35048
  • Solt
    #31441
    Szeva!

    Kevés neki a CPU...

    Annyit tudsz tenni, hogy leveszed a látótávot.
  • Fehercsoki
    #31440
    Esetleg húzd a procit, sajnos ez a játék ilyen, nem nagyon lehet vele mit kezdeni, senkinek sem fut jól.
  • lac coo
    #31439
    Hi !
    kipróbáltam a játékot de nálam nagyon rosszul fut. I5 2500 , 3.3 GHz, 8G ram, GTX770 ...... A videokártya alig pörög, vissza kell vegyem a grafikát közepes alá .... Van valami trükk vagy ez tényleg ilyen ? Ha egy picit is szebbre akarom, rögtön 20-30 fps közé esik jobb esetben is .

    THX !

  • DancZer
    #31438
    Nézd meg ezt, ez olyan minz az A2:PR. http://www.tacbf.com/
  • repvez
    #31437
    "Szóval amiket leírtál mind benne van a játékban, csak használni kéne."

    Ez a lényeg, ha nem használják akkor olyan mintha nem is lenne, mert még egy szerveren sem találkoztam ilyen megoldással, hogy próbálják valahogy egybetartani a csaatot elhalálozás után is.
  • DancZer
    #31436
    Repvez: Ezt az AI pótlós, becsatlakozás AI helyére cuccot már réges régen tudja az arma, csak a küldetések nem úgy készülnek. Annyi a lényege, hogy a z egységeket playable-re kell tenni és mikor indul a játék akkor nem kell kikapcsolni az AI-t.

    A respawn-olós dologhoz meg annyit, hogy ha mindig a fronton lennél akkor nem lenne tétje a halálnak, kvázi rambóznának az emberek(egyedi akciók, kamikaze, "berohanok leszeket amit tudok aztán gyeretek") ami egy arcade shooter jellemzője. Erre sztem az a legjobb, ha nem a központi respawn van beállítva, hanem az ami mondjuk az escape from altis vagy stratis-ban. Ott úgy oldották meg, hogy visszaszámol 30s-tól és utána újjászületsz ott ahol meghaltál. Viszont ha ezalatt az időalatt a teljest team meghal akkor mission failed. Ilyenkor lehetne a bázisrespawn a teljes team-nek és akkor mindig együtt maradna a csapat. Lényegében rákényszerülne a csapatjátékra.(Hmm... lehet csinálok egy ilyen scriptet! :))

    "AI nem keres fedezéket": ha stealth vagy safe parancsot adsz automatikusan lopakkodnak és ha átmész egy úton, úgy mennek utánad, hogy egymást fedezve libasorban egyesével mennek átt.

    Szóval amiket leírtál mind benne van a játékban, csak használni kéne.
  • Hogthar
    #31435
    Ez szerencsére már orvosolva lett a pilóták által.
    Ha megvannak a módok, akár 1 órára is beugorhatsz hétköznapi coopokhoz, csak eventek igénylenek pontos megjelenést és több időt.
  • repvez
    #31434
    Igen tudom, egy zárt összeszokott társaságban természetesen nincs ilyen probléma, de nekem ehhez nincs időm, hogy szervezett keretek között rendszeres időközönként több órát játszak egyfolytában.

    DE azt elvárnám, bármelyik nyilt szervertől is, hogy közel hasonló játékélményt lehessen elérni a nap bármely szakaszában akár csak 1 órára is.

    Egyszer amugy játszottam velük, addig nem is volt probléma mig meg nem haltam, utánna ment a respawn pontról a rohangálás és a társak megtalálása , ami nem pár méter távolság.
  • Hogthar
    #31433
    Arma.hu coop társasága kellő komolysággal játsszák a játékaikat, talán még neked túl komoly is lenne.
    Megpróbálják teljes mértékben lemásolni és visszahozni a valós katonai helyzeteket, de ez azzal is jár, hogy fegyver és ruha minta korlát van, rang rendszer és egy-egy harcot órákig terveznek.
    Részt vettem az egyik kampányukon ami, olyan 5-6 órás volt.
    Ez azt jelentette, hogy pl a pilóták ebben az időben csak repültek, a 3-4 ember aki a logisztikával foglalkozott végig logisztikázta az egészet.
    A parancsnok ki se ment a harcmezőre, csak adta a feladatokat.
    A 12 baka pedig szépen lassan haladt együtt, pontosan lekövetve a parancsnokot.
    Elég komplex volt de nekem személy szerint tetszett.
    Egyetlen egy hibát rónék fel, de ez érthető arma 3 nál.
    Nem nagyon szeretik a jövőbeli elképzelést, így rengeteg addont használnak modernizálásra és egyéb sérülésrendszerekre.
  • repvez
    #31432
    Miért , mi olyan dolgot irtam ami nem az ő hibályuk, sztem neki kellene olyan rendszert kidolgozni amivel a játékosok rá lennének kényszeritve a csapatjátékra és a feladatok sikeres teljesitésére.

    Valami hasonló szintet képzelnék el ahol egységként ,de néha azért önálloan is tud ténykedni az AI is.
    Mert most egy ilyen szituációban mészárlás lenne a csapatnak, megvárná a szoför mig kilövik a kocsiból ahelyet hogy kiszálna , vagy állna a csapat többi tagja ,mert ha nem mondom hogy menjenek fedezékbe akkor maguktól semmit nem tesznek.

    Én a singlétől és a multitól is ugyan azt a szintet várnám el.Csak mig szinglében az AI kat vezetem vagy Ő mondja meg hogy merre menjek, addig multiban emberek lennének mellettem.
    A lényeg, hogy egy komplex csata legyen ahol nem csak az én küldetésem van , hanem mellette még más alegységek teszik a saját dolgukat.
  • sirpalee
    #31431
    Nem azért, de eddig nem sok co-op szerverbe futottam bele, ahol csak rohangáltak és lőttek mindenbe. Persze lehet csak én voltam szerencsés. Sok co-op szerver meg megy letöltendő modok nélkül.

    Végigfutsz pár szerveren, ami jó volt berakod favoritba. Pl ahova én szoktam járkálni elég gyakran, és jó a társaság, az az [S.O.S] Tactical Gaming szervere. Jó arcok vannak, és gyakran van rendes squad leader.

    Voice - IMHO online fps játéknál elkerülhetetlen a voice.
  • Paladin
    #31430
    Azért olykor a változatosság kedvéért megpróbálhatnád azokért a dolgokért szidni a BIS-t, ami az ő hibájuk (van ilyen is elég).
  • repvez
    #31429
    Az lehet,de a szerver keresőben név alapján, honnan derül az ki ,hogy azon a szerveren épp rendes csapatjáték folyik és nem rohangálós lövök mindenre és respawnolok 2 percenként tipus?
    Arra nincs idegzetem, hogy mindet kiprobálgassam és minden "szart" letöltsek azelött a küldihez mielött kiderülne, hogy megfelelő e a szerver normális játékra.

    Az lehet , hogy a voice jó parancskiadásra,de én inkább maradnék a hagyományosnál,nem szeretek beszélgetni közbe, meg este azzal zavarni a környezetem
  • sirpalee
    #31428
    Szerintem szimplán rossz szervereken voltál. Van jópár, nem passworddel védett, szerver, ahol megy rendesen a csapatjáték, meg van szervezve a szállítás, és a csatamezőre juttatásod, vannak elszánt medicek akik életben tartanak a csatamezőn stb...

    Parancskiadásra meg ott a voice. Annál jobb nem kell. :)
  • repvez
    #31427
    Azt nem tudom, hogy milyen a Planetside2 rendszere,de miért nem lehet a multit olyanra megcsinálni, mintha single lenne, hogy a küldetés kezdetekor már minden játékos jelenvan a térképen csak a nem foglalt helyeket az AI irányitaná, illetve a Pk és ha valaki csatlakozik menet közbe akkor az AI helyét átveszi.Igy a csapat mindig együtt maradna és midenki tudná, hogy ki merre van.

    Mert még videon sem láttam olyan szervezett multis küldetést ahol legalább 4es csoportokba épületenként tisztitanák ki a falut stb..
    Bár ahhoz a CQB rendszert is jelentösen kéne fejleszteni és gyorsabb parancskiadást.
  • DancZer
    #31426
    Szerintem az Arma nem épp az a kategória amibe belépsz egy kis időre játszani, aztán lehet azért mert nem akarnak mindenféle respawn-olós dolgokat be. Amúgy én sem játszom multiban, mert nem tudok arra időt szánni, hogy szervezett csapatban játszak.

    Lehet egy olyan mod segítene mint pl a Planetside 2 rendszere. Gondoltam is rá, hogy csinálok egy ilyen küldetést. Végüli azért nem kezdtem neki, mert nincs kedvem azért dolgozni vele, hogy aztán játszhassak. Hobbit meg találtam jobbat. :)

    Szóval én is azon a szinten vagyok, hogy amíg valahogy nem oldják meg azt, hogy gyorsan csatába kerülhessen az ember addig engem nem érdekel a multi. Inkább belépek single-be és lövök pár AI-t vagy repkedek egy kicsit helivel.
  • bazccka
    #31425
    Próbáld ki a Cooperative Mission-t. Én azzal nyomom, amióta megvettem a játékot. Ott van összhang, taktika, küldetés.
  • repvez
    #31424
    Ma volt egy kis időm és kiprobáltam a multi részt én is ( bár ne tettem volna)
    A jó a dologban, hogy egész jól megy a játék multi alatt is .
    A szerverkeresőben még mindig ugyan az a káosz uralkodik mint OFP óta.Ha csak ez alapján akar az ember egy kis időt játszani multiban hát elég rövid időn belül elmegya kedve töle.
    Ha a ping és a játékososk számra rakom sorrendbe a szervereket az első 20 csak altris lifos RPG, tehát simses mászkálós, köze sincs a katonai taktikai lövöldéhez.
    MAjd jönnek a kibogozhatatlan nevű szerverek sokasága amiből semmi nem derül ki , hogy az adott szerveren mi meg, kell e mod hozzá meg ugy egyáltalán.
    Az egyik szervert random kiválasztva ahol a lista szerint 50 ember volt betettem magam egy 4 fös csapat engeener katonája ként. a játék betöltésekor egyedül találtam magam egy távoli lakatlan szigeten a nagy szigettől egy szem pisztollyal. Elkezdtem úszni a part felé ,de nem akart közeledni igy megfullasztottam magam.
    A respawn után ugyan ugy tök egyedül valahova kitett, a térképen sem célok sem játékosok nem voltak jelölve.

    Ugyhogy addig amig a BIS nem lesz kedves és a hülyeségein kivül valami értelmes módját nem választja annak, hogy multiban a csapatok egy cél érdekében együtt mozogjanak és csapatként dolgozzanak addig én nem vagyok hajlandó a multival foglalkozni.
    MErt az nonszensz, hogy csak akkor lehet egy játékkal normálisan multizni ha klán rendszerben zárt szerveren meghatározott időben tudsz csak ténykedni és nem akkor amikor van egy kis időd és felnézzel bármelyik random szerverre.

    Ahoz képest, hogy ez egy nagy kiterjedésű szigeten nagy csapatok mozgatására kitalált taktikai lövöldözös katonai szimulátor lenne, ehelyett egy magányosan céltalanul rohangáló lövök mindenre ami mozog játék.
  • Wreck86
    #31423
    Ha párat kipróbáltál és mindnél van ilyen "lag" hiba, akkor a probléma valószínűleg nálad lesz.
    Sajnos nincs fent az Arma egyéb okokból, de azt tudom ajánlani, hogy ping alapján állíts fel sorrendet és a legalacsonyabbon próbáld ki.
  • Valka78
    #31422
    Esetleg tudnál ajánlani egy olyan szervert, ami biztosan stabil? Eddig kipróbáltam párat, de mindegyikben volt valami hiba. Amit ma néztem, ott például találat után kellett 5-6 másodperc, mire összeesett (a gépágyú mögött álló) katona, ráadásul grafikailag ez úgy jött át, mintha simán keresztülment volna rajta a lövedék - még porzott is a talajban.
  • Wreck86
    #31421
    Itt a multin lesz a kérdés.
    Valószínűleg a nettel van baj, lag. Illetve a szerverrel, vagy nálad.
    Azt írtad, hoyg a single tökéletesen fut, ergo nem teleportálgatnak.

    Ebből az jön le nekem, hogy érdemes lenne másik szervert is kipróbálnod online, hoyg ott mit produkál.
  • Valka78
    #31420
    Azt még elfelejtettem hozzátenni, hogy a pingem is olyan 50 körüli, tehát nem azzal van a baj. A single pedig tökéletesen fut.
  • Valka78
    #31419
    Üdv!

    Pár hete beszereztem az arma2 alapjátékot a steamen és van vele egy kis probléma, talán itt valaki tud segíteni.
    Multiplayerben a mozgó 3d objektumok (katonák, gépek) ugrabugrálnak a képernyőn. Olyan, mintha egy-két métereket teleportálnának és így nem lehet célba venni őket. Botok és emberi játékosok egyaránt. A gépem az ajánlott gépigény kétszerese minden tekintetben és a grafika nem maxra van beállítva. Game mod aktiválva van közben. Keresgéltem külföldi fórumokban is, de nem igazán találtam megoldást. Egyesek szerint bizonyos vírusirtók, mások szerint a battleye okozza.
    Biztos vannak itt olyan régi motorosok akik annak idején belefutottak ebbe a problémába. Előre is köszi a válaszokat.
  • marja
    #31418
    https://www.facebook.com/photo.php?v=423852637675973
  • DancZer
    #31417
    Most a multit optimalizálják. kiváncsi vagyok mennyivel fog több klinst elbírni. remélem 100+ meglesz.
  • Solt
    #31416
    Uhhh, kicsit elcsúsztam efelett, de pótoltam... vote up... :)
  • DancZer
    #31415
    Elvégre nem véletlenül Survive az első rész neve. :D
  • Animefox
    #31414
    Jó taktika :D
  • Fehercsoki
    #31413
    Ott csak menekülni kell.
  • Animefox
    #31412
    Az első dlc legutolsó küldetésénél amikor a helikopter bombákat dob ki rám meg ejtőernyősöket na a helikopter érkezésétől számítva a csapatom szépen kihullott... pedig én megtettem mindent hogy ne de magamra maradtam... még közvetlen közelről egy tár is épp hogy végez egy ellenféllel persze én megdöglök azonnal egy golyótól is... én kikerültem a megmaradt ellenséget és a parton elrohantam a csónakokig meg félig úszva.... most egyedül köteles vagyok harcolni?
  • Animefox
    #31411
    Most mond, a lőszervételezés nem hasonló kicsit mint a vietcongban? :D
  • Animefox
    #31410
    2 részen láttam ahol le lehet venni a nehézségi szintet, elég csak az egyiknél? Mert az egyiknél az AI a másiknál az ellenség darabszáma? Nem akarom hogy kevesebb ellenfél legyen hanem hogy basszus ne legyenek ennyire geci pontosak a honlétem felöl és talán ki tudjak kukucskálni a fedezék mögül hogy lőjek....
    Amúgy színtévesztő vagyok és pont a zöldre így nekem minden nehezebb mind másnak...
  • Fehercsoki
    #31409
    Szerintem a játék gépigénye a ciki=/
  • DancZer
    #31408
    Serintem se ciki. Én sem a legnehezebben játszom a kampányt. Inkább játsz alacsony szinten, mint magason és aztán szidd a játékot, hogy csal az AI.
  • Gascan #31407
    vietcongot hogy szerettem :D
  • Solt
    #31406
    Szerintem ciki... :D Na jó nem nagyon, csak egy kicsit... :))

    Az AI-t vedd lejjebb, ha nem bírsz velük, de szerintem az egyéb segítségeket ne használd...
  • Hecker007
    #31405
    Miért lenni ciki? Nehezebb fokozaton egyébként is elég csaló az ai, átlát a bokrokon, kerítéseken, 2 lövéssel leszed olyan távolságból, hogy a játékos el se nagyon találja.
    Ha még most kezdesz beletanulni érdemes kisebb fokozaton kezdeni aztán majd fentebb rakod, hogyha belejöttél.
    Sok sikert a játékhoz ;)
  • Animefox
    #31404
    Szerintetek ciki a legkönnyebb fokozaton játszani? Komolyan még a medium is túl nehéz nekem... CoD meg a BF az elmúlt években rossz hatással voltak rám... De most hogy ha belegondolok a Vietcong és Hidden and Dangerous2 óta ez az első PC FPS amivel játszok.... egy darabig konzolos voltam...
  • DancZer
    #31403
    Igen, ez a ragdoll, csak A3 ban nincs eszméletlen állapot és vonszolni se lehet.
  • Hogthar
    #31402
    Most nézem milyen jó lett a battlefield 4.
    videó
    Bár a 3 részének a repülős videót még nem übereli.