5130
Holdra szállás- mi az igazság?

A trollkodást, provokációt és személyeskedést kérjük mellőzni, büntipont repül érte!
  • Gorvik #1
    Kíváncsian várom a különböző elméleteket a Holdra szállás mellett, ellen.

    Sokak szerint valójában a Földön vették föl, már jóval az esemény történése előtt.

    Hihetetlen sokan a lengedező zászlót hozzák fel példaként, hogy a Holdon nincs is szél.




    Valóban, nemhogy szél, még legkör sincs. Így ki van zárva, hogy emiatt lengedezzen.

    De van ez a kép is:


    Ez tényleg a Földön készült, és látszik, hogy a zászló nem a gravitációs hatásoknak megfelelően viselkedik, tehát lehet benne valamilyen drót, vagy akármi.

    A gyenge gravitáció és a légüres tér hatására, ha csak egy kicsit is meglóbálom a zsászlót, sokkal több idő kell, hogy megállapodjon, mint itt a a földön, bazi nagy grav. hatására.
  • mikike
    #2
    én nem tudom, de itt az sg fórumon biztos kiderül az igazság, mint mindig

    esetleg nyithatnál egy a föld kocka alakú? - mi az igazság topikot is, hátha arról is lehull végre a lepel
  • [NST]Cifu
    #3
    És a 5437324896.-ik Holdraszállást megkérdőjelezendő topic megszüle vala...
  • _Vegeta_
    #4
    Olyan hulyesegek is keringenek (legalabbis olvastam) h mar a 40-50es evekben is jartak a holdon es h a tuloldalon amit a foldrol nemlatni egy holdbazis van kiepitve.
    Reszemrol az ilyen marhasagokra cask legyintek egyet. :)
  • Gorvik #5
    Kerestem, de nem találtam. Ha tudsz egy linket adni, töröltetem, mert akkor tényleg fölös.
  • Gorvik #6
    Csak nem visszatértél? Irány gumiszoba, van ott egy topikod.
  • [NST]Cifu
    #7
    Itt a Tudományos Eszmecsere fórumban még valóban nem volt ilyen, tehát maga a topicnyitás ellen semmi kifogásom. Viszont a téma már 1000x le volt rágva a űrrel kapcsolatos cikkek hozzászólásaiban (pl.: itt, itt, itt). Ahogy az Index-en, Origo-n, stb...
  • mikike
    #8
    nem merek oda se menni mert láttam már ott is ontod a sok okosságot
  • szanics
    #9
    jaj baszki, menj már valahova ezzel a "minek nyitsz topikot?" szöveggel!!!
    Te dumálsz, aki hasonlóan színvonalas és bizonyára sokakat érintő topikokat nyitottál, mint...

    "Mennyi a villanyszámlád?"
    "Elalszik a gáz"
    "Bogarak kiírtása"

    Fejezd már be...
  • Gorvik #10
    "aki hasonlóan színvonalas"

    Ki kérem magamnak
    (Amúgy értem :))
  • laliking
    #11
    Vagy 2 éve olvastam vhol hogy voltak a holdon, de visszajöttek hamar mert ufo nautákkal találkoztak....
    ez sztem egy nagy hülyeség
  • DJ Skyline
    #12
    "Sajtból van a hold"
  • [NST]Cifu
    #18
    Nem akarok senkit megsérteni, de légyszives ne itt szapuljátok már egymást amiatt, hogy ki mi milyen topicokat nyitott. Van egy topic ezen témával, nyugodtan mehet benne a diskurzus a témáról, még némi off is belefér, de ne ezzel szemeteljük már tele a topicot.

    Köszönöm.

    Szerk.: töröltem az utóbbi hozzászólásokat, mert kezdtek elfajulni az indulatok...
  • DJ Skyline
    #19
    off topik!
  • mikike
    #20
    ööö akkor miről beszéljünk?
    volt-e holdra szállás? igen / nem
    kocka-e a föld? igen / nem
    ?
  • Gorvik #21
    Most komolyan, nem volt elég, hogy az ateizmus topicban lealáztalak?

    De ha már olyan okos vagy, legalább itt gyere bízonyítékokkal, de ne úgy mint az említett topicban tetted.
  • [NST]Cifu
    #22
    Amúgy a zászlólebegésről: miután nincs gravitáció és szél, a zászló egy dróthálóval merevített (ha jól rémlik) selyemzászló volt. Ha bármilyen kis erőhatás éri (mondjuk meglöki az űrhajós, vagy csak az űrhajósok mozgásától felverődő por éri) azonnal mozogni kezd, és mivel nincs csillapítás (pl. légellenállás) a mozgás hosszabb ideig tart, mint ahogy mi itt a Földön megszoktuk.
  • mikike
    #23
    én tudom, hogy volt holdraszállás, de nem tudom neked bebizonyítani és nem is akarom
    és azt is tudom, hogy a föld gömbölyű, de ezt sem
    sőt istenről is tudok, de te úgysem értenéd meg
  • mikike
    #24
    de már cifu végigemlített pár topikot talán azokat is megnézhetnéd, bizonyítékokban hívő bajnok
  • Gorvik #25
    Akkor remélem lezárva a téma részünkről itt
  • _Vegeta_
    #26
    Pedig jo temanak indult. ;)
  • Tuvok #27
    Hmm, beírtam egy csomó érdekes dolgot, amit egy doksifilmben láttam, de mielőtt elküldtem volna az üzi,t a topikot olvasgatva rájöttem, hogy tök fölösleges lenne elküldenem :(


    Gorvik : figyeld a Discovery-t, hátha leadják azt a doksifilmet, azután nem marad benned egy szem kétség sem afelől, hogy megtörtént a Holdraszállás .
  • tehen_m
    #28
    Milyen a hold felszíne? Kemény,homok,por?
  • tehen_m
    #29
    Ami a Discovery-n volt az mindkét részről cáfolat/ellencáfolat hülyeség volt.
  • Tuvok #30
    Laboratóriumos Nasa szoftveres élethű körülményes bizonyítást én nem hívnék hülyeségnek .
    De ha nem hiszed, menj el a Holdra és keresd meg az amcsi zászlót, talán az elég meggyőző lesz .
  • Gorvik #31
    Ha nem tűnt volna ki az írásomból valakinek, szerintem megtörtént a holdraszállás.

  • Gorvik #32
    Láttam a dokfilmet, érdekes volt.
  • tehen_m
    #33
    "Laboratóriumos Nasa szoftveres..." Ha !! nem lett volna holdraszálás akkor ezt nem nevezném bizonyítótéknak.
    Inkább hozd le a zászlót.
  • Tuvok #34
    Mivel az akkori Holdraszállók segítették a munkát, így nem volt nehéz felidézni az akkori eseményeket, így tökéletesen meggyőző is volt .
    Zászlót majd te megkeresed, részemről jó helyen van ott a Holdon .
  • Gorvik #35
    Számomra a legmeggyőzőbb bízonyíték a Holdon maradt lézeres tükörrendszer, mely a Föld—Hold távolság nagy pontosságú mérését hivatott szolgálni.
    Ezt a tükörrendszert nagy pontossággal kellett beállítani. Robot még akkor tudtommal nem létezett, ami be tudta volna állítani a felszínen, még távírányítással is nehezen.
  • tehen_m
    #36
    Rosszul írtam:
    TEGYÜK FEL hogy nem volt holdraszállás.(nasa pedig azt mondja hogy voltak nasa emberek a holdon). Hogy bizonyítsák hogy voltak akkor nem a nasa emberkéknek kellene "szimulálni" az eseményeket. (események=a bizonyítandó dolgok)
  • tehen_m
    #37
    Síktükör van a holdon ?

    #28
  • tehen_m
    #38
    Gondolom emberek nélkül is megvalósítható volt a tükör eljuttatása.
    Beállítást meg miért ne lehetne távirányítással.
  • Gorvik #39
    Nemtom hogy kell elképzelni, de nem csak a NASA használja, így nem lehet rá fogni semmit.
  • Gorvik #40
    Még egy megjegyzés a lengedező zászlóra. Ahol Amstrongék járkáltak, látszik, hogy por a talaj. Na most voltak olyan hülyek a NASA emberei, hogy a stúdióban csak a zászlót fúvatták meg?
  • Sephi
    #41
    Foleg ugye hogy mitol lobog az a zaszlo ha aholdon nincs levego? Meg ugye azok a kemeny arnyekok hogy lehettek keletrol amikor a nap eszakra volt toluk ... szal erosen vitathato minden.
  • mikike
    #42
    tényleg gorvi távirányítással miért nem lehet?
  • Gorvik #43
    Két fő fényforrás van a Holdon
    -Nap
    -Föld
  • Tuvok #44
    Csakhogy senki másnak nem áll érdekében bebizonyítani egy amúgy teljesen egyértelműen megtörtént eseményt . Maga a Nasa sem vett részt a bizonyításban, csak az eszközöket adta hozzá a hitelesség érdekében .
    Több száz ember dolgozott a Holdraszálláson közvetlenül, és több ezren, vagy tízezren közvetve . Ha feltesszük, hogy az eddigi emberi történelem egyik (ha nem a) legnagyobb horderejű eseményét csak megjátszották, az 40 év alatt már réges régen kiderült volna, ennyi ember ilyesmit még az akkori SZU-ban sem lett volna képes titokban tartani .
    Túl sok a levegőbe kiáltott alaptalan kritika, és túl sok ezekkel szemben a bizonyíték ahhoz, hogy ez az egész csak színjáték lett volna .
  • Gorvik #45
    Bevallom nem tudom, de 1969-ben, de akár később is láttatok olyan robot fejletést, amely képes lett volna egy lézer tükörrendszert elhelyezni valahol, földen majdnem grav nélküli környezetben.