5130
Holdra szállás- mi az igazság?

A trollkodást, provokációt és személyeskedést kérjük mellőzni, büntipont repül érte!
  • [NST]Cifu
    #5050
    Akkor meg nem értem az egész hozzászólásodat. Az elmúlt években hány és hány alkalommal tettem tanubiznyságát annak, hogy hajlandó vagyok végignézni konteó-elméletekről készült (ál)dokumentum filmeket / weboldalakat / írásokat? Mennyi időt szántam arra, hogy kifejtsem melyik megállapítás miért hibás, avagy hol kell keresni benne a hibát?

    Nem hívom fel a figyelmet ezerszer azokra a dolgokra, amely felett a konteóhívők felületesen átlépnek?
  • Saintgerman
    #5049
    Hol érződik ki abban amit írtam, hogy védeném 1 sajat-ot ?
    "kényszerpihenőre küldött" az meállapítás, megtörtént tény, én nem látok benne részrehajlást.

    Hogy "Kedves" 1saját mennyire közelítette meg az "alázatos hozzáállás" fogalmát, azt épp úgy nemszeretném itt kitárgyalni, mint azokét, akik miatt idéztem az írást.

    Látod, hogy ki miért nem lép egyről a kettőre, én azon sem szeretnék vitatkozni. Ha kapóra jön egy lehetőség arra, hogy tudatára hozzak valakinek valamit, annak aki más szemmel lát, egyedül ezt teszem..
  • [NST]Cifu
    #5048
    Kedves 1sajat mennyire közelítette meg 'alázatos hozzáállás' esetét?

    Állított valamit, ami meg lett cáfolva, illetve fel lett kérve, hogy támassza alá az állítását. Erre nem volt képes, hanem sértődött, durcás kisgyerekként viselkedett, merthogy "Köztudott dolgokat kérdőjelezek meg". Ez kb. olyan, mint én meg azzal érvelnék, hogy köztudott, hogy jártak a Holdon, szóval bezárom a topicot, mert köztudott dolgokról minek vitázni?

    Hogy ki nem lép egyről a kettőre, azon lehet vitatkozni. Neked van egy véleményed, nekem meg egy másik. Még ezzel a gondolattal is meg tudok barátkozni. De ezek után ugyan már ne állj neki védeni 1sajat-ot, hogy mégis ő az áldozati bárány, mert ez nem igaz. Megkapta a lehetőséget, de nem élt vele. Ha meg nem képes a tényszerűségre, akkor ne álljon neki feljebb.

    Ez meg az én véleményem.
  • Cef
    #5047
    A józan ész mióta számít előítéletnek?

    Legalább is én próbálok nem, előítéletes lenni. Megpróbálom megérteni a másik nézőpontját. Ha nem ismerek egy témát általában megpróbálom jobban beleásni magam a témába, úgy, hogy igyekszem nem figyelembe venni a prekoncepcióimat. Van igazság abban, ami az idézetben van, de ezt nem úgy szabad értelmezni, hogy "hogy az előítéleteim tudat alatt már megakadályozták a valóság felismerését". Mert ez az úgynevezett "előítélet" sok témában nem más, mint a józan ész.
  • Saintgerman
    #5046
    Épp a nemrég kényszerpihenőre küldött 1sajat blogját olvasgattam, ahol a következö érdekes bejegyzésre akadtam GoPa-tól:
    "A paradigma váltásra mindenki képes, néha könnyebben, mint a tudósok (akiknek van vesztenivalója). A paradigma váltás lényege az alázatos hozzáállás, és annak megértése, hogy az előitéleteim tudat alat már rég megakadályozták a valóság felismerését - még azelőtt, hogy elkeztem volna a kutatást (a valóság megimerése érdekében). Először a belső korlátainkat kell lerombolni, hogy aztán megmásszuk a magaslatokat. A belső kortátokat pedig magunk építettük, tehát mi vagyunk jogosultak (és képesek) le is rombolni őket."

    Van itt esetleg valaki, aki magára ismer az írásban ??? Teccik érteni miért nem lépünk egyről a kettőre ?? Mielőtt az összefüggéseket kutatnánk a hülyeségek között, nem ezen kellene-e elrágódni ?
  • gothmog
    #5045
    Nem tudom, lehet-e összefüggés az egyháztörvény elfogadása és aközött, hogy az "időszakos hozzászólók" közül megint megjelent itt néhány és elkezdte demonstrálni a disznó és a jég kölcsönhatását.
  • dronkZero
    #5044
    Jaj, ne add alá a lovat. Most az jön, hogy a látók csak ilyen körmönfont módon tudják a birkákkal közölni az igazságot, és olvass a sorok közt: a SzörnyRt. színigaz.

    Mondjuk akinek a prófétája egy ex-sportriporter, attól nem várok egyébként túl sokat.
  • uwu hun
    #5043
    Látttad a Szörny Rt-t?
  • Saintgerman
    #5042
    A III.VH még mindig tervben van. Késik ugyan már több mint 10évet, de ami késik az nem múlik... A hidegháború álcája alatt nem volt tervben a kirobbantása, maga a "hedegháború" tudat is megtette a célt, akkor nem volt még sem szükséges, sem időszerû...
  • [NST]Cifu
    #5041
    Nem biztos, hogy álreg, és lusta vagyok összevetni Exy1-nek az IP-jével és domain-el, de anno neki voltak ilyen meggyőző érvei. :)

    Ettől függetlenül nem tartom kizártnak, hogy semmi közük egymáshoz.
  • Molnibalage
    #5040
    Vajon kinek az álregje?
  • [NST]Cifu
    #5039
    Ismerős stílus, de végül is tök mindegy, ezzel a reakcióval valóban kiérdemeltél egy hónapos pihit.

    Te állítottál valamit (nem tett közzé senki a Holdról teljes értékű képanyagot kitakarás nélkül), kaptál két különböző NASA program képanyagot (Clementine és LRO), ahol semmiféle kitakarás nincsen. Fel lett téve a kérdés, hogy akkor mutasd már meg, miféle kitakarásról beszélsz.

    Ha annyi a reakciód, hogy nem lehet értelmesen beszélgetni (eddig ugyanis senki sem szólt egy rossz szót sem), akkor az bőven kifejti a Trollkodás fogalmát szerintem, erre pedig a fejlécben ott van a kiemelt figyelmeztetés.
  • patiang
    #5038
    Lehet, hogy "nem volt" hidegháború, de azért érdekes, hogy néha csak egy hajszál választott el a III vh-tól.
  • patiang
    #5037
    Azt hiszem nem igazán jól fejeztem ki magam. Szvsz az űrkutatás továbbra is megmarad, azonban (persze ez nem a tuti) más irányt fog venni. Az un emberes kilövések minimálisra fognak csökkenni a "mélyűr" irányába. A technikai fejlődés oly mértékű lesz, hogy felesleges az, hogy egy program költségvetésének az 1/3-t az emberi lét fenntartására fordítsák. Már most is műtenek 2000-3000 km távolságból. Mintha ott lenne, persze még némi emberi segítséggel. De ez csak a kezdet. Pl ha kiderül, hogy a Hold egy frankó bányásztelep, mi szükség lenne egy emberi kolónia fenntartására. Most ott járunk, mint amikor elkezdtek röpködni még csak halvány fogalmuk lehetett a jövőt illetően. Vagy Kínában az első petárdák hova vezettek.
    Ami pedig Kínát még illeti, fel tudná vásárolni (ha hülye lenne) USA államadósságát. Tehát az, hogy ők most hol tartanak 500 éves elmaradást leküzdve, kalapotemelő. Tehát még USA-ban "hetenként" szavazzák le a haszonra éhes tőkések a NASA költségvetési kérelmeit, addig ez a sárgáknál központilag megy. Aki nem ért a szóból, esetleg madzag a nyakba.
    Nem a múltkori SG cikk hatása alatt írtam, előtte is motoszkáltak bennem ilyen gondolatok. Csak ne legyen igazam!
  • 1sajat
    #5036
    Miféle kitakarás lenne

    Semmi gond, látom itt nem lehet értelmesen beszélgetni. Köztudott dolgokat kérdőjelezel meg. Gondolom most a hatalmadnál fogva törölni fogsz, bannt adsz, meg ilyesmi. Úgyhogy én nem beszélgetek ebben a topikban tovább.

  • Saintgerman
    #5035
    az az új egységes világvallás lesz... az sc csak "bevezető" volt...
  • Saintgerman
    #5034
    A világ mindenkinek addig tart ameddig ellát.. van aki a lila tehénig, van aki az orráig, van aki addig sem. Ha a te láthatárod az "MI", akkor neked addig tart a világ... de ne próbáld a marhapásztoron belülre terelni azokat, akik kívülről szemlélik, inkább próbálj meg magad is kívülre kerülni...
  • Saintgerman
    #5033
    Ha nem lennének róla infojaink, akkor sem lenne nehéz kitalálni, ha csak a természetüket vesszük figyelembe itt... nekik a Föld nem elég !
  • Gundark 1 1
    #5032
    Mit takarnak ki? Nem lenne egyszerűbb nem mutatni azokat a képeket? Helyette beraknak másikat, a kutya nem mondja meg hogy honnan van. No meg ha a Forrest Gumpban meg lehet csinálni hogy Sinise-nek ne legyen lába akkor gondolod nem lehet "kitakarni" úgy hogy az a büdös életbe ne tűnjön fel senkinek?

    Jó lenne tényleg ha mutatnál egy kitakart képet.
  • [NST]Cifu
    #5031
    Miféle kitakarás lenne a Clementine képein? Vagy az LRO képein?

    Nincs kitakarás rajta ugyanis. Ott vannak a képek, tessék, linkeld be, mégis miféle kitakarásra gondolsz te...
  • 1sajat
    #5030
    Figyelmetlenül olvasol. Én kitakarás-nélküli közzétételről beszéltem. Tudsz ilyet mutatni jelenleg?
  • Cef
    #5029
    Szcientológus egyháznak hívják.
  • Molnibalage
    #5028
    És te sem létezel, csak egy MI vagy ugye? OMG. Már várom, hogy mikor alakul meg az első konteó / NWO egyház...
  • [NST]Cifu
    #5027
    Zöldségeket azért ne beszéljünk már. A Clementine RAW képanyaga akkor mi?
  • 1sajat
    #5026
    Jelenleg Kína továbbra is csak a negyedik

    Az igaz, de nagyon bíztató amiket csinál. Például a Hold teljes feltérképezése. Ha egyszer ezt közzéteszik (kitakarások nélkül), -talán már az idén-, lehull a lepel a titkokról. Eddig ilyet űrkutató állam még nem csinált.
  • [NST]Cifu
    #5025
    Mert sajna ismerjük be, hogy igazából nem sokat profitál egy állam abból, hogy tudja, hogy mitől keletkezett a vörös folt.

    Azért az, hogy a természettudományok terén az élen jár, az nem elhanyagolható dolog. Ez is a kultúrális hatás része...

    És amíg Usa-nak van a világon a legnagyobb államadóssága, hát a helyzet nemigen fog változni.

    Ehhez képest még mindig az USA költi a legtöbbet az űrkutatásra, sokkal többet, mint bárki más...

    Egyedüli reménységünk a továbbhaladásra Kína. Ő talán a nyaka közé hajít a többieknek.

    Nem úgy tűnik. Jelenleg Kína továbbra is csak a negyedik az USA, Oroszország és az EU után az eredményekben. A pénzügyi háttér tekintetében még Japán is megelőzi (igaz effektíve ez nem olyan feltünő, mert Japánban sokkal nagyobbak a járulékos költségek).

    Kína a jelenlegi ütemben talán 20-30 év múlva érheti be az USA-Oroszország-EU triót tudományos eredmények terén.
  • 1sajat
    #5024
    a többi bulshit... felejtsd el a tőkést.. ez mind egy bagázsé...

    OK, mondjuk, hogy elhiszem. Akkor viszont meg kell kérdezni, hogy nekik mi érdekük volt például a Holdraszállás?
  • Saintgerman
    #5023
    Nem akarok (újra) illúzió romboló lenni, de hidegháború éppúgy nem volt, mint ahogyan nincsenek állam érdekek, csak egy maréknyi csoport érdeke van (a royal elité) és mindig csak az ő érdekük érvényesül itt a földön, mivel ők azok, akiket te "befektetőknek" nevezel.... a többi bulshit... felejtsd el a tőkést.. ez mind egy bagázsé...
  • Animefox
    #5022
    Nem azt mondom hogy nem lehet pótolni és nagy veszteség, csak mégis egy image vonul vissza. Az ember előrehaladást remélne ilyen téren, de nem ezt látjuk. Viszont a legtöbb mindenben előrehaladtunk az első űrsikló fellövése óta csak ez nem olyan szembeötlő. És.. kicsit most kellemetlen, már már frusztráló, de hogy megint azt látom a tudomány fórumban hogy ismét terítékre teszik páran a holdra szállás tényét mert egyesek mindig bejönnek megkérdőjelezni... az már sok. De ne csodálkozzatok mert a sok kételkedőt nem is a holdra szállás érdekli, csak azért írogatnak meg szurkálódnak hogy kifejezzék a csalódottságukat és ilyenkor mindent kitalálnak hogy rosszban tüntessék fel az űrkutatást. Ez a frusztráció miatt van. Legbelül mind azt szeretnék ha nem itt tartanánk...
  • patiang
    #5021
    Ez a félő sajnos. Mivel a hidegháborúnak vége (szerencsére) nincs meg a "motiváló" erő ami a kormányokat ösztönözné az űrutazásra. Mert sajna ismerjük be, hogy igazából nem sokat profitál egy állam abból, hogy tudja, hogy mitől keletkezett a vörös folt. Egy tőkés pedig csak akkor fektet be, ha tudja, hogy abból haszna származik. Még az un jótékonykodás is az adóalapból való leírásra megy. Van az USA-ban egy tőkés, akinek van saját kilövő kapacitása, de azt mondta, hogy ő az űrturizmusra hajt. Egy héten több indításon töri a fejét. (Kossuth rádió) És amíg Usa-nak van a világon a legnagyobb államadóssága, hát a helyzet nemigen fog változni. Egyedüli reménységünk a továbbhaladásra Kína. Ő talán a nyaka közé hajít a többieknek.
  • Saintgerman
    #5020
    bezony.. a "befektetők" elköltöztek és becsukták magukmögött - előttünk a kaput...
  • [NST]Cifu
    #5019
    Egyetleg egy dolog veszik el azzal, hogy nyugdíjazzák az űrsiklót: nem vagyunk képesek nagyobb terhet visszahozni a világűrből. Ezt a képességét amúgy az űrsikló is csak az útjainak cirka 15-20%-ban használta ki.

    Minden más feladatot és képességet ki tud váltani más megoldás / hordozóeszköz / űrhajó. Olcsóbban.
  • Molnibalage
    #5018
    Azért nem volt összemérhető. Egy hajóutat egy csoport még úgy ahogy ki tudott köhögni. Ma egy űrsikló programot egy egész ország nem tudtna kiköhögni csak úgy, hogy "hátha ott jobb lesz" alapon.
  • Animefox
    #5017
    Inkább az egész holdra szállás téma fárasztó... Majd a 100 éves évfordulón is ezen fog vitatkozni pár majom... a lényegről meg nem veszünk tudomást és pedig hogy most szállt fel utoljára űrsikló. Nincs helyette semmi. Még csak fasza elképzelés se. Semmi komolyabb fejlesztésre nincs pénz és ha nincs lóvé nincs repülés. Anno a Mayflowernél is az volt a gond hogy nem tudták kifizetni az utat. Elmenni el tudtak az újvilágba de sajnos üres kézzel tértek haza. Akik meg hitelt adtak nekik azok jól berágtak. Akkoriban egy egy hajó elindítása, a 15-16 században majdnem hasonló összegeket emésztett fel. A huszadik században a holdra szállást is csak a pénz tette lehetővé. És a pénz hiánya, gazdasági okai és hogy a holdon nincs olyan dolog amiért érdemes lenne oda vissza menni, ez vetett véget az apollo programnak.
  • gothmog
    #5016
    Egy kicsit elkéstem már vele, de hátha valakinek újdonság. Tényleg van egy monolit a Tycho-kráter közepén. Na persze, nem fekete, nem téglatest alakú, de azért Clarke mester biztos jót mosolyogna ezen, ha még élne.
  • morcosqtya
    #5015
    Gondolom belefáradt már X év alatt, hogy hidegfejjel magyarázza el a 4612537-edik embernek 4612537-edszerre ugyanazt elölről.

    Szélmalomharc aminek az utolsó előtti stádiuma ez.
    (az utolsó az amikor be se írsz semmit csak halkan sóhajtva kattintasz az X-re)

    Bármilyen témakörben eljuthatsz ide Te is, ha elég informált vagy, és régóta tanulod vagy követed a szakmai hátteret... előbb vagy utóbb de szükségszerűen belefutsz az idióták hordájába.
  • Molnibalage
    #5014
    Blalabla. Cifu leírta megint azt, amit már ezerszer leírt ő is, én is és más is...

    Az ilyen balfaszoknak meg a jelek szeritn mondhatsz te bármit is. Hittel nem lehet vitatkozni. A hithez nem kell bizonyíték, de ész sem...
  • Pares
    #5013
    Megnéztem a hozzászólásod a videóhoz. Igazi mestermunka, le sem tagadhatnád. Tudod azzal, hogy ilyen okosságokat beböfögsz, ilyen elképesztően kulturált hangnemben, nem segítesz senkin sem, csak rontasz a helyzeten.

    Cifu: elismerésem, hogy végignéztél 50 percet belőle, és vetted a fáradságot, hogy cáfold az elhangzó állításokat. Látod mások 5 percből képesek megállapítani, miről is van szó benne, amikor maga a bevezető 10 percig tart.
  • gothmog
    #5012
    Nézd, "HD minőséget" csinál jelenleg az LRO, amit lentebb linkeltem, Az elkészült képek között többféle módon lehet keresni, a legegyszerűbb a QuickMap, vagy a kicsit bonyolultabb de pontosabb keresést lehetővé tevő [URL=http://wms.lroc.asu.edu/lroc]"Archive interface"[/URL].
    És a helyzet az, hogy nincs ott semmi, csak kövek meg kráterek. Meg kövek. Meg még néhány kráter is. :). Ja, meg közel 180 tonna űreszköz-maradvány.
    A homályos foltok clementine-nél amúgy a térkép mozaikolási technikájából adódnak. Kis felbontású alaptérképre illesztik a nagy felbontású fotókat, amiből az jön, hogy ahol egy-egy kis rész kimarad, ott a homályos (kisfelbontású) alaptérképet látjuk. Ennyi a nagy történet.
  • tigeroo
    #5011
    ja jó, köszi :) 30. perctől néztem 1 ideig de valóban én semmit se láttam azokon a fos minőségű képeken, főleg amikor bekarikázták/bevillant az amit nézni kéne még akkor se láttam semmit csak pacákat :D

    ha igaz lett volna reméltem hogy adtok pár linket a HD képekre ezekből, de akkor direkt ilyen hatásvadász az egész.