kivétel?" címmel. A Seti meg még mindig nem talált ET-t.
  • apolloprogi
    #4938
    4935-nek ment. Még új vagyok a fórumon.
  • apolloprogi
    #4937
    Mi az hogy!

    Jelenleg úgy néz ki, hogy a Nasa nem is tudná megnyerni a http://www.googlelunarxprize.org/ versenyt, ha indulhatna rajta. Mikor volt a Nasa utolsó sikeres landolása a Holdon? Már nem is emlékszem rá.
  • Molnibalage
    #4936
    Kinek az álregje vagy?
  • Freeda Krueger
    #4935
    Kételkedsz te is?
  • apolloprogi
    #4934
    Buzz Aldrin: "We've done the moon – we understand it better than anything else,"

    Azért vannak akik ebben kételkednek.

    "A return to the moon should not be NASA's primary goal or focus in this decade," said Robert Zubrin, president of the Mars Society

    Érdekes, most is éppen egy évtized elején vagyunk. Mese szerint JFK-nek elég volt ennyi, technikailag szinte a nulláról indulva.
  • Sequoyah
    #4933
    Az angolok akkor még nem tudtak, az akkor még egyébként nem is létező német népírtásokról. De még ha tudtak volna is, az angolok épp úgy írtották a népet dél afrikában, szóval nem hiszem hogy ez a politikusokat különösebben zavarta volna:)
  • Sequoyah
    #4932
    Nem hát, inkább informálódtam soksok hitelesebb forrásból:)
  • [NST]Cifu
    #4931
    Ott fent pirossal, tessék elolvasni...

    A Brit gyarmatbirodalom igazából az I.Vh-ig elég jól elvolt, az I.Vh okozott viszont egy hatalmas törést, ami miatt méretes repedések jelentek meg a gyarmatbirodalom falaiban - de itt már Churchill igencsak aktív volt. Ettől függetlenül az meglehetősen stabil maradt a II.Vh elejéig, és hacsak nincs az Atlanti-karta akkor valószínüleg az angolok nem adják fel olyan könnyen a gyarmataikat. Ellenpont a Franciák, őket nem kötötték ilyen megállapodások, így az egykori / meglévő gyarmataikra igényt tartottak.

    Viszont ez nem ebbe a topicba való, nem kellene inkább a II.Vh topicba átmenni vele...